KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas sam kuvala...

+60
alisa
bak
sanja 73
jelena.kuburic
mimi85
ZarPtica
tatjanica
Sofija Veks
veki1
Amna84
Blanka
HappyGirl
Ancica 87
MalaSaJuga
tetreb
ragaco
fight&faith
ganedina
Erata
saska1
lenjivica
dragana76ns
sareni leptir
BiKsi :)
ChillyVilly
Sofka
Endzi
PalcicaBg
mamadabudem
neca73
jovanka.draskic
caci
cicsa80
JocY
twinsi
Shizika
Republica
SladZana
OKacica
Vecka
emilie
noja
Stenli
leptirko82
MAAKKI
Tinche
hocukusurnecuzvaku
laKole
zvoncica36
missile
JAmajka
zoxa
Struzzo
Ema78
nina :)
SoJa
buby
KoMetaK
Vuchica
Botox
64 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 23/11/2013, 12:53

danas krem corba od krompira
povrce iz rerne, kao pre neki dan i pileca krilca s medom
posle podne pravim neku slatku pitu, ako budem imala vremena
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Vuchica 23/11/2013, 13:47

Pileca supica, od belog mesa - ajmokac, i ruska salata, po zelji mm.

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od KoMetaK 23/11/2013, 14:02

BOtox, super zvuci ova piletina! yes A kako pravis spanac? Ja nemam obicaj da dodajem mleko ili mlecne proizvode, samo beo luk, malo brasna i to je to, ali mi ovaj tvoj deluje odlicno!

Vucice, ti "prepisujes" od mene Wink lol! Ja prekjuce pravila pilecu supu sa knedlama i ajmokac, rusku salatu izbegavam sad u trudnoci zbog majoneza Rolling Eyes Ajmokac sam prvila prvi put u zivotu i ispao mi super, dodala malo mleka da mi pobeli. KAko ga pravis ti? A i knedle se ne secam da sam ih pravila, imam neki super recept sa mascu, ali sam ih pravila odokativno sa puterom i maslinovim uljem i ispadose super! Very Happy Very Happy 

Danas spageti con pesto genovese, pravio mm i pojeli sve, a za veceru cu vec nesto ja smisliti.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 23/11/2013, 14:38

eee...i ja dosla da pitam botox za ovaj spanac meni deluje vrh...mada ja isto dodajem i maslac i mleko al nije kao tvoj na slici
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od SoJa 23/11/2013, 15:50

Chinese food Very Happy piletina sa kikirikijem. Prvi put spremali M i ja, super ispalo, sa smrznutom kineskom mešavinom sa pečurkama. Prilog bareni pirinač (u jednoj polovini dodali soja sos, a u drugoj kari začin). Pirinač se najpre desetak sekundi proprži na vrelom ulju, pa se doda dupla količina vruće vode (merili šoljicom za kafu, zato je količinski a ne zapreminski merena voda), kad provri, isključi se ringla, a pirinač ostavi 15min. da se kuva, ne otklapa se do kraja. Na kraju ostane skuvan pirinač bez imalo vode, i liči na onaj u kineskom restoranu Very Happy . Ja nisam do sada tako kuvala pirinač, i uvek mi je onako lepljiv.
Sledeći put ćemo dodati malo ananasa i jabuke, da dobije slatkast ukus.
Za dezert nema mesta Very Happy 

Botox, piletina i spanać su ti vrh, jelo po mom ukusu 100%

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 23/11/2013, 16:03

SoJa ::Chinese food Very Happy piletina sa kikirikijem. Prvi put spremali M i ja, super ispalo, sa smrznutom kineskom mešavinom sa pečurkama. Prilog bareni pirinač (u jednoj polovini dodali soja sos, a u drugoj kari začin). Pirinač se najpre desetak sekundi proprži na vrelom ulju, pa se doda dupla količina vruće vode (merili šoljicom za kafu, zato je količinski a ne zapreminski merena voda), kad provri, isključi se ringla, a pirinač ostavi 15min. da se kuva, ne otklapa se do kraja. Na kraju ostane skuvan pirinač bez imalo vode, i liči na onaj u kineskom restoranu Very Happy . Ja nisam do sada tako kuvala pirinač, i uvek mi je onako lepljiv.
Sledeći put ćemo dodati malo ananasa i jabuke, da dobije slatkast ukus.
Za dezert nema mesta Very Happy 

Botox, piletina i spanać su ti vrh, jelo po mom ukusu 100%
nisam znala za taj podatak lol!  sto se pirinca tice..ja ga uvek u mikrotalasnoj spremam
a posto koristim basmati pirinac nikad mi nije lepljiv:roll:  i volim pirinac da cesto i uz svasta dodajem...probala sam tu smrznutu kinesku mesavinu i grozna mi je,
letos sam kupovala sve posebno pa sekla na stapice i bude vrh...taj recept sam nasla kod nase botox na fb...bile su i slike i bas je odlicna likeit 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 23/11/2013, 16:09

evo,nece se botox ljutiti
http://www.coolinarika.com/recept/806355/
Danas sam kuvala... Caba7c865e997b262b0c8165ffa8897c_view_l
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 23/11/2013, 16:15

hvala soja, probacemo tako pirinac
ja ga danas samo obarila i prelila soja sosom jer sam bila u vremenskom skripcu, pa povrce ostaje za sutra....

elem, spanac...
ja ga spremam s mlekom, znam da neki ne spremaju, al ja tako navikla, pa pravim...
na ulju proprzim brasno, oko 3 kasike otprlike, i dva cena belog luka (istisnem ga kroz onu malu presu)
dodam obaren spanac (msm blansiran, oko pola kile bude), promesam brzo, dodam hladnog mleka, postepeno, mesajuci
onako dodajem da ne bude ni premalo mleka a da ne bude ni retko tj da ne pliva mlekao samo od gore....znaci mleka mozda oko 4 deci, sta znam, pola litre.... to se krcka kratko, uz mesanje na slabijoj vatrici (na slabijoj jer na jacoj oce dole da se 'uhvati' kad imate matore serpe ko ja Very Happy)
i to je to, joj, da... posolite po ukusu i na kraju dodate jedno sveze jaje i mesate, mesate, ukrcakte ga jos minut koliko da jaje ne ostane presno....


evo krilca
marinirala ih u medu, soja sosu, senfu, malo paprike, limuna, so, biber...
pa stavila u rernu,(prelila marinadom u tepsiji) svakih 15 minuta okretala ih (pekli se na 180 stepeni)
kad sam ih cetvrti put prevrnula, kozicom na gore, ukljucila na 200, tj to je kod mene 210, i zapekla....
Danas sam kuvala... BHjxkSvnuTNKGhAddsgC1OCM7e-X5QpR-5MjX4QPJuc=w640-h480-no
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od SoJa 23/11/2013, 16:29

Joj, Botox, kako dobro izgledaju krilca, mmmmmm.....

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Vuchica 23/11/2013, 16:36

Razz opasno dobro izgledaju krilca Razz 

Kometa, ajmokac napravila bas ovako kao sto botox pravi spavac, a i ja ga tako pravim, samo sto volim da je spanac iseckan sitno a krajnji produkt skroz zelen...

elem, ajmokac...malo proprzila beli luk, da krene da pusta miris, kasika-dve brasna, u to stavila obareno belo meso (iz supe), nalila mlekom...malo bibera, soli, vegete, persuna...15ak minuta krckanja...ukusno i mirisljavo Razz
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od nina :) 23/11/2013, 19:46

buby kako pravis pirinac mikrotalasnoj jer ja moju slabo koristim samo za kokice a i nekad 3u 1 da skuvam
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 23/11/2013, 20:16

nina :) ::buby kako pravis pirinac  mikrotalasnoj jer ja moju slabo koristim samo za kokice a i nekad 3u 1 da skuvam
ja nju koristim za sve...znaci svako podgrevanje..sve ...sve..sve samo sto koristim keramicke posude...tako i pirinac,operem,najlijem vrucu vodu okrenem na najjace i kuvam tacno 15 minuta,isperem pod mlazom hladne vode ,ocedim i stavim u ciniju ili gde vec...obicno skuvam vise pa napravim i sutlijas,cak i caj pravim tu,kafe redovno tj nes...bukvalno za sve koristim sem za odmrzavanje posebno ne mesa jer mi se ukuva,onako pusti onu vodu ba mrzim taj miris Rolling Eyes 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/11/2013, 00:02

listala jutros neki stari broj casopisa i naletim na "belu pitu"
nigde fotke, samo tekst
e sad nesto mi tu bese sumnjivo lol! 
ona je s onim tankim koricama, ja te korice i pite nikada nisam pravila sama, sem ako ne racunam ove za esterhazi tortu ali to je skroz drugacije i posastojcima i po nacinu rada....
al kao ajdeeee da probam, ako uprskam ko je sisa...
fil sam odma odlucila da cu skroz da odbacim, bio je samo od mleka i brasna i maslaca i secera.... meni to nesto kao da mi se ne bi svidjalo nikako....
imam u spajzu gomilu nekih pudinga, zena hrcak nakupovala po raznim akcijama, reko s tim cu i krenem....

kore; izradi se 70 grama masti sa jednim jajetom i sto grama secera, u to se doda 280 grama brasna s praskom za pecivo....
od toga razvuci tri kore i peci na izvrnutom plehu
nista vise pisalo nije.... umesim ja to odoka jer vagu nikakvu nemam, enmam pojma koja tvdoca ovih kora treba da bude, ma nista, ni na koliko se peku
iscrtam na pek papiru 20*30 pa na tome rastanjim tri kore i ispecem, vladeta mi krenuo oko nogu, drugu koru malo vise ispecem, ali ok, ionako su mi sve imale tendenciju da se 'kidaju', skontah previse prhko, al ukusno....
nema veze, ne bacamo nista lol! 
skuvam u pola litre mleka jedan puding od vanile, sameljem sto grama pecenih lesnika, ubacim u to, posle dodala oko 100 grama maslaca... ok, one moje tir kore isekla po duzini, pa dobila sest, taman mi stalo na neku plasticnu tacnicu sto imam, nafilovala i prelila cokoladom....

naravno, ko ce cekati da se to malo slegne sve, narezala ja odma po parce mm i meni....
on je prvi probao i vice ukusno je lol! 
ja sam priznajem, ocekivala nista specijalno jer su me kore iznervirale, to sto su tako tanucne a previse prhke
ali, ukus super, da ne poverujem rodjenom nepcu, zaista su ukusne korice, zalogaj se istopi nekako, valjda jer su kore s masti, samo da ja izvezbam to, da ubodem meru kako umesiti i na koliko stanjiti i peci....
uglavnom nas dvoje zadovoljni, imamo ukusan slatkis....
Danas sam kuvala... 009
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Ema78 24/11/2013, 00:33

Ja u sitne sate skuvala pasulj...
Jedva cekam da sutra dodje vreme rucka...Laughing 

Ne znam kako vi devojke kuvate pasulj, al evo recepta moje bake... probala sam mnoge druge, al ovaj najvise volim...

Posebno skuvam crni luk,suva rebra( ili pancetu, ili kobasice), sa solju i lovorovim listom, u vodi  da "ogrezne". U drugoj serpi kuvam samo pasulj, u par voda, i kada je konacno skuvan, prelijem sve to u serpu u kojoj se kuvalo meso i luk. Kada se sve skuva, dodam alevu papriku. Bez zaprske, ulja i previse zacina...
Ponekad dodam sargarepu, ali najvise volim kada je kuvano ovako. Jednostavno, da jednostavije ne moze da bude.

Posluziti uz krisku crnog luka uvaljanom u so...
Pokusacu sutra da stavim sliku, kada budem klopala...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/11/2013, 12:35

kod nas domaca supica, meso iz supe, krompiri, za mene i prokelj iz rerne i beli sos s mirodjijom
imamo kolaca od sinoc , btw, jutros smo po parce smazali, jos je bolji...
sto se pasulja tice, volim kada se kuva i sa zeleni i sargarepom, bas vollim kad ima dosta povrca i drugog, ne puno, ali po komad,tako preferiram, kao i kupus kad kuvam.... npr dodam i jednu papricicu, na kraju i malo paradajza, ili sok od paradajza i belog luka, volim tako bogato....
zavisi kako je ko navikao.... volim ga s rebarcima i papcima, oni puste svoju slatkocu, pa se sve lepi ako znate na sta mislim lol! ... s kobasicom najmanje volim, mogu reci cak i da ne volim.......
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 24/11/2013, 13:19

ne vredi...sanjala sam ga,glad je to opaka,elem,obozavam spanac i nisam ga dugo spremala jer mm ne voli,tacnije nije voleo jer ja kazem ko zna ko ti je i kako spremao pa bio bljutav...sad jede,dunja ga isto voli i eto,ja ipak Boko bez jajeta...ne znam sto al ne volim jaje u spanacu Rolling Eyes 
..al isle dunja i ja po spanac,i ona hoce da drzi kesu,ja nikako da napunim ..i dosle kuci i kazem joj ide mama da spremi ono sto smo malopre kupile i pitam je kako se to zove,ona onako razmislja a ja hocu da joj pomognem pa kazem "s...s...spa..." tek ce ona skoci od radosti i vice "LISCE" lol! 
Danas sam kuvala... 1459861_503476806418153_711133900_n
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 24/11/2013, 13:31

pmatnica moja lepa :)
lisce nego sta lol! 
jedva cekam te bisere
vladeta obozava da mi se mota po kuhinji i oko nogu, sve ga zanima sta radim kada seckam, mesam i sl
vec ga vidim kako mi dodaje, pomaze, sklanja :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 25/11/2013, 09:30

imamo supu
spremicu beli sos s mirodjijom, krompire I pohovane filete soma
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 25/11/2013, 12:05

mi rucak imamo od juce...samo cu da dodam pohovano belo
al sam zato napravila mafine,nadjoh recept u minjinoj kuhinjici,ja imala neki i svaki put mi na oko lepi al ukus ne bas...ovi su od pomorandze sa cokoladom...
Danas sam kuvala... 1460110_503998579699309_787540190_nDanas sam kuvala... 1472820_503998619699305_1858372796_nDanas sam kuvala... 1426443_503998679699299_507780487_n
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Botox 25/11/2013, 12:23

buby, dal neki link il pisi receptic :*
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 25/11/2013, 12:31

za 12 komada mada meni bilo 14
2jaja
120 gr brasna
150 gr secera
125 grama maslaca
1/2 praska za pecivo
2 cedjene pomorandze
...e,ja sam samo jos dodavala krupno secenu cokoladu,kad napunim kalup ubacim 4-5 parcica
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 25/11/2013, 12:34

a evo linka...da ti pamet stane...sledece pravim carske mafine
http://www.minjina-kuhinjica.com/tag/mafini/
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Struzzo 25/11/2013, 16:22

Buby,
i ja pravila mafine sa klincima juče (jer mi se više sviđaju da odstoje dan)...Oni su zapravo ukrašavali istopljenom crnom i belom čokoladom, šarenim mrvicama, kuglicama itd. Baš smo se zabavljali.
Elem, moji su čokoladni mafini...

2 jajeta,
125 gr maslaca,
100 gr brašna,
50 gr pudinga od čokolade,
2dl mleka,
50 gr čokolade,
100 gr kakao (ja stavila manje),
2 vanilina šećera,
200 gr šećera
1/2 praška za pecivo ili malo sode bikarbone,
malo cimeta ili rendane kore od narandže ili ništa od toga ako ne voli,
malo čokolade za komadiće unutra i gornju dekoraciju,
ako imate ušećerene višnje za unutra, ja nisam imala pa sam stavljala kašičicu džema od kajsije.
Sočni, crni, čokoladni i preukusni.


Poslednji izmenio Struzzo dana 25/11/2013, 16:29, izmenjeno ukupno 1 puta
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Struzzo 25/11/2013, 16:28

Prvo se umuti penasto maslac i sav šećer (običan i vanilin), pa doda jaje po jaje i istopljena čokolada, zatim po malo 2 dl mleka a potom svi suvi sastojci (brašna prah puding, kakao, prašak za pecivo)...U kalup se stavi 2/3 mase, pa višnjica i komadići čokolade i 1/3 mase. Na 175' 20 min.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od buby 25/11/2013, 18:50

cim uzmem visnje probacu tvoj recept ...bas volim tu kombinaciju coko-visnje..
skoro sam kod nas u nekom restoranu jela krempitu sa malinama,skoro nisam tako lepo nesto jela ..kremasto,slatko,a opet taj sos preko od malina svojom kiseloscu sve razbije...pokusacu da nadjem pribliznu sliku da zamislite,posto je to krempita klasicna verovatno a preko taj gust zele-sos sa ledenim malinama
Danas sam kuvala... Kolac-sa-visnjama-i-grizom
ovo na slici su visnje ali tako izgleda...zamislite samo da su maline...mada mi i ovo deluje mljac...mljac
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Danas sam kuvala... Empty Re: Danas sam kuvala...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu