KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+84
NikolaMaja
Sirijus
micam
Makija
Elenaa
BabyBear
alisa
Sappho
Hobbes
Zmajuška
dzafta
Lena i Mila
mamadabudem
PalcicaBg
mimi85
Blanka
Mimi12
Tebi
saska1
Jerapetra
dusica78
marina_82
sunny.tp
maki79
Dexa21
Anka9
TrebamNaDijetu
Tavita
Jeja86
tatjanica
tandara
Padobranka
snowwhite
Amna84
AriesGirl
micaubica83
nina :)
daki_mm
libra35
luckystar74
mikica023
Vecka
lela1984
boni m
ahosame
annci
KoMetaK
karakaca
malena 92
hocukusurnecuzvaku
ganedina
Strumfeta78
makac71
ivanicasale
dr house
tetreb
tiramisu
Ambra
Anchi
Niny
SoJa
Bubica28
leptirko82
lelas
anasrce
Tinche
Ema78
snedra
laKole
ancika75
djole42
sareni leptir
Erata
cicsa80
tanjica
JocY
noja
Mika
ragaco
d77
Vuchica
OKacica
nena beba
neca73
88 posters

Strana 11 od 34 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 22 ... 34  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od sareni leptir 4/3/2014, 11:41

..ja koliko vidim tebi je ovaj drugi test jos gori od predhodnog ,ali je svakako bolji od mog ogtt..
 javice se jos neka cura koja bolje sve ovo razume ,ali moj laicki pogled na tvoje analize mi govori da ti je ovaj drugi ogtt gori nego prvi .
secer ti je u 0 fazi vislji nego predhodni put ,insulin takodje ....neznam ,mozda gresim ,ali mislim da je tako .
 kako cu tek onda ja da sredim rezultat ogtt sa mnogo visi vrednostima od tvojih ,,au ! Crying or Very sad
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 4/3/2014, 11:42

Lelas, tebi insulin blago ide gore, hranom bi mogla to da sredis i vezbanjem, ali glukoza bi valjalo da se u 120 minutu vrati ispod 5. Tako da bi zbog nje valjalo da pred sledeci postupak uzmes lek, ako ti ostane ovakva. Do tada samo vodi racuna i sto vise budi aktivna fizicki. Kazu da pronizon hoce da podigne glukozu, pa ne znam da li ti je ta vrednost od 5.4 bila bez ili sa koriscenjem istog?
Jedno tri meseca pre sledeceg postupka uradi ponovo ogtt, pa onda da ti uvedu lek, ako bude trebalo. Bilo bi super da ti je ova glukoza u 180 minutu ustvari u 120 minutu, da se do tada vrati na tu vrednost.

Ovaj drugi je gori svakako, samo me buni taj pocetni insulin sto je tako nizak.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od lelas 4/3/2014, 11:51

BiKsi ,ove vrednosti pocetne glukoze su prva pre prednizona(5,4) a ova 5.5 mesec dana posle izbacivanja prednizona.
Moja dr iz doma zdravlja je htela da mi odmah uvede siofor od 500 mg ali je za svaki slucaj trazila zbog doze da ponovim ogtt.e sad ja i tako mislim da odmah krenem sa ovom dozom leka ,plus vezbanje a i u ishrani sigurno gresim nesto.pa da za tri meseca zapucamo na Fet.
e da uvek mi je pocetni insulin nizak i kad sam ga proveravala bez ogtt.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 4/3/2014, 12:01

Aha, ti ces znaci vrlo brzo na fet, ok, onda obavezno da ti uvedu gluformin odmah, da odradi on posao kako bi se pingvini zakacili i odrzali lepo. I obe vrednosti su bez prednizona, znaci nije on tu uticao, vec je sigurno bio iscileo iz organizma.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od malena 92 8/3/2014, 19:09

devojke, imam jedno pitanjce, posto pijem glukofaz da li smem da pijem antibiotik, kao na primer palitreks??? neka mi neko pise ako je imao isti problem! hvala unapred!

malena 92

Broj poruka : 66
Datum upisa : 22.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 8/3/2014, 19:31

Malena,pročitaj uputstvo koje si dobila sa lekom,postoji odeljak o interakciji sa drugim lekovima.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od makac71 11/3/2014, 18:24

Drage moje, imam veliki problem. Na OGTT testu u decembru sam imala lose rezultate; glukoza je isla do 15, a insulin do 177. Pila sam 3 meseca Siofor i drzala dijetu i sad uradila opet OGTT a rezulati za glukozu su malo bolji, idu do 12, ali je insulin ogroman cak 300.
Vidim da ovde ima poznavalaca ovog problema, pa me interesuje sta da radim. Moj endokrinolog kaze da nije strasno, (ej dozvoljeno 27, a ja imam 300 i nije stasno)?!
Da li da nastavim da pijem lekove (nisu mi pomogli za ova 3 meseca), a za desetak dana ako mi FHS bude ok, idem na VTO. Mislim da bi bilo najbolje da odlozim. Pomozite devojke...nemam koga da pitam...imam samo vas...
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 11/3/2014, 18:45

Makac,imala sam ja takav rezultat što se tiče insulina (glukoza mi je niza ) i bas tu varijantu da posle tri meseca terapije rezultati budu još gori ...e sad ,to što mi gledamo vrednost i uporedjujemo sa ref. vrednostima i šokiramio se ..to je jedno ... a sasvim drugo je ta insulinska kriva koju gledaju lekari .Koliko je meni moja dr. objasnila ,nije problem u visini insulina već u oscilacijama (odnosno kako se on kreće kroz sate ) .
Radi svog mira mozda da konsultuješ još nekog dr.

Srećno !
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 11/3/2014, 20:37

Makac,sasvim je u pravu Đole,mnogo je bitno i kretanje insulina,a ne samo najviša vrednost.Ja sam isto tako reagovala kao ti kad sam videle insulin preko 300,ali dr nije tu ništa specijalno imala da kaže,više se usredsredila na onu vrednost krajnju,tj do koje granice on pada.
Ne znam na kolikoj si terapiji,i jesi li kontrolni OGTT radila pod lekovima ili bez,a i fizička aktivnost ti je jako bitna.
Svakako s terapijom nemoj prekidati,a ako ćeš biti mirnija potraži i mišljenje drugog dr.
U principu,treba pod terapijom raditi kontrolni,da se vidi vrši li ona posao.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 11/3/2014, 21:54


Makac71, pisala sam i ja skoro na ovoj temi o tome. Imam slicnu situaciju kao ti. Naime, u novembru sam radila prvi OGTT i pokazao je blazu IR. Tad mi glukoza isla od 4,9-8,9 a nakon 2 h ostala na 6,8 ainsulin od 7,2 -94 i nakon 2h ostao na 39 . Pila sam lek isto 3 meseca 2x500mg, sad 25.februara radila kontrolni OGTT sa 75 gr glukoze, bez terapije a rezultate kad sam videla kad se nisam slogirala . Pocetna glukoza bila 4,5a 30 minuta po ispijanju glukoze otisla na 10,5 i nakon 2h ostala na 7,8 . Insulin sa 8,2 otisao na 63 i nakon 2h bio 69 . Istog dana hitno odem kod drugog endokrinologa i on mi kaze da pojacam dozu na 2x1000mgodkoje sam umirala i padala u hipoglikemiju a stomak i creva sam iskidala i proliv me ubio . Ja za 7 dana idem u Prag na ET sa doniranim jajnim celijama, to mi jeposlednji vozu zivotu jer imam 49 godina , pa ti vidi kako je meni, pod kojim sam stresom i kolike su mi sanse za uspeh . Ja sam za 3 meseca smrsala 5 kg, a nisam bila debela , sad sam opetna 2x500mg jer jacu ne mogu da izdrzim, samo pazim sta jedem tj., samo tonus hleb i pridrzavam se primcipa hrono ishrane . Ako imas vremena odlozi VTO, ja nisam u situaciji da to mogu . Kazu da se astriktnom hrono ishranom mozepostici rezultat i bez lekova tj., da se on izbaci , mada mi zbog godina nismo u situaciji za to .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od makac71 11/3/2014, 23:11

Hvala vam devojke na brzini, dale ste mi vise odgovora od doktora Wink . Sad mi je malo lakse.
Inace ja punim uskoro 43, i ni ja nemam mnogo vremena.
Ganedina, vraticu se unazad da procitam o tvom slucaju jer je slican kao moj, ali su ti vrednosti mnogo bolje nego moje. Inace nasla sam dosta o IR na netu, dijetu LCHF ili nesto slicno low carb-hight fat, ovu hrono nisam do sad nisam videla, pa idem da je nadjem. Kazes da nemamo vremena za dijetu, za vto nemamo, ali ja moram voditi racuna o ishrani i posle, jer u familiji imam vise slucajeva dijabetisa.
Svima vam zelim srecu, jer vas uspeh dozivljavam kao i moj uspeh.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 12/3/2014, 06:06

Makac, ipak nisam ovde postavila rezultate kontrolnog OGTT vec sam o tome pisala na koracima m ali si u mom prethodnom postu mogla videti kakvi su mi rezultati. Znaci moje pocetne vrednosti su uvek bile savrsene i to je ono sto nas je zbunjivalo i dr me nisu slali nikad za svih ovih 10 god.na OGTT jer nisu postojale indikacije za to, tim pre sto mi u siroj porodici niko nije imao dijabetes u poslednjih 100god. Sad me bas dr. pitao odakle meni problemi sa secerom , ja mu kazem-sigurnood mnogo lepog i slatkog zivota, papobogu , valjda od silnih stresova.I ja sam mislila da ce mi kontrolni raditi uz obavezno pijenje dotadasnje doze leka, da se vidi njegov efekat u toj dozi ,jwr mi je to bilo i logicno . Ali sestra na VMA ne htede tako, valjda da vide da li mi je tromesecna terapija to regulisala .
Znaci , pocni secer je bio 4,5 za 30 min 10,5 za 60 min 9,2 za 90 min 8 i za 120 min 7,8. Insulin isao od pocetnih 8,2 na 63-62-65i na 120 min 69.
pre 3 mes bilo = glukoza 4,9-8.9-8.5-7-6,8. Insulim 7,2-94-63-47-39. 3 maseca sam pila metformin 2x500 mg i smrsala 5 kg .
Zbog nasih godina s terapijom se to teze i sporije regulise , pa zato imamo i ove nelogicne rezultate .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 12/3/2014, 08:45

Makac , postavi i ti ovde svoje rezultate , i od prosli put i sada ove poslednje , da bi imaili uvid u celu sliku i tendenciju insulina u kom pravcu se krecu njegove vrednosti .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 12/3/2014, 08:50

Makac, devojke su ti vec dosta toga rekle...
Inace, siofor se pije do 12. nedelje rudnoce, osim ako lekar ne odredi drugacije, i nikako se ne prekida naglo, vec postepeno. Inace, ne gleda se toliko ta vrednost insulina vec kakve efekte on ima na ostale hormone. Jer njegov skok remeti tetosteron...a pikovi glukoze remete kompletan metabolizam. Vezano ili ne za pricu oko vto.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SoJa 12/3/2014, 09:06

Ema, ja sam negde pročitala da skok insulina remeti i estradiol. Glukofaž pijem već pet meseci, sada mi je 3.dc estradiol 88.9, nikad u životu mi nije bio čak ni u granici ref. vrednosti trećeg dc, ili je, eventualno, bio na donjoj granici. Videćemo kako će nadalje da raste uz stimulaciju, u Petak ga proveravamo, ali ja se nadam najboljem

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 12/3/2014, 09:31

Vec pisah o tome... visok insulin remeti metabolitam testosterona, koji se metabolise u estrogene...a onda krece zacarani krug...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 12/3/2014, 10:28

Ema , doktor si za IR. Zamolila bih te da pogledas moje poslednje rezultate od pre 15.tak dana i da napises svoj komentar, bas bi mi to puno znacilo , a znas da za 10 dana radim ET . Bas sam zabrinuta i uopste nisam optimista. Hranim se po hrono ishrani i pijem Glukofaz u jako slaboj dozi 2 x 500 jer jacu ne mogu da podnesem , ni sa ovom mi nije dobro .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SoJa 12/3/2014, 13:19

Ema78 :: visok insulin remeti metabolitam testosterona, koji se metabolise u estrogene

Ovo nisam znala, hvala Ema  cvet 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 12/3/2014, 18:26

Ganedina, nemoj da se opterecujes sa IR. Znam tvoju pricu, i veruj mi, samo ces sama sebi dici pritisak, sto ti sada ne treba. Doza koju pijes nije mala, i ja sam je pila. Pokrivena si dovoljno dugo terapijom, smrsala si, promenila si rezim ishrane, i to je sve sto si mogla da uradis. I nigde ne gresis.
Da  ti rezultati nisu sjajni, nisu. Moze to i bolje, ali i gore... Smiri duh i telo, jer to je ono sto ti sada treba, a ne da razmisljas da li je i koja vrednost pozeljna.

Inace, po meni, kod tebe je blagi problem u glukozi, koja se ne vraca u pocetnu vrednost posle 2 h. Bitno je da cak i ako je secer povisen, da nema drasticnih promena, sto kod tebe nije slucaj, i sto je dobro.  Nisam nutricionista, p ne mogu da komentarisem hrono ishranu. Ja sam se hranila po sistemi 3+3... tri glavna i tri uzine. Bez UH ili u vrlo maloj dozi.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ganedina 12/3/2014, 20:23


Ema ,hvala ti puno . Ja u stvari postujem te principe zdrave ishrane i nemesanja odredjenih stvari u ishrani i ne koristim namirnice sa velikim GI . Imam problem sto ne mogu da veceram .Pojedem u 7h oko 3 brazilka oraha , ponekad i 1 mandarinu . Doruckujem npr.tonus hleb, rotkvice, suvi vrat, ajvar. Uzina pomorandja, kivi ili jabuka.Rucak oko 4 neko kuvano jelo sa salatom i tonus hlebom . Uzina badem ili neka vocka . onda uvece ne mogu da jedem ni na silu .Danas krenula sa 2x1000mg metformina , ali ne verujem da cu moci to da izdrzim . Ma ne znam vise , bas sam u stresu zbog doze leka i nacina ishrane .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 12/3/2014, 20:29

Ganedina,probaj da podeliš dozu na 4*500mg,ja sam tako u početku i nije bilo većih problema.
Odosmo sad u off,imamo već temu o Glukofažu i iskustvima sa metforminima.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 13/3/2014, 00:00

Ganedina, zasto mislis da ce ti  2g metformina  bilo sta promeniti ? U odnosu na 2x 850mg, sto je inace max doza. Ponekad i manje doze leka vrlo efikasno deluju, dok velike mogu da budu i toksicne. Tebi ionako ta doza ne prija, samo telo ti govori.
U trudnoci, a i kod implantacije bitan je taj skok secera, ne insulina. Ako zeis da stabilizujes secer, mozes dodatno da ga snizis tako sto ces raditi vezbe snage ili jesti neposredno posle vezbanja, kada za unos glukoze u celiju nije potreban insulin kao nosac.  Takodje, brza setnja posle obroka ima efekta, kao i brza promena ritma trcanja, hodanja i sl.

Takodje, ako si vezbala do sada , mozes da nastavis, ali ako nisi, pa neposredno pred ET i trudnocu krenes sa vezbanjem, imaces vise stete nego koristi, jer oslobadjanje mlecne kiseline takodje ima nepovoljan uticaj.

Zato, koristi onu dozu leka koju ti je preporucio endokrinolog, vodi racuna o ishrani i fizickoj aktivnosti.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od d77 13/3/2014, 07:18

Ganedina, ne smes tako odjednom da povecavas dozu...ja apsolutno nikakvih tegoba nisam imala kada su mi 1x uveli Glukophage. Doza je bila prve nedelje po 500mg, 2.nedelje 1000, 3.nedelje 1500 i tek 4.nedelje 2000mg dnevno. Znam da su mi rekli da ukoliko ne podnosim lek dobro, da ga ne uzimam posle vecere, vec npr.u toku rucka, ako mi je taj obrok obilniji.
Puno srece ti zelim i sto manje stresa  zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Ema78 13/3/2014, 09:38

Devojke, koliko vas pije 2g metformina? I za koji stepen IR?
Meni je dr rekla da imam tezi oblik ir, a pila sam 2x 500...doduse moj secer je uvek bio ok.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od ragaco 13/3/2014, 09:50

Ja sam pila 2*1000mg 8 meseci pre trudnoće do 12.nedelje,a onda svake nedelje smanjivala za po 500mg i tako ukinula.
Početne vrednosti glukoze ok,pik 10.9,a krajnja hipoglikemija,dok insulin ide do 310,a nakon 2 h se spušta do 110.
Naravno,još uvek vodim računa o ishrani,fizička aktivnost trenutno nije opcija.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 34 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 22 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu