KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
Niny
ivi
Januar
maus
lelas
Shizika
Angie83
JecaPereca
heart84
Gramatika
Vuchica
SannI-AlL
Lyanna
VioletaR
DMANA
noja
Crvic
OKacica
red
Stenli
Vilhelmina
PalcicaBg
Dacaa
neca73
dunjas
Star77
Struzzo
zvoncica36
lilya
bebica mala
ariadne69
BiKsi :)
dragana76ns
nadalica
bak
hocukusurnecuzvaku
SladZana
vivijen
midori
JocY
menora72
lenabeograd
d77
missile
Ninche
Gral
misic
Erata
ivka
KoMetaK
LaFolie
fmala
AriesGirl
laKole
Sofija Veks
sareni leptir
vero
fight&faith
stomacic
zvezdilica
MAAKKI
leptirko82
ragaco
Ambra
68 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 17/6/2013, 11:43

vivijen ::14-ti dan od et Beta mi je 201,4. Jupiiiii!

Čestitam čestitamo, Vivijen trudnica taman za jednu divnu bebicu. Više ne moraš da brineš da ćeš dobiti trojke Wink

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/6/2013, 11:46

Vivijen bravo! :))

A moja agonija se nastavlja...danas sam bila u bolnici na kontrolnom pregledu. Nije mi dobro uradjen revizija, nije ociscena materica kako treba. Doktorka mi je dala kapi za naredna 2 dana, da se izazovu grcevi i bolovi i ako Bog da da sve izadje samo, ako ne - ponovo kiretaza. Ako budem opet morala na kiretazu, bojim se da necu moci imati decu...
Tako sam preplasena. Pocinjem da verujem u crnu magiju. Poludela sam vise! Ovo nije normalno vise...
A stvarno sam bila pozitivna, pa i kada je sve krenulo nizbrdo, verovala sam da ce biti dobro, ali stvari se samo redaju jedna za drugom, neverovatno sta se desava.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 17/6/2013, 11:48

uh, uh, uh! No

sve što ti se dešava stvarno je previše za jednu osobu! Crying or Very sad

drž' se!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 17/6/2013, 11:52

Erata c kakav shit tuga drži se iskreno se nadam da će kapi odraditi svoje molitva zagrljaj
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 17/6/2013, 11:54

laKole ::uh, uh, uh! No

sve što ti se dešava stvarno je previše za jednu osobu! Crying or Very sad

drž' se!

Slažem se laKole, nekad se pitam pa ... jbm dokle bre više ... No

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 17/6/2013, 11:57

Erato, ima li kraja tvojim mukama?! Budi jaka i bice sve ok.
Drage, pisacu detaljno o svemu,jer vesticu ocekujem krajem juna, kada bi trebalo krenuti sa VTO.
Stomacic, a koja je cena postupka kod Ivanovica?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od stomacic 17/6/2013, 12:17

Postupak vto je 220.000, a ako je iz prirodnog ciklusa sto ja verujem da ce i u tvom slucaju biti je 120.000, a stimulacija me je iskostaka nesto manje od 28.000. SRECNO
stomacic
stomacic

Broj poruka : 96
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 17/6/2013, 12:23

E hvala, stomacic. Meni je dr Bilja rekla da ce biti iz prirodnog ciklusa, sa blagom stimulacijom, jer mi je AMH nizak.
Krajem meseca znacu tacno sta i kako...
Veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vivijen 17/6/2013, 12:39

Etata, procice i to i jednog dana vise se neces ni secati. Radjena mi je revizija, jednom davno i zaboravi se.. sve ce biti uredu i mazices ti uskoro svoju bebicu!

vivijen

Broj poruka : 105
Godina : 51
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/6/2013, 12:46

Ma samo da ne idem ponovo na reviziju. Jos mi radio nacelnik, ej!!!
Inace, bolnica Dragisa Misovic me je totalno razocarala. Nijednoj zeni doktor ne dodje posle operacije, sta god da je. Dobijete otpusnu listu i dovidjenja. Ja sam nakon intervencije ocekivala da ce se dr. pojaviti svaki cas, zato sto sam prethodne 2 operacije radila na Zvezdari i oba puta mi je i pre i posle operacije dosao doktor i sve mi objasnio. Ne samo meni, svaku zenu obidje doktor koji joj je radio operaciju, carski rez, bilo sta i objasni kako je sve proslo i sta su radili. U Misovicu ne! Mene cura pita nakon laparoskopije kada sme da se okupa, koliko traje oporavak, da li se ciste koje su operisali vracaju...tuzno zaista! A od doktora ni traga ni glasa. Zvezdara je za njih svetska bolnica, iako je oronula, ali su lekari tu, dolaze, obilaze, razgovaraju. Ovo u Misovicu je strasno! Niko me zivi obisao nije. Ujutro vizita - usli, izasli i niko ni reci. I svim ostalim curama isto tako. Nijednoj doktor nije dosao posle operacije.

Ma samo da se ovo zavrsi. Presela mi je ova VTO. Negativna beta je mila majka za ovo.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 17/6/2013, 12:49

vvvvvvvverato mila,ja bi im se krvi napila !boksboksboksboks:g86fds:ne bi oni kod mene tako prosli!...trazila bih objasnjenja ,reaguj nivanovice a i na tog nacelnika sto ti je radio reviziju! to je tvoje telo ,ne mogu se oni igrati kako je njima volja ....kad su te vec izmrcvarili pri samoj vto ,sad jos da ti zabibere sa revizijom ---uzas!ovo je previse ,ali sta ces moras dalje ...
vivijen-- mala! Bravoooo..sve cestitke !vvvvbetanemam reči nemam reči betabetabetabetabetabetabetabetabetanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijacicanavijači1navijači1navijači1navijači1navijači1konfetekonfetekonfetekonfetekonfete
sto se tice utrogestana ,tako sam i milsila --necu rizikovati sa istekli rokom..Rolling Eyesh


Poslednji izmenio BRBLJIVA76 dana 17/6/2013, 12:56, izmenjeno ukupno 1 puta
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/6/2013, 12:51

Sad mi je zao sto sam poslusala sestru na prijemu na Zvezdari. Vratila me jer ne rade kiretaze sa totalnom anestezijom. Ja sam bila spremna i da mi na zivo rade, samo da bude kako treba. A sada se tresem da li cu morati ponovo pod noz. Cura koja je lezala sa mnom, isto missed, umirala od bolova, jedva dosla do ordinacije da je pregledaju pred otpust i tada prvi put vidi doktora koji joj je radio intervenciju. Car samo prodje pored nje..kaze jeste dobro i produzi bez reci! Eto to vam je cuveni Misovic! Mozda porodilje bolje prolaze, ali na operativnom doktora vidite pre anestezije i cao! Sutra su u smeni vec drugi ljudi.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 17/6/2013, 12:58

Tako je i u Nisu, erato...samo ukoliko imate svog dr, obilazice vas i biti uvek tu...ostale zene, koje su samo dosle da im se odradi operacija, su prepustene raznoraznim dezurnim dr, koji se samo smenjuju...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/6/2013, 13:00

Samo da se ja jednog lepog dana porodim. Imam materijala za jednu dobru brosuru. Sve cu napisati sta sam prosla, sve sa imenima i prezimenima. Ima tu i pozitivnih iskustava. Lepo cu finansirati stampu - bice mi zadovoljstvo da pare potrosim na nesto drugo, ne samo na analize po privatnim laboratorijama. I delicu materijal po gradu. 
Jednom mi se desilo da sam otisla u privatnu dermatolosku kliniku. Imala sam kapilar na licu koji me je nervirao. Par godina pre toga, u drugom gradu sam takodje skidala kapilar i tada su mi radili sa radiotalasom, ali sa najmanjom kolicinom struje, jer kazu imam neznu kozu. Kazem ja to ovim ludacima, da mi rade sa najmanjom strujom. Ali sujeta je cudo! Urade oni meni i ja sam odmah znala da je jaka struja, al ajde, da sacekam...prolaze dani, nedelje, stvar jos gora. Umesto kapilara imala sam ruzan crveni oziljak. odem ja kod njih i trazim novac nazad. Ne moze. Ok, kazem ja. Odoh kuci da odstampam kritiku na vas racun. 100 A4 papira i nije neki trosak. Napisacu sta mi se desilo i zalepiti po banderama u Knez Mihajlovoj. Ionako svi znaju za vas, stalno se reklamirate. Odmah su mi vratili novac.

Ne znam ni sto sam ovo ispricala...valjda zato sto mi je muka sto ja nisam ono sto jesam, sto pustam da se desavaju razne stvari, a cutim, ne zalim se, ne pravim skandale...stvarno je borba sa sterilitetom specificna, kao da se covek stidi sto ima hendikep! Ne znam sta je, ali cudno, cudno...sve gledas da se ne zameris!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 17/6/2013, 13:01

e zbog ovakvih sr....koja ume doktor pri reviziji da odradi ,ja sam svoju tada reviziju odradila u nisu gde mi je tada i adjena vvto ! nisam htela da se doktroi u mom gradu uce i da mi nedaj boze sj...u nesto unutra!
nakon ustanovljenog hematoma na klinici tada ,vratila sam se odmah sutradan nazad 200km po uput za reviziju -gde su me moji dr docekali na noz ,rekavsi da ni reviziju mogu odraditi vezanih ociju i da nemam potrebe da prelazim toliki put ,zarad jedne revizije !
  na srecu uput sam dobila i na klinici me docakao citav tim ,doktor ,anesteziolog ,i jos 2 med sestre --totalna anestezija ,bez bolova ...meca nakon toga uredno se nastavila i sve je bez ikakvih problema proteklo,hvala drago Bogu !
  molitva
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 17/6/2013, 13:03

Oooh Erata, drzi se draga...! Neka ovo bude poslednji stres koji prezivljavas..... zagrljajmolitvamolitvamolitva
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 17/6/2013, 13:09

Erata ::Samo da se ja jednog lepog dana porodim. Imam materijala za jednu dobru brosuru. Sve cu napisati sta sam prosla, sve sa imenima i prezimenima. Ima tu i pozitivnih iskustava. Lepo cu finansirati stampu - bice mi zadovoljstvo da pare potrosim na nesto drugo, ne samo na analize po privatnim laboratorijama. I delicu materijal po gradu. 
Jednom mi se desilo da sam otisla u privatnu dermatolosku kliniku. Imala sam kapilar na licu koji me je nervirao. Par godina pre toga, u drugom gradu sam takodje skidala kapilar i tada su mi radili sa radiotalasom, ali sa najmanjom kolicinom struje, jer kazu imam neznu kozu. Kazem ja to ovim ludacima, da mi rade sa najmanjom strujom. Ali sujeta je cudo! Urade oni meni i ja sam odmah znala da je jaka struja, al ajde, da sacekam...prolaze dani, nedelje, stvar jos gora. Umesto kapilara imala sam ruzan crveni oziljak. odem ja kod njih i trazim novac nazad. Ne moze. Ok, kazem ja. Odoh kuci da odstampam kritiku na vas racun. 100 A4 papira i nije neki trosak. Napisacu sta mi se desilo i zalepiti po banderama u Knez Mihajlovoj. Ionako svi znaju za vas, stalno se reklamirate. Odmah su mi vratili novac.

Ne znam ni sto sam ovo ispricala...valjda zato sto mi je muka sto ja nisam ono sto jesam, sto pustam da se desavaju razne stvari, a cutim, ne zalim se, ne pravim skandale...stvarno je borba sa sterilitetom specificna, kao da se covek stidi sto ima hendikep! Ne znam sta je, ali cudno, cudno...sve gledas da se ne zameris!
  e pa ja sam naucila lekciju posle prve vto ,jer nisam odobrila suprugu da reaguje na tog dr koji mi je radio vto akoji nije hteo da me pregleda na prvom UZ ,ustanovljene trudnoce !
tu je moj dragi  hteo da reaguje ,a li ja rekoh --aj da se ne zamerio ,ipak nam je radio vto ,treba ga postovati !-
a ono ...mucak! ja ne dobih adekvatnu terapiju :aa41:al zato dobih spontani i sve izgubih ,a da sam reagovala ljuta samborba-mozda bi sve bilo drugacije !trudnicatrudnicatrudnica
e zato sam ja od tada postala brbljiva:aa76:
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/6/2013, 13:11

d77, ja sam 2 puta radila laparoskopiju na Zvezdari. Prvi put sam dosla sa ulice u pola noci, nikog tamo nisam znala. Operisao me dr. Ivan Bojovic. Pre operacije je dosao u moju sobu, predstavio se, objasnio sta je to laparoskopija, sta ce da mi radi, pitao da li imam decu, rekao da ce proveriti i drugi jajovod itd...Posle operacije dosao kod mene, sve mi objasnio sta je radjeno i kakve su prognoze za dalje. Sutradan mi kaze sestra da je zvao od kuce i pitao kako sam. Kada mi je vadio konce, rekao je da uradim HSG ako ne ostanem trudna u roku od 6 meseci. Jedini on. Svi ostali su govorili da se samo opustim i da je sve ok. Doktora sam potrazila privatno i isla par puta na preglede i folikulometrije. HSG sam radila u Frontu, jer na Zvezdari ne rade sa anestezijom. Nakon loseg HSG zakazem operaciju kod prof. Vasiljevica u Frontu, ali tek za 5 meseci. Odem nazad kod Bojovica i on mi zakaze operaciju za mesec dana + predlozi histeroskopiju. Drugi put sam imala isti tretman kao prvog puta, bez obzira sto sam isla privatno kod njega. Nije me on ni vukao privatno. Ja sam ga nasla preko neta, jer znam da je u bolnici tesko doci do njega. Radi samo jedan dan u nedelji na pregledima, a tu su trudnice.
Znaci 2 puta sam lezala tamo i videla sam da svim pacijentkinjama lekari dolaze u sobu kada se probude posle anestezije. I ne samo lekari, vec i anesteziolozi. Oba puta mi je dosao lekar i oba puta anesteziolog. Anesteziolog cak 2 puta, da vidi kako sam. I svakoj zeni tako. Ima tamo baksuza i svasta sam dozivela, svakakvih komentara koji su me dovodili do suza, ali u Misovicu vas niko ne moze ni rasplakati, kad vam niko i ne dolazi. U Frontu me je takodje obisao lekar nakon HSG, rekao rezultat i predlozio sta dalje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 17/6/2013, 13:22

Erato, molim Boga da sto pre stavimo tacku na sve ovo, pa da im oci vise ne vidimo.
U Nisu je blagi haos i bez obzira na pokusaje, nema pomoci...moras posecivati dr u priv.ordinaciji i debelo platiti, ako hoces da imas neki normalan tretman...u suprotnom, nadrljala si...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/6/2013, 13:26

Ja mislim da je sve stvar srece. Evo ja sam sada imala vezu, pa eto sta ispade...
Nekada (u mom slucaju uvek!) je bolje nemati nikakvu vezu i dobro ces proci. Bilo me strah da me ne dohvati neki mesar i ne upropasti mi matericu i eto ti...jednom mi je rodjak radio zub, svi ga vole, cene, vrhunski stomatolog - a meni skratio 5 godina zivota. To je obicno tako.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 17/6/2013, 13:31

Slazem se, erato...uvek sam molila Boga da sto pre napustim kliniku i izvucem zivu glavu.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/6/2013, 13:36

Nekada davno gadno padnem i oderem desno koleno. Rana sporo zarastala, ali ostalo unutra peska, pa se to gnojilo i na kraju ostane mrtvo meso. Nadje moja ujna neku vezu, odem ja u bolnicu, kad tamo, dohvatise me na zivo. Klestima mi cupali meso sa kolena i onda na zivo usivali...Kad umrla nisam. A sve uz komentare - bas si hrabra cura!

Uhhh...odoh popodne kod ove druge doktorice, da vidimo sta ce ona reci, ima li sanse da se materica ocisti sama.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 17/6/2013, 13:44

d77 ::Erato, molim Boga da sto pre stavimo tacku na sve ovo, pa da im oci vise ne vidimo.
U Nisu je blagi haos i bez obzira na pokusaje, nema pomoci...moras posecivati dr u priv.ordinaciji i debelo platiti, ako hoces da imas neki normalan tretman...u suprotnom, nadrljala si...
d77  nisu svi kao Mitic! i ja sam tako mislila da moras platiti...ali -ja sam zivi dokaz.postoje i dobri doktori i doktorke ...mada niko ne odbija po koji poklon ...d.sto da ne ! ja nagradim kad je neko ok samnom ,a kada je losa usluga ja to na sav glas pricam...
 moja doktorka me odvraca od privatne klinike ,a ja sam bas tamo inistirala da odem -...za sada je tako,videcemo nadalje .jos mi niko nije trazio pare ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 17/6/2013, 13:44

Drzi se Erato osmeh srce

ja sam imala dva puta kiretazu, oba puta u Frontu. Koliko znam radjeno vakuumom ne kiretom, kaze dr bolje tako. Nemam pojma nisam se udubljivala u tematiku.

Dosla, dobar dan, dr me pregleda pre intervencije, objasni, uradi, obidje posle kaze sta je uradjeno, kad na kontrolu, sta od terapije.
Nikakva veza, ko mi dopao.
I OBA puta sam pila kapi, prvi put sedam, pa jos sedam dana, drugi put samo sedam. Da izazove grceve materice i izbaci ostatke, tako mi rekose dr. Posle 7 dana kontrola, pa posle 15, pa posle ciklusa. Tako mi rekli, ja tako uradila, sve ok, ne bih rekla da imam neke posledice u samoj materici, mada ko zna No
Vrlo sam zadovoljna, kad je vec moralo da se radi, dnevna bolnica vrlo cista, uredna.

Proci ce i to, sta da ti kazem, navijam da ipak ne mora revizija osmeh srce


Poslednji izmenio bak dana 17/6/2013, 13:47, izmenjeno ukupno 1 puta
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 17/6/2013, 13:46

Htedoh reci, bas je glupo sto za rutinsku procweduru koju urade 100 puta dnevno ne postoji protokol koji bi bio isti u svim klinikama. A ne kome kako dune. 
I oni pricaju o standardizaciji i standardima Rolling Eyes
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu