Korak po korak na putu do bete +

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala taj 25/6/2013, 18:31

ne bih ni ja radila da vec treci dan nemamsmedji iscedak, a juce sam imala uzas bolove, pa sam se isfurala, skontala da je menzis ili biohemijska opet, i bukvalno otisla da potvrdim to. Ispalo je dobro, dobila sam i injekciju prgesterona, vrednost bete me malo utesila i smirila, a i ovo se nije pretvorilo u menzis jos uvek, mozda bas zahvalljujuci injekciji. Jao sam se bila sj sinoc, grcala sam od placa.

fmala

Broj poruka : 2000
Datum upisa : 25.04.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 25/6/2013, 19:29

Samo jedan vilhelmina, pai 1 4g/5g, čini mi se da i ti imaš mutaciju na tom genu, samo ne znam da li imaš istu kao ja ili 4g/4g, svejedno, za to se uzima heparin i kompleks b vitamina, koliko ja skontah.

BiKsi :)

Broj poruka : 20375
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od red taj 25/6/2013, 20:34

brbljiva, sad videh...zao mi je jako...nekako sam verovala da ce biti dobar ishod...zagrljaj
bice, jednom mora biti...

red

Broj poruka : 255
Godina : 40
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dacaa taj 25/6/2013, 20:42

Brbljiva evo i ja sad videla.....Jako mi je zao veruj mi da nemam reci da ti kazem sad da te utesim...Isplaci se a onda glavu gore i kad napunis baterije ponovo u borbu za jedno malo bebazagrljaj

Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 33
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 25/6/2013, 20:47

Red, kako si ti? možda sam te to pitala već, a možda sam htela, malo sam zaboravna, ne zameri?!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vilhelmina taj 25/6/2013, 21:27

BiKsi :) ::Samo jedan vilhelmina, pai 1 4g/5g, čini mi se da i ti imaš mutaciju na tom genu, samo ne znam da li imaš istu kao ja ili 4g/4g, svejedno, za to se uzima heparin i kompleks b vitamina, koliko ja skontah.

Pod 'genetske analize za trombofiliju' ima deo koji se zove PAI 1 lokus - 675: tu ima dva alela, alel 1 je 5G i pise da je to normalan alel, a ispod pise alel 2 i on je 4G i za njega pise da je alel visokog rizika za trombofiliju.

?

Vilhelmina

Broj poruka : 237
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 25/6/2013, 21:32

Sumarac mi je podigla dozu eutiroxa na 75 :)

Hvala puno Ninche na spisku. Meni je Sonja napisala da po utvrdjivanju bete idem kod hematologa, da li je kasno da cekam Miljica oko 10.jula? Da odem kod Elezovica ili Miticke?

LaFolie

Broj poruka : 3417
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dunjas taj 25/6/2013, 21:34

Foli, meni su govorili da ta prva kontrola kod Miljića u trudnoći treba da otprilike bude kada i prvi UZ, pa vidi kada ti pada ..

I čestitam!

dunjas

Broj poruka : 118
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninche taj 25/6/2013, 21:46

Ja sam na prvi UZ isla sa 7 nedelja, tako da mislim da ga mozes cekati, pokrivena si fraxijem, i na mislim da ti je on svakako na toj dozi do neke 12te nedelje, umjesto aspirina... zovi Jevremovu, kukaj, moli, reci da si njihov pacijent, da si trudna, da morash kod hematologa, neka te ubace, to trahe 15tak minuta kod njega, mogu te negdje uglaviti ili 9tog ili 11tog... Ja sam inace tek u 12toj nedelji otkrila trombofilije, do tada bila samo na aspirinu, poslije na 0.6 fraxi (tj. 0.4 clexane) do 20te nedelje, onda 0.6 clexane do 24te ili 25te, i od tada 2 x 0.4 clexane do kraja i dalje... :) samo ti shtopaj fraxi, i ne sekiraj se samo zakazi 9tog ili 11tog...

Ninche

Broj poruka : 1102
Godina : 44
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicsa80 taj 25/6/2013, 21:50

Prvo LAFICI da cestitam  od srce. Pratila sam sta se desava (ne bas svaki dan) pa sam videla dramu, otpisivanje(sad bezrazlozno a i onda-no,no Wink) i na kraju vatromet. BRAVO!!!!! E sad, ako sam dobro skontala, Sonja rekla fraksi do 16dnt. Kad to pada? Nemoj Lafe dugo cekati. Bolje pojuri da se obezbedis ako treba dalja terapija. Bas si me obradovala. cveće

cicsa80

Broj poruka : 2719
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninche taj 25/6/2013, 21:56

da ne bude zabune, mislim da nastavish sa fraxijem do Miljica, pa i ako treba da se kupuje ko ga shisha, nece drzava da propadne zbog josh 21 injekcije.... nije beg cicija, plati i to pa onda gledaj kako ces dalje na recept...

Ninche

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 25/6/2013, 21:59

16dnt pada u petak, sve imam osecaj da imam jos fore :)
Pitacu i Sonju da li da cekam prvi uz, mada sutra treba da vidim da li se beta duplira, pa cu da uradim I hematoloske analize I sve cu joj poslati, uz pitanje da li moze fraxi da skodi I da li da cekam Miljica.

LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 25/6/2013, 22:01

Heart mi je dala I 2 kutije fraxija jer je alergicna, stvarno sam cigancica

LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ninche taj 25/6/2013, 22:06

eto brate, ima i na bacanje Very Happy.... meni sad u DZ dadoshe 100 komada, kontam greskom jer obicno mi daju 60 komada, ali taman,  nek se nadje, vraticu im ako ne potrosim, a mislim da hocu i da ce mi trebati josh :) bar sam mirna 50 dana, najmanje :)

Ninche

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 25/6/2013, 22:10

Vilhelmina ::
BiKsi :) ::Samo jedan vilhelmina, pai 1 4g/5g, čini mi se da i ti imaš mutaciju na tom genu, samo ne znam da li imaš istu kao ja ili 4g/4g, svejedno, za to se uzima heparin i kompleks b vitamina, koliko ja skontah.
Pod 'genetske analize za trombofiliju' ima deo koji se zove PAI 1 lokus - 675: tu ima dva alela, alel 1 je 5G i pise da je to normalan alel, a ispod pise alel 2 i on je 4G i za njega pise da je alel visokog rizika za trombofiliju.?
Kako ja skontah to je mutacija pai 1 4g/4g kod tebe. E sad, da li sam upravu, reći će još neka devojka kojoj su tako pisali rezultati.

LaFolie ::Sumarac mi je podigla dozu eutiroxa na 75 :)

Hvala puno Ninche na spisku. Meni je Sonja napisala da po utvrdjivanju bete idem kod hematologa, da li je kasno da cekam Miljica oko 10.jula? Da odem kod Elezovica ili Miticke?

E super, rekoh ti za dozu, puška, brzo će tsh da padne, samo budi što mirnija možeš, mislim bez nekih stresova, na poslu i slično.

Ja ti predlažem da nastaviš sa tom dozom heparina, jer je minimalna, sigurno ti neće škoditi. Pronizon isto nastavi dok ne dodješ do Miljića, pa ga poslušaj za savet (i to je minimalna doza). Je li ono ti nemaš podignuta antitela na štitnu? I mislim da ti nije kasno to oko 10. jula, ja sam se tako otprilike čula sa doktoricom u Nišu, i telefonski dobila informacije kao ti da odeš tog 10. jula. Još meni dr rekla da ukinem i pronizon i aspirin, al ja smanjila doze i čekam Miljića, na svoju ruku, al tako sam mirnija.Zavrzoh, al razumela si. Uradi analize da ti budu što svežije za Miljića, i moli za pregled u Jevremovoj. Cepaj utriće redovno. I ne paniči, jer znam da umeš, time dižeš i tsh, samo da znaš. Biće sve ok, sigurno. Vidiš i sama kako je ninche, tek od 12. nedelje počela heparin, i sve ok, kuc, kuc, kuc. Moj ti je savet da pored bete, sutra proveriš i progesteron.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 25/6/2013, 22:11

Ninče, trebaće ti cx i 6 nedelja posle porodjaja. A guraćeš ti još, ja što ti kažem!

-------

http://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=2632

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 19:33

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole