KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se oblacite za kuvanje

+17
djole42
missile
Botox
fmala
Ema78
KoMetaK
tuli
JocY
maus
Vuchica
zoxa
Tinche
nina :)
leptirko82
fight&faith
buby
filipa.panko
21 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 14:27

Sad jedno pitanje: Kako se oblacite za kuvanje? Nek vam ne zvuci blesavo, jer ja kad kuvam moram odmah da se presvucem ne mogu ostatak dana provesti u toj odeci, Prosto, ceo taj miris od kuvanja uvlaci se u mene. Onda cini mi se da mirisem kao pokretna menza!Juce usla u burekdzinici, sedela mozda 5min, kad izadjem , sve mi mirisi po luku. To moja kosulja upila miris od pecenog buraka sa mesom, kog su bas tog trnutka vadili iz pecnice. Jednom u baci, sve mi mirisalo na kuhinju. Vidim okolo sve skoro penzionerke, dosle po penziju, jer je bio dan za isplatu penzija. Valjda kako su kuvale, samo kaput odosgo, i eto od lokalne bancice, kiosk za hranu. Zato ja kad kuvam obuce jedan radnicki teget mantil, kupila u prodavnici za zastitnu odecu, ispod samo gacice, na glavi plasticna kapa, samo mi fale hirurske rukavice.A ne kuvam teska jela, zaprske ne pravim, ja sam vegetarijanac, za muza neko lajt meso. Ma i makarone da pravim izgleda da ce mi se miris uvuci.Ne volim kuvanje, no kuvam sto moram. Moje najomiljenije jelo je crni hleb, maslinovo ulje da umacem, beli sir. Ako ima i malo roze vina, gozba.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od buby 10/10/2013, 15:36

eeee....nije smesno...zaista ako nesto mrzim i od necega mi se povraca to je miris tog luka dok se jelo dinsta...kad nekog osetim nije mi dobro,to u kozu ulazi,pore,posebno stariji ljudi se osecaju pa mi to deluje kao uzegli znoj...al davnih dana dok sam gledala neku emisiju vezano za kuvanje i tog mirisa luka gde je kuvar koristio praziluk..od tog dana ja uvek praziluk koristim...retko...skoro nikad obican luk...i pomaze kad se odmah stave zacini..poklopi pa bar 10tak minuta ne otvara...mada i aspirator resava stvar
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 17:16

Hvala Bubi, pocecu i ja da koristim praziluk. Aspiratro nama ne pomaze mnogo, kuhinja i dnevna su zajedno. Pomisljam da zastaklim lodju koja je uz kuhinju, pa da tamo prenesem sporet.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od fight&faith 10/10/2013, 17:24

Baš zbog mirisa iz kuhinje ne volim te moderne stanove gde su kuhinja i dnevna soba zajedno. Ovako lepo, stavim nešto na šporet, zatvorim vrata od kuhinje i trpezarije, odem u dnevnu sobu ... povremeno ga obiđem. Milina.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 17:46

Al nije problem samo u sirenju mirisa po stanu. Dali kad skuvate jelo presvucete se u nesto drugo?. Kazem, ja kad kuvam ispod radnickog mantila, ne nosim nista osim gacica.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od fight&faith 10/10/2013, 17:55

Filipa da ti odgovorim na pitanje. U stanu uglavnom nosim trenerke, imam ih 4-5 za tu namenu. Ako procenim da mi se tokom kuvanja baš uvukao miris u garderobu i kožu, okupam se, obučem čistu trenerku i to je to. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od leptirko82 10/10/2013, 18:15

fight&faith ::Filipa da ti odgovorim na pitanje. U stanu uglavnom nosim trenerke, imam ih 4-5 za tu namenu. Ako procenim da mi se tokom kuvanja baš uvukao miris u garderobu i kožu, okupam se, obučem čistu trenerku i to je to. Very Happy
I ja. Ponekad sa vrata stanem pred sporet, nasminkana, ali tada nista ne pryim, pa nije strasno, a ni ne dinstam cesto.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od nina :) 10/10/2013, 19:16

stvarno nemogu verovati sta pisete.po tome se vidi da niste prave domacice kkao moja baba kaze,jer ja obozavam da kuvam i nebi se izvlacila iz kuhinje pogotovo ona teska jela obozavam da spremam koja se satima sprema,mislim na pasulj ,grasak,buraniju ja to nikad nespremam to je svekrvin deo nego ja volim sto komplikovanije da bude i sto vise da eksperimetisem sa jelom i mesom,danas od 3-6 sam se zezala sa pitom koja se razvlaci ona prava domaca a ne sa gotovim korama 3 velike tepsije ispekla od tog u roku pola sata skoro 2 nestale mm sam pojeo vise od pola tepsije one velike kaze da nepamti kad mu je bila tako dobra,mene jedino nervira sto moram toliko krompira da rendam iiseckam jer onu veliku vanglu spremim da bi stavila u pitu jer pravim po 7-8 jufki.ali ja to volim ali nesto u zadnje vreme nemogu da stignem da tad sredim jer pogotovo ako mi je miki popodne u zabavistu pa imama samo 3 sata fore izmedju odlaska i povratka jer m itreba po pola sata tamo i vamo,jedino ako dedu zeznem da on ode po njega onda sve stignem tako komplikovano a ako je nesto sto deda voli on zna da ga i odvede i dovede samo da bi ja to napravila sta nam je palo na pamet da kuvamo taj dan
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 19:53

E blago tebi Nina i tvojima. Ali ja stvarno nemam vremena, znas, ja radim ali moram i da budem i kakva takva domacica. Niko se nije pozalio da su mi jela bljutkava, hha, ha. Jednostavno nemam afiniteta prema kuvanju. Trenerku nosim i ja, ali za kuvanje mantil. Kazem vam, jaja da isprzim, oseticu miris zejtina na duxu ili trenerci. Luda glava!

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od buby 10/10/2013, 20:12

sita se nasmejah  b  b  b  b  b 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od Tinche 10/10/2013, 20:23

nina :) ::stvarno nemogu verovati sta pisete.po tome se vidi da niste prave domacice
A jel? lol! lol! lol!

Ne mislim da neko nije domacica prava samo zato sto ne voli da mirise na rucak do vecere! Wink
Ja cak kosu umotam u nesto ako sam je recimo oprala vece pre...bas je duga i ne podnosim kada se miris uvuce.
Da kuvam obozavam...i snalazim se sa svim jelima. Ali isto tako volim da pomazim Batu ili uzmem Taicu u narucje a da im na lukac ne mirisem...
Imam 5-6 majcica belih..."donatorskih"...one su mi za kuvanje. Posle se obavezno presvucem...i gotovo.

Filipa, zemljakinjo...mantilic i gagice...hihihihi, blago tvom muzicu. Secam se kada sam za mog samo u kecelji kuvala...hihihih Embarassed Wink Wink


Odlicna tema
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od nina :) 10/10/2013, 20:42

mozda mi u manjim mestima ne obracamo paznju u cemu kuvamo i silnm presvlacenju,jer verujte m ina rec da u mom mestu gde zivim a i odakle sam rodom obadva su opstine neznam ni jednu zenu koja se presvlaci svaki cas pogotovo kad kuva,jer sta obucem ujutru budem u tome do kraja dana jedino ako idem negde .a ako idem kod komsinice na kafu ili one dodju kod nas il ido radnje ni jedna se ne presvlaci ,jedino kad se ide na poso a ovako smo po ceo dan u istom ,jedino ako se isprjam onda da ,a moja je kosa do dupeta i lepo je operem svaki 3-4 dan i nikad nista ne stavim na nju cak ni zimi nevolim kapu da imam na glavi kad idem negde a ideca mi isto nenose kape i kad je napolju -20 znamo da prosetamo ako ima snega i hvala bogu ni jedno nije imalo nikad upalu uveta
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od buby 10/10/2013, 21:08

verovatno je to do sredine...sa kim si takav si...tj kolektivno se osecate na hranu pa nikom ne smeta...meni je nezamislivo da sidjem do prodavnice,odem do komsinice bilo gde odmah posle rucka...ja sebe ne podnosim kad se osecam na hranu,pa nema potrebe ni drugi...elem,miliiiooon puta kad udjem u vrtic po dunju odmah posle rucka smrdim na tu njihovu hranu,kupuse,luk i ostala jela...a o dunji da ne pricam,kao da je bila u srrpi sa istom...i kosa joj smrdi i to je ruzno i grozno...ja volim da kad nekog poljubim osetim ili niris...ili u krajnjem slucaju nista...ipak se razlikujemo,zato je filipa i otvorila temu...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 21:20

Ja na kosu uvek stavim plasticnu kapu, (onu od kineskih prodavnica) za tusiranje. Em mi se miris ne uvlaci, em smanjijem rizik da nadjem dlaku u rucku. Sad bi Nina mozda rekla da dlaku trazim u jajetu, jedna dlaka u jelu, pa sta, velika stvar.
Tinche, dobra ideja za beli t-shrt, ovako u teget radnickom mantilu dojadih sama sebi. Licim na neku tetu-higijenicarku, samo mi "borosanke"fale.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od Tinche 10/10/2013, 21:23

Dlaka? fuj...

Dok sam se tortama bavila uvek sam imala tetra pelenu oko glave vezanu...kao gusari maramu sto vezu. A kosa u pundji ispod.

Hahaha, ko ima dugu kosu i jedna jedina dlaka je veeeelika stvar od pola metra! lol! 
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od fight&faith 10/10/2013, 21:29

Filipa čitav dan se smejem.  b Zamišljam te u modernoj kuhinji povezanoj sa dnevnom sobom ... ti u plavom radničkom mantilu, ispod samo gaćice, a na glavi plastična kineska kapa za tuširanje.  b 
Možda bi se tvom dragom više svidelo da skineš radnički mantil, ostaneš samo u gaćicama, a da glavu umotaš peškirom. Wink

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 21:53

Njemu se dopadam i kad sam cebetom ogrnuta. Tako kaze a ja volim da mu verujem. Salim se, verujem mu.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od zoxa 10/10/2013, 23:09

He he bas se nasmijah...
Trenerke i majcice, posle se presvucem ako se bas dobro namirisem kuhinjom. Ja ne przim niti pohujem, dakle samo zdrava hrana,  svake prestupne neku ribicu bacim na tavu, u tom slucaju aspirator odradi posao.
Posebnu garderobu za kuhanje nemam, niti planiram da je nabavljam.
A kuham, raduckam, hranim djecu, druzim se...stizem sve.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od filipa.panko 11/10/2013, 07:22

I ja ne kuvam przeno, pohano. Koristim expres lonac , Zepter posudje, ali obrni okreni miris ostaje na odeci. Otkako koristim mantil nekmam taj problem, a jela kuham za dva dana. To su obicno neke corbe od boranije, tikvica, sargarepe, krompira, a ponekad i pomesam svo to povrce. Meso retko stavim u lonac nego sa strane, za mm jer ja ne jedem meso. Al nisam cistunac vegetarijanac mogu da pojedem corbicu u kojoj(u koju?) se meso kuvalo, samo bez mesa.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od Vuchica 11/10/2013, 08:52

filipa, dobro si napisala 'u kojoj' se meso kuvalo....

a luda si stvarno, tako isto moja svekrva obuce plavi mantil kad kuva.

Ja volim da kuvam, i volim da jedem domacu kuvanu hranu, ali naravno i ja moram da skuvam za dva tri dana... to je obicno nedeljom...
Neko napisa vec, obicno sam u trenerci po kuci, pa mi je to i odeca za kuvanje.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od maus 11/10/2013, 09:09

...eeeee kak`e ste vi to domac`ce????
Ja krecem sa pripremom rucka jos pre petlova sa sekirom u ruci kojom jbg koknem kokos, a pre toga pristavim vodu kako bi istu osurila pa lepo ocerupala. A pre pre toga vec mirise hleb iz rerne, pita spremna za pecenje sto krompirusa, sto sirusa, sto sa mesom i to ne kupovne kore, vec sama mesim i razvlacim( a testo se razvlaci skoro do poda). Dok se supica kuva, mutim filove za torte i bacam pogled da pita ne izgori. I bacam pogled na sat kako ne bi Okasnila na pos`o. Ne moram napominjati da su rezanca domaca, ja mesila i sitno iseckala. Ak` stignem PLAHNEM se ak` ne jbg mirisemi na crni i beli luk, na dinstano, kuvano, przeno...Malo prsnem deOdoransa i to kada se sve pomesa...milina:lol: Laughing Laughing Laughing 

Ma zene zezam se naravno.
Volim da kuvam i da prckam po kuhinji. Aspirator i otvoren prozor odlicna kombinacija. Imam par majica i trenerki u kojima kuvam, naravno ne volim miris kuhinje ni na garderobi ni u kosi a ni u ostalim prostorijama.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od JocY 11/10/2013, 09:11

Ja obozavam da kuvam i uvek kuvam sa vezanom kosom i u nekoj trenerci i obavezno kecelja preko. Ne przim nikad i ne pohujem tako da nema bas mnogo neprijatnih mirisa. Posto sam malte ne po ceo dan na poslu i stizem kuci oko 18:30 ne kuvam preko nedelje nego vikendom (dobro de ponekad i mm nesto skuva Razz ) tako da mi se miris hrane ne vuce po kuci i po meni. Bas volim da se bavim kuhinjom i nista mi nije tesko, al mogu da se pohvalim da kuvam zdravo cak i nasa tradicionalna jela sam prilagodila tome da bude zdravo. Jedino sarma...al nju kuvam jednom ili dva puta godisnje tako da mi ne predstavlja problem sto mirise kuca na nju.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od zoxa 11/10/2013, 09:19

Ehhh ja htjela kod tebe na kurs razvlacenja kora do poda, kod mene se skupe samo preko stola a ti se zezas Laughing Laughing
Mogu ti reci da si me zabrinula sa onom kokom Shocked 
Ludica mišica queen
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od Vuchica 11/10/2013, 09:23

Meni je iskreno zao sto ne naucih od bake da razvlacim kore....odvojila bih vreme za to 2-3 puta godisnje... da uzivam...

Kecelju inace ne podnosim affraid , moze da se desi ako sam nekad 'u gostima' kod zaove npr, pa udjem u kuhinju da pripomognem, a nisam ponela 'domacu' garderobu
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od filipa.panko 11/10/2013, 10:13

E Mausice majstore, za smesne situacije si car . Tako ih plasticno opisujes, da se samo smejem i citam, ko lud na brasno. MM u cudu, misli da citam Gigu Baricevu,(od Milana Begovica)c davila ga sinoc da mi je skine sa neta. Kaze "nisam znao da je to komedija". Ma komedija ti zena, mislim se ja.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako se oblacite za kuvanje Empty Re: Kako se oblacite za kuvanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu