KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+65
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Strumfeta78
Vesna V
Elenaa
micam
saska1
BabyBear
ne gubim nadu
Principessa
mamadabudem
alisa
Lola021
nina :)
Amna84
Cortina
MaloMorgen
Sirijus
bobica83
jelena.kuburic
Lina73
Dora1
mimi85
branka86
Blanka
mikica023
Bobaue
AriesGirl
Ema78
sunny.tp
millena
moze_biti
Vecka
MalaSaJuga
Pilce
Ica1171
Zmajuška
libra35
Mariolica
Mrvica
Djeni
lelas
PalcicaBg
Tebi
djole42
KoMetaK
iganica
Petkana
ganedina
SoJa
leptirko82
jovanka.draskic
sareni leptir
anasrce
Niny
winni
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
tetreb
Kalina V.
noja
laKole
anastasijela
d77
69 posters

Strana 10 od 19 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od millena 18/5/2015, 12:46

Moze biti,nadam se da ti se tsh vec stabilizovao,ja sam prosle god,tacno makon 6 meseci od uzimanja terapije iz hipo presla u hiper,odmah sam osetila pobleme,znala sam dx nije u redu,na pocku terapije m. je bio 0.99,idealno,a tad 0.05, dr rekao nemerljivo,s tim da sU mi svi parametri bili poremeceni,tpo,antitela i jo dve,tri stavke sto u tom mere.Sad mi je oko 0.69, moram priznati da me grli bolucka,ali oni kazu u trudnoci to je tip,top,a odmah prvi dan po porodu dozu od 75 micrograma,smanjujem na 50.Da ne zaboravim,jako brzo po smanjenju doze terapije vratilo mi se u normalu,mislim da sam kontrolisala za 3 nedelje,a odmah u trudnoci mi je opet skocio i morali smo pojacati dozu.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 18/5/2015, 23:17

To zato sto stitna radi I za tebe I za bebu tek kasnije beba ima svoju ....
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od millena 18/5/2015, 23:25

Da,tako su mi objasnjavali,a prosli petak sam bila na poslednjoj kontroli do poroda pa su mi rekli da ce po porodu kontrolirati bebu da vide da li bebac ima problem,moram priznati da mi to nije ni na um palo,ali me zabrinulo,zar je moguce da se i to desi
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 19/5/2015, 00:14

Nemoj se brinuti pila si terapiju tokom trudnoce , I koliki je tsh bio.? Da li si I pre stimulacija imala problem sa tsh . A Mnoge zene I neprovere stitnu a pogotovo ko nije iz vto price sa bebom bude sve ok .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 22/5/2015, 12:47

millena ::Moze biti,nadam se da ti se tsh vec stabilizovao.

Rezultati od juce:
TSH 1,1  Very Happy
FT3 2,5  Crying or Very sad
FT4 9,3  Crying or Very sad
antitijela i dalje OK.
Doktor je u rebusu jer mu rezultati ft3 i ft4 nikako ne idu zajedno sa antitijelima koja su OK. Da su antitijela prisutna onda bi moglo da se sumnja na eventualni zacekat Hasimota, a ovako ni on nije siguran sta se tacno desava i da li ce se stabilizovati. Kako god sa ovakvim nalazima nista od VTO  sad krajem maja, nakon toga klinika zatvara preko ljeta, tako da vto u septembru.
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od millena 22/5/2015, 16:20

Moze biti,valjda oni najbolje znaju,moja tacna dijagnoza je bolest autoimunog sistema,tj hashimoto i latentna hipotireoiza,evo npr jedam od rezultata posle et ft3 2.96,a ovaj ft4 je bio 2.43,a tsh 1.092,to je mereno posle popijene terapije,ovde u bolnici tako mere,sad ne znam kako je tebi mereno,posle ili pre terapije,ostalo mi sad ne mere ,npr to je bilo u 10 nedelji trudnoce..rekli su mi da je nekad teze stabilizovati stitnu,i meni j bil gore,dole..koliku dozu pijes
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 22/5/2015, 19:28

Ne pijem lijekove vec 2 mjeseca, jer sam bila u hiper stanju.
Poluzvanicna dijagnoza mi je subakutni tireoiditis, ali ni nalazi krvi ni punkcija ne potvvrdjuju tu dijagnozu tako da sam u nekom limbo stanju izgleda.
Prije toga sam pila minimalnu dozu jer mi je tsh bio 2.6 (ostalo sve ok)
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 27/5/2015, 10:32

Jedno pitanje za upucene.
Da li je moguce da TSH skoci sa 1,1 na 5,5 za samo 4 dana, ili je mozda doslo do greske u labu?
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 27/5/2015, 11:30

Moze biti . Meni je tako skocio od stimulacije I inpl. Da nisi trudna ? Moze da skoci jer si koristila terapiju pa prestala I malo nervoze oko rezultata ....vise setaj na vazduhu koliki su tpo ? Pprolaktin
Da li si u mogucnosti da posetis jednu od nasih klinika tj konsultacije za pocetak ....
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 27/5/2015, 13:12

Trudna nisam definitvno.
Pijem kortizon jer sam imala subakutni tireoitiditis, pijem ga jos uvjek sa postepenim smanjivanje doze svake sedmice, i tsh se lagano popravljao i sad odjednom ovaj ogromni skok za 4 dana.
tpo i trak su ok
Ne znam vise sta da mislim......prosla sansa za VTO desi mi se taj subakutni par dana prije nego sto bi pocela sa stimuacijom.
Sad (danas) dodje nova sansa za pocetak stimulacije , a tsh preko noci skoci ovoliko
pocinjem da mislim da jednostavno nije sudjeno....
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 27/5/2015, 13:29

Ja sam sa terapijom dok je trajala stimulacija skinula za par dana ....ne znam kakva im je praksa al treba ga redovno pratiti tj pokusati pa videti dal se spusta . Pila sam 50 mg
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Tebi 27/5/2015, 13:49

Moze,meni je skocio sa 5 na 11 za dva dana...Isti lab...
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 27/5/2015, 17:12

^ pa truba, znaci sutra mi moze biti i OK al je onda kasno za pocetak stimulacije, a sledeca sansa tek u septembru c
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 29/5/2015, 13:11

Moze biti, moguce da ti psiha diktira skok tsh, da li bi mogla uzeti nesto za smirenje pred sam postupak?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od moze_biti 29/5/2015, 18:07

Mislim da si jako u pravu, jedini je problem sto sam ja u ino, a ovdje ne mozes nikakve lijekove dobiti bez recepta (jedino blaze analgetike), tako da od toga sada nista, ali cu da se opskrbim kad dodjem na odmor.
Preporuke?
moze_biti
moze_biti

Broj poruka : 22
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od KoMetaK 29/5/2015, 23:29

MB, proveri jos jednom, mzoda je i greska u labu, a mzoda je i skocio, hoce i od stresa i od hormona ako nesto uzimas.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 30/5/2015, 23:17

Može biti, ni ovde se ne može dobiti nešto za smirenje bez recepta, koliko ja znam. Bromazepam, bensendin, to se uglavnom uzima. Persen je na bazi biljaka, pa se u apoteci može kupiti i bez recepta. Možeš kupiti čaj od valerijane i piti. Uz štitnu žlezdu mora što manje stresa. Mada je teško u ovoj borbi izbalansirati to. Koliko god da se trudimo, uvek podsvest vršlja.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od sunny.tp 4/7/2015, 08:59

Mislite li da su ovo ok rezultati ili treba spustiti tsh (idem na VTO u avgustu)?

TSH  3.80 uIU/mL   (ref. 0.27 - 4.20)
T3     1.13 nmol/L    (ref. 1.30 - 3.10)
T4      85.03 nmol/L  (ref. 66.00-181.00)
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od PalcicaBg 4/7/2015, 09:20

Sunny tsh za vto treba biti ispod 2.
Meni je uvek bio ok i sad od stimulacije skocio na 3.4,dobila sam eutirox 25mmg i za 5 dana je pao na 2.3.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od sunny.tp 4/7/2015, 09:22

Tako sam i pretpostavila. Ko ti je dao terapiju, Kopitovićka ili neki endokrinolog?
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od PalcicaBg 4/7/2015, 09:28

Kopitovicka na dan transfera jer sam taj dan proveravala tsh i prolaktin.
I prolaktin mi je skocio u nebesa,kazu da vuku jedan drugog.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od sunny.tp 4/7/2015, 09:31

Ja ne mogu da dođem do nje jer mi na mail odgovara neko drugi, verovatno sestra i kaže da je sve u referentnim vrednostima! Sad ne znam šta da radim, možda odem kod nekog endokrinologa da mi prepiše lekove. Palčice, hvala na pomoći cvet
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od PalcicaBg 4/7/2015, 09:36

Ne mogu da verujem da same odgovaraju bez doktorke.
Potrazi endokrinologa,taman imas vremena lepo da ga spustis do avgusta.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 5/7/2015, 00:29

Sunny, proveri jos jednom vrednost, tipa za 15 dana, a do tada zakazi endokrinologa. Obavezna je terapija da se tsh spusti ispod 2. Mnogo veca sansa da vto uspe, a ti imas vremena da ga spustis i na 1. Sto bi bilo idealno, za ovu nasu pricu.
Da li si proveravala ranije tsh, kada si radila inseminacije? Kakav ti je tada bio, ako jesi?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od sunny.tp 5/7/2015, 21:01

Proveravala sam, pre nekih godinu dana, možda manje, bio je isto oko 3,5 pa posle par meseci opuštanja spao je na 1,9. Tad sam proverila i antitela i bila su ok pa sam ovu prvu vrednost pripisala stresu. Moraću da odem kod endokrinologa, izgleda da nije samo stres. Ili sam ja često napeta Very Happy
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 10 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 19 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu