KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 16/3/2014, 20:07

Trebas proveriti sa klinikom da li mogu da ti pregled i UZ budu popodne. Mi smo bili u hotelu oko 10.30, dakle ukoliko se cekiras, mozes da budes kod njih mislim od 11.30 pa nadalje...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 17/3/2014, 18:47

drage moje, imam jedno molbu za sve...ako se bar jedna od vas nasla u slicnoj situaciji.
danas mi je 10 dan od transfera, za 6 dana radim betu da vidim da li ce ovog puta nesto biti od mojih bebaca...
problem je taj sto me vec 7 dana toliko bole grudi i toliko su uvecane da mislim da ce eksplodirati svakog momenta, desavala se i ranije da to bude jedan od simptoma dobijanja ali bas ovako dug ne...
da li se nekoj od vas ovo desavalo?

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 17/3/2014, 19:09

Hvala Sofija, tako cu i uraditi.

Sandrolina, i mene su grudi bolele i bile su mi mnogo teske. Tad sam citala na raznim forumima da je to posledica hormona, a ne zaceca. Zelim ti svu srecu, da to kod tebe bude dobar znak.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od allure 17/3/2014, 19:37

cure hvala na info,Sandrolina to bi mogao da bude i dobar znak i mene su grudi bolile u jednom od postupaka nekih par dana i onda se ispuhale sto se na beti pokazalo da je bilo došlo do trudnoće tj biohemiske,držimo ti fige i nek to bude dobar znak a mogla bi ti i test uradit kad si veš dogurala do desetog dana napred scuro

allure

Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 17/3/2014, 21:18

Allure, odustala sam od testa necu raditi nista sem betu na dan kada su mi rekli hocu da uzivam jos 6 dana sa sam mozda trudna :))))), prosli put sam uradila test oko 10.og dana i samo se nervirala do bete...
mada, iskreno telo mi je bas cudno, imam neko probadanje u stomaku, pa me krsta razvaljuju, pa ovo sa grudima, pa to su svi "moji"simptomi za dobijanje ali bas nikada nisam imala koktel svega :))), elem najgore od svega kada me to snađe ja sve mislim da se tripujem...
ali cekam betu. hvala vam devojke puno.

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 18/3/2014, 19:16

Devojke otisle ste mimo teme predjite na korake gde se pise o svemu vezanom za postupak
https://kutak.forumotion.com/t2824-korak-po-korak-na-putu-do-bete
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 22/3/2014, 20:21

Drage moje,
putujem uskoro za Prag avionom pa me interesuje kako ste nosile menopur i centrotid? da li je dovoljno da im pokazem protokol iz Praga koji je fotokopiran crno-beli, da ih stavim u rucni prtljag koji ide samnom ili da stavim u prtljag sa garderobom?
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 22/3/2014, 20:49

Makac ja bi ti savetovala u prtljag sa garderobom jer u rucnom prtljagu ne sme da bude nikakva tecnost, ionako let traje oko 2 sata tako da menopuru nece nista da fali ni u prtljagu samo ga ususkaj lepo jer oni kofere bas i ne paze puno kad ih utovaraju u avion.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 22/3/2014, 20:57

Mogu se uneti injekcije kao rucni prtljag. Nama nisu ni trazili papire, mada smo pripremili.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 22/3/2014, 21:21

hvala devojke. do sada su mi vise preporucili u kofer sa garderobom, ali me strah da mi ga ne izgube. mozda preterujem, ali ovih dana me od svega strah, samo brinem.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 23/3/2014, 05:03

Makac

Znam da nije lako, ali ono sto je najbitnije je da se koliko god mozes opustis, i sto manje brines. Stres moze samo da ti zakoplikuje ceo proces, govorim iz licnog iskustva.

Izvinjavam se na off-u, pozivam te da nam dodjes na koracima, https://kutak.forumotion.com/t2824p645-korak-po-korak-na-putu-do-bete pa da lepo navijamo i caskamo :)

Srecno!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Vanilla 23/3/2014, 18:55

Drage devojke,
Kao sto moze da se vidi iz mog potpisa, imala sam jednu neuspesnu vto u Pragu. Koliko je otprilike potrebno vremena do FET-a? Odgovor od klinike na to pitanje nisam dobila(?).
Pozdrav :-)
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 23/3/2014, 19:24

Vanilla

Zao mi je zbog toga. Meni je Dr Sonja rekla da ukoliko si imala stimulaciju, telu treba oko 3 meseca da se hormonski vrati na staro, te moze nakon toga. Ukoliko si imala u prirodnom ciklusu, mozes jos koliko narednog meseca.

Dobrodosla na Kutak, pridruzi nam se na temi "koraci", gde o svemu tome diskutujemo...srecno u narednom postupku!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Vanilla 23/3/2014, 21:44

Hvala mnogo Sofija, i za odgovor i dobrodoslicu  cvet
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Vanilla 23/3/2014, 23:52

Imam jos neko pitanjce za PFC devojke. Naime, kako ste komunicirale sa PFC-om? Meni dr Sonja ne odgovara na @, kao ni koordinatorka Danica, a od Sladjane na postavljena 3-4 jasna pitanja dobijem odgovor na jedno. To ume da bude prilicno frustrirajuce obzirom na to sta sve ulazemo u proceduru...
Da li imate neki savet u vezi ovoga?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 23/3/2014, 23:56

Vanila

Sonja ne odgovara na mejlove. Imas od koordinatorki Danicu, Mirnu i Ivanu. Moje neko iskustvo je da Danica najsporije odgovara, Mirna je nesto efikasnija, a meni licno je Ivana najbolja, najbrze odgovara, te ti je preporuka da se njoj obratis. Mislim da na sajtu imas sve njihove mejlove...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pereca82 24/3/2014, 09:28

Vanila, mi smo sve sa PFC kontaktirali sa Ivanom i stvardno je bila super. Nekad kada je gužva ne stiže baš odmah da odgovori, ali tu je SMS za nešto što je hitno ( javljanje rezultata UZ, dogovor kad dobijaš tzv.stop inekciju...). Mi smo na prvu VTO išli prošle godine krajem maja i nije nam uspelo. Kad smo zvali da javim te tako loše rezultate, rekli su nam da mora da prođe najmanje tri spontane menstruacije, da bi išli opet. Mi smo išli opet krajem septembra. Pre toga je bila stimulacija gonalom i cetrotidom.
Sada, smo ušli u sedmi mesec i dobićemo devojčicu  roda
pereca82
pereca82

Broj poruka : 5
Location : Vojvodina
Datum upisa : 19.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 09:58

Evo i našeg iskustva sa ovom klinikom i uopšte celom organizacijom putovanja i boravka tamo:

Prvi kontakt sa klinikom sam ostvarila pre godinu ipo dana, pre prve VTO. Tada mi je odgovorila Danica i poslala protokol koji je sastavila dr Sonja na osnovu mojih hormona. Razmenile smo par mailova, ali mi se "ton" njenog obraćanja nije dopadao, kašnjenje u odgovaranju, kao ni to što mi je rekla da je embriolog dr Hlinka jako zauzet i da verovatno neće raditi na našem slučaju. Pošto mi je to bila prva VTO i pošto sam bila jako nesigurna i uplašena, odustala sam od njih i okrenula se klinici u Solunu, koja je imala mnogo bolji pristup u komunikaciji putem interneta. Pored toga, nije mi se dopadalo što se na početku ciklusa ne ispituju hormoni, što se ne insistira na brisevima i što se u toku stimulacije takođe ne ispituju hormoni. Ja u Beogradu, oni u Pragu i delovalo mi je kao da bih bila prepuštena samoj sebi.
Nakon prve VTO, rađene u Solunu, beta je bila negativna. Ubrzo je usledila i druga VTO kod Ivanovića - beta niska u startu, ali je pravilno rasla, prvi UZ u redu, naredni UZ-ovi pokazuju konstantno kašnjenje u rastu ploda, srce nikako da prokuca kako treba i na kraju kiretaža sa punih 10 nedelja.
Pre prve VTO sam odradila sve dodatne analize - trombofilije, imunologiju, OGTT...
Dakle, u obe VTO sam bila pokrivena sa terapijom, ali nešto je tu falilo. Pošto imam nizak AMH i sve i da imam dovoljno novca za 10 VTO, nemam snage, ali pre svega - nemam materijala, tj. dovoljno jajnih ćelija! Počela sam da razmišljam šta činiti i gde ići...
Prvo, okrenula sam se alternativi - promeni načina ishrane, razmišljanja, krenula redovno na akupunkturu (o tome ću detaljno na temi predviđenoj za to).
Drugo, razmišljala sam šta nam može pomoći, koji ljudi, koje metode...da li je to možda PICSI koji nude u Pragu?
U Solunu smo radili IMSI i AH. IMSI je metoda kojom se spermatozoidi uvećaju nekoliko hiljada puta i odaberu morfološki najbolji, a onda se radi ICSI. Od 4 dobijene jajne ćelije, sve 4 zrele, dobili smo 2 embriona. Znači stopa oplodnje 50%. Primljeno 44 gonala.
Kod Ivanovića - 7 jajnih ćelija, sve zrele, 4 embriona, 2 vraćena. Preostala 2 su navodno čekala stadijum blastociste, pa bi ih zamrzli. Primljeno 62 menopura.

I onda razmišljam...
1. VTO: 4 jajne ćelije + IMSI, samo 2 oplođene. Sve savršeno, beta 0.
2. VTO: 7 jajnih ćelija, 2 vraćena embriona. Zamrzavanje se ne radi pre 5. dana, jer očigledno Ivanovići nemaju tehnologiju kojom mogu zamrznuti mlađe embrione. Bačena su 2 moguća života, pod izgovorom da oni zamrzavaju samo najkvalitetnije embrione.

Molim da me niko ne opominje da sam u off-u, jer smatram da je korisno da napišem način svog razmišljanja koji me je opredelio baš za ovu kliniku.

Pošto su moje jajne ćelije u oba postupka ocenili kao zrele i kvalitetne, ja sam počela da razmišljam o PICSI metodi, embryogen-u, dr Hlinki kao jednom od najboljih embriologa u Evropi. Ubedila sam sebe da će baš taj PICSI pomoći da imamo veću stopu oplodnje i da dobijeni embrioni budu oplođeni sa najboljim spermatozoidima. Priča sa hijaluronskom kiselinom koja je osnova PICSI metode mi je delovala skroz logično i nekako sam ubedila sebe da je to to i da će nam to pomoći. Htela sam kliniku gde se ne filozofira oko zamrzavanja i gde ćemo biti 100% sigurni da će naši mukom dobijeni embrioni, uz ogromne količine hormona - biti sačuvani, bilo da su dvodnevni, trodnevni, svejedno...kliniku u kojoj tehnologija i opremljenost nije upitna i stvar nagađanja i rasprave po forumima, već gde je to jasno, transparentno i definisano standardima.
Opet bih otišla u Solun, ali je prevagnuo PICSI, embryogen i što je najvažnije unutrašnji glas koji mi je govorio da idemo u PFC.

U septembru prošle godine sam opet kontaktirala kliniku. Mail sam poslala Danici, ali mi se ubrzo javila Ivana i napisala da je ona moj koordinator. To je ispalo super, jer je devojka odgovorna i redovno mi je odgovarala na mailove.

Nastaviću...

Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 10:16

Ivana mi je poslala upitnik koji je trebalo popuniti i spisak analiza koje traže. Obzirom da sam ja paralelno ušla u priču VTO o trošku RZZO, već sam imala dosta rezultata. Falili su mi hormoni, endokrinolog, hematolog. Popunila sam upitnik, gde između ostalog traže protokole i rezultate prethodnih VTO. Dogovorili smo se da hormone uradim u novembru (tako mi je odgovaralo), a postupak smo planirali u januaru. U međuvremenu je mm odradio uretralne briseve i tu se nađe neka bakterija, sada se i ne sećam koja. Brisevi su rađeni zbog komisije ovde, a PFC ne traži ni briseve ni spermokulturu za muškarce. Kada sam im poslala taj rezultat, nisu se mnogo obazirali na to i preporučili su da se obratimo našem urologu. To smo uradili. Mm je ispio terapiju, briseve nije ponavljao, a ni iz PFC to nisu tražili ni pominjali. Ja sam računala da je sve ok nakon terapije i nisam htela da mučim čoveka. Odlučila sam da se opustim i da ovog puta pokušam da ne držim sve konce i svojim rukama. U oktobru mi je Ivana uz odgovor na neko moje pitanje, poslala i protokol stimulacije. Kaže dr Sonja je to odredila na osnovu prethodnih stimulacije. Dakle pre odrađenih hormona. Protokol je bio potpuno isti kao onaj koji su mi poslali pre godinu ipo dana, samo što je broj ampula bio povećan. Da li je dr Sonja ubeđena da je to najbolji protokol za mene, pa mi šalje isti nakon godinu ipo, ili je prosto imala odranije moj dosije i samo prepisala uz male izmene, ne znam, ali mi se u tom trenutku dopala njena doslednost, jer je protokol drugačiji od prethodna dva. Znači, ne prepisuje od drugih, već se drži svojih zaključaka. Kada sam poslala hormone urađene u novembru, odgovor je bio da protokol ostaje isti.

Na početku prepiske sa Ivanom, ja sam naglasila da mi želimo PICSI i embryogen. Ona je rekla da embryogen preporučuju, a o PICSI će da odluči embriolog na licu mesta, zavisno od spermograma. Tu sam videla da ću morati ipak da se izborim za taj PICSI, jer sam bila ubeđena da je tu ključ. Nisam htela da to bude odluka embriologa, već da nam tu metodu urade, pa makar oni mislili da je to potpuno nepotrebno.


Poslednji izmenio Erata dana 24/3/2014, 11:30, izmenjeno ukupno 1 puta
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 10:24

I tako je tekla naša prepiska...ja sam slala rezultate analiza, kako koji su stizali...
Neke od njih oni nisu tražili, ali ja sam svejedno slala, kao što je recimo kariotip. Poslala sam izveštaj hematologa. U međuvremenu sam ja odlučila da batalim endokrinologa i prekinem sa glukofažom. Nisam im više pominjala predijabetes niti endokrinologa, a oni nisu pitali.
Dakle, možete zaključiti da pored onih standardnih analiza koje vam traže, oni neće tražiti ništa dodatno, niti se specijalno interesovati ako tu postoji još nešto tipa IR, trombofilije itd. Oni taj deo prepuštaju nama i našim doktorima ovde. Pored toga, oni ne veruju da su dodatna ispitivanja potrebna i da neke stvari koje mi otkrivamo utiču na ishod VTO. Ja sam mnogo istraživala i ja verujem da utiču, iako mi 2 vto nisu uspele, a bila sam pokrivena dodatnom terapijom. Postoje 2 struje u ovoj priči: Neki se kunu u imunološke faktore, a neki ih odbacuju, ili uzimaju sa rezervom. PFC je u drugoj grupi, ali potpuno podržavaju analize koje sami napravite i izveštaje i terapije koje ovde dobijate od hematologa i endokrinologa. Moj utisak je da se u to ne mešaju.

Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 10:40

Polako se približavao januar. PFC traži rezultat FSH hormona, drugog dana ciklusa. Ako je FSH manji od 15, kreće se sa stimulacijom. Ako je veći od 15, postupak se odlaže. Ultrazvuk se radi 8. dana ciklusa. U međuvremenu se ne proveravaju hormoni i ne rade UZ-ovi. Na osnovu rezultata od 8dc, odlučuje se o daljoj terapiji i kada se prima stop injekcija.
Ne traže E2, LH, niti ultrazvuk da se prebroje antralni folikuli drugog dana ciklusa. U Solunu traže E2 i LH, a Ivanovići samo broje antralne. Razmišljala sam o više mogućih opcija:
1. Da prihvatim njihovu preporuku i da idem na UZ kod dr Rade Vugdelić, koju inače ne poznajem, ali zaključujem preko foruma da se meša u terapiju, prati hormone i češće radi UZ-ove, dakle na neki način vodi stimulaciju.
2. Da odem kod meni poznatog ginekologa, uradim samo FSH na početku i prepustim se logici i načinu rada PFC.
3. Da odem kod meni poznatog ginekologa, ali da na svoju ruku radim i E2 i Lh i češće UZ i jednostavno šaljem u PFC iako oni tako ne traže.
4. Da odem u neku kliniku kod nas, da me oni prate.

Odmah odbacujem 4. opciju, jer ne bih otišla u neku od naših klinika u Bg, nakon svega. Smučili su mi se. Ostaje mi Rada, ili neki moj ginekolog, ali još ima vremena...Sve sam bliža opciji 2, jer osećam da ću poremetiti svoj mir ako krenem da vadim hormone na svoju ruku, da analiziram i strahujem. Ipak se stop injekcija dobija kada folikuli dostignu određenu veličinu i to je to. Nekome bude super E2, a folikuli prazni, ili malo jć, nekome nizak E2, a dosta jajnih ćelija. Meni je u prvom postupku bio viši E2 nego u drugom, a dobila sam manje jajnih ćelija. Počinjem da verujem da ipak ima logike u pristupu PFC-a i da praćenje hormona u toku stimulacije možda i nije neophodno. Razmišljala sam o svemu tome, vagala, pomalo i strahovala zbog takvog pristupa, ali sam bila sve bliže opciji da im se prepustim i ne mozgam previše, već da radim na drugoj strani - ubediti sebe u uspeh!


Poslednji izmenio Erata dana 24/3/2014, 11:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 11:03

U međuvremenu se na forumu počelo pisati da će PFC povećati cene. Ja sam pitala Ivanu i ona mi je odgovorila da su cene koje su mi oni poslali važeće. Međutim, neposredno pred početak postupka, ja sam poslala jedan mail u kojem sam tražila da mi potvrde cene koje smo dogovorili, a to je 2000 evra za ceo postupak sa ICSI, uključujući anesteziju i analize krvi, 400 evra zamrzavanje, 200 evra PICSI i 150 evra embryogen. Na taj mail mi je lično Sonja odgovorila i rekla da će doći do nekih promena u cenama, ali da to za nas neće važiti.

Došlo je vreme da rezervišemo karte i smeštaj. Odlučili smo se za putovanje avionom i smeštaj preko airbnb, ili bookinga. Pošto su mi ciklusi dosta redovni, a u prethodne 2 vto aspiracija bila 15 dc, računala sam da tamo budemo 11 dc, da je aspiracija 15 dc, da mi vraćaju embrione 3. dana, da nakon ET ostanemo još 1 dan i onda nazad. Ukupno 10 dana. Kupili smo karte jako povoljno, nekih 210 evra povratna za nas dvoje. Što se tiče smeštaja, to mi je postao hobi, svakodnevno razgledanje po netu. Ipak nije tako lako naći, da ne bude preskupo, da ima sve što nam treba i da obavezno bude blizu metro stanice na žutoj liniji metroa - liniji koja vodi do klinike, ili do centra, bez presedanja. Mi smo želeli smeštaj sa kuhinjom, jer ne možemo da jedemo 10 dana samo po restoranima, pogotovo što ja jedem samo kuvano, ne solim itd...
Drugo, želeli smo svoju intimu i hteli smo da izbegnemo upoznavanje naših ljudi u hotelima koje PFC preporučuje. Ja sam htela da se maksimalno opustim i ne razmišljam mnogo zbog čega smo tamo, tako da mi je više odgovaralo da budemo izolovani od VTO ekipe.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 11:23

Došao je i januar. Odlučila sam definitivno da izvadim samo FSH i da uradim UZ 8. dana ciklusa, kod Rade ili nekog poznatog. Međutim, stigne rezultat - šok! FSH 17.1. Jave mi iz Praga da se postupak odlaže. Otkažemo smeštaj, a avionske karte pomerimo za februar. Pošto je u februarskom terminu cena avionskih karata bila ista, platili smo samo penale, 2600 dinara po osobi i opet super prošli. U tom periodu je bio slobodan i stan na airbnb, koji nam se dopao. Vlasnike stana sam zamolila da nam čuvaju smeštaj, a da ću ih ja 7 dana pre termina dolaska obavestiti da li sigurno dolazimo ili ne. Tako je i bilo. U međuvremenu sam navalila na smokve u maslinovom ulju, Vitex agnus kapsule, prah mlade zelene pšenice i još štošta...da spustim FSH!
Pišem ponovo klinici i tražim da mi potvrde cene koje smo dogovorili, da ne bude da je dogovor bio za januar, a da za februar ne važi. Opet mi odgovori Sonja da će biti onako kako je napisano.
Meni je to značilo, jer je po novim cenama postupak skuplji za 340 evra + PICSI 600 umesto 200. Ukupno bi bilo 740 evra više.
Kada je došao februarski ciklus, FSH 11.28 - krećemo!
Bockala sam se sama. Terapiju sam kupila u Srbotrade apoteci koja je najjeftinija i pouzdana. Poklonili su mi i neku šminku kada sam preuzimala injekcije i to me je baš obradovalo. Sitnica, ali lep gest koji mnogo znači. Pošto mi je 8dc padao u nedelju, pitala sam PFC da li mogu raditi UZ u subotu. Kada su potvrdili da je to u redu, nazvala sam Radu. Javila se neka sestra, koleginica, nemam pojma. E tu kreće neka filozofija, te koji mi je dan ciklusa, te šta primam od terapije, te kod njih se radi ovako, onako...vidim ja neće to ići baš jednostavno. Kažem ja njoj da bih ja da mi se uradi UZ u subotu, prebroje folikuli, prosto i jednostavno, ako je moguće. Kaže ta verovatno sestra da doktorica ima intervenciju i da će mi se javiti za sat vremena. Nije mi se javila. Ujutro mi stiže poruka od dr Rade. Pita da li sam juče dobila poruku i koji je moj odgovor. Ja joj napišem da poruku nisam dobila, ali da bih je pozvala ako je slobodna. Ne odgovara mi ništa i ja nazovem. Javi se neka koleginica iz N. Fronta i kaže da je dr na intervenciji, da zovnem kasnije. Dođe popodne i ja joj pošaljem poruku da se ljubazno zahvaljujem, ali da sam se odlučila za drugog doktora.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 11:49

Nazovem dr Ćorac. Ona nije radila te subote, pa sam se dogovorila sa PFC da uradimo UZ u petak, 6. dana ciklusa. Tako je i bilo. Na UZ - endometrijum tanak, 4 mm. Levi jajnik - 2 folikula, ali kao da su spojeni, sa nekom pregradom, doktorici čudno. Desno jedan manji folikul. Pošto mi desni jajnik nije radio u prethodne 2 VTO, na taj folikul nisam ni računala. Ostaju dakle 2, sumnjiva, uz tanak endometrijum i uz 6 menopura dnevno!!! Doktorka mi kaže da mi je ovo zadnja stimulacija, da mi se sada iscrpljuju zadnje rezerve i da je sledeća stanica donacija. Nije bila optimista da će postupak uspeti.
Zabrinula sam se, ali šta je tu je. Ipak, probudio mi se i neki inat da mora uspeti. Nekako mi je ta priča o donaciji, na način bum - tras i to je to, probudila moju tvrdoglavost i rešenost da ću da uspem baš u inat lošim prognozama. Odem kod Mančića na akupunkturu i on mi kaže da su to sve gluposti, da ću ja sigurno zatrudniti i da je moj problem bila hladnoća materice, a ne hormoni. Da ne mislim o glupostima i da imam jajnih ćelija. Uostalom, mi smo već imali karte rezervisane, smeštaj, u postupku smo i nazad nema. U ponedeljak sam uradila još jedan UZ na zahtev iz Praga. To je bio 9dc. Opet ona 3 folikula i endo 5.3 mm. Iz Praga mi jave da je u utorak uveče stop injekcija i  u 21.30h da budem kod njih u četvrtak u 9h. Avion smo imali u sredu ujutro.
Pred polazak u Prag sam im poslala mail u kojem sam opet napomenula da želimo obavezno PICSI i embryogen i da ih molim da to zavedu u moj dosije, da ne bude zabune, jer se plašim da na dan aspiracije nećemo imati vremena da sve to preciziramo. Ivana mi je odgovorila da ne brinem i opet ponudila usluge smeštaja i taxi prevoza. Pretpostavljam da je mislila na Simu.
Ja nisam želela da nas vozi Simo, iz prostog razloga što sam želela što manje kontakta sa našim ljudima, što manje bespotrebne priče i relacija tipa usluge itd.
Odlučili smo se za rezervaciju taksija putem interneta. Reč je o UK kompaniji. Odlični su i imamo sve preporuke za njih.

Nastavak sledi...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 11:56

Ovo je smeštaj u kojem smo bili:
https://www.airbnb.com/rooms/1278259

Ovo je taxi prevoznik:
http://www.prague-airport-transfers.co.uk/

i formular za rezervaciju:
https://www.prague-airport-transfers.co.uk/zakaznik/index.php?sekce=cesta&id_objednavky=&cesta[typ_objednavky]=transfer_z_letiste

Detaljnije o smeštaju, prevozu i cenama ću kasnije. Sad moram da napravim pauzu :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 5 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu