Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pavlovic_miljana taj 7/3/2014, 22:56

Devojke, ne znam da li znate za mogucnost da Simo, muz koordinatorke Danice, moze da vam posalje lekove iz Praga koji vam trebaju, stizu kombijem za 2,3 dana. Ne znam koliko kosta usluga. Nama je ponudio tu mogucnost kad smo bili, pa da podelim sa vama, mozda bi nekom znacilo...

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 4 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina taj 9/3/2014, 14:11

drage moje dame, evo mene sa svezim informacijama iz Praga...sinos stigla...naravno mrtva posle 15 sati voznje vozom...ali sve se prezivi...
elem, za estrofem u apoteci pored klinike 5 kutija je 25 e, tako da je cena 5e. Ja sam licno uzela 5 kutija, pa ako bude sve OK, ostatak cu uzeti u Igoru.
utisci, opet euforija, posle 4 meseca sam imala utisak kao da sa klinike nisam ni odlazila. U petak mi je uradjen transfer 2 embrija (koji su kao skolski primer sto se razvoja tiče ). Transfer je radila Sonja, koristila sam EmbryoGen. Moje najvece odusevljenje ovog puta vezano je za novu doktorku Slađanu, koja izgleda polako pruzima deo posla, Sonju da rasterete, ali ja sam se licno za kliniku odlucila prvenstveno zbog Sonje, ali sada posle kontakta sa Slađanom sasvim je svejedno ko ce vas primiti, ja nisam osetila razliku.
sada mi preostaje da leškarim i da ocekujem da se bebci prikace, bar jedan :)  :12 a: 

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofija Veks taj 9/3/2014, 14:17

Bravo za bebice i super transfer, Sandrolina, navijam!!  vv vv vv vv vv vv vv vv vv 

Hvala na update-u, nisam znala da imaju novu Doktorku. Je li mladja, ili starija, zna li se odake je, i gde je radila pre PFC-a?

c 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sandrolina taj 9/3/2014, 16:31

sofija, ona je za mene novo jer je nisam videla ni upoznala u novembru kada sam bila na klinici...slađana je doktorka koja ima 12 godina iskustva, radila je u Beogradu ali ne znam nikakve detalje ovo mi je sama u neobaveznoj prici rekla dok sam cekala transfer...toliko prirodna i non stop sa vama vodi opusten razgovor...mlada je bas, tako da nisam mogla bas proceniti godiste jer me zbunjuje staz od 12 godina a deluje bas mlado, moja procena je da ima oko 36 37 godina...stalozena i svaku rec otkucanu na otpusnoj lisi objasni sa primerom. odmah vam da svoj kontakt i mail da je mozete kontaktirati u bilo koje doba dana.

sandrolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 9/3/2014, 17:18

Ja sam upoznala Sladju u januaru a mislila sam da je sestra.Zajedno smo se vracali avionom iz Praga i stvarno je divna!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 9/3/2014, 21:30

Sandrolina hvala za i fo za estrofem. Svakako mi se vise isplati da ga tamo uzmem obzirom da se sugo uzima...kad dodje do trudnoce. Ne mogu tacno da se setim ali cini mi se sigurno ceo prvi trimestar....

mijaki

Broj poruka : 2537
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sandrolina taj 10/3/2014, 12:26

Mijaki, da estrofen se uzima zakljucno sa 15 nedeljom, s tim sto se terapija postepeno smanjuje, do 12 nedelje po 3 dnevno 13 i 14 nedelja dve dnevno i 15 nedelja jedna dnevno i tada je prekid u dogovoru sa doktorom. Bar sam ja taj slucaj...

sandrolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pavlovic_miljana taj 12/3/2014, 11:42

Sandrolina, Sladja je sestra, i ja sam je upoznala. Nego, da vam skrenem paznju na nesto: radite analize (hormone i briseve) svaki put kad idete iako oni to ne traze, jer meni se desio veliki propust sa njihove strane. Naime, za postupak u oktobru 2013, dr Sonja mi je napravila protokol po analizama od aprila meseca. Oktobar- neuspesan ET, februar- neuspesan FET. Ja odem kod endokrinologa da krenem da se ispitujem i odnesem hormone (koje sam ipak uradila sama u septembru i poslala u Prag), i dr odavde mi kaze da mi je povisen TSH i da sa takvom vrednoscu nisam ni mogla da zatrudnim, nego sam morala da pijem terapiju za stitnu zlezdu. Dakle, dr Sonja nije ni pogledala moje hormone koje sam poslala pred postupak a ja sam samo tamo poslala racunajuci da ce da ih vidi, a nisam nosila ove doktoru...znaci, bacene pare za 2 postupka zbog povrsnosti. Hocu da kazem, ne prepustajte im se potpuno nego svesno pratite svaki korak i neka vam i ovde tumace nalaze, ne oslanjajte se na to da ce ona sve da procita.

pavlovic_miljana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sandrolina taj 12/3/2014, 13:36

Miljan, mislim da si u potpunosti upravu, meni se desilo slicno, kada sam dostaila sve trazene analize doktorci i kada sam otisla na zakazan susret tržil mi je analize "kaze nisu dostavljene", mislim da taj deo rade povrsinski i da dosta ulogu preuzimaju koordinatori koji misle da sve znaju i da je to kod svake zene isto ili slicno...ja se licno sve konsultujem sa svojim ginekologom koji ima dosta iskustva pa kada on potvrdi analizi saljem dalje za Prag.
Ali sta drugo mozemo sem da se nadamo najboljem...

sandrolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofija Veks taj 12/3/2014, 18:08

Drage moje

Pisala sam sada na koracima, ali rekoh da prekopiram i ovde post, jer sam danas radila FET u PFC-u  Very Happy 

Ovako je otprilike sve izgledalo: stigli u kliniku metroom oko podneva (mi smo smesteni u centru, nekih 7 stanica metroom), cinilo mi se kao da sam bila pre mesec dana tamo, a ne da je proslo vec 9,5 meseci! Standardna procedura, potpisivanje dokumenta o zahvatu, placanje (mi smo platili 750 EUR jer smo koristii i EmbryoGen), i onda kod embriologa, da nam referise o stanju blastica. Receno nam je da su nam odmrzli svih 5 (sto su mi i ranije rekli da ce uraditi), a da su od tih 5 sada izdvojili dve koje su se najbrze odmrzle, a da ce ostala 3 videti kakvog ce kvaliteta biti kada se jos malo odmrznu, pa da ce nam sutra javiti da li su ih ponovo zamrzli, i da li ce zamrznuti 0, 1,2 ili 3 preostale blastice.

Onda sam otisla u sobu, bilo je negde oko pola 1, i cekala sam oko sat i 45 min da dodjem na red, bilo je oko 2.15. Tada se pojavila Dr Sonja, sve je bilo veoma kratko i rutinski, legla sam, rekla je da su se obe blaste bas lepo odmrzle i da su veoma dobrog kvaliteta (tako je bili o prosli put), rekla je da mi je endo 10mm (na 15dc je bio 7,4mm, ali sam odonda primala estrofem 4mg dnevno), i onda mi je ubacila 2 blastice, koje sam pratila na monitoru. Prebacivanje na krevet, gde sam lezala negde 50-ak minuta nakon transfera (prosli put sam lezala duze, negde puna 2 sata). U sobi je bila cela ex-YU, ako izuzmemo Sloveniju. Cula sam i makedonski, pored mene je bila zena iz Hrvatske, malo pored iz Crne Gore, i bile su i dve Bosanke, i jos jedna Srpkinja.

Nakon tih 50-ak min dosla je sestra Sladja (nova o kojoj se ovde ranije pisalo, iz Beograda) i rekla da mogu da se obucem. Kada sam se obukla, mene i mm-a je docekala Sladja, i objasnila ono sto je ranije objasnjavala Dr Sonja - o tome kako se ponasati nakon transfera (standardan papir za sve), i koja mi je dalja terapija. Ono sto mi se u ovoj terapiji razlikuje od prethodnog puta je da cu verovatno zbog tanjeg endometrijuma nastaviti sa estrofemom, i dozu su mi pojacali sa 4 na 6mg dnevno, sto me iskreno malo brine jer se od njega znojim ko luda, a i on se ne preporucuje ukoliko postoji porodicno nasledje raka dojke, a nazalost moja mama ga je imala pre  4 godine, od koga se pu pu pu super oporavila, a imala ga je prosle godine i moja sestra od tetke, tako da mi nije bas svejedno sto cu ga piti duze, ali sta je, tu je. Pored toga, ubacili su mi i Aspirin1, jer koliko citam estrofem ima tendenciju da zgrusava krv, a aspirin je tu da je proredjuje. Pored toga, kao i prosle godine, imam  i utrogestan, prednison i folnu.

Svake pohvale jos jednom posebno za sestru Sladju, i koordinatorku Ivanu, koje su bile veoma srdacne i predusretljive. Susret sa Dr Sonjom je bio toliko kratak, Dr Sonja je profesionalna, sto je njena karakteristika, i moguce da je cak i zauzetija nego prosle godine, mozda je stoga zaposlila dodatnu sestru koja se bavi objasnjavanjem procedure nakon FET-a, i na koju me je uputila da na dalje sa njom nastavim svu korespodenciju, ono sto smo ranije radile direktno sa Sonjom.

Nakon toga smo pozvali Danicinog supruga Simu da nas odveze do stana (10 evra), i evo nas ovde.   Very Happy 

Danas odmaranje, sutra cu malo da se prosetam parkicem tacno preko puta nase zgrade, u petak cu malo u shopping po centru, a u subotu uvece nam je let nazad.

Osecam se lepo, slican je osecaj kao kada sam prvi put radila embrio transfer, s tim sto sam sada znatno relaksiranija, jer mi je tada em bio prvi put pa nisam znala sta da ocekujem, em je bilo ledeno vreme a ja sam se bila prehladila jako, em smo isli autom, imali smo dan pauze izmedju transfera i puta, sada imamo dva dana izmedju, sto mi nekako bolje legne, plus mi vise odgovara avion od 12-casovne voznje...

Ostalo je element srece, uostalom - videcemo rezultat za dve nedelje...  cvet

Poslednji izmenio Sofija Veks dana 12/3/2014, 21:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tebi taj 13/3/2014, 00:58

Sofija Veks hvala na iscrpnom izvestaju :) Radujem se tvojoj velikooooooooooooooooooooooooooj beti  igracice 
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 34
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofija Veks taj 13/3/2014, 02:43

Hvala vam drage moje  d 

Magnoli, navijam jako za tvoj postupak u Pragu!!  konfete konfete konfete 
Sofija Veks
Sofija Veks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sandrolina taj 13/3/2014, 11:21

Sofija, puno srece i da beta bude sto veca, navijamo za tebe...

sandrolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od allure taj 13/3/2014, 16:51

Pozdrav,ja sam nova na forumu malo sam čitala,zanima me smještaj i cijena ako smijete ovdje pisati o tome pošto trebam 30.03 za prag,aprvi mi je put

allure

Broj poruka : 2
Datum upisa : 13.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 13/3/2014, 19:04

Allure dobro nam dosla  cvet 

Sto se smestaja tice mozes i preko klinike cini mi se da oni imaju dva ili tri hotela, a na par strana unazad cure su dale i sajtove gde se moze naci smestaj mimo klinike.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 51
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pavlovic_miljana taj 13/3/2014, 20:43

Allure, dobro dosla! Ako hoces jeftin hotel u blizini klinike, imas Esprit ***, pogledaj na bookingu.

pavlovic_miljana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makac71 taj 14/3/2014, 18:50

Imam jedno pitanjce,
2 dc treba da proverim FSH, ako je dobar istog dana kupujem avionske karte, inekcije, kasnije i rezervaciju za hotel...kako bi 9 dc stigla u Prag. Interesuje me koliko bi trebalo da ostanem tamo? Racunala sam da je nedelja dana dovoljna. Sta vi mislite?
Inace, krajem marta kad i bi i ja trebalo da idem, ima neki kongres u Pragu, pa su mi male sanse da nadjem avionsku kartu. Ako je uzmem unapred pomeranje je 70 evra + razlika u karti samo za jednog.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sandrolina taj 14/3/2014, 19:04

makac, racunaj da ces biti sigurno 10 dana, u slucaju da radis punkciju pa transfer, ukoliko je samo transfer sa vec zamrznutim bebcima onda ti je opet potrebno oko 5 - 6 dana, jer transfer rade najcesce oko 17 dana ciklusa.

sandrolina

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makac71 taj 14/3/2014, 20:45

Hvala Sandrolina, puno mi znaci info. Nemam nista zamrznuto, sve cemo raditi od svezeg materijala.
Samo brinem hocu li naci avio kartu, smestaj hocemo sigurno, ali za koje pare...
brinem, brinem, brinem...
makac71
makac71

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofija Veks taj 14/3/2014, 23:37

Makac

I ja se slazem sa Sandrolinom da ako ides na 9dc trrbace ti da racunas negde oko 10 dana. Meni su recimo radili punkciju u proslom postupku 13. dc-a a transfer 5 dana kasnije, 18dc-a...

Zasto mislis da je toliko razlika u karti za doplatu? Nama su rekli da je minimum 5000 dinara po osobi + ako je na datum pomeranja visa cena. Nas je izaslo 6400 dinara doplate po osobi, dakle negde oko 55 evra ukupno po osobi.

A smestaj mislim da nije problem naci, jer sada jos uvek nije neka tursticka sezona, i ima dosta smestaja, imas i povoljnijeg, i skupljeg. Mi smo se recimo odlucili za sestaj u (sirem) centru, a ne blizu klinike, jer smo se vise kretali po centru, nego do klinike, bitno nam je bilo da je smestaj blizu metroa, a klinika je odmah pored metro stanice (100-nak metara). Mi smo trenutno u Pragu, iznajmili smo prostoran super stan za 55 evra, a naravno ima i povoljnije, nama je ovaj iz vise razloga najvise odgovarao, i super smo zadovioljni.

Avio karte su sada oko 160-200 evra za taj period, u zavisnosti od dana, nas su na kraju dve karte sa doplatom kostale 390 evra...

Puno srece!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Magnolie taj 15/3/2014, 15:18

Moze li mi neko objasniti kuda je najbolje voziti do Praga. Prvi nam je put a idemo autom iz sarajeva? ljubim vas  i hvalaaaaaa

Magnolie

Broj poruka : 37
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofija Veks taj 15/3/2014, 15:41

Ukucaj na via Michelin vasu rutu, i izaci ce ti sve informacije o najboljem putu, koliko vremena vam treba para...
Sofija Veks
Sofija Veks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tebi taj 15/3/2014, 23:25

Kako god da idete,samo nemojte autoputem Brno -Prag , mislim da su mi tamo ostali bubrezi Very Happy Mi smo isli preko Beca pa preko Ceskih Budejovica, malo je duze,nije autoput, ali je super magistrala i plus su ta mala mesta predivna, da uzivas u prirodi :)
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 34
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Magnolie taj 16/3/2014, 19:13

hvala cure puno...pogledala sam rute i svijda mi se ova preko beca... ljubim vas javljajte se

Magnolie

Broj poruka : 37
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od makac71 taj 16/3/2014, 19:58

Pitanje za vas koje ste isle avionom,
da li je vremenski moguce da stignem jutarnjim letom, da odem do klinike na prvi pregled i ultra zvuk i da se kasnije prijavimo u hotelu?
Vise bih volela da ostanemo dan duze posle transfera, nego pre.
makac71
makac71

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu