KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+66
SannI-AlL
Mrvica
Gral
vikica800
medolino
stefi :*
dragmilk
Endzi
fmala
JecaPereca
hany
OKacica
Zoka83
ivka
LaFolie
HappyGirl
*AIDA*
Klarica
lenabeograd
ananana
bebica mala
dragana76ns
lelas
leptirko82
flyki
lilya
maus
cicsa80
ninica2
MAAKKI
SladZana
bak
menora72
veki1
dra00
fight&faith
mijaki
Orline
dacans
Tanja83
penelope
BiKsi :)
djole42
dr mali pariz
neca73
agata
Mali Princ
Tinche
anak
Niny
missile
Mirjana
heart84
Vuchica
Akijeva
plavaptica
Struzzo
KoMetaK
Gramatika
Ninche
maki79
noja
zoxa
bulevarka
Ema78
lilly13
70 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 13/5/2013, 20:09

Moja seka je imala grejac flasica i super je od nuk :-)
Nije imala mleka kasice cu sama kuvati sterilizovat cu sto zoxa Katze u kuvanoj vodi

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 17/5/2013, 20:57

Mi smo bili da snimimo srculence, dr kaze sve 5, protoke itd ...
Posle smo otisli do grada na kugle sladoleda (mada i nije bas preporucljivo al nisam mogla da odolim) i Dunavski park i grad je prepun i prija Very Happy
Anana koliko sad imas kg
Mi 72.5 110 cm struk lol!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 17/5/2013, 21:41

Noja draga bravo za super izvestaj i srculence bravo bravo bravo
Sada imam tacno 60kg, a ostala sam trudna sa 49,5kg. Struk nisam merila.

Veliki poljubac od nas poljubci
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 17/5/2013, 22:52

noja ::Mi smo bili da snimimo srculence, dr kaze sve 5, protoke itd ... super noja moja za izvestaj

Posle smo otisli do grada na kugle sladoleda (mada i nije bas preporucljivo al nisam mogla da odolim) zasto nije preporucljiv

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 17/5/2013, 22:57

An ana ti si mrsavko

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 18/5/2013, 00:01

Bravo nojiceee! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 18/5/2013, 06:12

Kod mene sve u stomak Very Happy svih 10kg
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 18/5/2013, 22:20

ananana ::Devojke, zanima me vase misljenje, koliko je grejac flasica i kasica neophodna stvar? Isto me zanima i za sterilizator?

ja sam se porodila u junu, bilo je pakleno vruce, i prvih par dana nisam imala sterilizator, nisam ocekivala da ce mi trebati dohrana, tako da je to sterilisanje flasica jos vise zagrevalo stan, posebno sto beba svaki cas trazi da jede...kad smo kupili sterilizator (reer u aksim preporodila sam se:) ,isli, da je sjajna stvar, sad ga koristim i za druge stvari, npr za teglice za kasicu ako negde idemo.

grejac flasica nisam imala, nego termos, isto reer, ima u aksi, prokuvam vodu, ohladim na zeljenu temperaturu, i imam pola dana. i imam, a preporucujem svima koje iz nekog razloga moraju da dohranjuju bebu ili ne doje, dozer za mleko, za 3 porcije, tu izmerite onaj prah, imate vodu iz termosa, i mleko je za sekund gotovo. posebno je zgodno nocu.
moj momak je, cim je sa 5.5meseci osetio povrce odbio da sisa dalje, nego jede konkretno i mleko iz flasice... kaze dr,njegova volja...

ljubim vas svem i zelim vam divne trudnicke dane:)
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 18/5/2013, 22:24

Mali Princ, hajde pomozi, posto ce i meni da bude vruce a ja veze sa zivotom nemam, u cemu da iznesem bebu iz porodilista ako ovo sve ako Bog da prodje kako treba... da se ne skuva jadno dijete... a i da se ne prehladi...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 19/5/2013, 06:53

Mali prince hvala puno ljubav
Ja uzela sterilizator a uzela sam i grejac flasica, neki chicco digitalni ali je bezveze jer u njega ne mogu da stanu ove nove sire debele flasice drugih proizvodjaca Sad Ne znam da li moze u njemu direktno da se greju flasice bez onog nastavka drzaca sto ide u njega unutra da se lakse izvade flasice i kasice? Ako moze bez toga onda mogu da stanu i druge flasice, samo ne znam da li sme?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tanja83 19/5/2013, 09:22

Ananana,ja imam i grejac,chicco-v,ovaj http://www.chicco.rs/proizvod.asp?id=2&pro=715500000 i prezadovoljna sam! Ja nijednom nisam koristila taj "nastavak" za kasice jer nije bilo potrebe.To sam izvadila cim sam kupila i eno mi ga stoji u fijoci. Meni je grejac spas ali spas,kunemo se u njega i jos ga nijednom nismo ugasili (a jos nije crko Very Happy )a bebe imaju vec 16 meseci,i dalje ga koristimo jer moja deca jos piju adaptirano mleko. Kad god idemo negde,mislim putujemo,to je prvo sto spakujemo Very Happy Flasicu drzim neku obicnu plasticnu(igrom slucaja je chocco-va a moze bilo koja) punu vode i uvek imam spremno samo sipam koliko mi treba u flajku koju cu dati bebi,stavim prah i razmutim.Ovu flajku sto stoji u grejacu opet napunim vodom da mi bude spremna voda za sledeci obrok i sve tako u krug

Nadam se da sam ti bar malo pomogla Wink

P.S. Pa ti si vec 32 nedelja Shocked !? Kako je meni tvoja trudnoca brzo prosla Laughing Jos ja razmisljam sta li ce tebi sada grejac i sterilizator kad si tek na pocetku v

Za sterilizator isto,Mali Princ ti je sve objasnila,i kod mene je isto kao kod nje,extra stvar.
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tanja83 19/5/2013, 09:26

Ninche,ja bi tvojoj bebi obukla bodic bez rukava i neku haljinicu na bretele osmeh srce osmeh srce

A mozes i samo bodic kratkih rukava,mislim da ti je to dovoljno,naravno ako temperatura bude preko 30 stepeni Wink


P.S. Vidimo se ukoro Very Happy
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 19/5/2013, 13:29

Da Tanja proletelo Very Happy Hvala ti puno na objasnjenju puno si mi pomogla, tako cu i ja, drzati jednu flasicu u kojoj grejem i presipam u koju ja hocu drugu flasicu, to je odlicna ideja Wink A znaci moze bez tog dodatka da se stavi unutra direkt flasica, i to mi je bitno da znam. Moje isti kao tvoj samo digitalan, kao pokazuje koliko min do kraja, ne bitno,ali ajde,... Super, bas sam srecna, znaci to je korisna stvarcica Very Happy Sterilizator imam Aventov na struju, mislim da ce i to da bude bas korisna stvar. Nisam uzela onaj za mikrotalasnu jer ako negde putujemo ili odemo na vikendicu gde nema mikro talasne a treba da ga ponesem, onda bolje ovaj,jednostavnije je.

I mi cemo izgleda leto provesti u bodicu lol! Najvljuju miholjsko leto, toplo, sve do oktobra sunny Very Happy
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 19/5/2013, 13:41

ninche, potpuno se slazem sa Tanjom za oblacenje

i jos nesto za letnje bebe: PAZITE DA NE PRETOPLITE BEBU!!! to je jako vazno jer one u startu nemaju termosistem razvijen, i moze da bude bas opasno. takodje ako vidite crvene tufne po bebi znajte da ste pretopliliepena, a
znaci, ako je vama vruce, bebi je jos vise
kako se vi obucete tako i bebu i pelenicu preko
u stanu bi bilo dobro da bude oko 22m 23 stepena, ako treba spustajte klimom, naravno da je beba zasticenam bolje je i da je hladnije pa da se beba obuce dodatno nego da je temperature npr 27, 28 stepeni.
ljubim vas!!!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 19/5/2013, 15:19

Super saveti Very Happy hvala mali prince, imacu na pameti tvoje reci Very Happy
Veliki poljubac ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 19/5/2013, 20:01

Evo i mene...

Sto se tice sterilizatora, grejaca i ostalog, meni je to ostalo da kupim, ali sve se nadam da mi nece trebati...ali, Aksa mi je blizu stana, ocas posla mogu da posaljem mm u kupovinu...Ostalo mi je jos da uzmem i flasice i pumpicu, al to cu sutra...
Sto se tice garderobe za izlazak iz bolnice, ja sam planirala da to bude nesto lagano, imam par varijanti... recimo bodi kratkih rukava i eventualno neke pantalonice ili nesto slicno tome..., u zavisnosti od vremena...
A za temperaturu u stanu ne znam sta da kazem... mi stan ne rashladjujemo dok ne predje nekih 33'34 napolju, i to na 25 stepeni. Mislim da je rashlčadjivanje na 20-23, u sred leta, klima uredjajima , cak i za odrasle, prilicno nezdravo, a da je za bebu da bude bolje lagano obucena i na 28 nego utopljena na 22...Druga prica su temperature preko 40 stepeni, ali za mene je najnormalnije da leto bude leto...do 35 stepeni. sunny Uostalom, videcemo...

A sto se tice kilaze, nemam pojma koliko sam se do sada ugojila ,moja pretpostvka je oko 15 kg...kod bake sam jos uvek, a ona nema vagu...i meni se cini da mi je sve nekako u stomaku, mozda sam malo dobila u guzi, ali sve ostalo mi deluje prilicno kao i pre trudnoce...doduse, sada sam krenula da oticem, ali ni to nije puno...
I samo molim boga da Petar saceka jos desetak dana, pa makar se ugojila jos 10 kg, da bez frke sredim stan...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 19/5/2013, 22:20

Draga Ema, i ja sam tako mislila,nikad nisam koristila klimu, pa smo 9ti dan zavrsili na Institutu, na neonatologiji.

19. juni 2012. ako se secate bilo je jako vruce prosle godine...

Bio je samo su bodicu,, sa kratkim rukavima, prekriven pamucnim cebencetom u krevetcu
Kada sam dosla da ga probudim da jede, jer je bilo oko 2.5 sata od prethodnog, pa mi je bilo cudno sto ne zoove, nije bilo sanse.
Premrli smo od straha, jer nije reagovao ni na hladan tus. ni na sta, sav osamucen, mlitavog tela kao krpena lutka... trceci, sve sa ranom od carskog reza, smo trcali do kola, i odmah na Institut na NBgd, 22h nocu
Tek kada smo tamo uleteli u ambulantu, probudio se.
celu noc ispitivanja, da bi na kraju dr rekao dete zdravo, pravo. 100posto, samo mu je bilo prevruce!!!

pri tom, to je jedan od najcescih razloga letnje iznenadne smrti zdravog novorodjenceta.

Tada su nam i rekli, u prostoriji sa bebom 22 do 23, kad se kupa 25 stepeni.

nisam zelela da vam o ovome pricam, nisam do sad ni napisala na kutku,da ne mracim, a i nisam zelela da se secam, ali sad stvarno moram, da se ne daj boze, nekome ne desi isto.

posle toga, bogu hvala, ni prehladu nikad nismo imali, pupupupu

izvinite na pravopisu, nismo u bgd, a tastatura nema pola tipkica

ps ko ne veruje neka potrazi na netu ili knjigama ili pita pedijatra za ovo
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 19/5/2013, 22:23

Inace, o ovom slucaju ne zna ni moja bliza porodica, nisam imala snagem da im ispricamm sta smo, jos posle svega doziveli...
znao je samo jedan od moje bracem i dve prijateljice sa kutka.

eto.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 19/5/2013, 23:38

Hvala na informaciji Mali Princ, ima odmah da ugradim klimu u sobu!
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 20/5/2013, 11:06

MP, bas je strasno to sto se desilo, dobro je da ste odreagovali na vreme.
Ali, ja ipak nisam pristalica klima uredjaja,ne kada su neke normalne temperature.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dacans 20/5/2013, 11:17

Ema..MP je potpuno u pravu..mozda ti nisi pristalica klime kada su normalne i nenormalne temperature...i to je ok...ali tako male bebe sa nerazvijenim termoregulacionim sistemom..ne podneose jednako kao mi normalne temperature..razmisli dobro..njima 30 stepeni nije kao nama 30 stepeni..pa iskreno tebi je 30 stepeni normalno, meni sve preko 28 nije normalno i odmah palim klimu..leti sam bukvalno kao cedjena krpa svaki dan...tako da te temperature ni mi ne podnosimo isto..novorodjenčad sve jos mnogo gore...MP mogu misliti kako si se odsekla..meni je bilo jezivo i dok sam čitala
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 20/5/2013, 11:20

Da bas prince joj. Ljubi malisu. Kazu i kad secer padne desava se to.
Kod nas klima radi normalno kad je zestoko to znacib kad je nama toplo i njima je vise jos.
Ja otvorim prozpr na kip i plus klima da uvek ima svez vazduh i naearavno filtere redovno cistiti. Mora temp sobe da bude max .25 al to je maximu
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 20/5/2013, 11:30

Slazem se sa devojkama, nije bebama isto sto i nama i o tome se treba dobro misliti i voditi racuna, ne treba se glupirati, mora da im bude sve potaman. Ni ja ne palim klimu dok nije pakao,. ali kada beba dodje to je vec nesto drugo i sve ce biti podredjeno njoj.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 20/5/2013, 11:35

Uh prinče kakva situacija, ne ponovilo se nikada i nikome!

Ljubac trudnaje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 20/5/2013, 12:40

Za to pretopljavanje znam kod novorodjendzad da je to najcesci razlog iznenadne smrti No
Da treba opipati stomacic bebi i Ako je prevruc znaci da je bebi isto prevruce

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu