KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+70
vero
dacans
brankav
maus
zoxa
Sofija Veks
AriesGirl
Gramatika
tetreb
heart84
karakaca
Crvic
menora72
JocY
InNaturaVeritas
srna ns
Simona
bubi80
ivka
lilly13
d77
ragaco
SladZana
DMANA
hocukusurnecuzvaku
Vilhelmina
Ninche
OKacica
LaFolie
Gral
Dacaa
lenabeograd
Klarica
Struzzo
Vuchica
fight&faith
lilya
bulevarka
Orline
SannI-AlL
vivijen
sareni leptir
dunjas
PalcicaBg
laKole
lenjivica
Ambra
ariadne69
bak
labradorka
BiKsi :)
Angie83
zvezdilica
nadalica
leptirko82
MAAKKI
KoMetaK
Frida
neca73
misic
noja
Star77
saska1
fmala
missile
dragana76ns
red
hany
stomacic
Erata
74 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 10/6/2013, 18:42

Ariadne, AMH mi je 2,30... trudicu se, jedva cekam da počnem.. :) dugo sam bez sex ... moram još malo da se strpim, jer mnstr još nije stigla i rekli su mi da nastavim sa terapijom dok se ne pojavi, a da ako se ne pojavi za sedam dana ponovim betu... mada znam da do toga dana za sada nece ni doci... No
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/6/2013, 18:53

ragaco ::Palcice,ne brini,komisija u Frontu prilicno je rigorozna,ne bi te pustili da moze da ugrozi nesto,ali je bitno da mu se prati rast.
Meni su u Jevremovoj u januaru nasli neki od 6mm,a u martu na komisiji u Frontu nije ga bilo.
Zelim ti da 26. dobijes potvrdicu!
A kakvo je stanje u Frontu,obzirom da si provela pre podne tamo?
Ima li guzve,je li bilo dosta devojaka koje su u procesu vec?
Bilo je guzvice jutros,mozda 10ak parova,koliko sam ja mogla da ukapiram svi su bili na komisiji.Ja sam prvi put tamo pa nisam mogla da pohvatam ko gde i zasto dolazi. Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/6/2013, 18:55

Ninche ::Palcice - znas kako kazu, jedan k'o nijedan Very Happy... ja usla u proces sa 3 mioma, sad ih ima jos i vise, li ko ih shisha, ne mogu nam nista!

lol! Nego sta!Ma samo da zatrudnim i iznesem trudnocu do kraja pa nek mi i rogovi izadju. Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/6/2013, 18:59

ariadne69 ::Palčice, ja sam dobila sledeće savete od endokrinologa: Za Prolaktin treba vaditi krv u isti dan, 2 puta: u 9 sati i u 12. S tim, da moraš biti budna 2-3 sata pre vađenja krvi (ponekad je povišen prolaktin i od šoka nakon buđenja), i pre vađenja krvi odsedi pola sata u čekaonici laba. Znači, budi tamo u 8,30, i u 9 sati uđi da vadiš krv. Posle se vrati u 11,30, sedi opet pola sata, i u 12 sati opet vadi krv. U subotičkoj Kući zdravlja isključivo tako proveravaju prolaktin... sunny
Ariadne hvala na savetu. osmeh srce Znaci to je taj dnevni profil ili kako vec? Ja sam hormone radila u frontu,dok izasla uz stepenice srce mi iskocilo Very Happy sestra rekla sedi malo odmori zbog prolaktina i nije proslo 3 minuta pozvala me unutra da uzme krv.Da li je bitan dan ciklusa?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 10/6/2013, 20:28

Nisam ni ja još čula naziv "dnevni profil", meni je dr Snežana Polovina rekla, da se vadi krv i u 9 i u 12 sati. (Ja bih na tvom mestu pozvala 1 ili više laba, pa pitala, da li je ovo "dnevni profil"?)
Prolaktin se može proveravati na bilo koji dan ciklusa. Meni je dr Sonja rekla, da proverim prolaktin otprilike 10 dana pre stimulacije, da bismo imali vremena korigovati prolaktin (sa bromokriptinom) još pre stimulacije. Ali imala sam 2 vto, kada mi je dr dao bromokriptin samo od 2.dana ciklusa...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 10/6/2013, 20:29

Ja sam jednom samo radila dnevnni profil, znaju u labu, pa će ti reći, i sve mi nešto na pameti da se tri puta vadi krv, al davno to beše, ne sećam se ja! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 10/6/2013, 20:30

Frida, nije još sve izgubljeno, ako su ti rekli, da još 7 dana nastaviš sa terapijom... igracice
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 10/6/2013, 20:35

Frida, imamo mi drugaricu lenu, koja se sada redje javlja na forum, koja je nakon neuspešne vto, sledeći mesec ostala trudna. Tako da ti navali na mužića kad budu plodni dani, zaostane hormona od stimulacije, pa možda bude baš ovaj mesec ipak sreća i radost za vas. Samo hrabro koračaj napred. Prijavi se na udruženje roda, oni često imaju donacije klinika za parove koji ne ispunjavaju neki od uslova preko fonda, možda te i tu ubode sreća, nikad se ne zna.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 10/6/2013, 21:26

BRBLJIVA76 ::cure,9 j celija jutros -sve ok ...dr kaze da je s nama zadovoljna sunny
idemo dalje ,videcemo...
kazite mi jel bolje da setam do et ili da mirujem,i sta jos da konzumiram do et -ananas sme ?

Brbljiva i kod tebe krece zurka u labu juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš
SRECNO wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd

Ja imam dve kutije Fraxiparina od 2850 ili 0.3 jedinica pa bih ti rado poklonila, ako si zainteresovana pisi mi na pp Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 10/6/2013, 21:28

La folie i brbljava bravo sreca
Frida zao mi je zagrljaj

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 10/6/2013, 21:32

BiKsi :) ::Frida, imamo mi drugaricu lenu, koja se sada redje javlja na forum, koja je nakon neuspešne vto, sledeći mesec ostala trudna. Tako da ti navali na mužića kad budu plodni dani, zaostane hormona od stimulacije, pa možda bude baš ovaj mesec ipak sreća i radost za vas. Samo hrabro koračaj napred. Prijavi se na udruženje roda, oni često imaju donacije klinika za parove koji ne ispunjavaju neki od uslova preko fonda, možda te i tu ubode sreća, nikad se ne zna.

Frida, samo da dodam, da i muz ukoliko je u mogucnosti da krene odmah sa medom i polenom (ako nije alergican na polen) ( 2 kasike dnevno) i semenkama od suncokreta ( 50-80 gr dnevno) da poboljsa spermogram za sledeci mesec.
Ne bi bilo lose da uzme da popije dnevno i tabletu vitaminskog komplexa i jednu tabletu cinka.

Ljubim te puno i verujem u cuda poljubac
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 10/6/2013, 21:40

I vitamin e od 100mg natural wealth po dve može do četiri dnevno, obavezno. Very Happy Trebala bi ustvari jedna tabletica od 400mg, al se teško nalazi kod nas taj.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 10/6/2013, 21:42

Frida, ti si nakljukana Very Happy jos samo muza na nakljukash i u akciju... ima da zoba sjemenkice kao ptica kakva :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 10/6/2013, 22:45

BiKsi :) ::Brbljiva, meni su sa klinike napisali od kada i koliko utrogestana koristim napismeno, i ja sam na osnovu toga dobila utrogestan na recept.

I injekcije sam dobila na osnovu izveštaja od hematologa jer mi je ona napisala na izveštaju od kada se koristi, tako da probaj u svakom slučaju.
ko ti je prepisao inekcije ,jer mi u gradu nemamo hematologa -mislim ...jos se raspitujem
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 10/6/2013, 22:47

heart84 ::
BRBLJIVA76 ::cure,9 j celija jutros -sve ok ...dr kaze da je s nama zadovoljna sunny
idemo dalje ,videcemo...
kazite mi jel bolje da setam do et ili da mirujem,i sta jos da konzumiram do et -ananas sme ?

Brbljiva i kod tebe krece zurka u labu juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš
SRECNO wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd

Ja imam dve kutije Fraxiparina od 2850 ili 0.3 jedinica pa bih ti rado poklonila, ako si zainteresovana pisi mi na pp Very Happy
hvala ti ,ja koristim fraxiparin od 0,4 jedinica ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 10/6/2013, 22:49

ocekujem etttt
x zalivanje zalivanje juriš zalivanje juriš iznenađenje
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 10/6/2013, 22:57

Sretnooo brbljiva i bebicetno
igracice igracice igracice
A kp ti je prepisao 0.4 uglavnom po kilazi ide i jacina . Prati se dimeri
. Mislim da bi ti u pocetku skroz ok bio taj standardni 0.3 do trudnoce ..raspitaj se
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 10/6/2013, 23:02

Setaj,i to po svezem vazduhu ppored reke jedi anans brazilske jaja barena proteine meso narandze cedi ...kako tebi prija najvise, pposle kad bebice dodju kod mamicd tri dana odmora i opet u lagane setnje ...
Mi te zaprasujemooooo vv vv vv vv i saljemp rode roda roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 10/6/2013, 23:04

hematolog mi prepisala ,u konsultaciji sa dr koja mi vodi vto...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 10/6/2013, 23:06

Brbljiva, ja sam bila baš dole na jugu kod vas na kliničkom u Nišu, ima odlična hematologica :), dr Dragana Marković, ona radi sutra pre podne, pa je sedam dana na odmoru. Otišla sam kod nje bez uputa, ponela nalaze od mutacije, krvnu sliku i trombofilični skrining, dakle sve nalaze koje sam imala, prijavila se sestri na šalteru, ona me uputila na blagajnu, gde sam platila za pregled, 286 dinara, smejurija, a pritom kad platiš imaš prednost u odnosu na ostale pacijente, i fino me dr primila i pogledala nalaze, napisala izveštaj, odredila dozu. Na osnovu tog izveštaja, moja lekarka opšte prakse mi je naručila cexlane, jer fraksiparina nema, teško se nabavlja. Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla. I sada naručujem injekcije na svakih 15 dana u mojoj ambulanti kod izabrane mi dr opšte prakse. Ona mi piše nalog za te injekcije, oni mi u ambulanti to poručuju, ja samo podižem i ništa ne plaćam.


Poslednji izmenio BiKsi :) dana 10/6/2013, 23:06, izmenjeno ukupno 1 puta
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 10/6/2013, 23:06

:) bas ste me oraspolozile... Hvala vam...

Sto se tice meda i polena, uzimamo ga još od prošle jeseni, jer je izuzetno dobar za sve, ni jedno od nas dvoje nije imalo ni prehladu ni virus, imunitet nam se baš popravio. Samo da ga nateram na te semenke, i radila sam to već, dok ga gledam kljuca, a posle se izvlači...ne voli semenke, grickao na silu...

Kako god da bude... sada ću BAŠ da se opustim.. Nisam radila dva meseca, polako se spremam za posao, i vraćanje u svakodnevnicu...
Svima vama divnim zenicama zelim puno sreće, velike bete, školske trudnoće i sve najbolje! ljubav d
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 10/6/2013, 23:09

Frida, uz takav stav moraš biti mama, ja ću držati fige jako.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 10/6/2013, 23:16

e ta dragana mi je i prepisala ! a fraxiparin sam kupila u apoteci do kc nis ,10 kom za sada ...2005 din .
imam izvestaj ali je necitko. pise ---

.....predlaze se ako do trudnoce dodje da se nastavi sa fraxiparinom 0,4 i uz to aspirin protekt...

sad ti meni predlazes sa tim izvestajem da odem u svoj grad na opste prakse i da mi ona pise recept za to ?? a po koliko inekcija sme da mi prepisuje na recept ?ja sama sebe bockam. Shocked


Poslednji izmenio BRBLJIVA76 dana 10/6/2013, 23:47, izmenjeno ukupno 1 puta
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 10/6/2013, 23:39

Frida za prirodnjak pposle vto,
prasimo mantramoooooo vucemoooo jako !!!
igracice srca igracice srca

Pregledaj malo hormone pposle tsh prolaktin...
mozda histero.ima preko uputa e sad ne znam u tvom gradu kako
CAjeve macina trava dobra za ovulaciju . Virak za matericu .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 11/6/2013, 00:32

misic ::
BRBLJIVA76 ::devojke jos nesto ,ovaj fraxiparin je bogaa skup.zanima me dali ima sanse za refundaciju ili kasnije (ako postanem trudnica )-da uzmem recept ,isto vazi i za utrogestan ?a uz to pijem i cardiopirin.. Sleep
Utrogestan moze na recept. Ne znam za fraxiparin.

Fraxi je za trudnice besplatan (refundacija ili na nalog), pogledaj temu imunologija, pisala sam detaljno. Zašto da plaćaš kada imaš pravo kao trudnica.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu