KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+55
fmala
JocY
lela1984
dragana76ns
Klarica
fight&faith
tetreb
Orline
dragmilk
ninica2
lelas
Beograd
neris8
bundevica
SannI-AlL
jelena*mama2andjela*
Shizika
ganedina
Smrdica
Petkana
tulumba
twinsi
veki1
buby
Erata
JednaSova
Botox
kockicaaa
ChillyVilly
SoJa
Ninche
bak
SladZana
noja
PalcicaBg
Stenli
ivanicasale
neca73
Strumfeta78
BiKsi :)
d77
ragaco
pluton1
Mili2
hocukusurnecuzvaku
ivi
sareni leptir
leptirko82
Niny
KoMetaK
saska1
Sofija Veks
Vuchica
mamadabudem
medolina
59 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 13/7/2014, 15:15

Pa,oni se vremenom nekako rasplinu,ali to baš dugo traje...20 zadnjih godina ja svašta isprobavam od mackalica i kremica,ne vidim da bilo šta značajno pomaže.
Laserski se uspešno otklanjaju,mada to meni i ne smeta previše...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 13/7/2014, 15:28

Pa dobro, ako mi u buducnosti budu smetali, tu su kao sto kazes laseri :) Ako ne, uzivamo u prirodi, i najvaznije, bebicama...  radost radost radost 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neca73 13/7/2014, 20:11

Sofija, ja mazem pored grudi i stomaka, i bedra plus cenjenu pozadinu. Mozda mozes i butine, bar do pola, to su uglavnom delovi gde se strije najcese pojavljuju. Uglavnom sam lenja za mazanje, pa cemo videti kako cu izgledati nakon porodjaja.
I ja mislim da je beban koji je okrenuo guzu deckonja. Moj je na skoro svakom UZ bio tako okrenut. Jedva smo uhvatili jednu slicicu lica prosli put, kad se slucajno okrenuo ka nama, ali je pokrio lice rukama.
Pluton srecno, sutra odlazis u bolnicu, javljaj se.
Ragaco, Strumfe, primaklo se  Very Happy.
Medolina meni je za muku pomagao caj od nane.
Ja od trudnickih tegoba, jedino sto izrazito mucim muku sa bolovima u ledjima, bas se mucim ima vec 10ak dana, i ne znam uopste kako se bi da olaksam. Sve ostale tegobe su bilo nekako umerene i podnosljive. Kad krenem u setnju, mora da sednem da odmorim posle 5min, jer mi puca donji deo kicme. 
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 13/7/2014, 21:00

Neco,vidi da probaš blagu masažu konjskim balsamom.
Ima neki crveni-taj greje i ima zeleni-hladi,miriše na mentu.Ja sam taj koristila,baš mi je prijao,mada sam progledala tek kad se beban spustio početkom 9.meseca i prestao da vrši pritisak na neke nerve.

Eh,ženske,uočih maločas 4 strije ispod pupka zrakasto raspoređene,juče ih nije bilo  Rolling Eyes
A baš sam se trudila i mackala i eto,pojaviše se pred kraj.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 14/7/2014, 00:08

Ragaco valjda ce stati na tih nekoliko.
I ja se mackam mada nisam previse opterecena tim.
neco ne znam sta da ti kazem za ledja. I ja pocinjem sa tim da kuburim, inace imam skoliozu pa ko zna sta moze da me snadje.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 14/7/2014, 11:30

zdravo cure ,vidim ima aktivnosti ,beb se meskolje ,prevrcu ,ac  neia od vas nije vise bauk ...sve j eprelepo na ovim stranicama .
mi idemo 18 jula na expertni uy u dr ilic ,po nalogu Kopitovicke naravno .cekam da vidim taj uy ,nekako se sve cesce kako se bliyi uy ,pitam jeli beba ok .osecam rastezanje alo ,prepone probode kad kad i sve je ok.
i dalje sam na pogesteronu i utorgestanu .
d3 pijem jednu uvece i jednu ujutru ,mada nisam ynala tacno znacenje tih tabletica u trudnoci ali procitah pojasnjenje od jedne clanice ovde ,i vidim da ga uzimate i nakon 16 nedelje .
ja cu videti sta predlaye dr sada i dali je potreban jos koji vitamin zaa trudnice  nadalje osim folnaka 5mg.d3.
 d77 ,citam tvoj post o pomeranju bebe u stomaku ,neznas kako to izgleda pa kao da gledam sebe /ni ja to necu znati ,a jedva cekam da to osetim
nisam procitala druge stranice foruma pa neznam koju sadaa clanicu ocekujemo na ovim stranicama ?! verujem da je jedna od njih kometa ... osmeh srce
 odo da se bacim na citanje ..nije me bilo par dana ... Laughing  Laughing  Laughing
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 14/7/2014, 13:56

Leptiricu, ja sam na kraju ipak shvatila da je to  bebe , ali cu svakako otici u ovoj 20.nedelji kod dr.
A stigli su mi rezultati stitne zlezde i kako vam se cine:
Tsh 1,19mlU/l ref.vred.0,27-4,20,
fT4 1,97ng/dl 0,80-2,00,
T4 12,8ug/dL 4,8-11,6,
T3 1,71ng/ml 0,69-2,02.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 14/7/2014, 14:08

Leptirko u pravu si, Kometica je nasa sledeca drugarica na ovim stranama.

d77 T4 malo uvecan ali ne znam nista o tome,znace drugari. TSH je odlican.

twinsi zaboravih da si pitala za pol. Ne znamo jos uvijek jer je guzu okrenulo pa nece da se slika fino. U ponedeljak je kontrola mozda tada saznamo  Very Happy 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 14/7/2014, 14:17

d77 ,mislim da je sve ok kod tebe .bravo za devojcicu ! love  love  love  love 
ja radim  kontrolu tsh i ft4 sada kada odem na dabl ,u petak u NS .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 14/7/2014, 14:26

D77,rezultati su ti odlični  sunny 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 14/7/2014, 14:29

Znaci, dobri su rezultati...jedino mi zbunjuje ovaj T4 koji je iznad ref.vrednosti.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 14/7/2014, 14:30

Ah,zaboravih da kažem da sam jutros radila jetrine parametre ALT,AST,gama GT,bilirubin...Znate da mi je bila jetra malo oštećena od progesterona koji sam uzimala oralno...Svi su parametri odlični.Definitivno SURUTKA JE ZAKON!!! f Svakog dana sam pila po jednu čašu...Niny,hvala na savetu  ljubav 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 14/7/2014, 14:31

D77,ODLIČNI su rezultati.Ne brini draga,sve je dobro,sigurna sam  ljubav 
Gde nam je štrumfeta,mislim na nju...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 14/7/2014, 14:32

E bas mi je drago, tulumbice...  sunny
Surutka je pravi cistac toksina iz organizma.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 14/7/2014, 14:35

Nastavljam i dalje,po pola šolje dnevno  sreca 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 14/7/2014, 14:42

d77 ,neznam dali sam te pitala ...jel pijes nesto od vitamina sem folne ?!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 14/7/2014, 14:43

Tu sam tulumbice, citam iz prikrajka, nemam sta pametno da kazem, sem sto se nervirah za vikend oko glupavog ctg-a. Evo saveta za sve koje krecu na ctg obavezno jedite pre nego sto odete na ctg, da bi bio dobar rezultat.
Ne pisem i da ne mracim ostale trudnicice, jer ovi poslednji dani meni ne predstavljaju nikakvo zadovoljstvo...Kontrola je u ponedeljak, porodjaj, nadam se, u utorak i koliko mi se s jedne strane ne poradja, s druge strane, jedva cekam...
Tulumbice, posalji mi broj mob. u pp, ako hoces...
Danas je pluton1 otisla u bolnicu...ima li neko kontakt sa njom?
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 14/7/2014, 15:13

Bravo Tulumbice, drago mi je da se popravilo stanje  radost radost radost 

D77, super za rezultate  igra igra igra 

Štrumfeta, još malo i stiže princeza, još malo i držaćeš svoju bebu u naručju  ljubav  Samo na to misli kad te iznerviraju u dz.

I ja sam se danas posvađala sa dr u dz. Zaboravila sam da joj donesem izveštaj sa uz-a privatnog, i ona je tako dramila i rekla nešto u fazonu kad imam para za privatni uz, što uzimam injekcije i lekove u dz  affraid 
A fora je ustvari u tome što ne idem kod njekih njenih ortaka privatno, a ponudila mi je na početku  affraid 
Strašno  Mad Baš sam besna  c c c
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 14/7/2014, 15:16

strasno ! kaksv pristup ! sta kaze -sto ne kupis i bocke ,kad vec ides privatno ?! -
neverovatno c  c  c 
momentalno promeni lekara i nadji drugog da ti napsie recepte ,mada bih ja i direkotra ustanove posetila -ako nema zastitnika pacijentovih prava ! za njih sve tako treba ,svaka cast izuzecima !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 14/7/2014, 15:20

Evo me taman da vam se javim.
danas sam primljena i bas sam zabrinuta.dr kod koga sam hteo bi CR,cak mozda i sutra.A doktorica koja me je primila i pregledala kaze da su bebe super,lepo namestene,ja poprilicno otvorena,ctg dobar,da bi trebala misliti na vaginalni porodjaj,koji bi po njoj verovatno krenuo ne pre 4-5 dana,pa da cekam.Treca dr koja je radila UZ kaze,rano je za porodjaj,sa bebama je sve ok,imaju oko 2700 i 2600gr.
Sta ciniti,koga poslusati?!
Jao Strumfetice koje smaranje,uzas.
Grlim i ljubim vas sve.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 14/7/2014, 15:22

bitno je da bebice imaju super kilazu i da je sve ok ..ne zamaraj se time ,prepusti nima da odluce ,i neka se oni dogovore . c  c  c
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 14/7/2014, 15:30

Pluton, velike su bebice i ako se sad rode nije strašno. Mada je svaki dan kod mame važan. Baš još jednu nedelju da budete 3 u 1. Javljaj nam šta kažu doktori i kakva je odluka. Cmok za vas troje usne 

Leptiru, videću kako će se odvijati situacija kad opet odem kod nje.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 14/7/2014, 15:34

Plutone, vazno da si ti u bolnici. I moje iskustvo je da me je uvek drugi doktor razlicit savetovao, a uopste nije naivno doneti odluku kome verovati da je najvise u pravu  Shocked 

E, sada, da li ti neko od tih doktora najvise uliva poverenje? Da li te neko od njih troje pratio sve vreme, pa mozda najbolje poznaje tvoju trudnocu? U kojoj si ti bolnici bese? Ili prati svoj instinkt i svoje telo, to obicno bude najbolja solucija.

Ili pak kao sto rece Sareni L. da sacekas da njih troje usklade misljenja...

Srecno, srecno medena, uskoro upoznavanje, na ovaj ili onaj nacin...!

 srca srca srca srca srca srca srca 

 igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 14/7/2014, 15:35

Leptiricu, pijem Prenatal, a pre njega Elevit, a sada ne znam da li uzimati nesto ili ne, jer imam jos za par dana tabl.
Niny, i meni je muka od posete dr i njihovog pros...vanja...ali, izdrzacemo mi to, samo jos malo...
Trudnice nam se nesto snevoljile, ali kad ugledaju svoje bebice, vratice im se raspolozenje...
 zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 14/7/2014, 15:37

jel ti te vitamine savetovao neki ginekolog ili si sama na svoju ruku menajala i uzela prvo elevit ?! mene pre neki dan jedna mlada mama savetovala da ne uzimam nista na svoju ruku od tih viotamina i nikako pre 3 meseca .,,,to prvi put cujem .
ja sam nesto omeracila centravit prenatal ,ili elevit .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu