KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+65
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Strumfeta78
Vesna V
Elenaa
micam
saska1
BabyBear
ne gubim nadu
Principessa
mamadabudem
alisa
Lola021
nina :)
Amna84
Cortina
MaloMorgen
Sirijus
bobica83
jelena.kuburic
Lina73
Dora1
mimi85
branka86
Blanka
mikica023
Bobaue
AriesGirl
Ema78
sunny.tp
millena
moze_biti
Vecka
MalaSaJuga
Pilce
Ica1171
Zmajuška
libra35
Mariolica
Mrvica
Djeni
lelas
PalcicaBg
Tebi
djole42
KoMetaK
iganica
Petkana
ganedina
SoJa
leptirko82
jovanka.draskic
sareni leptir
anasrce
Niny
winni
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
tetreb
Kalina V.
noja
laKole
anastasijela
d77
69 posters

Strana 9 od 19 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 18/4/2015, 11:52

Moze da bude i do laba, ponekad. Zato, kad ponavljas, drzi se ovog drugog. Ne zavisi mnogo od ciklusa, moze eventualno da bude mala promena, ali ne kao kod tebe.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 18/4/2015, 12:39

Pilce, u slucaju stitne zlezde ja ne bih biljkama nista lecila, tipa orahovaca i slicno. Bar je meni jedna dr na Zlatiboru to rekla. Lek da spustis tsh, i posle u trudnoci da ga drzis ispod dva, to je najbitnije, do 12. nedelje trudnoce, posle moze i da predje, jer beba onda ima svoju stitnu zlezdu.

Svaki put se na ovoj temi setim nase Lakole, gde li je, sto je nema da se javi! Nadam se da je dobro, i da mozda vec ima bebu ili seta trudnicki stomak. sunny
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Pilce 18/4/2015, 20:32

Vazi devojke slusam savete, javljam sta je doca rekao u petak... Nadam se da je sve ovo resivo i da ce bebica doci Sad

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 19/4/2015, 00:22

Jeste Meta ja sam pila od vitamina cink I selen to je odlicno za snizavanje tpo I vazduh sto kaze Bixi Zlatibod u maju I disi . A tsh spustiti samo lekom . I stvarno bi bilo dobro do Sumarac v jer ona je enrokrinolog dr za Vto I potrefi odlicno terapiju .....ovde su svi kod nje uglavnom devojke isle I iz drugih gradova ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Pilce 25/4/2015, 16:29

Evo me.dijagnoza hipoteroza. Uvecan mi je desna strana stitne 17x21mm nije malo ali nije i da je zanemarljivo. Ponovila sam opet rezuultate tsh,ft4,t3,t4 i Anti tpo.Rezultati i opet pregled u utorak da vidimo koja ce terapija biti. Hvala vam puno za savete usvojicu svaki koliko sam u mogicnosti.

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 27/4/2015, 11:28

Pilce, dobro je da si proverila stitnu, brzo ces ti nju u red dovesti, pa onda i u postupak da krenes. Sto vise cistog vazduha, sto manje stresa, to je uglavnom osnovno za stitnu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Pilce 27/4/2015, 14:48

BiKsi :) ::Pilce, dobro je da si proverila stitnu, brzo ces ti nju u red dovesti, pa onda i u postupak da krenes. Sto vise cistog vazduha, sto manje stresa, to je uglavnom osnovno za stitnu!

Dobro Biksi i lekici uz to dobitna kombinaicja :) Nadam se da ce sve to brzo ici.

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od winni 27/4/2015, 19:10

sad dodjoh iz labaratorije i tsh mi skocio sa 1.46 proslog ciklusa na 4.73 a od srede treba da krenem sa klomifenom povecacu terapiju eutiroxa pa neznam sad sta da radim
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Zmajuška 27/4/2015, 19:32

Winni, potpuno te razumem jer sam i ja bila u istoj dilemi pre tačno 4 nedelje. Najbolje je da se konsultuješ sa endokrinologom i čuješ njegovo mišljenje.
Moj tsh nedelju dana pred postupak je bio 6,980 tada sam i krenula da pijem eutiroks i odlučila se na rizik i ušla u vto postupak. Tokom stimulacije sam ga proveravala, malo je pao pa skočio, povećali su mi dozu i sad u subotu sam ga opet proverila na 5 dan od et i bio je 0,923. Vreme će pokazati da li sam donela ispravnu odluku.
Mnogo sreće i uspeha ti želim!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od winni 27/4/2015, 19:37

draga Zmajuska mnogo ti hvala... nadam se da ce ti za koji dan beta biti ooogroomna....a jesi li pila nesto smajli angel
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Zmajuška 27/4/2015, 19:44

Eutiroks od 50 mikrograma, pa su mi povećali dozu na 75 pa na 100, sada opet pijem dozu od 50. U svakom slučaju insistiraj da ti ga češće proveravaju.
Srećno! cvet
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od winni 27/4/2015, 19:59

hvala..tako co cu i da uradim.... Very Happy
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 28/4/2015, 00:32

Zmajuska odlican je sad za trudnocu :)
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Pilce 28/4/2015, 11:38

Zmajuska :) Navija za uspeh i pozitivnu betu.

Bila.kod endokrinologa dao mi je Euthyrox 50mg nedelju dana i dva meseca 75mg pa kontrola. Inace stoji na vrednost osam i dalje.

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 30/4/2015, 14:33

Da li ima neko iskustvo da je iz blagog hipa otisao u hiper (tsh 0.01) i kolko je vremena trebalo da se taj hipre unormali?
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 1/5/2015, 02:10

Moze biti, konsultuje se sa endokrinologom, ako si pod terapijom, jer moze da se desi da si dobila jaku dozu. Svakako, ako si skoro pocela sa terapijom, treba 5 nedelja da bi se regulisao TSH.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 1/5/2015, 12:35

Nije problem u pogresnoj dozi, terapiju pijem vec godinu dana (najmanju dozu) i tsh je bio oko 1 svo vrijeme. Terapiju sam prestala da pijem cim su poceli bolovi u predjelu stitne, sto se na kraju ispostavilo kao odlican potez, jer cak 10 dana nakon prestanka uzimanja lijeka tsh bio 0,01.
Kod enda u ponedjeljak mada mi ni on vjerovatno nece moci reci koliko treba da se tsh unormali, sto me totalno izludjuje jer ja sam jos koliko juce trebala da krenem sa stimulacijom, a sad corak i cekanje ko zna koliko jos dugo.
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 1/5/2015, 22:36

Moze biti, niko ti ne moze reci koliko treba da se srede hormoni, jer je svaki organizam prica za sebe. Ja ne vidim zasto ne bi mogla krenuti sa stimulacijom. Dace ti mozda dr da opet proveris tsh, pa mozda cak i lek za hiper sada. Za sve ima resenja, samo se trudi da se sto manje nerviras, jer i to mnogo utice na stitnu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 2/5/2015, 13:52

Trudim se da se ne nerviram, al je zaista tesko kad ti se desi ovako nesto na samo mali korak od VTO-a. Mene samo plasi da ce ovo stabilizovanje da traje dugo, a jos vise me plasi da mi se ovo opet ne desi kad npr. ostanem trudna.
Nadam se da cu nesto konkretno cuti od enda u ponedjeljak. U svakom slucaju stitna me vise ne boli onako jako, tako da se nadam da je ova upala prosla i da se sve valjda smiruje sada.
Ovo hiper stanje je zaista uzasno za podnosenje affraid dodje ti da skines kozu sa sebe :)
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 2/5/2015, 16:51

Vidim da sam zaboravila odgovoriti na ovaj dio o stimulaciji, ja zivim u Svedskoj i ovdje  je apsolutno zabranjeno zapocinjati stimulaciju, a kamoli VTO dok stitna nije pod kontrolom.
I inace su mnogo obazrivi kad se radi o stitnoj. Ja sam odmah na samom pocetku analize plodnosti stavljena na terapiju eutyroxom (TSH bio 2,5) bez obzira sto ostale analize nisu bile gotove, a kamoli planiranje VTO-a.
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 14/5/2015, 15:35

Tvoj tsh je bio malo veci I po nasim standardima za vto I kod nas treba da je ispod dva za trudnocu . Mislim da tsh samo moze da raste od trudnoce I kontrolise se lekom . Tvoja stitna je bila odlicna a eut.ga je spustio od te doze . Ja sam pila 50 mg a imala sam oko 4 tsh pred vto I samo par dana ispijanja ga je spustio mislim ispod 1 . pa posle dozu smanjila na 0, 25 ...samo konsultujem .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 14/5/2015, 23:03

MB, sta ti je rekao endokrinolog?
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 15/5/2015, 00:45

Pilce mislim da ti treba jaca doza za 8 bixi ima bas iskustva mislim da se ipak pije od 100. I kako vikendima 125 . Videces kroz mesec dana ako se nespusta konsultuj se sa jos nekim dr , ipak je sumarac zmaj za vto pricu ....znaci za trudnocu mora ispod 2 ... mi navijamo da se spusti
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 15/5/2015, 00:56

laKole ::anasrce, hipertireoza ne ometa reproduktivnu funkciju, samo moze biti neprijatna sto se tice simptoma. jesi mozda radila i ft4? nekome tsh na prvu naglo reaguje, a preko ft4 se vidi da je sve ok, pa se onda vremenom i tsh stabilizuje uz istu dozu.
Ovo sam pronasla za nizi tsh lakoli objasnila
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 15/5/2015, 01:00

Tebi ::Djeni meni je doktorica Sumarac uvela eutirox 0,25 vec kad mi je TSH sa 2,1 skocio na 2,2 za mesec dana zbog pripreme za VTO, medjutim u tih mesec dana i u toku pripreme je skocio na 4,94 i odmah mi je povecala na 0,50 lek.Medjutim on je pao na 0,226 tek posle dva meseca koriscenja eutiroxa od 0,50.
Lepo mi je rekla da nije problem TSH koji je bio 2,1 i da za to nije potreban terapije ali zbog VTO postupka mora da se da i da se TSH prati tokom trudnoce i da je bitno da bude oko 2 jer kako mi je objasnila prva tri meseca trudnoce beba stvara svoju stitnu i potreban joj je tada nas hormon ,a posle treceg meseca nije toliko strasno ni da malo skoci.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla iako sam preopsirna :)
I ovde je lepo objasnjenje
Ja moram uskori da vadim pa se pripremam ako je poveci pocela sam da sw opet gojim
Javljam moje rez kad izvadim jedno godinu dana nisam oko 2 je bio poslednji put pa sa zanemarila
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 9 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 19 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu