KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
makac71
bulevarka
Vecka
bebana.bebana
suzanasaki
maki79
mrkvica
maratea
ms_do
Mika
Endzi
malena 92
LaFolie
pluton1
insomnia
Stenli
ragaco
karakaca
anasrce
ivanicasale
PalcicaBg
d77
Crvic
Sofija Veks
KoMetaK
Vuchica
Likoli
ivi
laKole
MAAKKI
neca73
Ema78
dragana76ns
OKacica
BiKsi :)
SoJa
leptirko82
saska1
bak
SannI-AlL
Ambra
ariadne69
lelas
Niny
Ninche
ganedina
InNaturaVeritas
noja
Dacaa
Erata
pegaz
Star77
fight&faith
lenjivica
zvoncica36
sareni leptir
Strumfeta78
fmala
kockicaaa
63 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 17/11/2013, 18:11

KoMetaK, Fmala, Leptirko,  MAAKKI,  Bak, Ganedina, Ivv, fight&faith, noja, OKacica, pegaz, Lela, mile moje hvala vam na pravim rečima ljubav Radila sam kod Ivanovića. Mene čudi koliko sam ovo ok podnela, mada verovatno ce me stici sa zadrskom. Malo sam ridala, a onda rekla ok, idem iz kuce, pokupila klinca svog devera kog obožavam i do uveče se igrala sa njim, a onda sam otisla na slavu. Kaže mi mama danas kako sam jaka, a ja joj kažem takve smo mi s Kutka Very Happy
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 17/11/2013, 18:16

Drz' se crvicu, sa svakim novim pokusajem si sve iskusnija i sve zrelija... Samo nema odustajanja...yes 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kockicaaa 17/11/2013, 18:23

Strumfeta da budes ko Salveta! Prasim.  bb t:aa107: vv bb bb bb bb bb
kockicaaa
kockicaaa

Broj poruka : 201
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 17/11/2013, 18:27

kad ces ti da radis? jel ces sacekati 20?
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kockicaaa 17/11/2013, 18:33

Bebana i moj amh je 0,55 i dobila sam iz 4 folikula 5 jajnih celija. Oplodilo se 2 i odlicnog su kvaliteta. Oplodilo bi se i vise da su odmah radili icsi a ne klasican ivf . A meni jedan jajnik ne radi kako treba ne daje celije uopste tako da ako mogu ja sa 0,55 mozes i ti sa 1,25;
Crvic bas mi je zao, ali bice draga bice.;
kockicaaa
kockicaaa

Broj poruka : 201
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kockicaaa 17/11/2013, 18:34

Da cekacu 20, pa cu videti rezultat, a strah me je.
kockicaaa
kockicaaa

Broj poruka : 201
Godina : 42
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 17/11/2013, 18:41

Crvic, ja nisam ni bila svesna postupka. KAda sam videla negativnu betu, nije me nesto posebno pogodilo tog dana. Medjutim, vec narednog mi se plakalo, ali na svu srecu to je trajalo samo 1 dan i posle sam pocela da kujem planove sta dalje.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 17/11/2013, 19:22

hvala svim curama koje su mi odgovorile
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 17/11/2013, 19:41

Crvic,lepo si rekla ti si zena sa kutka,jaca nego sto mislis!love 
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 17/11/2013, 22:02

da li neko zna kako se dobija kratki protokol a kako dugacki tj po cemu se odredjuje?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 18/11/2013, 04:52

Bebana to ne znam ,oba puta sam bila na kratkom.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 18/11/2013, 07:53

ako ima neko da zna,molim vas da mi kaze, kako se dobija kratki protokol a kako dugacki tj po cemu se odredjuje?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 18/11/2013, 07:54

lela38 ::Bebana to ne znam ,oba puta sam bila na kratkom.

hvala lela u svakom slucaju sto si mi odgovorila.....
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 18/11/2013, 08:08

Mislim iskreno da je to slobodna procena doktora na osnovu godina zene, broja antralnih folikula, izgleda samih jajnika, hormona (odnosa FSH i LH), prethodnih dijagnoza ili prethodnih iskustava, broja pokusaja, broja jajnih celija...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 18/11/2013, 08:15

Dok se ne proba, ne zna se kako ce zena da reaguje, negde dodje do hiperstimulacije, negde nema odgovora. Onda lekar menja semu, kombinuje i vrstu leka i dozu i duzinu trajanja stimulacije i sl.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 18/11/2013, 08:36

hvala strumfetice!
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 18/11/2013, 10:22

Bebana , ono kroz sta sam ja dosada prolazila su bili i dugi i kratki protokoli , doduse prilicno davno . Razlika je u tome sto u dugom ides sa supresijom otprilike sredinom ciklusa pre stimulacije i sve vreme stimulacije . Ja sam primala Sutrefakt .

Kod kratkog protokola ide samo stimulacija , bez supresiva , po semi koju ti dr. odredi . Ja sam cini mi se primala u to vreme po 2 Gonala i 3 merionala , kasnije su mi uvodili i Cetrotide .

ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 18/11/2013, 10:22

Bebana , ono kroz sta sam ja dosada prolazila su bili i dugi i kratki protokoli  , doduse prilicno davno . Razlika je u tome sto u dugom ides sa supresijom otprilike sredinom ciklusa pre stimulacije i sve vreme stimulacije . Ja sam primala Sutrefakt .

Kod kratkog protokola ide samo stimulacija , bez supresiva , po semi koju ti dr. odredi . Ja sam cini mi se primala u to vreme  po 2 Gonala i 3 merionala , kasnije su mi uvodili i Cetrotide .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana.bebana 18/11/2013, 10:24

hvala ganedina,samo ne znam po cemu nam dodele kratku po cemu dugu terapiju?
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 18/11/2013, 10:25

Uf koliko se toga desilo od kad me nije bilo... Rolling Eyes 

Praskim devojkama zelim divne bete za par dana, jedva cekam osmeh srce 
Strumfeta ti si prva koliko vidim :) samo opusteno ti mi isto mirises kao Ragaco sunny 
Crvicu, Okacice tako mi je zao.. Znam da cete se brzo trugnuti i krenuti dalje u borbu jer ko sto neko rece nema devojaka sa Kutka koje nisu hrabre..cini mi se da se da ova borba bira ljude koji to mogu da izdraze! Ljubim vas!!!! ljubav 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 18/11/2013, 10:30

https://kutak.forumotion.com/t622-ivf-protokoli-poor-responderi-fsh-ovke

Bebana, imas na kutku temu, pisale zene, pa mozda tu nadjes odgovor

Hvala, anasrce, bas si srca1 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 18/11/2013, 10:40

Bebana ja sam sa prvom vto bila na kratkom postupku a sada cu biti na dugom.Tada sam imala 12j.c. od kojjih je bilo zrelo 6j.c a oplodile se 5j.c.
Od cega zavise protokoli to ne znam.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 18/11/2013, 10:50

Kad je šema u pitanju, u većini slučajeva koka ubode zrno ali je meni to malo i hodanje po mraku, barem prvi put. Kapiram da lekar ne može d abude 100% siguran da će šema proći iako je dobro analizirao hormone, ciklus i sve uzeo u obzir. Kažem, uglavnom prođe. Ne valja kad promaši više puta kao što je bio slučaj sa mnom. No ja sam teži slučaj. Znam i d adobar lekar ume da proceni kako će se ponašati taj težak slučaj. Mnogo stvari tu igra. Kad o protokolima, zavisi, kratak uglavnom ide za starije ali nije obavezno. Nekada krenu sa kontracepcijom, da "urede" ciklus, smire jajnike ili već...a nekada krenu deset ana pred ciklus sa supresivima. Ja sam primala Suprefact iako sam bila u kratkom ali mi nije odgovarao pa su ga sledeći put izbacili. Međutim, iako ga nije bilo i odgovor je bio bolji meni količina Merionala (3) nije bila potaman. Dakle, imali su keca u rukavu ali su sve vreme rokali tri merionala, sve do stop-a, a Cetrotide su mi uveli od šestog dana i primala sam ga do stop. Za njega kapiram da je pomogao i doza je bila OK ali Merional ne. Ja sam poorresponder i kod nas ide ili vrlo lagana ili nikakva stim ili konjska doza. Ivanovići recimo umeju da roknu 7 menopura, moja drugarica je primala toliko ali ima 44 godine. Dalje, ja nemam problem sa  FSH i LH, to je zanimljivo. Zbog toga lekari sumnjaju da mi je data pogrešna terapija Merionalom i uvek ista, bez kontrole hormona za vreme stim i od početka ciklusa i bez ikakve adaptacije. Dakle, za žene koje imaju problem, idite kod Kopitovićke, Meta ima pravo. Ili lekara koji ume sa šemom, da ne sugerišem.

Ja sam se zbog toga odlučila za nju. Vidim pitanja o histero i laparo, nije to ništa, sređivanje gajbe, ne brigajte. Teže je prikupiti analize za op nego je odraditi;-) Ja radim u Frontu jer već jesam i neću d amenjam lekara ali u NS to rade sjajno i ne košta mnogo te ide brže.

Ljubim sve!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 18/11/2013, 11:30

U februaru kad sam isla na Vto, a bilo nas je 10-ak u toj grupi, sve smo imale kratku semu gonalF+cetrotide. Neke su reagove bolje, neke gore...bile smo i različitih godina, neke su imale hiperstimulaciju, nas nekoliko sa normalnim reakcijama, jedna npr.samo sa jednim jajnikom i sa 40 godina i sa visokim FSH imala je istu terapiju, jedna uopste nije reagovala na gonal, pa joj je posle promenjeno na merional. To je prica kad ides preko rfzo.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 18/11/2013, 11:59

bebana.bebana ::hvala ganedina,samo ne znam po cemu nam dodele kratku po cemu dugu terapiju?
Meni su prvu VTO počeli dugim protokolom. Taj protokol bi, između ostalog, trebalo da spreči hiperstimulaciju. Kada su videli da loše reagujem na terapiju, tj. da sam poor responder i da imam slabe rezerve, sledeći put sam bila na kratkom protokolu bez supresije. Mene je nemoguće hiperstimulisati, zbog malog broja antralnih folikula. To je moje iskustvo sa dugim i kratkim protokolom.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu