KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
Niny
ivi
Januar
maus
lelas
Shizika
Angie83
JecaPereca
heart84
Gramatika
Vuchica
SannI-AlL
Lyanna
VioletaR
DMANA
noja
Crvic
OKacica
red
Stenli
Vilhelmina
PalcicaBg
Dacaa
neca73
dunjas
Star77
Struzzo
zvoncica36
lilya
bebica mala
ariadne69
BiKsi :)
dragana76ns
nadalica
bak
hocukusurnecuzvaku
SladZana
vivijen
midori
JocY
menora72
lenabeograd
d77
missile
Ninche
Gral
misic
Erata
ivka
KoMetaK
LaFolie
fmala
AriesGirl
laKole
Sofija Veks
sareni leptir
vero
fight&faith
stomacic
zvezdilica
MAAKKI
leptirko82
ragaco
Ambra
68 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 16/6/2013, 17:54

Hvala, Ivka usne

Za sve zene koje su u slicnoj situaciji poput mene, rkoh da podelim ovaj info. Svakko svi znamo da je velika sansa da kada beta krene da raste sporo, da nije dobar znak za nastavak trudnoce.

No, ima i puno dobrih i pozitivnih primera kada je bbeta nisko rasla, a sve je na kraju bilo ok. Cekajuci ponovn testiranje za 2 dana, da ne bih izludela od brige dog ceka, celicim se ovim pozitivnim pricama, pa sam htela da ih podelim sa vama, izvinjavam se, na engleskom su, nisam ih prevodila Googleom. Uglavnom su sve pozitivne molitva


 1) I've started slowly but ended up with 2 healthy girls.  Grace (my 2nd baby, but 3rd pregnancy) started incredibly slow and the doc actually suggested a D & C because the numbers weren't even close to promising.  She measured behind at the first couple ultrasounds.  Then, lo and behold at week 20, she started measuring ahead.  She was born at 39 weeks weighing over 8 pounds...  she just started slowly.  A similar story for my Emma.  Both girls are perfectly healthy.
2) I am a success story too.  With my first pregnancy, I started very high at 233, then raised to 612 after 5 days - nowhere near doubling every 48 - 72 hours like they want to see.  Then, 3 days later, they were only 670.  I was told to expect to miscarry.  I waited and waited for the miscarriage to start and even thought it was at one point because of severe cramping.  After the weekend, they tested it again and it was 3335!  They did an ultrasound to make sure it wasn't tubal, which it wasn't.  That pregnancy resulted in my beautiful daughter who is now 17 months. 

 3) VF pregnancies generally have lower hCG levels than other pregnancies. (theory being that they don't implant as early, therefore don't have as much time to generate hormones in Mom's system). Initial levels are lower in 5 day transfer than in 3 day transfers as well.
while slow to rise/ non doubling hCG levels are a concern, they are not the end. DO rest! your hCG values reflect the relationship between your baby's placenta and your womb. resting- even staying in bed for an entire day- can give the developing placenta a little extra boost. (but stay hydrated! if you get dehydrated you are more likely to develop clots along the surface where the placenta is attached. if the placenta can't reach your blood because you are dehydrated, your baby will not recieve the oxygen and nutrients it needs to develop!)
4) Having slow rising HCG levels ending in healthy pregnancy can vary. There is always a chance, so don't worry too much. The levels will increase very shortly and depends on the person.

 
5) In my IVF group a few ladies had slow rising betas but the pregnancy progressed just fine. It does happen! Betas vary so much woman to woman and pregnancy to pregnancy.

6) While the ideal doubling time is 48-72 hours that doesn't mean that there aren't lots of successful pregnancies that had slower doubling times. Unfortunately, the only thing you can do is wait and hope.

7) a friend of mine had a first beta of 69 and a second (I think 48 hours later) of 89.  She was worried sick and convinced she was going to miscarry, but she has a very healthy, happy nearly 2 year old now.  Everything worked out fine.

8) My sister's hcg's did not double properly at first and was told to prepare to miscarriage and never did. She delivered a healthy baby.

9) I am one of them! My numbers did not double and I had low progesterone. I am now 23 weeks prego with a healthy baby girl! I think my numbers doubles every 4-5 days. I can't remember the exact #'s but it was a concern and I was told that it was probably not a viable pregnancy! Well here I am!

10) my hcg only rose 20% in two days.  I was told I was going to miscarry.  I was also spotting.  I waiting until I hit 7 weeks and had a  u/s and found a heartbeat.  I now have a healthy 5 month old baby boy.
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 16/6/2013, 18:23

Evo ja cu da iskopiram potpis jedne clanice sa hrvatskog foruma Roda:
1. IVF 10 dnt pozitivan test, 11 dnt beta 86.8Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Yay, 13 dnt 178.6 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Yes, 15. dnt 249 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Sad, 17 dnt 209 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Placko, 19 dnt 171 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Placko, 23 dnt 3584 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Shocked, UZV- jedna mala mrvica, jedan (i ne bas tako) mali decko Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Heart

Ima jos jedna clanica kojoj je beta ili mirovala, ili sporo rasla, ponavljala je 7-8 puta, pa UZ-ovi su takodje bili sumnjivi i cesti i rodila na kraju zdravog decaka. Trazeci njenu pricu, naletela sam na ovaj iskopirani potpis, a njenu pricu nisam sada uspela naci. Nick je Inesz. Na nju mi je dok sam se ja mucila ukazala Struzzo.

Ne volim davati lazne nade, ali svasta je moguce. Moguce da su se zakacile 2 bebice, pa jedna odustala...pa se beta ne dupla kako treba, ili cak padne...sve moze, a i ne mora biti.

Imaj nade, ali budi i spremna na sve. Ako se desi dobro, ima vremena za radovanje, a ako ne ispadne kako treba, sacuvaces zdrav razum i neces tresnuti! Ljubim te i drzi se!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/6/2013, 18:47

erata, znam ja naći (jer sam i sama pregledala milion stranica na netu, i naših i inostranih) gdje je pisala pa evo:

9.srpnja transfer jednog 6 staničnog embrija
-beta:
11dpt 37,
13dpt 39;
17dpt beta 126;
19dpt 243;
21dpt 544,
23dpt 893,
24dpt 1353
25dpt 1860
26dpt 1453-uredan nalaz gestacijske i žumančane vrećice
30dpt 7931
31dnt -embrionalni odjek i uredna srčana akcija+ veliki hematom sa lijeve strane gestacijske vrećice
33dnt beta 15 000...


napominjem da je kasnije rekla da je hematom bio uz embrion pa je ometao lučenje beta hcg.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 16/6/2013, 19:30

Ivka, danas ulazim u sedmu nedelju, sto znaci da je doslo vreme za UZ love
Zakazacu za sledecu nedelju utorak ili sreda. Moram da priznam da se bojim, ali se nadam najboljem lovelovelove
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 16/6/2013, 19:43

Misic, bice sve dobro   srcasrcasrcaigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigracice radovaces se, a i mi sa tobom!!!!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 16/6/2013, 20:20

Erata ::Evo ja cu da iskopiram potpis jedne clanice sa hrvatskog foruma Roda:
1. IVF 10 dnt pozitivan test, 11 dnt beta 86.8Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Yay, 13 dnt 178.6 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Yes, 15. dnt 249 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Sad, 17 dnt 209 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Placko, 19 dnt 171 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Placko, 23 dnt 3584 Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Shocked, UZV- jedna mala mrvica, jedan (i ne bas tako) mali decko Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Heart

Ima jos jedna clanica kojoj je beta ili mirovala, ili sporo rasla, ponavljala je 7-8 puta, pa UZ-ovi su takodje bili sumnjivi i cesti i rodila na kraju zdravog decaka. Trazeci njenu pricu, naletela sam na ovaj iskopirani potpis, a njenu pricu nisam sada uspela naci. Nick je Inesz. Na nju mi je dok sam se ja mucila ukazala Struzzo.

Ne volim davati lazne nade, ali svasta je moguce. Moguce da su se zakacile 2 bebice, pa jedna odustala...pa se beta ne dupla kako treba, ili cak padne...sve moze, a i ne mora biti.

Imaj nade, ali budi i spremna na sve. Ako se desi dobro, ima vremena za radovanje, a ako ne ispadne kako treba, sacuvaces zdrav razum i neces tresnuti! Ljubim te i drzi se!

Erata moja, tvoj poslednji pasus je bas ono sto ja osecam i sto sam mislila reci.
Hvala sreco!
cmoka
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gral 16/6/2013, 21:52

Dugo me nije bilo na forumu pa sam morala sve iscitati da znam dokle je ko dosao Shocked
Sofija drzi se, znam kako ti je, ali moramo biti jaake  vidjeces da ce na kraju sve biti kako treba ljubav
Misic  zelim ti srecu na uz doktortrudnica
Stomacicu cestitam ti as
Brbljiva i laFoli zelim vam da vam ovo vrijeme iscekivanja protekne brzo i da bude pozitivnih beta i puno malih bebabebabebabebabeba Ako sam koga zaboravila neka mi oprosti a svima zelim sto i sebi bebabeba
Meni je danas sesti dan poslije et i vracena su mi tri embriona.  Moram vas pitati jesu li vas boljela ledja?  Mene bas bole, a i grudi i  ispod stomaka. Samo vas pitam da bi mogla realno gledati na neke stvari affraid.
Betu radim za sest dana tako da sam sad na sredini do rezultata beta
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 16/6/2013, 21:54

to ispod stomaka je dobro kad boli, posebno ako probada, ziga :) - to mali rudari kopaju :) . Meni su ledja otpala od lezanja a i kukovi :) vec u prva tri dana... grudi kod mene nista - ko da zive svoj zivot, ni sad ne rastu a usla sam danas u 8mi mjesec :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 16/6/2013, 22:01

Ja imam skoliozu, mene ledja bole i bez ET.  Htela sam da vrisnem od muke posle aspiracije i et kad su mi rekli da lezim i odmaram. bolele me i grudi i stomak i creva i jajnici i bio je opsti raspad sistema. Gral, mislim da nema mesta panici i da ti sve ide kako treba :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gral 16/6/2013, 22:04

Bas vam hvala na podrsci, ljubim vas cmoka
sad sam mjerila temperaturu i imam 37,2 Shocked
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 16/6/2013, 22:12

Utrogestan, Utrogestan Very Happy
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 16/6/2013, 22:20

leptirko82 ::Misic, bice sve dobro   srcasrcasrcaigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigraciceigracice radovaces se, a i mi sa tobom!!!!

poljubac
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 16/6/2013, 22:22

Misic navijam za perfektan UZ, znam da će biti tako srce

Gral šaljem rode rodarodarodarodarodarodarodarodarodarodarodarodarodarodarodaroda i navijam da si nam trudnica

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 16/6/2013, 22:23

Gral, Lafole, Brbljiva, fmala navijam i vucem za nosic i saljem rodice za velike Bete vv vv vv vv vv vv roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda osmeh srce osmeh srce osmeh srce d d d b b b b b b b b roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

Sofija, zelim i verujem da ce sve biti super i da ce sledeca beta biti lepa i velika osmeh srce osmeh srce
Vivijen, navijam da se Beta sutra lepo udvostruci i tako i nastavi osmeh srce osmeh srce osmeh srce
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 16/6/2013, 22:25

FightandFaith ::Misic navijam za perfektan UZ, znam da će biti tako srce

FightAndFaith, Hvala ti mnogo poljubac
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 17/6/2013, 00:05

Misicu, srecno sutra! srcesrceigraciceigraciceigraciceigraciceigracice

Imam jedno pitanjce, ne secam se vise gde i da li imamo temu o lekovima i kako se daju i odredjuju doze, al itamo retko svracate, pa da pitam ovde ono sto su mene pitali, a ja nemam odgovor: "Gledam sad ove doze gonala f koje su mi poslali, a u apoteci moze da se kupi samo pakovanje od 75 IU, pa imam problem kako na neizbazdarenom spricu da odredim 200 IU i 100 IU"
Ja sam uvek uzimala gonal pen, pa ni meni nije jasno kako se odredjuje ako se uzimaju bocice za rastvaranje. Ja sam uzimala jednom, ali sam imala dozu od 150 IU pa sam uzela 2 bocice, a za ove ovakve doze nemam odgovor.
Hvala vam unapred.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 17/6/2013, 08:56

KoMeta ::"Gledam sad ove doze gonala f koje su mi poslali, a u apoteci moze da se kupi samo pakovanje od 75 IU, pa imam problem kako na neizbazdarenom spricu da odredim 200 IU i 100 IU"
Ako znaš koje je zapremine špric, onda je problem rešen. Pošto je špric cilindričnog oblika (konstantan poprečni presek), dovoljan je lenjir i iglica da se izbaždari.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 17/6/2013, 09:11

Meta, ja sam dobila da primam te doze od Sonje ali nisam uspela da nabavim pen sa tim jedinicama I dala sam sebi nekoliko puta 10% jacu dozu. Pen sa podeocima od 100 I 200 imas samo u eu.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 17/6/2013, 10:33

Drage, da li je neka od vas radila VTO sa blagom stimulacijom-klomifen i jos neki lek?Crying or Very sad
Meni su kod Ivanovica rekli da ce tako raditi VTO.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 17/6/2013, 10:46

d77 ::Drage, da li je neka od vas radila VTO sa blagom stimulacijom-klomifen i jos neki lek?Crying or Very sad
Meni su kod Ivanovica rekli da ce tako raditi VTO.

d77 Mislim da je kod nas sa losim AMH i ocekivanim losim odgovorom na stimnulaciju to dobitna kombinacija. Bar vidim da u svetu to cesto rade. Pisidalje kako se sve odvija zelim da cujem tvoja iskustva, jer sam i ja zainteresovana za takvu stimulaciju. Navijam i prasim vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 17/6/2013, 10:46

d77, jesam ja. čemu suze?
evo, mnogo smo pisale o tome na ovom podforumu https://kutak.forumotion.com/f51-povisen-fsh

a baš o protokolima https://kutak.forumotion.com/t622-ivf-protokoli-poor-responderi-fsh-ovke
pred kraj teme je moje iskustvo sa klomifenom+menopurom
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 17/6/2013, 10:48

Zasto naplacuju tako puno polustimulisane postupke? Za tako nesto ne bi smeli naplacivati vise od obicnog prirodnjaka (80k betanija, it'd)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 17/6/2013, 10:51

Jel nekom trebaju penovi ja bi poslala na kucnu adresu nemam mi se javi na pp i igle za pen-ove

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 17/6/2013, 10:52

D77 ja sam radila tako , popila sam klomifen i primila ukupno 11 amupula merionala i menopura mesano  , U Genesisu i Betaniji primenjuju takav stimulisani prirodnjak -i naplacuju nam kao prirodnjak ... ja sam tako dobila dv jajne celije ali jedan embrion (zbog viskokog prolaktina uvek smo sumnjali u zrelost mojih jajnih celija) ali JEDAN PRAVI EMBRON JE DOVOLJAN-to je sada moja beba srcesrcesrcemolitvamolitvamolitva,
Devojke navijamo za velike bete molitvamolitvamolitvaosmeh srce,
Novim trudnicama cestitamo na :aa52:trudnoci ,
ne smem da krenem po imenima plasim se nekog cu propustiti ...

Ljubimoooo vas sveeeeeeee i jakooooooooo d
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 17/6/2013, 10:52

Znam da je u Brnu polustimulisani isto kosta kao prirodnjak. Mislim da ne bi trebalo da kosta vise. Ali verovatno se mi ne bunimo, a oni sto da ne uzmu ako mogu... tako mi se nekad cini.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu