KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+65
atomski mrav
Ema78
missile
JocY
Star77
bak
insomnia
korpica
Likoli
ariadne69
bulevarka
hemijaH2O
malamara
ninica2
SladZana
tulumba
bulevar79
fight&faith
Afrodita
Endzi
HappyGirl
Gral
lelas
ganedina
SoJa
ivi
makica1984
Strumfeta78
suzanasaki
dunjas
PalcicaBg
Ambra
anasrce
LaFolie
Crvic
lenjivica
saska1
OKacica
Arya
hocukusurnecuzvaku
Vuchica
Erata
maza1972
ivanicasale
d77
leptirko82
Sofija Veks
BiKsi :)
Niny
Stenli
Dacaa
sareni leptir
fmala
KoMetaK
Simona
InNaturaVeritas
Struzzo
ragaco
karakaca
Shizika
laKole
MAAKKI
luckystar74
Ninche
zvoncica36
69 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 20/1/2014, 08:16

Drage koracaljke, samo da vas sve  zagrljaj 
Ja sutra, po preporuci dr, ponavljam samo LH.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 20/1/2014, 10:31

Ana srečnoooooooo! Svratih da vidim da li si krenula!

Sofex, moram da te utešim. To što osećaš u grudima se događa zbog nagle promene hormona, pogotovo estrogena. Mogu biti displazične ploće ili fibroadenomi, u oba slučaja je dobro dok boli! Ne valja kad ne boli. Ja ih imam nekoliko, tri komada baš baš velike i idem jednom u šest meseci na kontrolu. Neke žene ih osećaju čitav ciklus dok neke u pms-u ili ovulaciji. Moje su se posle vto strašno povećale, bole da mreš. u principu se kontrolišu, javi mi s eu pp ako ti treba dobar radiolog.

Bole me i jajnici ali to je zbog toga što se uvećaju. Ja imam lude hormone i imala sam sve te posledice nakon vto dok za vreme nisam osećala ništa. Ne brini, bnije ništa strašno ali kontroliši. Kažu d asu dobre obloge od lista kupusa i malo alkohola sa vodom, obloge. Meni prvo ništa ne pomaže dok drugo suši kožu pa jako pazim.

Posle vto su mi grudi bile ok ali tri-četiri meseca kasnije imam još gore bolove nego ranije. Lekari kažu d asmo prosto takve, same će otići. Neće d aih punktiraju jer kažu nema potrebe. Nekad aih jedva spakujem u brus;-) a nisam neka prsata;-)

Eto, ne brigaj, samo lagao, srediće se sve.

Poljubac svima!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 20/1/2014, 10:33

Da, ovo z ađumbir je potpuno tačno, ja ga sada koristim, već neko vreme za detox pluća! Sjajan je đumbir za sve!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 20/1/2014, 10:43

In, a da li moze recept za to sa djumbirom i medom?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 20/1/2014, 10:53

250 g korena svežeg đumbira izrendaš i staviš u 500 g meda, ostaviš malo da odstoji, par dana. Uzimaš po tri kašike na dan, drvene, po mogućstvu.

Možeš recimo i d agrickaš đumbir ali je ljutkast. Uzmeš parčence od 1 cm, cm ipo i grickaš. Inače, ja pijem jedan limun dnevno u toploj vodi pa usput grickam đumbir, ovo mi taman sredi ljutinu. I fenomenalno je. ali pazi, moraš d aimaš dobar želudac da bi ovako radila.

Sam đumbir sa medom je OK, to možeš slobodno. Ja sam sa ovim krenula pošto mi je ZBOG PUŠENJA otkriven nedavno početak emfizema. Istog momenta sam ostavila cigarete i već dve nedelje pijem ove stvari, ljudi moji kakvo olakšanje...stvarno toplo preporučujem, đumbri je dobar za reproduktivne organe, između ostalog. Stvarno sjajno...

Može i u prahu d ase krosti ili priprema čaj ali ja više volim svež. Inače je divan začin i obožavam ga.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 20/1/2014, 10:57

Ja pijem caj od rendanog djumbira kada sam prehladjena i dobar je.
Hvala, In  zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 20/1/2014, 12:36

suzanasakii ::Zdravo curice....moze li mi neka reci,kako se ponasati tokom stimulacije? Mozda je nekoj savetovano nesto novo?
Palcice,kako si se ti ponasala?Jesi li jela,pila nesto odredjeno? Neke posebne vitamine?
Za neki dan krecem sa stimulacijom,pa da se informisem malo bolje...Dosad sam radila cetiri IVF ali nikad nisam nista posebno radila,tokom stimulacije.Uglavnom sam mirovala.A vidim da negde pise da se tada treba vise kretati...
Palcice ,kusurko da docekate da vam vaša mala sreća sreću uveća i život učini lepšim...
Svim ostalim koracaljkama isto zelim... beba  srce  beba 
Ja sam tokom stimulacije dosta setala,svaki dan po 3,4km.Ishranu nisam menjala sem sto sam jela dosta narandzi,grejpa,jedem 3,4 brazilska oraha dnevno,jela ananas,pijem surutku,kvas,jel
a dosta cvekle,dosta vode pijem,cajeva...
Hvala na lepim zeljama,drzim palceve svima...
Ja juce i danas imam kad kad bolove u stomaku slicne menstrualnim,a sinoc na papiru bila kao braon slina da prostite,a jutros bledo crvenkasta.Danas je inace 3 dan posle transfera,dan transfera racunam kao nulti.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 20/1/2014, 12:46

Da kucnem u drvo, Palčice, to može da bude jako dobar znak;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Afrodita 20/1/2014, 12:56

Palcice, drzim fige :)) ljubav ljubav ljubav 
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 20/1/2014, 13:09

Palcice  osmeh srce osmeh srce osmeh srce 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 20/1/2014, 13:16

Palčice, i ja mislim da je dobar znak  yes igracice igracice igracice vv vv vv

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 20/1/2014, 13:22

anasrce ::Zvakice Lepturko Endzi hvala vam puno drage moje!!!

Bas sam bila uzbudjena danas :)

Ljubim vas sve i navijam!!
ana srecan pocetak!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 20/1/2014, 13:30

Palčice mene osećaj ne vara,ja mislim da si ti nama  trudnica igra igra igra navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 20/1/2014, 13:52

Kusurko ja necu preko reda,ti si prva,cekam da me zvanicno povuces za nos :)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 20/1/2014, 13:59

PalcicaBg ::Kusurko ja necu preko reda,ti si prva,cekam da me zvanicno povuces za nos  :)

Obe ćete mene da vučete za nos  osmeh srce osmeh srce d d d 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 20/1/2014, 14:17

Inn draga hvala puno, bas pomislim cesto na tebe  :***
Palcice draga mislim da je to dobar znakic!! :)
Hvala ti puno na bodrenju!
Zvakice draga ja vec pocela da odbrojavam :*
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 20/1/2014, 14:24

Drage koracaljke, eto i mene sa konsultacija. Dr. pogledao sve moje papire, uradio UZ i pregled.

Trebalo bi da odradim pregled gastroenterologa (ucinilo mu se da je video neki polipcic za zucnoj kesi), briseve - oboje i dnevni profil prolaktina.

Boze zdravlja, ako nam sve bude ok (prvenstveno mislim na briseve), i mi polecemo sa sledecim ciklusom!!!  igra igra igra igra igra igra 
Februarske machkice, eto i nas!!!

Inace, opet ce biti kratak krotokol. Stimulacija od 2-og dana ciklusa, uz malu dozu deksametazona.  igra  igra  igra 


Anasrce, srecan pocetak!!!!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 20/1/2014, 14:35

Vučice, držim fige za dobre briseve i sve ostalo molitva igracice igracice Uskoro i ti u akciji  likeit

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 20/1/2014, 14:40

Vucice nek sve bude kako treba i da sto pre krenes s postupkom. :*
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 20/1/2014, 14:42

Hvala, Sojo, umetnice
Hvala, Palcice, hajde pa da me ti i Zvakica vucete za nos....  Very Happy


Poslednji izmenio Vuchica dana 20/1/2014, 14:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 20/1/2014, 14:46

Sofija Veks ::Drage moje

Da li ste imale nakon VTO-a neke zdravstvene probleme? Konkretno mene u poslednjih 6-7 meseci boli dosta levi deo dojke, njen sam kraj, prema pazuhu. Isla sam naravno bila jos tada kod lekara, oni su me pregledali na UZV da nema neceg, nista nisu fala Bogu pronasli, niti sam ja ista napipala, samo s vremena na vreme postoji neka tupa bol, nekada slabijeg, nekada jaceg intenziteta. Dr mi je rekla da je to zbog hormonske stimulacije tokom VTO procesa, i da ne postoji lek za to, da ce samo od sebe da prodje, i da kada me boli stavljam hladne obloge. Ali jbg vec je proslo dosta meseci, a recimo nocas me bolelo vise nego do sada, oko nisam sklopila, budila me bol. Ne znam da li je to normalno, i ima li jos koja slicno iskustvo. Ili mislite da treba da idem ponovo kod nekog lekara, na drugo misljenje?


Sofija i ja sam kod sebe napipala neku čvorugu i ponekad me boli isto s vanjski dio prema pazuhu išla sam na uz i dr mi je rekao nije ništa opasno i da stavljam obloge od ružinog ulja i obloge od alkohola i vode pola pola i kamilice i tako naizmjenično.Eto možeš i to probat .
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 20/1/2014, 14:47

Vuchica ::Drage koracaljke, eto i mene sa konsultacija. Dr. pogledao sve moje papire, uradio UZ i pregled.

Trebalo bi da odradim pregled gastroenterologa (ucinilo mu se da je video neki polipcic za zucnoj kesi), briseve - oboje i dnevni profil prolaktina.

Boze zdravlja, ako nam sve bude ok (prvenstveno mislim na briseve), i mi polecemo sa sledecim ciklusom!!!  igra igra igra igra igra igra 
Februarske machkice, eto i nas!!!

Inace, opet ce biti kratak krotokol. Stimulacija od 2-og dana ciklusa, uz malu dozu deksametazona.  igra  igra  igra 


Anasrce, srecan pocetak!!!!

Vučice srećno  osmeh srce 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 20/1/2014, 14:54

Koraci se zahuktavajaju, ma milina  citati i pratit!
Vuchice, drago mi je sto kreces!!!  igracice  igracice  igracice  igracice  sreca  sreca  sreca 
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 20/1/2014, 15:23

Vuchica ::Drage koracaljke, eto i mene sa konsultacija. Dr. pogledao sve moje papire, uradio UZ i pregled.

Trebalo bi da odradim pregled gastroenterologa (ucinilo mu se da je video neki polipcic za zucnoj kesi), briseve - oboje i dnevni profil prolaktina.

Boze zdravlja, ako nam sve bude ok (prvenstveno mislim na briseve), i mi polecemo sa sledecim ciklusom!!!  igra igra igra igra igra igra 
Februarske machkice, eto i nas!!!

Inace, opet ce biti kratak krotokol. Stimulacija od 2-og dana ciklusa, uz malu dozu deksametazona.  igra  igra  igra 


Anasrce, srecan pocetak!!!!
TOOOO Vucice   osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 20/1/2014, 16:35

InNaturaVeritas ::Ana srečnoooooooo! Svratih da vidim da li si krenula!

Sofex, moram da te utešim. To što osećaš u grudima se događa zbog nagle promene hormona, pogotovo estrogena. Mogu biti displazične ploće ili fibroadenomi, u oba slučaja je dobro dok boli! Ne valja kad ne boli. Ja ih imam nekoliko, tri komada baš baš velike i idem jednom u šest meseci na kontrolu. Neke žene ih osećaju čitav ciklus dok neke u pms-u ili ovulaciji. Moje su se posle vto strašno povećale, bole da mreš. u principu se kontrolišu, javi mi s eu pp ako ti treba dobar radiolog.

Bole me i jajnici ali to je zbog toga što se uvećaju. Ja imam lude hormone i imala sam sve te posledice nakon vto dok za vreme nisam osećala ništa. Ne brini, bnije ništa strašno ali kontroliši. Kažu d asu dobre obloge od lista kupusa i malo alkohola sa vodom, obloge. Meni prvo ništa ne pomaže dok drugo suši kožu pa jako pazim.

Posle vto su mi grudi bile ok ali tri-četiri meseca kasnije imam još gore bolove nego ranije. Lekari kažu d asmo prosto takve, same će otići. Neće d aih punktiraju jer kažu nema potrebe. Nekad aih jedva spakujem u brus;-) a nisam neka prsata;-)

Eto, ne brigaj, samo lagao, srediće se sve.

Poljubac svima!

INV

Sreco moja, sestrice po simptomima :) Hvala puno, posaljimi molim te u PP preporuku za radiologa, mozda mi zatreba. ja imam simptome tokom citavog ciklusa, s tim sto su u PMS-u mnogo izrazeniji i bolniji. I grudi mi nisu nikada toliko "oticale", mene bole, a mm-u se vidjaju, jer i ja nisam nesto prsata  sestro slatka  Mene je levi deo dojke krenuo da boli negde u avgustu, a stimulacija mi je bila u maju, s tim sto mi je bol sada jaca nego kada je pocela da me boli  zbunjen 

Ja sam resila svakako da preispitam hormone sa sledecim ciklusom, iako mi to ne traze za Prag za FET, jer hocu da znam da li mi se telo vratilo u normalu 8-9 meseci nakon VTO-a ili nije, i ako nije, sta treba da se koriguje (ako se koriguje, ne znam da li bi mi u tom slucaju ako mi neki nivo hormona nije dobar nesto prepisli doktori?)

Ljubim i grlm puno, bas puno!! c 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu