KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

+65
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Strumfeta78
Vesna V
Elenaa
micam
saska1
BabyBear
ne gubim nadu
Principessa
mamadabudem
alisa
Lola021
nina :)
Amna84
Cortina
MaloMorgen
Sirijus
bobica83
jelena.kuburic
Lina73
Dora1
mimi85
branka86
Blanka
mikica023
Bobaue
AriesGirl
Ema78
sunny.tp
millena
moze_biti
Vecka
MalaSaJuga
Pilce
Ica1171
Zmajuška
libra35
Mariolica
Mrvica
Djeni
lelas
PalcicaBg
Tebi
djole42
KoMetaK
iganica
Petkana
ganedina
SoJa
leptirko82
jovanka.draskic
sareni leptir
anasrce
Niny
winni
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
tetreb
Kalina V.
noja
laKole
anastasijela
d77
69 posters

Strana 11 od 19 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 5/7/2015, 22:38

Sunnytp, podji ti ipak endokrinologu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 13/7/2015, 18:34

srculence 84 ::Evo moje price sa stitnom. Odem na operaciju endometrioze i vadim krvnu sliku sve u redu a teombociti niski 80 a u lab.vrednosti od 120 do 400 joj oni brzo sta ce gde ce odem kod interniste od meni kaze da odradim hormone stitne. Ft4-45 a tsh0,001. Joj stitna uzas. Sestra mi nadje endokrinologa koji je prvi zavrsio u bivsoj jugoslaviji za endokrinologa,bas star dr.obavio uz i vadjenje krvi i prstima onako pipao stitnu ili vrat i iza usiju i da ispruzim prste i bas sve i dao mi je terapiju i rekao kada se bude spustio ft4 onda tsh raste i sa njim rastu i trombociti. I stvarno je bio u pravu sada su teombociti oko 200 a ft4 je 14 a tsh je 1,60 i sada pijem samo 5mil.tableticu svaki dan i tako mi je vec god.dana i to pijem tirazol pise da je za decu.i bedoksin tableticu svaki drugi dan. Svaka mu cast.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 23/7/2015, 19:16

sad sam dobila rezultate od stitne i nije mi jasno rezultati jer kad sam pre godinu radila bila je dobra a sad je
TSH 0.28 A ref vrednost je 0.5-5.54
fT3 4.7 3.5-6.1
fT4 16.8 7.7-15.4
i dodatno sam trazila da mi rade prolaktin 5.9 ref 2.8-29.2
po meni nevaja opet nesto ajdse da cujem kioju po vama terapiju treba da dobijem da pijem dali cete pogoditi i dali da cekam tek posle 5/8 da odnesem rezultate dr ili da idem kod dr neke druge jer mojaq je na godisnjem.radila sam i ostale nalaze ali neznam tacno koji su jer su kod komsinice tek cu dobiti nazad u ponedeljak utorak kad se vratim iz gostiju.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 23/7/2015, 21:12

nina a ti pijes nesto za tsh ?
ovako mi se cini ok , malo ft4 povisen, a tsh manji , a prolaktin ekstra , ako planiras trudnocu idealno . da li si secer sredila ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 23/7/2015, 21:28

noja nepijem nista za stitnu.dr mi dao da proverim kakav je nalaz.sto se tice swecera kad sam ga zadnji put merila bio je oko 7.5 a to je proslo 2 nedelje sigurno.jedino mi drago sto ima makar efekta za skidanje kilograma .za otprilike 3 meseca skinula sam6 kg.,od 9.7 do danas sam skinula 1.6 kg stim da sam se merila pre nedelju dana i bila sam se merila pre nedelju dana tad sam imala istu kilazu kao 9.7
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od noja 23/7/2015, 21:58

Nina Jos je visok mora jos dole ispod 5 ....super za kg .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 24/7/2015, 00:15

Nina, po ovome, imas hipertireozu, iliti ubrzan rad stitne zlezde. Ajde me podseti na tvoje probleme sa srcem, ili sam to pobrkala? Da li imas obilne menstruacije, da li ti se cesto uzlupa srce, da li ti je skracen ciklus, to i jos drugih stvari hoce kod hipertireoze. Moguce da ce ti dr dati lek za to, da se tsh digne a ft4, samim tim spusti.
Bravo sa spustene kg dole, samo nek se tope!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 24/7/2015, 11:27

Biksi imam problem sa pritiskom a i secer.sto se tice ciklusa prosli mesec je posle da nelazem 7 meseci bio normalan ovako sam imala od 12-16 dana i to uzasno puno dq par dana nism smela nigde ici
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od BiKsi :) 24/7/2015, 17:54

Nina, sve to ukazuje da imas hipertireozu i da ti je potreban lek. Obavezno otidji kod endokrinologa. Glukofaz ti je sredio ciklus.I tek ce ga lepo srediti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 10/8/2015, 17:03

Evo i ja da se upisem na ovu temu...

Od  svoje 20. znam da imam nekoliko cvorica po stitnoj, i tada su odradjena sva potrebna ispitivanja, nikakvu th nisam dobila, samo da pratim stanje... I pratila sam povremeno, situacija se nije bitnije menjala.
Kada sam pokusavala da zatrudnim, radila sam kompletnu analizu hormona, ali ne i uz stitne, jer dr Vujovic nije smatrala da je potrebno, posto su svi hormoni, osim insulina, bili odlicni.
Poslednjih 5-6 godina nisam bila na uz stitne, ali jesam radila hormone, i kao sto rekoh, nikakav problem...
I pre dva meseca sam napipala cvoric, da ne kazm lopticu na vratu, i tacno sam znala da se nesto desava, ali posto sam u ptpunom haosu u posledenje vreme, nisam stizala da se tome posvetim.
Sve u svemu, danas sam bila na uz, i jedan od tih cvorica je lepo porstao, do 3 cm, maltene mi se i vidi kad progutam. Ne mogu da kazem da sam iznenadjena, ocekivala sam ovako nesto. Sutra idem da vadim krv, da napravim presek stanja, a onda, kada se vratim u BGD, da vidim sta dalje.
Od simptoma, da nesto nije u redu,objektivno mi se promenio kvalitet ciklusa,  u smislu da je tamnija i gusca krv, povremeno osecam napetost u grudima, nervoznija sam nego inace i jako lose spavam. Sve ovo bi moglo i da se pripise i stresu pod kojim sam zbog Petra, ali sve ovo, plus nalaz uz govori da se moja stitna zlezda buni...
Sa druge strane, vec neko vreme, osecam da moram da promenim neke stvari u svom zivotu, da nadjem svoje izgubljeno teziste.  Zato sam se dosla kod mojih, i ako nista drugo, uspela da vratim neki svoj mir,makar delimicno, i da odradim neke vazne preglede.
Tako da,videcemo kako ce ovo sve ici...svakako cu se konsultovati sa  hirurgom i endokrinologom, posto sam ovaj uz odradila kod ginekologa, to mi je bilo najlakse...
Eto, cisto da mi ne bude dosadno....
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 10/8/2015, 17:15

danas sam konacno odnela kod dr rezultate da vidi i dala mi je uput kod endokrinologa,sad treba da zakazem pregled i ko zna kad cu doci na red jer sam cula da se dugo ceka u pokrajinskoj u ns .ako neko zna gde se jos moze posetiti dr u novom sadu na uput nerk mi napise slobodno makar i pp.nesto sam cula da ima neka ambulanta ili mala klinika pored pokrajinske ili poluklinike kakao je zovemo svi ali ta osoba nemoze se setiti gde je tacno jer je cula od jedne zene dok su bile zajedno na konsultacijama za vto da je tu dobra mlada doktoriCA ali je zaboravila gde se tacno nalazi ta ustanova.mozda i to neko zna
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 11/8/2015, 15:18

Dala krv, cekam rezultate... u grlu knedla, u stomaku cvor, nisam ni jela ni spavala...luda glava...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 11/8/2015, 23:50

Stigli rezultati hormona, i dobri su... TSH 1,2 , fT4 17, a calcitonin 2...mislim da sam more suza isplakala,od olaksanja...Medjutim, s obzirom na velicinu i izgled same promene, moracu da se konsultujem sa dr koji se bavi tom problematikom u uzem smislu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 12/8/2015, 09:24

t4 ti je povecan ema koliko vidim jer je i moj 16 povecan,idem kod interniste uponedeljak pa cu videti sta ce reci jer je on internista -endokrinolog
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 12/8/2015, 10:27

kolika je  referentna granica?

u mojim rezultatima  pise da je  ft4   12-22 pmol/l, moj je 17
tsh  0,40-4,00 , meni 1,2 , calcitonin  se tolerise do 11 .
ja svakako moram do endokrinologa, ali mi se cini da je ovo sasvim u redu, iako je nalaz na uz relativno los.

E sada, obrati paznju da li si ti vadila t4 ili ft4?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 12/8/2015, 10:29

E sad pogledah tvoj post, razlicite su ref vrednosti... Wink
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 19/9/2015, 12:44

ovo su mi rezultati iz 7 meseca
TSH 0.28 A ref vrednost je 0.5-5.54
fT3 4.7 3.5-6.1
fT4 16.8 7.7-15.4
a ovo su mi rezultati od 15 -16.9
TSH 0.34
fT3 3.9
u medlabu sam vadila i pise slobodni T4 dali je to isto kao sto je fT4
slobodni T4 15.9 ref vrednost 10.29-21.88
nije mi jasno kako poliklinika i medlab imaju tako veliku referendnu razliku po njima bi cak i prvi put T4 bio dobar samo mi TSH nizak i dalje ali se malo popravio od pre 2 meseca kad sam vadila nalaze.stim da i dalje nista nepijem za stitnu.sta konzilijum kutka kaze na ove rezultate.cula sam da mali tsh imaju osobe mrsavilje a ja sam fala bogu elegantno popunjena imam oko 15-20 kg da jos izgubim.imam zakazano kod endokrinologa 23.9 pa cu videti sta mi ona kaze i dali ce m idati ista da pijem od lekova jer me je internista poslao kod doktorice da proverimo stanje i da mi uradi uz stitne,po njemu nije dobro sto je toliko mali
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od AriesGirl 19/9/2015, 18:11

nina :) ::
u medlabu sam vadila i pise slobodni T4 dali je to isto kao sto je fT4

Isto je. Slobodni T4 ili Free T4 ili FT4.

Nina, moj ti je savet da odredjenu analizu uvek radis u istoj laboratoriji da bi rezultati bili uporedivi. Razlicite laboratorije imaju razlicite referentne vrednosti (pretpostavljam da zavisi od metode kojom rade ili od mernih jedinica u kojima su izrazeni rezultati). Ovo isto bi ti savetovali i doktori. Ovako, rezultati nisu uporedivi i ne mogu znati da li su bolji ili losiji nego pre.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 19/9/2015, 20:30

arise uvek radim na ISTOM Mestu ali u poluklinici nisu radili fT4 jer nemaju reagens tako su mi rekli pa sam zato otisla privatno da uradim da imam makar nesto jer mi je prosli put bio vislji malo zato sam i tela da odradim i njega
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od AriesGirl 19/9/2015, 22:40

nina :) ::arise uvek radim na ISTOM Mestu ali u poluklinici nisu radili fT4 jer nemaju reagens tako su mi rekli pa sam zato otisla privatno da uradim da imam makar nesto jer mi je prosli put bio vislji malo zato sam i tela da odradim i njega

Ja sam razumela iz tvog posta da si prvi put sve radila na Poliklinici, a drugi put u Medlabu. Nisam mislila nista lose.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 19/9/2015, 23:04

nema veze.
namerno sam uradila ponovo nalaze posle 2 meseca u poliklinici jer sam tu i prvi put radila ali sad nisu radili ft4 jer nemaju neki reagens ili vec zbog cega .pa sam zato otisla privatno i njega da proverim da imam sveze rezultate,
danas sam nesto lutala po internetu i trazila i vidim da ko ima nizak tsh je sklon alergiji ili osip odnosno da mu u momentu iskoci bobujice sitne,meni se to desava od letos da ima po rukama kao osip,cak sam i presing pila i nije bilo efekta samo se povuklo prosle nedelje kad juce opet iskocile da me je sramota nekad kao ruzno izgleda.stim da znam da stavim bebi puder pa se toliko nevidi a od cega dobijem nemam pojma.prvo sam mislila da je od znoja od vrucine ali namerno svakih pola sata perem ruke do lakta nekad i cesce ali osip je i dalje tu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 23/9/2015, 16:40

bila sam danas kod dr endokrinologa.samo je pregledala nalaye krvi sto sam radila i iznenadila se sto nisam imala i uz stitne jer kao to je trebalo da se uradi i da se dodje sa tim kod nje,i strogo je naglasila na kraju izvestaja da se uz neradi u poluklinici nego u dz kao redovni pregled.kum mi proverio jer radi u nasem dm i rekli mu da se nigde neradi nego samo privatno ili da idem za srbobran tamo se placa 1600 u drzavnom dz a kod mene 2100 privatno ,vise mi se isplati ovde.ali sam pitala nasu jednu forumasicu dali se radi u kamenici da proveri ako moze na uput a idem tamo
izvestaj od dr
po njoj imam neku cistu jer TSH ako je nizak ko meni 0.34 a ostali hormoni su dobri fT3 i fT4 postoji neka cista ,ali kaze ako nema ciste na uz treba da uradim scintigrafiju stitne ali da se jako dugo ceka.pricala sam sa mamom i ona je 22 meseca cekala kad je radila prosli put.a ako ima ciste da je dosta samo uz i ako sve uradim u roku 1-2 meseca da netreba novi rezultati a ako prodje vise od 2 meseca da ponovim hormone opet
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 29/9/2015, 23:37

sutra idem na pregled odnosno na snimak stitne idrzite mi fige da bude sve uredu.ipak sam uspela da zakazem u dz u novi sad na uput
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Ema78 30/9/2015, 10:36

Nina, drzim fige...cista ne mora nista da znaci, to se samo prati na 6 meseci. Ja ih imam 3 od po 1cm na jednoj polovini zlezde, i nekoliko manjih, od par mm na drugoj... i to tako bog te pita od kada... doduse, ove vece su se pojavile verovatno u posldnjih par godina.

Meni su hormoni ok, tako da za sada samo idem na uz na 6 meseci. I, pratim i uz grudi, za svaki slucaj.Isto na 6 meseci.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od nina :) 30/9/2015, 15:30

evo nalaza pa pomazite doktorice bas sam se uplasila
DR velicine 19*18*38mm
LR 15*24*36 mm
istrumus je velicine 5mm
u desnom reznju cista nesto gusceg sadrzaja,promera 10 mm,sa hiperhogenom metkotkivnom proliferacijom uz prosteriorni zid ciste velicine 4* 2,5 mm ( ili se radi o cisticno degerenisanom nodusu ) medijalno od ove ciste cista gusceg sadrzaja promera 3 mm
u levom reznju cista promera 5,5 mm
obostrano uz zajednicke karotidne arterije se ne uocavaju uvecani lifni cvorovi
zbog opisane ciste u desnom reznju predlaze se dalja dijagnostika
dijagnoza:medicinsko posmatranje i pracenje zbog sumnje na neke bolesti ili stanje Z03
vid zdravstvene zastite: kurativa

ovo sam sve prepisala sta je dr napisala
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA - Page 11 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-HIPOTIREOZA-HIPERTIREOZA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 19 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu