KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

+45
plavaptica
Tanja83
filipa.panko
maus
missile
Sofka
zvoncica36
lilya
LaFolie
HappyGirl
bobica83
djole42
cicsa80
cici
BiKsi :)
Vuchica
cufta
leptirko82
ninica2
nina :)
dr mali pariz
emilie
JocY
buby
SladZana
Botox
Sami
pcelica
SoJa
Niny
Orline
fight&faith
lelas
bak
JAmajka
dacans
twinsi
caci
Shizika
MAAKKI
KoMetaK
Mirjana
dragana76ns
bubi80
Ema78
49 posters

Strana 16 od 39 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 27 ... 39  Sledeći

Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od LaFolie 13/9/2013, 17:35

E jbg Sofka, bila sam u junu u Pragu, razmnozavala sam se.... Mislim da je opravdano. Ali sam citala :)

A uplicem se jer si gruba prema dragim ljudima...

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 9b23




LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od cufta 13/9/2013, 17:38

neko pomenu naše detinjstvo. Evo nekoliko sličica za one koji žive na Novom Beogradu....sećanje na detinjstvo...

[img]Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Ml72p2[/img]

[img]Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 2ns9ct4[/img]

[img]Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Dviyap[/img]

[img]Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Jg2kgg[/img]
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od leptirko82 13/9/2013, 17:38

Sofka ::Leptirko, jako je ruzno da u celu pricu ubacujes svog pokojnog oca,
kako bi ja bila ocrnjena kako nemam postovanja ni prema pokojnima.
Jugoslavija jeste bila vestacka drzava i nepostoji vise.
Tvoji roditelji nisu krivi sto su poverovali u vestacku drzavu i u ideju komunizma.
Mnogi jesu, zato i kazem kako je Srpski narod unisten.
Pre 100 godina se slavio samo Bozic i Vaskrs, a sad se u Srbiji, prvo slavi 31.decembar tj. katolicka Nova Godina, pa onda rodjenje Isusa Hrista.
Kako moze Nova Godina da se slavi pre Bozica?
Zna se ovde(na kutku) vrlo dobro ko je pravoslavac a ko katolik a ko jugosloven, vecina su se izmedju redova izjasnili...opet, Srbi slave prvo Novu Godinu, pa onda Bozic..
I odakle ti to da se ja busam u prsa da sam Srpkinja? Ja to nikad ovde nisam rekla na taj nacin, niti sam se bilo cime hvalila, ali nema veze..
Sofka, sve što bilo ko kaže je ružno i nekulturno, a ti sebi sve dozvoljavaš, pa čak i da osudiš MOJ pomen MOG oca. Svi govorimo na osnovu svojih životnih primera i stavova, zar ne?
Kažeš da si 20 godina u inostranstvu. Mi smo ovde.Mislim da se busaš, jer si došla i do kneza Lazara. Osporavaš identitete. Malopre sam generalizovala, svesna sam. To i ti radiš.
Mislila sam da neću komentarisati, ali nisam mogla, verovatno je jače od mene. Ja se neću ivrediti kad moji postovi budu izbrisani. Svesna sam da zloupotrebljavam ovu temu. Svi smo ovde zato što nam prija. To je, po tebi, veštačka atmosfera. Žene se podržavaju, razmenjuju iskustva.. Toliko toga sam saznala od ovih žena, svaka im čast, do poslednje!


Poslednji izmenio leptirko82 dana 13/9/2013, 18:24, izmenjeno ukupno 1 puta
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od leptirko82 13/9/2013, 17:40

Zašto sad LaFolie nema pravo da se izjasni?
Sofka, ne postrojavaj nas više, osećam se kao da sam u vojsci.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od Sofka 13/9/2013, 17:45

E hvala Bogu nek si, sad valjda imas vremena pa procitaj, ako zelis da osudis ko je prema kome bio grub i zasto.
Ja sam super blaga, naspram reci koje su meni bile upucene, a da pritom nikog od njih licno nisam uvredila...nema veze...


ovaj film nije za tebe jer je tuzan,  film je za sve one Srbe koji su se odrekli svoje vere

https://www.youtube.com/watch?v=pq4MB3OYvoE
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od SladZana 13/9/2013, 17:45

cufta ::   Vidi ti ove Foli trudnjače. Ženo, pa ti prešla polovinu....  auuuu....

  SlaDŽo, vidim ti si od svih nas najbolje izabrala!
Pa reko` dok pravi kuhinje mozda nauci i da ih koristi Very Happy 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od Sofka 13/9/2013, 17:54

Leptirko, zao mi je tvog oca, ali opet, si ti ovde kratko i mnoge stvari i diskusije nisi propratila...nikad nisam rekla da ovde nema podrske, ali ima i dosta licemerja, ljubomore i jos necega...
neke su zene otisle odavde, jer su im zamerene neke(po meni) banalne stvari,nekim zenama je zamerano sto ne pisu pravilno(bez pauze i zareza), jednoj trudnici je neko rekao da smara...zamisli reci trudnici da smara...eto...ima toga jos..samo treba citati unazad, nije sve idealno kao sto se cini..
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od JocY 13/9/2013, 17:59

Sofka nigde nije idealno jer savrsenstvo ne postoji... Postoji samo tolerancija i dobra volja... ponekad je neko "ustao na levu nogu" pa napusi nekog drugog... ali sve to je normalna stvar za ljudske odnose, i da se posvadjamo i da se pomirimo... samo meni nije jasno zasto ti ne mozes nekih stvari da se oslobodis ni nakon tri meseca od dogadjaja. Pa ako si Hriscanka a ti lepo oprosti i kreni dalje... i budi malo tolerantnija nisu samo pravoslavci na ovom forumu...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od leptirko82 13/9/2013, 18:10

Sofka, slažem se sa tobom da nije fer zamerati nekome na pismenosti. Ja, profa, nikome ne bih zamerila, a kamoli trudnici rekla da smara! To je stvarno bzvz. Verujem da idealno nije nigde, pa ni na forumu. Kratko sam član foruma, ima dana da shvatim ono što treba da shvatim, ukoliko dosad nisam.
Kada bi mi neko ovde rekao da smaram ili kontrirao mojim stavovima, ne bih se povukla sa foruma, već bih se distancirala od takve osobe. Ne bih se osećala povređenom, normalno je da ne odgovoram svakome. Ni meni ne mogu svi da odgovaraju. Ja ne volim demagogiju i dogmatizam, a simbole vidim svuda oko sebe i posmatram stvari kroz semantiku, nikad površno.
Nećemo jedna drugu slati na Goli otok jer razmišljamo drugačije, zar ne?
Ne smatram da čovek treba da stalno podvija rep, ali da spusti loptu, u to verujem.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od maus 13/9/2013, 18:20

Sofka ::Dalje:

Maus, posle svog mog pisanja(veci deo sam postavila) gde se vidi sta sam pisala, ti si rekla kako ja mrzim ljude druge nacionalnosti.(gde sam ja napisala da je tito bio hrvat, sto je kao istina i nije vredjanje)

ovo si rekla:

Sofke, koliko mrznje u tvom postu, ja stvarno ne mogu da verujem
Sofke, ne mislim o mrznji prema Titu, vec o mrznji prema ljudima druge nacionalnosti.

na ovu tvoju osudu, ja nemam komentar, verovatno bi ga imali svi oni ljudi raznih nacionalnost(jer samo u Utrehtu zivi 120 nacionalnosti)sa kojima se druzim i sa kojima se pomazem. Moj drugi komsija Marokanac, koji mi svakog 07.januara cestita Bozic(koji ti ni ovde na jutrima nikom nisi cestitala) ja njemu Ramazan. Cuvam mu decu(besplatno) kad mu zena radi drugu smenu, on meni uzima paket ako ja nisam kuci itd itd. Moja komsinica Indijka iz ulice, obozava moju sarmu i stalno mi zauzvrat posalje neke indijske djakonije od kojih dobijem proliv jer su jaki zacini ali sam eto probala.
Pomazem joj oko spremanja za njihov veliki praznik Holi i Divali i jos mnogo toga ali eto, posle te tvoje opaske, ja se bas zamislih, da li je moguce da ja tako dobro mogu da glumim da zivim sa ljudima(i to 20 godina) drugih nacionalnosti i da se svi lepo slazemo i pomazemo,a da oni to ne primete..
svi oni znaju ko sam i sta sam, kao i ja ko su oni. Dobri ljudi mi nikad nisu smetali.
Ako najvise volim svoje, to ne znaci da mrzim tudje.

Vazno je da si ti ovde glavna, i da uvek pustis jezik do zemlje a da pre toga ne razmislis.
Milijanu si oterala jer ti je smetao nacin na koji se po tvom hvali sta je i kako kupila, a ne treba joj. Ko si ti da koris druge ljude? Ko?

Sofke, Sofke...poksavam da te razumem ali bezuspesno...

Nisam znala da sam glavna, i da imam bas toliko podug jezik:D Very Happy I da ne razmisljam pre no sto nesto napisem.
Milijanu nisam oterala. Sama se prijavila na Kutak, sama se i odjavila.
Ja ne korim druge ljude. Koga sam korila nek mi se javi, licno cu se izviniti.



maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od Sofka 13/9/2013, 18:27

Ne koris Maus ali osudjujes, to je u sustini isto..
optuziti nekog, koga ne poznajes, da mrzi ljude druge nacionalnosti nije osuda?
hehe, nema veze...
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od maus 13/9/2013, 18:42

Sofka ::Ne koris Maus ali osudjujes, to je u sustini isto..
optuziti nekog, koga ne poznajes, da mrzi ljude druge nacionalnosti nije osuda?
hehe, nema veze...
Sofke takav utisak sam stekla iz tvojih postova...
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od zvoncica36 13/9/2013, 18:50

cufta ::MK  queen  i ja bih im sve tako rekla....msm jer isto tako i mislim.

   Dobro Lili, ja probala da se uvalim na ručak.....ima dana.... a ova Zvončica te brani, kao da njoj pretm da ću doći Razz 
 
   Pozdrav Medoliniiii

  Lažu Bak.... naravno da vole....
Više volim da budem gost nego da budem domaćin.Znam kako je bez kuhinje pošto su meni majstori dva meseca radili u kuhinji.Život bez iste mi se svideo pošto ''smo se hranili kod familije''.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od zvoncica36 13/9/2013, 18:55

Sofka dobro je što si napisala šta te muči.Volim ljude koji su direktni i iskreni.Što se Tita tiče tu se sa tobom slažem 100%.Čovek koji je uništio srpski narod.Što se tiče života van Srbije znam da je ljudima jako teško.Znam da je u mnogim zemljama sve više beskućnika.Često putujem po Evropi pa vidim,a i poslovni partneri i prijatelji mi kažu da sve lošije žive.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od zvoncica36 13/9/2013, 18:56

Danas je definitivno 13.Petak 2013.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od Sofka 13/9/2013, 19:20

Zvoncice, nije me toliko mucilo koliko u junu(kad je bila ta diskusija) nisam imala internet, pa nisam mogla da odgovorim na upucene komentare...znam da raspravu uvek treba zavrsiti u tom trenutku ali i posle toga na odmoru u Srbiji nismo imali net i onda sam sacekala da se vratimo, da sve polako procitam i da odgovorim..

Nije ovde u NL jos tako lose. Mi srecom nemamo hipoteku, a i mali su nam prohtevi.
Znam nase ljude(roditelji dece koju ucim, u dopunskoj skoli srpskog jezika)koji imaju veliku hipoteku,oboje rade neki kancelarijski posao, imaju 3-4 dece i kad poplacaju sve rashode i kucne i decije,ostane im samo za hranu..
Nas kum radi administraciju za pogrebnu firmu iz Beograda koja dolazi da prenese tela nasih odavde za Srbiju, i cesto cujem, kako taj i taj nije placao pogrebno osiguranje, a nista ni ustedeo nije, pa se u nasoj crkvi i skoli cesto skuplja prilog da se taj pokojnik preveze i sahrani u Srbiji. Prevoz i sve ostalo za sahranu odavde kosta oko 3000 eura.
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od ninica2 13/9/2013, 19:38

Dodjoh sve iscitah i zaboli me glava,no koment! Caci navijam za veliku beturinu,oni koji su bolesni i povredjeni da ozdrave sto pre! A oni koji su uvredjeni da oproste i dalje nastave,ljudski je prastati a! Ljubim sve redom:-*
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od Sofka 13/9/2013, 19:41

Jos nesto:

Kada sam u februaru ove godine, ovde pomenula da se mi vracamo u Srbiju, dosta zena je reklo, ne vracaj se, ovde nije dobro, jesi luda, kriza, nema se para itd itd. a gledam svi idu negde na godisnje odmore, kupuje se ovo-ono, pokazuju se slike sa putovanja i svasta nesto..pa kako onda nema para?

I da, mi se svakako vracamo u Srbiju. Zamisli, ja sam "milioner" a za 20 godina mog boravka sam 20 puta videla moju majku(6 godina sam cekala pasos da bih prvi put otisla da je vidim) koja zivi u Srbiji... i onda neko da mi zameri, sto imam vise od njega, eee tugo moja..Sad
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od lilya 13/9/2013, 20:46

Sad ce da dodje Happy, sva da nas rastera, a bolje i nismo zasluzile Rolling Eyes
Happy, zeno, ja ti se izvinjavam. Poslednjih nekoliko strana je ko na Farmi 1 - 5 Embarassed
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od ninica2 13/9/2013, 20:51

Hahahahahaha lili da znas,ja se slognuh kad sve iscitah!
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od Sofka 13/9/2013, 20:59

Jocy, ovo je za tebe i sve one koje "vole" nas, koji ovako srbujemo iz inostranstva

http://svetatrojica.wordpress.com/tag/humanitarna-pomoc/#

godisnje odu po 4 transporta za decu na Kosovu, sto u garderobi, hrani,skolskom priboru, novcu itd. slike govore vise od reci

Sta je Lilya, nisu ti smetale poruke od Maus i drugih, koje su mi uputili u junu, a sad ti smeta moje javljanje ccccccc
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od JocY 13/9/2013, 21:06

Sofka ja vidim da si skroz promasila poentu mojih reci, ja ti se necu pravdati sto se mene tice zavrsila sam diskusiju... Poenta je bila u tome da ne vidim sto tebi toliko smeta sto je neko Jugonostalgican...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od missile 13/9/2013, 21:14

Oho, ovde bas zivo popodne.
Sofka, izgubi ti silno vreme vredjajuci nas, zasto tako? Znas li ti koje je Maus divno stvorenje? Ne znas, ocigledno.
Mani se, zeno draga, ako imas nesto lepo da podelis s nama, slobodno, dobrodosla si. Ako ne, zasto nas spamujes? Promisli o tome sta su ti devojke rekle, itekako su napisale pametne stvari.
Odoh ja da kuvam kafu, pa ko voli ja sam na Ceraku, iznad restorana pink. Dobro mi dosle!!!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od lilya 13/9/2013, 21:16

ninica2 ::Hahahahahaha lili da znas,ja se slognuh kad sve iscitah!
E slusaj Ninice, ja kako sam danas krenula da te zasmejavam, glava ce te proci yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od ninica2 13/9/2013, 21:18

e pa mene prosla vugla,hvala ti draga zaboravih ti napisati !
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ptičica, osmeh, stigao nam septembar! - Page 16 Empty Re: Ptičica, osmeh, stigao nam septembar!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 39 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 27 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu