KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+65
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Strumfeta78
Vesna V
Elenaa
micam
saska1
BabyBear
ne gubim nadu
Principessa
mamadabudem
alisa
Lola021
nina :)
Amna84
Cortina
MaloMorgen
Sirijus
bobica83
jelena.kuburic
Lina73
Dora1
mimi85
branka86
Blanka
mikica023
Bobaue
AriesGirl
Ema78
sunny.tp
millena
moze_biti
Vecka
MalaSaJuga
Pilce
Ica1171
Zmajuška
libra35
Mariolica
Mrvica
Djeni
lelas
PalcicaBg
Tebi
djole42
KoMetaK
iganica
Petkana
ganedina
SoJa
leptirko82
jovanka.draskic
sareni leptir
anasrce
Niny
winni
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
tetreb
Kalina V.
noja
laKole
anastasijela
d77
69 posters

Strana 15 od 19 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od bobica83 24/3/2016, 16:18

Evo i ja da se javim. Ja vise ne znam sta cu sa mojim TSH,juce sam vadila i pored doze od 175mmg,skinutih 18kg on i dalje 5.7. Ja vise nisam pametna sta da radim. I transaminaze jetre su mi povecane tj jedan je dobar drugi je 84 gornja granica 40. Uz jetre dobar,svi ostali nalazi dobri. Sutra cu da vidim sa gastroenterologom,hepatolog sta cu. Planiram postupak idem na konsultacije u aprilu a znam da prvo moram sve da spustim. Sta raditi vise nemam pojma?
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BabyBear 24/3/2016, 18:55

Bobice, Tebi bi ti sad rekla da odes kod dr Djilas. Ona je sredila stitnu kod nje :)
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Tebi 24/3/2016, 19:36

Da :) Meni je prof.Djilas sredila stitnu za mesec dana. Ne znam koliko ti je daleko do nje, posto je ona u Novom Sadu. Meni je prosle godine u februaru TSH bio 11 Shocked Od marta kad sam otisla kod nje, do danas, ne prelazi 1,3 TSH. Profesorka Ljiljana Todorovic Djilas, radi privatno u Novom Sadu, poliklinica Consilium, Vrsacka ulica, a radi i na poliklinici za endokrinologiju KC Vojvodine. Koliko se secam pregled je nesto oko 2500-3000 dinara privatno. U celoj ovoj nasoj prici, ako se u kog doktora kunem, to je ona!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 24/3/2016, 20:55

Bobice za jetru kazu da je super surutka samo proverena
Tebi a sta ti je davala od terapine Bobica bas pije skoro maximalnu dozu ... ja sam isto kod nje bila snimala je na uz kod Djilaske al nista mi nije dala od terapije ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od bobica83 25/3/2016, 00:03

Ja idem kod dr Sumarac ona je meni povecala dozu prosle godine kad je bio 10. Mislim da mene definitivno ubija stres na poslu,nocni rad. Ja se samo bojim da jetrica nije od ove velike kolicine leka nikad nisam imala problem. Znam za surutku ali ne mogu je pijem,povracam a i mleko ne pijem 25god. Stvarno vise ne znam sta cu. U postupak sigurno necu moci dok sve ne sredim i bas se nerviram
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BabyBear 25/3/2016, 00:43

Nemoj da se nerviras Bobice, sad ce Tebi da ti pise Very Happy
I ona je isla kod Sumarac ali je kod nje naj...., a procitala sam juce, prekjuce mislim na Koraxima, da je jos neka zena ovih dana bila kod Sumarac i da nije zadovoljna.

Sigurno da ima uticaja i taj tvoj posao ali otidji kod Djilaske po jos jedno misljenje pre nego sto totalno odlepis Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Tebi 25/3/2016, 00:56

Bobice, ja sam isla 8 meseci kod prof.Sumarac. Od TSH sa 2,1 za 8 meseci dosli smo na TSH 11 Shocked Sta god da je menjala i pokusavala, nije mi odgovaralo. Kada me je u februaru pustila u postupak sa tadasnim TSH koji je bio 11, odlucila sam da promenim lekara jer su mnogi ostali u soku kad su videli sa kolikim TSH sam otisla na transfer.Posle neuspesnog transfera, pokupila sam nalaze i otisla kod prof.Djilas. Pogledala je nalaze, promenila terapiju i rekla kako da pijem lek, i evo godinu dana sam na istoj terapiji i stitna mi se krece od 0,5-1,3. Ubola ga je iz prve. Nemas sta da izgubis, mozes da odes i kod prof.Djilas i cujes i njeno misljenje. Moj posao je toliko stresan, ne postoji dovoljno dobra rec da ti objasnim koliko. Svaki dan, po ceo dan je stres, a stitna to ne oseti evo godinu dana.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 25/3/2016, 01:30

Tebi napisi sta si pila
Kao primer da skrenemo paznju drugim dr jel ne znaju da potrefe pa cisto tu neku dozu ili neki drugi lek da se spomene ....napisi
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 25/3/2016, 10:53

Evo i mene... sinoc sam bila kod prof Sumarac na kontroli. Sto se tice stitne, manje vise je ok, moram ponovo na kntrolu za 3 meseca,i tada cemo raditi i punkciju. Imam vise cista i cistica, ali su samo za pracenje. I da, imam ciste i po grudima... i to moram da pratim na 6-8 meseci... ( to sam proveravala pre neki dan kod mog ginekologa).

Sa druge strane, dala mi je da odradim testosteron, dheas i androstendion, jer se polako ali sigurno pretvaram u majmunce.  Medjutim, cak i ako jesu poviseni, sta sa njima? Odmah sam krenula sa femisanom, uzela sam tablete ehinacee i bockacu se... sintetski hormoni ne dolaze u obzir.

Sve u svemu, stres mi napravi haos od zdravlja...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Tebi 25/3/2016, 16:00

Noja, svako je jedinka za sebe i bitno je da doktor po kretanju naseg TSH odredi terapiju. Ja pijem 2x50 mg i 5x75mg.Kad krenem sa pripremama za FET pijem 7x75mg. Ja ga pijem svaki dan u isto vreme, navijem sat u 6h ujutro, popijem ga i nastavim da spavam do 10h. Bitno je piti lek sa vodim i to minimum 2 sata pre bilo kakve druge terapijr, hrane, kafe ili soka.Jednu stvar mi je prof.Djilas izricito naglasila, da ove dve manje doze od 2x50mg sedmicno, nikako ne smem piti dan za dan.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sirijus 25/3/2016, 17:37

Bobice, za jetru uzimaj kurkumu. Ima da se kupi u tableticama u apotekama. Oporavlja jetru 😊 Ako vec ne mozes surutku ovo je prirodna alternativa.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 25/3/2016, 17:54

Bobo, nadji u zdravoj hrani seme od gujine trave, tzv,. Sikavica, cisti ekstra jetru, bezukusan je caj od toga, a keva je za jetru. Ako ne nadjes, zovi da ti saljem. Ja sam na toj dozi leka bila u trudnoci, al tsh bio pod kontrolom. Bolje odloziti, al ga dovesti u red. Stres na poslu sigurno mnogo utice. Ima li sanse da uzmes bolovanje mesecak dana, pa da vidis kakvi bi rezultati bili. Jos dodjes na Zlatibor, ima tsh da padne sigurno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od bobica83 30/3/2016, 00:20

Moracu da potrazim. Kakav odmor i bolovanje nema sanse. Sad sam na relaciji Beograd-Skoplje radim i tamo u okviru klinike ne znam gde cu pre. Ja razmisljam da navijam sat svako jutro u 5h pa cu da vidim. Ali desava mi se ne spavam po 27sati i mislim da me to ubija najbolje bi bilo da ostanem trudna 😄 to bi me izlecilo. Ali do toga ima. Otici cu u aprilu na konsultacije ali svakako necu u postupak sa ovakvim TSH. A ZLatibor me ceka u maju nadam se. Hvala zene moje.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 30/3/2016, 00:25

Stitna trazi spavanje redovnije Bobice ....moras malo da prikocis , jesili je snimala na UZ
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od MaloMorgen 31/3/2016, 22:31

Biksi, reci mi, kako koristis gujin caj, koliko dnevno i koliko dugo ? Ja bih rado da ocistim malo jetru od silnih hormona i anestezija, pa ako nadjes vremena, da mi kazes kako da pravilno uzimam taj caj. Hvala unaprijed !
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od MaloMorgen 15/4/2016, 09:43

Zene pomagajte,

TSH mi prije 4 sedmice bio 2,30, posle dvije sedmice uzimanja euthyroxa 25mg i dvije´sedmice naizmjenicno jedan dan 25mg, drugi dan 50 mg, pao na 0,04 !!!! Kod doktorice idem tek u ponedeljak, recite mi sta da radim, da li da prestanem sa euthyroxom i da li ce se stanje TSH popraviti ? Joj majko moja !
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 10:08

Tsh ce se sigurno popraviti, ne brini. Smanji dozu leka, pa pij 25 svaki dan, a onda mozda i svaki drugi dan da uzimas, eto, cisto zbog postupka.

Ja da zabelezim stanje mog tsh.
Mesec pred vto 0,08.
Smanjim terapiju za 0.25, nakon mesec dana TSH 0,2.
Dr mi smanji za 0.25 svaki drugi dan i krenem na vto. Deseti dan ciklusa tsh 0,689, a sedmi dan od stimulacije.
Peti dan od transfera proverim tsh 10,74, ujutru pre uzimanja leka.
Sesti dan od transfera proverim popodne, jer se moj muz uspanicio tsh 2,45.
Povecala sam za 0,25 opet, cisto da ne razmisljam, mada je ft4 ok.
Provericu ga opet uz beta hcg za sest dana.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od MaloMorgen 15/4/2016, 10:40

Biksi, ti si andjeo cuvar i majka Tereza u jednom, ali ozbiljno. Kako nam olaksavas situaciju svojim savjetima i to u kratkom roku, stvarno za svaku pohvalu. Hvala ti puno, uljepsala si mi dan i spasila ne prospavanog vikenda. Dugo godina nam pozivila osmeh srce
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 10:43

Malo Morgen, hvala ti na komplimentima, tu sam da pomognem ako mogu. Nemas razloga za brigu. Vidis i na mom primeru kako tsh varira. Relax.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od saska1 15/4/2016, 12:51

Malo Morgen ne brini i kod mene je toliki dr mi smanjio dozu lijeka za 0.25 dobro ti je aBiksi rekla.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od MaloMorgen 15/4/2016, 15:35

Hvala Saskice 1 <3
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Cortina 12/5/2016, 18:39

Pijem Euthyrox od 25mg vec malo vise od godinu dana. Tsh mi je uvek bio u granicama normale ali su mi ovu dozu prepisali da bi da spustili ispod 2 i uvek je sa ovom dozom evo vec godinu dana bio ispod 2. Pre mesec dana smo radili trecu vto koja za sada ima pozitivan ishod tako da sam sad u 6.nedelji trudnoce. Juce sam radila analize stitne zlezde i one su sledece
Ft4 - 11.32 ref.vred. 7.80-14.30
Tsh - 2.710 ref.vred. 0.400-3.500
Anti-tpo-ab 0.80 ref.vred. 0.00-9.00
Anti-tg-ab 0.10 ref.vred. 0.00-4.00
Sta vi mislite da li bih trebala da povecam dozu leka koju pijem ili je ta vrednost normalna u trudnoci. Bila sam kod endokrinologa i on mi je objasnio da je sada bitno da tsh drzimo u granicama ref.vrednosti a da je pre zaceca bitno da bude ispod 2. Ja sam po forumima malo listala i opet nalazim na postove gde pise da bih ipak trebala da odrzavam i dalje taj tsh ispod 2. Da li imam razloga za brigu ili da slusam mog endokrinologa.

Cortina

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Cortina 12/5/2016, 18:41

Naisla sam na ovaj tekst koji me zabrinuo

Velika istraživanja izmjerila su u zdravih žena bez poremećaja hormona štitnjače u prvom tromjesečju trudnoće TSH niži od 2,5 mU/l, a od drugog tromjesečja gornja granica TSH penje se na 3 mU/l. To je znatno niže od uobičajene granice od 4 mU/l izvan trudnoće. Upravo te niže razine TSH danas su prihvaćene granice pri kojima se odlučujemo na uvođenje nadoknade levotiroksina. Iste vrijednosti su također i ciljevi liječenja pri usklađivanju njegove doze. Tabletu levotiroksina treba uzimati ujutro natašte, pola sata prije doručka. Ako se uzimaju tablete željeza odnosno vitaminsko-mineralni dodaci za trudnice, njih treba uzeti kasnije tijekom dana.
U osoba koje već otprije uzimaju levotiroksin, prvi korak endokrinologa na pregledu nakon što ste saznali za trudnoću bit će najčešće povećanje doze za 25 do 50 µg.

Cortina

Broj poruka : 5
Datum upisa : 16.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BabyBear 13/5/2016, 01:55

Cortina, posto je ovo malo slabije posecena tema, predlazem ti da ovo iskopiras i na temi Korak po korak na putu do bete + jer mislim da ces tamo pre dobiti odgovor
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Amna84 11/6/2016, 11:09

Ono sto me danas zabrinulo je opet TSH,pisala sam prije dvije sedmice da je skocio i da su mi povecali terapiju na 50mg eutirox dnevno
A danas se vratio u normalnu :
TSH 1.01 ref.vrij 0.27-4.2
FT4 1,7 ref. vri. 0.93- 1.71
FT3 3;5 ref.vrij 2- 4,40

Sta sad znaci sto je ovaj FT4 ovoliko povisen?

Prosle godine u maju sam radila ultrazvuk i kompletan pregled stitne bilo je sve uredu.
TPO 0,0 ref. 0-5,61
TAK 1,01 ref. 0-4,11
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 15 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 19 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu