KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 24/3/2014, 11:58

Erata, divan izvetsaj kao da sedim sa tobom dok ovo pises i sa nestrpljenjem cekam nastavak...jedva cekam da cujem ishod...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 24/3/2014, 12:04

Sandrolina, ishod je pozitivan. Nadam se da će i tvoj danas biti takav. Trudna sam i trudim se da budem objektivna i da dam prave informacije. :)) Nisam od onih kojima je doktorica koja ih je dovela do trudnoće najbolja, neprikosnovena, boginja koja se ne sme komentarisati, a klinika u kojoj im je uspelo hram u kojem za nevernike nema mesta! Obećavam da ću govoriti istinu i samo istinu :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 24/3/2014, 12:07

nadam se i ja, bas mi je drago zbog tebe, jer se iz prilozenog vidi koliki si borac, jedva cekam nastavak price...hvala ti

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 24/3/2014, 12:10

Erata divan si i detaljan izvestaj napisala, sigurna sam da ce mnogim curama da pomogne, a sto se tice tvoje price kao da sam je i sama pisala, bar onaj deo oko priprema, ali tvoja ima srecan kraj i mnogo sam srecna zbog tebe. poljubac 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 24/3/2014, 13:27

Divno i detaljno, Erata!! <3

I ja sam bas taj smestaj gledala, ali na kraju sam se odlucila za drugi, jer nisu imali roletne, a ja sam kreten nocna ptica i treba mi mrak kako bih mogla ujutru da spavam, a pronaci roletne u Pragu je na nivou naucne fantastike  Razz 

Plus sam i ja odustala od Dr Rade i isla kod Corac, nakon tvog pisanja o njoj na koracima :)

Sjajno objasnjeno, bice puno od koristi mnogim devojkama u postupku!

Ljubac za tebe i tvoju tibicu-bebicu!  osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 24/3/2014, 14:05

Erata,dok cekamo nastavak izvestaja sve pohvale za trud oko pisanja  detaljanog  izvestaja koji ce koristiti mnogima.i bravo za PFC i uspesan postupak! yes Stvarno su takvi kako ih opisujes.meni je boravak na klinici jako prijao, vode racuna da je sve uigrano i neopterecujece.
Ljubim te!uzivaj u trudnoci!!!! srca srca srca srca srca
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ivi 24/3/2014, 16:37

Erata draga, jedva sam čekala tvoj izveštaj  srca 
i ja gledala baš taj smeštaj,jedva čekam nastavak...
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Vuchica 24/3/2014, 20:49

Erata, drugarice, zaista si sve detaljno opisala, nista manje nisam ni ocekivala od tebe!  love 
A sta mislis o tome da napravis (post)-vto-dnevnik i prebacis svoje postove, da ostanu na istom mestu, jer ovde ce se zagubiti.

Mazi i grej tibu    ff     cmokic!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 25/3/2014, 08:14

Pozdrav iz Praga. Dosli smo juce na 8.dan, endometrijum 8 i samo 2jc na levom. Konacno smo upoznali Ivanu koja je divna, (preporucujem je za koordinatora) vodila nas je i ostala sa nama jer smo bili i sa nekim sestrama Cehinjama, da nam prevodi. U sredu imamo zakazano sa dr Sonjom, u petak verovatno punkcija, ako se bude ok, u ponedeljak ET, sreda kuci.
Hotel je Adeba za 9 noci oko 286 E. Sa nama je bio par koji je otisao u Kerol ili nesto slicno za 49 E za noc. Oni su blizi, ali nama se ovde bas svidja narocita cena, kupatilo, internet. Krevet je ekstremno tvrd, a dorucak idemo sad da vidimo.
Inace u avionu iz Bg je bilo 4 para koji idemo na istu kliniku, ali na klinici u 3 popodne smo sreli samo jedan par i jednu zenu, nema guzve, ne znam kako je pre podne. Mozda bi bilo dobro da otvorim dnevnik, ali me stah da ne baksuziram. Pitajte sve sto vas interesuje.
Sve u svemu posle jednog odlaska u kliniku, gradom i hotelom smo zadovoljni, ali ja sam mnooogo zabrinuta. Inace ljudi na ulici nisu ljubazni, ali nema veze, mi jesmo.
Pitajte ako vas nesto ineteresuje. Ljubim vas sve, odavde iz centra gde nastaju bebe. usne 
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 25/3/2014, 08:51

Makac podseti me na neljubaznost i nezainteresovanost Ceha:-( cast izuzecima...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 25/3/2014, 10:36

Erata,divan je ovaj apartman i dobra mu je lokacija.do klinike je dobra veza i do centra.bas mi se svidja!
Makac,uzivajte u Pragu.Srecno!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 25/3/2014, 11:03

Što se tiče stana, stvarno je odličan. Atmosfera je topla, kućna i čovek može da se opusti. Stan se nalazi odmah pored metro stanice Palmovka, 4 stanice od centra grada. Do klinike smo išli peške, nekih 20-25 min laganog hoda, ili 2 tramvajske stanice. U blizini stana je i Wellnes Hotel Step, kojeg klinika ima u ponudi. Mi smo stan rezervisali preko airbnb.com, zahvaljujući Sofijinoj preporuci, koja je prva sa ovog foruma iznajmila stan u Pragu. Hvala Sofija :)
Znači let smo imali u sredu ujutro. Do aerodroma otišli taksijem. Kola onako, taksista kuka na tužni život, kola smrde na cigare - cena 20 evra. U Prag smo stigli malim avionom, čini mi se da lelas reče da je to kao leteći autobus za Kineze i to je živa istina. Mi smo se u njemu osećali sigurno, ali brate mili, ono 2 sata i 10 minuta bruji da ti uši otpadnu. Situacija vrlo slična letu za Tivat, Podgoricu, Sarajevo - to je taj nivo. Ali zato stignete u Prag sveži i odmorni. Na aerodromu nas je čekao naš lepi, mladi, uglađeni taksista u uniformi, sa narandžastom tablom na kojem je pisalo ime mm. Uzeo nam torbe i poveo nas do parkinga. Kola nova, čista, udobna, pravi ugođaj. Taksista priča engleski, sve nam usput objašnjava kuda prolazimo i šta možemo da obiđemo. Cena 20 evra. Baš smo komentarisali kakva razlika za iste pare u odnosu na Srbiju. Mi smo još pre polaska rezervisali i povratak sa taksijem, mada se to može uraditi iu Pragu, na kraju vožnje, ili kasnije preko interneta. U taksiju dobijate i vaučer sa kojim imate besplatno turističko razgledanje Praga sa profesionalnim vodičem koji govori engleski i traje 4h. Obilasci su svakog dana od 11h, polazak ispred astronomskog sata, a vodič ima kišobran na kojem piše: Airport transfers. Nas je vodila preslatka devojka iz Praga po imenu Marketa. Obilasci su podeljeni na 2 dela. Prvo ide 1h i 45 minuta po centru grada i jevrejskoj četvrti, pa pauza pola sata za kafu, klopu, a onda 1h i 45 min obilazak Praškog dvorca. Možete jedan dan obići prvi deo, a neki drugi dan ostaviti za dvorac. Dakle, ova taxi kompanija je vrh!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 25/3/2014, 11:30

Kada smo stigli na adresu, sačekao nas je ispred zgrade Jan, vlasnik stana. Mlad momak, sasvim pristojan. Dao nam je ključeve, uveo nas u stan, sve objasnio i rekao da ako sve bude ok, ne moramo se više ni videti, samo da javimo kad krenemo i da ostavimo ključeve u stanu. Tako je i bilo. U stanu smo imali potpuno opremljenu kuhinju, začine, ulje, makarone, sočivo, suvi grašak, pahuljice...dosta hrane koju smo mogli koristiti, a i mi smo nešto ostavili kada smo krenuli. Tu su krpe, sunđeri, kese za smeće, sredstva za čišćenje, kompletna hemija, sapuni, šamponi, kupke, peškiri, toalet papir, čak ulošci i čepići za uši, kondomi :)) Ništa se ne mora nositi od kuće. Tu je veš mašina, pegla, daska za peglanje, fen...mape grada, mape metroa i tramvaja, brošure. Jedna domaćinska kuća! Krevet je jako udoban i super smo spavali. Na tv-u postoje samo češki kanali, ako hoćete da gledate filmove sa hard diska, onda tu fali neki kabl, nemam pojma koji, u to se mm razume, a nismo ga poneli iz Bg. Wi fi je odličan, pa smo skidali filmove sa neta i gledali na laptopu. Stan je na 1. spratu bez lifta, u mirnoj zgradi, zaštićen sa pred ulazom, tako da nije direktno na prolazu svima i osećate se sigurnije zbog novca koji nosite. Kraj je odličan. Ima kafića, restorana, Albert market na 5 min od stana, mesare, prodavnice, kiosci. Ima jednu veliku manu, a to je da se nalazi u ulici kojom prolazi tramvaj, a tramvaji idu svakih 5 min. To nam je smetalo 1. dana, a posle nismo ni primećivali, ili smo se smejali.
Ostaje da vam napišem o samoj klinici.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 25/3/2014, 12:01

Divno, Erata, sjajan i veoma koristan izvestaj! Ocekujem sa nestrpljenjem i sledeci o klinici...!

Evo i da ovde upisem na mi je nakon biohemijske u prvom postupku sada FET (nadam se:)) bio uspesan: 3300 je beta 12-og dana nakon transfera  yes igra igra d d 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 25/3/2014, 12:12

Inace, mi smo se ovog puta dlucili za MH apartments http://www.mhapartments.com/eng/prague direktna linija do klinike, par stanica do centra ili 15-ak min pesaka, lep, moderan enterijer, imali su zasebnu dnevnu sobu sa kuhinjom, a zasebnu spavacu, pa sam ja mogla da ucim nesemtano, net, wifi, LCD sa kablovskom, lift, sjajnu zilolaciju, u sirem centru a veoma miran i tih kraj, puno parkica naokolo i lepih kafica i restirancica, a najvaznije za mene je da sam mogla da lepo zamracim sobe jer sam kasno lezala i do kasno spavala  Very Happy  Placali smo ga 55 eur dnevno...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 25/3/2014, 12:17

Sofija, ovaj vaš smeštaj je stvarno prelep. Cena ovog našeg stana je bila 36 evra dnevno, ali sa provizijom koju uzima sajt airbnb, izašlo je 40 evra dnevno.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Vanilla 25/3/2014, 21:14

Pitanjce za devojke koje su radile FET u PFC-u:

Da li ste morale pre FET-a da ponovo radite analize kao i za IVF: hormoni, AMH, mikoplazma, ureaplazma, hlamidija, PAPA test, HCV, HIV, HBsAg, VDRL...ili su vam bili vazeci nalazi od ranije? Nesto mi se ne rade ponovo sve te silne analize ako nema potrebe.
Iz PFC-a, kao sto sam ranije rekla ne dobijam odgovor... zbunjen
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 25/3/2014, 21:28

Vanilla

Ja sam radila u prirodnom ciklusu, meni nista od toga nisu trazili, samo sveze briseve, papa test, i testove na hlamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu, i to je to. Ja sam za svoju dusu uradila i hormone, cisto da vidim kakvi su nakon proslogodisnje stimulacije...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Vanilla 25/3/2014, 21:37

Hvala Sofija  cvet 
Sto se tice rezervacije stanova preko airbnb, na koji nacin ide placanje? Kreditnom karticom ili...?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 25/3/2014, 21:40

Da, kreditnom. Placa se unapred, ali ti novac skidaju tek kada stignes kod njih :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 26/3/2014, 11:12

U četvrtak, 12 dc smo imali zakazanu aspiraciju. Rekli su nam da dođemo na kliniku u 9 ujutro. Mi smo došli pola sata ranije. Prethodnog dana smo obišli okolinu, prošetali se i do klinike, da bismo znali koliko nam vremena treba do tamo. Klinika je smeštena u mirnom kraju, bez ikakve gužve i buke, a saobraćaj je kao u Bg nedeljom ujutro. Nalazi se u sklopu Kliničkog centra, u prizemlju i zauzima prilično veliki prostor. Na samom ulazu je prijemni pult na koji se javljate kada stignete. Na aspiraciju se nosi nalaz interniste i pasoši. Priprema za aspiraciju je jednostavna - kažu normalno večerajte, a od ponoći bez jela i pića. Mi smo došli pola sata ranije na kliniku, javili se mladim devojkama koje rade na prijemu. Rekle su nam da sednemo i sačekamo. Čekaonica je udobna, svetla, prijatna. Ima LCD TV i aparat za kafu. Devojke su pozvale koordinatorku Ivanu, koja nam je ubrzo prišla i upoznala se sa nama. Ivana je mlada devojka iz Beograda. Nama je stvarno odgovorila na svaki mail u roku od par sati i bila je super. Dešavalo se da ne odgovori na sva pitanja iz maila, ali ja onda upitam ponovo i ona odgovori. Devojka je bila skroz korektna.
Ona nam je uzela pasoše, internistički nalaz i uvela nas u kancelariju, gde nam je dala papire koje je trebalo potpisati. Prvi je moja saglasnost za aspiraciju, sa svim pobrojanim rizicima koje intervencija nosi, zatim mini upitnik tipa da li pušite, da li koristite droge, da li imate nekih bolesti itd. To je sve za aspiraciju i anesteziju. Ostalo se odnosilo na sami postupak oplodnje, zamrzavanje, cenovnik, tako da smo to poneli sa sobom da na miru pročitamo i potpišemo. Ja sam naravno odmah navalila za PICSI i embryogen, a Ivana je rekla da ne brinem, da su na sastanku koji su imali tog jutra na klinici embriolozi pomenuli da će to obavezno uraditi. Laknulo mi je. Ivana mi je dala i plastičnu karticu sa mojim imenom, prezimenom i češkim matičnim brojem i to je kartica koju nosite sa sobom kada dolazite na kliniku, kao neka vrsta identifikacije.

Kada smo završili taj administrativni deo, pozdravila sam se sa svojim dragim i krenula sa Ivanom da se pripremim za aspiraciju. Prvo vas uvede u jedno predsoblje, gde se izuvate i uzimate njihove papuče. Zatim ulazite u prostoriju koja je kao garderoba. Ima klupu za sedenje, niz metalnih ormana sa ključevima i wc. Ivana mi je rekla da se skinem, obučem njihovu spavaćicu (spavaćice su složene u ormanima) i uđem salu sa krevetima. Tako je i u Grčkoj, a kod Ivanovića nosite svoju spavaćicu sa sobom. Pitam se kako ove svetske klinike mogu da imaju svoje spavaćice i papuče i sve to organizuju, a imaju veliki broj pacijenata, a u našoj maloj klinici nosiš svoje stvari. Ne smeta meni da ponesem, ali poenta je jasna.

Kada sam ušla, tu su bile tri Čehinje. Ja sam se javila i produžila da se smestim na slobodan krevet. To je jedna duga prostorija, sa nekih 8-10 kreveta. Po 2 kreveta zajedno, odvojeni pregradama. Na sredini te prostorije se nalaze automatska vrata, koja su sakrivena velikom belom draperijom, a koja vode u salu za apiracije i transfer. Sve je u belom, baš kao u nekoj modernoj bolnici i svira neka lagana, meditativna muzika. Ja sam se smestila na krevet baš preko puta tih vrata za salu. Bila sam napeta i razmišljala sam da li će uopšte biti jajnih ćelija. Dok sam tako čekala, pojavile su se i još dve naše devojke. Jednoj od njih je to bila 6. VTO, a drugoj 10. Ta druga cura je izgubila jednu trudnoću u 12. nedelji, a drugu nakon amniociteze. Ako ovo čita, molim je da mi se javi, jer svakog dana mislim na nju, da li joj je uspelo, a ne razmenismo telefone. Dok sam čekala aspiraciju, ćaskala sam sa našim curama. Ove tri Čehinje su bile ispred nas. Jedna po jedna je ulazila na aspiraciju, a vreme je prolazilo. Pošto je moj krevet bio naspram vrata koja vode u salu, videla sam svaku curu kada ulazi, kada je izvezu u kolicima i u nekim momentima čak i na stolu sa raširenim nogama, pre nego što zatvore vrata. To mi nimalo nije prijalo. U Grčkoj i kod Ivanovića je soba za oporavak odvojena od sale za aspiraciju i mislim da je to mnogo bolje. Kod Ivanovića čak postoji LCD TV i dok se oporavljate gledate TV, a takođe i dok ležite nakon ET. Taj deo im je odličan.
U Pragu je pored svakog kreveta komoda, a na njoj plastične čaše i velika flaša vode. Na krevetima nema jastuka. Možda to ima neki svoj razlog, ali meni je jastuk nedostajao.
Nastaviću...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 26/3/2014, 11:17

Cekamo nastavak, naravno...!  Very Happy 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od najdi10 26/3/2014, 11:27

Erata ,  cekamo nastavak, sve si lijepo opisala  Very Happy Very Happy 

Evo jos roda da nam donesu jos beba  roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda vv vv vv vv vv vv vv vv vv i zaprasivanje
najdi10
najdi10

Broj poruka : 152
Location : Beograd
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 26/3/2014, 11:40

Već je prošlo 37 sati nakon moje stop injekcije i ja sam počela da brinem, šta ako popucaju folikuli. Dok smo mi tako čekale, pojavila se i sestra Slađana koju su cure ranije pomenule. Ja tada nisam znala ko je ona i kakva je njena uloga na klinici. Prišla nam je, pozdravila nas i rekla da kada ove tri cure završe, nastupaju oni. Ja pitam: Koji vi? Kaže ona: Ekipa koja priča srpski. Ja kažem da se brinem da mi ne popucaju folikuli, a ona se nasmeje i kaže da ne brinem, da se aspiracija radi na 36 + 4h i da imamo vremena. Ok, to me je malo umirilo. Kada je češka grupa završila, pozvana sam ja. Prethodno vam traže karticu koju unosite u salu. To nije ona plastična kartica sa početka, već papirna kartica, koju dobijate pred ulazak u salu i držite pored sebe dok ne dođete na red. Kada vas sestra prozove, uzima i tu karticu.
Ušla sam u salu i tada sam prvi put videla čuvenu doktorku Sonju Lazarovsku. Nosila je masku, tako da su joj se videle samo oči, ali sam je prepoznala preko slike. Nekako sam u tom momentu znala da je to to, da će sve biti u redu. Kao da sam taj momenat već doživela nekada, kao deja vu. Sve se odvija brzo. "Dobar dan, ja sam doktorka Sonja Lazarovska. Lezite. Sada ćemo da pogledamo na ultrazvuku koliko ima folikula i kakav je endometrijum. Vi ste verovatno sada zbunjeni i osećate se kao da ste pali sa Marsa, ali ništa ne brinite, sve je organizovano i sve znamo šta treba da radimo". Pokazuje mi levi jajnik - 2 folikula. Pokazuje desni - 3 folikula. Iznenađenje! U Beogradu bio jedan. Da li je dr Ćorac pogrešila, ili su ova 2 nenadano iskočila i da li je takvo nešto uopšte moguće...kako god, pozitivno iznenađenje. Endometrijum tanak, 6.75 mm. Kaže dr da ne brinem, daće mi terapiju za to. Sestra Slađana mi vezuje noge, anesteziolog stavlja iglu u venu i sve se odvija kao u filmu...to mi je 7. anestezija za 2 godine i već sam se navukla na taj osećaj kada tonem u san.
Sledeća scena - buđenje. Otvaram oči, a doktorica stoji pored kreveta. Kaže mi da je izvadila 5 jajnih ćelija, ali da se još ne zna kakvog su kvaliteta i da li su upotrebljive, da su poslate u laboratoriju na obradu i da se čeka informacija šta smo dobili. Rekla mi je da mi je tanak endo i da ako dobijemo 3 embriona, nema razmišljanja, vraćamo sva tri.
Nakon nekih sat vremena, pitala me je sestra da li sam ok i ako se osećam dobro, da se obučem i uputila me na drugu čekaonicu, koja se nalazi ispred ordinacija. Obukla sam se, srela se sa mm i onda smo seli i čekali. Nakon nekih 15 min pozvala nas je Slađana i ušli smo u kancelariju. Tu je bio izveštaj o dobijenim jajnim ćelijama, slika endometrijuma sa UZ, nalaz spermograma i terapija sa kojom počinjem - utrogestan, folna, estrofem, prednizon. Spermogram potpuno iznenađenje - nikad bolji! Odličan! Oralne antibiotike mi nisu dali, a u Grčkoj i kod Ivanovića jesu. Dobili smo 5 jć - 1 zrela, 3 nezrele i jedna neupotrebljiva. Rekla nam je da će odmah oploditi ovu zrelu, a ove nezrele će ostaviti da sazrevaju u laboratoriji. Kaže ne može nam sto posto garantovati da će sazreti, jer se to nikada ne zna, ali da obično sazriju i da ne bi trebalo da bude problema. Bila sam iznenađena, jer smo u prethodnim postupcima imali sve ćelije zrele. Pitali smo da li je možda aspiracija rađena prerano. Rekla nam je da se stop injekcija daje na određenu veličinu folikula, ali šta će se dobiti nikada se ne zna. U svakom slučaju, bila sam svesna da smo u Srbiji, imali bismo 1 jajnu ćeliju, a ovako imamo još potencijalne 3 i ostalo je da verujemo da će sazreti. Slađana nam je ostavila svoj mail i telefon, da se javimo ako budemo imali nedoumice u vezi sa terapijom. Dala nam je recepte za lekove i rekla da će nas sutra pozvati da nam kažu kakvo je stanje sa embrionima. Otišli smo u apoteku koja se nalazi u istoj zgradi, kupili terapiju i otišli u stan.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 26/3/2014, 12:04

Tog dana je posle nas šest, dok sam ležala nakon apiracije, pristizalo još cura. Znači bilo nas je oko 10, a aspiracije su nastavljene i kasnije. Ogroman posao. Kod Ivanovića je bilo nas dve tog dana, a na ET ja sama, a bio je tada aktuelan državni program. U Grčkoj je otprilike isti obim posla kao u Pragu. Treba uzeti u obzir da je Hrvatska nakon ulaska u EU uskratila svoje državljane za besplatne postupke u Češkoj, tako da se iz HR sada manje dolazi tamo. Dakle ogroman posao, a i ogromno je onda njihovo iskustvo. Prosto neuporedivo sa iskustvom bilo kojeg doktora ovde, kada je vto u pitanju. Ta Sonja odradi više aspiracija i ET za mesec ili dva, nego naši doktori za celu godinu. Ista stvar i sa embriolozima. Tamo je fabrika za proizvodnju embriona u kojoj sve funkcioniše kao sat. Nema intimne atmosfere, nema priče, ali tu je utisak da ste na pravom mestu i da ti ljudi znaju da rade VTO. Ja ni jednog momenta nisam u to posumnjala. Već sam prošla svašta, već sam ojačala. Ne treba mi topla reč, ne treba mi tepanje, ne treba mi gluma nekog autoriteta, već prosto i jednostavno najbolji mogući uslovi da odradimo ovaj naš posao. Razmišljajući tako, prevazišla sam činjenicu da očigledno nećemo imati vremena da se malo duže vidimo sa Sonjom, jer je taj deo posla sada prepušten Slađani. Taj momenat mi je falio, ali nisam insistirala na tome, jer nisam imala nekih posebnih pitanja. Cura koja je dolazila na donaciju je imala poseban razgovor sa Sonjom, verovatno zbog specifičnosti takvog postupka i Sonja joj je dala savete, da li takve stvari reći, ili zadržati za sebe.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu