KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas sam kuvala...

+52
SoJa
JocY
Bebis
saska1
KoMetaK
caci
laKole
leptirko82
missile
Vuchica
twinsi
zvoncica36
dragmilk
MAAKKI
BiKsi :)
cufta
Ema78
Botox
neca73
Star77
Tanja83
lenabeograd
djole42
Dacaa
maus
tetreb
Shizika
Mirjana
Kamilica
OKacica
penelope
Sofka
Marija86
lilya
hany
dacans
Orline
Gramatika
cicsa80
noja
dr mali pariz
zoxa
dragana76ns
Tinche
nena beba
nina :)
JAmajka
anak
MARA
Struzzo
bobica83
korpica
56 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od KoMetaK 6/10/2013, 10:23

Uh, jel ja mogu nekako da se podelim, pa da jedem prvo corbicu od bundevice kod Lilye a da posle skoknem na fenomenalnu prasku kolenicu? Jos nisam sve organizovala u novom stanu, pa ne znam ni sta da skuvam ni of cega. Rolling Eyes Lilya daj recept za corbicu, a mozes i ti Zoxa za corbicu od brokolija. Ja sam ih uglavom pravila polugotove, da ne kazem iz kesice. Embarassed 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od zoxa 6/10/2013, 11:38

E da znas da se tebe uvijek sjetim kad idemo na koleno.
Jucer bila premijera, od sad obavezno samo kod kuce pravimo koleno.
Corbica je jednostavna, na maslacu se proprzi luk i mrkva, dodaju se cvjetici brokolice, nalije se vodom, kad je kuhano izmiksati u kasicu. Naliti vodom u kojoj se kuhalo do zeljene gustine, zaciniti po zelji... Moze se dodati neka kocka od povrca i pred kraj kuhanja se moze dodati pavlaka za kuhanje. Servirati sa kasikom kisele pavlake i krutonima.
Krutone pravim sama, na maslacu proprzim isjeckan tost hljeb, zacinim ga vegetom.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od djole42 6/10/2013, 19:16

Pomagajte cureTci !
Radila onaj test intolerancije na hranu i jedino dozvoljeno povrće mi je boranija i pirinač .Boraniju ne volem ,a ni MM i nikada je nisam ni jela ni spremala affraid .Ne podnosim joj miris .
Koja sorta najmanje "miriše" ...vidim ima neke žute,zelene ,šarene...okrugle...pljosnate.....Kako je spremiti......
Svaki savet dobrodošao Very Happy 
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od JocY 6/10/2013, 22:03

Djole kako samo to povrce? To mora da je neka greska. Ja bi to ponovo ispitala jer je povrce kao sto znamo osnova pravilne ishrane... Sto se boranije tice meni je najlepsa ona zuta zamrznuta jer nema "konce". Najukusnija mi je sarena (ona sto je malo ljubicasta) al cesto moze da bude koncava. Al ja nisam merilo jer obozavam boraniju.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 6/10/2013, 22:19

najbolja boranija je mlada boranija :)
sad mislim da joj nije najsjajnije vreme....
inace, ja ne bih izbacivala svo povrce, to mi je poprilicno radikalno i nezdravo....
povecanje fizicke aktivnosti, redovni obroci manjih i zdravih porcija, i mislim da je to ok, uz izbegavanje praznih kalorija i belog brasna, secera.... naravno, tecnosti sto vise....
mislim da je to recept za dobru kilazu onih kojima genetika nije naklonjena....
skrenusmo s teme, ali bih se savetovala i sa doktorom oko ishrane i dijete, jer je bitno i zdrsvstveno stanje, ti testovi intolerancije su mi malo sumnjivi....
pisem ovo iz najbolje namere :-*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od cicsa80 6/10/2013, 22:33

Ima boranije sad te mlade da se kupi, juce sam bas pricala sa prijateljicom-ona kuvala i to bas tu zuckasto-ljubicastu. Nju ja najvise kupujem kad joj je vreme a inace samo zutu, nesto mi lepsa.
Djolence, mozes je dinstati pa pred kraj dodas belog luka(ako smes) ili jednostavno obariti pa napraviti salatu(opet ako smes beli luk, limun, ulje). A sta je sa paradajzom kuvanim, pecenom paprikom?
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od maus 7/10/2013, 21:02

Djole ne voles boraniju....obozavam je na sve moguce nacine.

Neko mi tamo Very Happy rece da napisem recept sto sam ONOMAD spremala. Pa `vako...inace jelo se zove

KROMPIR ZAPECEN SA MLEVENIM MESOM

500 grama krompira oljustiti, iseci na kolutove i obariti u slanoj vodi.
500 grama mlevene junetine pomesati sa sitno naseckanom glavicom crnog luka, prezlom i zaciniti. Napraviti pljeskavice i isprziti na ulju, kratko samo, tek da porumene.
Na malo margarina proprziti 2 kasike brasna , dodati narendani glavicu crnog luka i supu od kocke(pola litre). Prokuvati i pred kraj dodati pavlaku.

U vatrostalnu ciniju, koja je pouljena redjati sav krompir, preko snicle i preko preliv. Narendati malo kackavalja odozgo i posuti malo prezli. Peci 20 minuta.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 9/10/2013, 12:53

kupus jeli tri dana, juce njoke i file u sosu od gorgonzole i susenog paradajza, vlajko je dobio drugi, lajt rucak, za sada jede ko i mi, kuvano, nezacinjeno, ovo je ipak jako za njega....
danas se kuva supica ok koke, i bice pecenih kobaja i kuvanog spanata.... on ce dobiti meso i povrce iz supe....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od caci 9/10/2013, 13:58

Ja juce nasla spanac na pijacu i odmah uzela...danas se kuva on. A ko dodatak jos i valjuske od krupira...markic ce uzivati kad doge iz skole jer bas ova dva jela obozaava
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od djole42 10/10/2013, 08:42

Hvala cure na smernicama i savetima !
I samo da dodam ,jesam pod nadzorom lekara ,hranim se tako da pokušam da izbegnem neizbežno lol! Za sada sam uspela da zaustavim oticanje ,ne pijem više Diunorm svaki dan i to je za mene dovoljan razlog da zavolim boraniju lol! i jedem samo propisanu hranu .
I moja prva boranija je zelenica olovkica ,obarila ,dodala beli lukac i kari i ljutu papričicu i ekstra je .

Ljubim vas!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od leptirko82 12/10/2013, 13:34

Corbica od karfiola i brokolija.
Za muza raznjice sa lukom i pire, a meni karfio i brokoli, obareni i zapeceni sa mrvicu mladog sira, naravno i salatica, paradajz, krastavac, luk.
Ima da me stese ova dijeta i glukofaz, osecam .
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Ema78 12/10/2013, 22:13

Ja pokupila svo povrce koje sam nasla u kuci, obarila, izblendirala i napravila corbu... za narednih nedelju dana...Laughing  Od juce mi ostala musaka od tikvica, i eto rucka...za sutra mozda dodam samo neko meso i salatu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od BiKsi :) 17/10/2013, 23:48

... spanać, prvi put u životu, verovale ili ne, i bio je krajnje jestiv, potvrdili i ostali ukućani! :) Beli i crni luk propržila, dodala spanać, posolila i pobiberila, dodala vode i to se krčakalo 2o ak minuta, nalupala tri jaja, prelila, malo ocedila vodu, i narendala trapist odozgo, i meni je bilo ukusno, a ja spanać uopšte ne ljubim, al eto, Kometa mi reče da ne jedem baš svaki dan krompir, zbog IR, a meni on bio najlakši kao garnir, dobro, nije baš svaki dan, al vrlo često. Tako da ću sad češće spanać praviti! Za ručak još bila domaća supa, pileća, od mene, a sveki pravila pileće meso preliveno pavlakom, mlekom i onim dodatkom C za piletinu. Tako mi ponekad, svako ponešto spremi, i eto nam ručka.

Večeras spremam piletinu, jer je sinoć izvadih, da mi ne propadne, nešto slično kao sveki, al ću dodati i koji listić slaninice, da zamiriše, i bez tog C sosa. A sutra ću smisliti šta za garnir.

Danas sam tražila ovde onaj bubyin recept za piletinu s koka kolom, al nisam našla u arhivi, a nisam sve mogla strane redom otvarati. Ne znam da li treba otvoriti novu temu gde će da se pišu recepti, a na ovoj da komentarišemo kako i šta se pravi, a tamo recepti i slika eventualno, šta mislite?! Zagube se odlični recepti ovako.

Baš sam se provrednela u kujni, jeste li primetile, pohvalite me, pohvalite me! :) lol! lol! lol! 

A da ne bude da bas nista ne spremam, spremam i kad spremim onda se zabavljam. Prilažem i  slikice da vidite.

Danas sam kuvala... - Page 36 5til

- dva drveta s ćevapima i šnicla od roštiljskog mesa, ovo je baš brzinski, kad Rodjeni i ja nismo baš gladni, a mora se nešto pojesti! :)

Danas sam kuvala... - Page 36 Eqrb

- pileće belo sa prženom paprikom

Danas sam kuvala... - Page 36 Pbuf

- faširane šnicle sa kuvanim krompirom pa zapečenim u rerni (pre zapeča, krompir se skuva jedno 10 min da ključa voda na blažoj vatri, zatim se voda ocedi, doda se par kašika margarina ili maslaca, origana po želji i začin c, umeša se da sav krompir bude u tome, i onda u rernu da se zapeče još jedno 20 min dok krompir ne porumeni), a u šnicle doda i sitno seckane kisele krastavce, i sitno seckanu slaninu i narendan trapisti ili kačkavalj, kečap i senf, ostali sastojci su isti kao za faširane šnicle, valjda :))!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od KoMetaK 18/10/2013, 00:21

Uh be Bixi, ti postade domacica!!! Razz Razz Razz lol! Verujem da je sve ukusno, ali izgleda jos bolje!! Svaka cast za dekoracije i ideje!!! Ne mogu da nadjem smajlija sa peharom, ali ti ga udeljujem! as Nadjoh ga!

Ja tu piletinu sa coca-colom pravim cesto pa znam napamet recept. Piletinu posolis (ja je povegetim i plus premazem sa malo senfa) i stavis u pouljeni pleh. Na svako parce stavis po kasiku coca-cole i odozgo stavis alufoliju da se lepo zagusi i gurnes u rernu 1h, posle toga sklonis foliju i stavis 15-30 minuta da se zapece i to je to!

Sto se garnirunga tice, mozes i boraniju, grasak (prodinstas sa parcicima slaninice i malo crnog luka), mozes kupus, brokoli, karfiol, kao pire.. ma samo pustis masti na volju i pravis nesto novo, bar se ja tako igram. Pisah cini mi se, da sam pravila pire od brokolija i karfiola, obarila ih, pa onda malo u ulje stavila brasna, pa belog luka, pa ubacila izblendiran brokoli i karfiol i pire bio boli glava! mm odlepio koliko mu se dopalo a nista komplikovano za spremiti. Ja tako pravim i pire od spanaca, s tim sto stavljam u njega projino brasno kad imam. Mozes i bilo koje povrce da bacis na tiganj (jos ako imas onaj "rostiljski"), ja tako pravim paprike, tikvice, plavi paradjaz i super je sto nema ni malo masnoce. E, sad, zavisi sta jedes od svega toga, ali, prozuji po coolinarci li nekom drugom sajtu da dobijes ideju. Very Happy 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od BiKsi :) 18/10/2013, 00:33

Ma sve znam šta može, neg Rodjeni ne voli boraniju, a ni grašak, on je meso tip, za razliku od mene. Ja bih za ručak mogla samo karfiol prodinstan sa pavlakom, al on to ne računa, kao ni drugi oko mene. lol!  Projino brašno počelo da me muči, paprike takodje, paradajz takodje, to je ustvari najveći problem, što me dosta toga muči. Možda prodinstam malo pirinča, to me ne muči, a volim ga, videću, mada sutra popodne nisam kod kuće, pa mi možda ovo što spremih večeras od piletine bude sasvim dovoljno. Samo smo sveki i ja sutra na ručku, muški tek na večeri.

Ja kad spremam volim da se tome posvetim, da fino garniram, samo što to iziskuje vreme, i volim da isprobavam, pa svašta stavljam u hranu od dodataka. Nego nisam često raspoložena za spremanje, možda se to jednog dana promeni, nije da ne bih volela!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od SoJa 18/10/2013, 11:54

Biksi, domaćinski, svaka čast!!! as 
Dekoracija je divna, a verujem i ukus! radost radost radost 
Evo, pohvalih te, ali zasluženo!!!
Dobra ti je ideja za recepte, verujem da je bilo mnogo dobrih do sada, ali ko sad da ih nađe Shocked 
ljubav

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od MAAKKI 18/10/2013, 19:39

Biksi prava domacica nema sta, meni se sve to svidja, sledeci put zovi na rucak likeit 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 18/10/2013, 20:21

naradih se danas :)
i torta esterhazi je gotova :))))
sad cu noge gore i otvoriti jedno pivo :mrgreen:

evo fotkica....
Danas sam kuvala... - Page 36 167 Danas sam kuvala... - Page 36 168 Danas sam kuvala... - Page 36 171

slika preseka stize sutra :)

a ovo je vladetina plazmica za sutra
Danas sam kuvala... - Page 36 Hrana4

inace danas opet kupus bio, treci dan Very Happy
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od SoJa 18/10/2013, 21:29

Botox, moram i ovde da kažem bravo majstoreeee
A za kupus opravdano, pored ovakvog umetničkog dela lol!

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od BiKsi :) 19/10/2013, 00:14

Strava boki, divno izgledaju, verujem i da im je ukus fenomenalan!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od leptirko82 19/10/2013, 13:35

Biksi, svidja mi se mesiste, a dekoracija je primamljiva!
Botox, svaka cast, rado bih pojela Biksino mesence, pa se zasladila tvojim torticama!
Danas, corbica od brokolija. Za dragog pohovano belo i pire. Za mene, kockice patlidzana, piletine, luka i krompira u rernici! Salata od luka i paradajza!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od SoJa 20/10/2013, 16:28

Danas sam spremala specijalitet moje pokojne bake, koja je recept donela iz Francuske, gde je živela i radila u svojoj mladosti...

Prvo, domaća supa, ali totalno domaća Very Happy Sa domaćom kokom, i domaćim rezancima, koje sama spremam, šargarepica i peršun.
Glavno jelo, Bakin sos sa piletinom. Skuva se piletina, polovina vode u kojoj je skuvano meso je za supu, a druga polovina za sos. Uprži se brašno na ulju, ali uz neprestano mešanje, dok ne dobije braon boju (boja mlečne čokolade), zatim se doda voda u kojoj se kuvala piletina, uz stalno mešanje, doda de pileće meso, glavica crnog luka i dva- tri čena belog luka. Posoliti i na laganoj vatri ukuvati sos. Izuzetnog je ukusa, ne znam s čime bih ga uporedila, ali znam da ga ja obožavam! Treba dosta voditi računa da brašno mnogo ne potamni, jer bi u tom slučaju bio gorak, ali ne treba da bude ni svetle boje, jer onda nema pravi ukus. Služi se uz bareni krompir.
Za salatu, rendana sveža cvekla, sitno rezan svež kupus, čen belog luka, malo soli, maslinovo ulje i balzamiko sirće.
Za dezert, ništa (izbegavam slatkiše Crying or Very sad )

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 20/10/2013, 16:50

sojo to je skoro pa slicno ko Ajmokac :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od SoJa 20/10/2013, 19:17

Boki, pa skoro Very Happy Slično je samo što se dodaje voda u kojoj se kuvala piletina , a povće i ostalo, npr. pavlaka, se ne dodaje. Kažem ti, skroz drugačiji ukus, zbog "pregorelog" brašna Wink Zaboravih da napišem gore, obavezno se dodaje i peršun...

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 20/10/2013, 19:56

ok, to je to, ni ja pavlaku ne stavljam samo supu :-)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... - Page 36 Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu