KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kakav ste roditelj?

+32
lenabeograd
caci
key
BiKsi :)
Sami
emilie
Akijeva
bokica
dacans
Tinche
KoMetaK
fight&faith
Tanja83
MARA
Shizika
tuli
Orline
maus
ciklama
dr mali pariz
Mirjana
buby
Struzzo
nena beba
mamajednogprinca
Marija86
Simona
cufta
nina :)
plavaptica
Milijana
Masha UK
36 posters

Strana 4 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Sledeći

Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Milijana 15/12/2012, 15:22

Ja sam do sada primetila da deca prolaze kroz neke faze koje su potpuno iste za svu decu u tom uzrastu i moje nerviranje ili pokusaji da to promenim u tom trenutku ne daju nikakve rezultate, osim konflikta izmedju mene i Lenke, onda mene i mm-a i na kraju, moje grize savesti sto sam vikala i li bila gruba ili sto je ona plakala i sl... zato sam lepo digla ruke od toga. Jednostavno, ona je jos mala, ne razume mnoge stvari, a mnoge stvari je cine srecnom i mada je nenormalno da je jurim da bi je obukla ili da razvlaci lom po kuci, cepa salvete i sl... ja ej pustam, sigurna sam da je to nece zanimati za neki mesec...
Maso, ne mora da znaci da ce Tara i kad odraste biti takva. Menjaju se oni, znas i sama, naci ce ona neka svoja zanimanja. Trenutno nema strpljenja, ali ne znaci da ce tako i ostati. I onako joj sada to ne mozes objasniti. I ishrana se menja... nikad necu zaboraviti svoju sestricinu koja je do tri- cetiri godine jela sve i sama, a od tada pa do danas (ima 7 ) samo keks i mleo ili nista.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od nena beba 15/12/2012, 16:42

Ori, e to je zanimljivo sto tadasnjoj deci malo posvecivalo paznje, u svakom slucaju manje nego sadasnjoj, pa ispadose u proseku super.
e, ali tada su moralna nacela drustva, celokupne zajendice bila nesto drugacija, nije bilo velikih socijalnih razlika, bar ne na svakom koraku, nije bilo droge, i slicnih stvari na koje danasnja deca nalecu cesto... mogli su da ih puste napolje da se igraju ceo dan do mile volje i da kroz igru uce o zivotu, a da ne brinu da li ce ih neko kindapovati ili pregaziti ili uvaliti drogu...
osim toga cesce se zivelo u zajednici, pa je uvek bilo neke tetke, bake, strine, ujke da ponesto nauce dete...
danas se 99% svodi na roditelje... bar u vecini slucajeva koje ja znam...
elem, htedoh reci da zbog objektivnih okolnosti nemorala rasirenog uokolo i prilicno komplikovanijeg nacina zivota, mi danasnji roditelji, treba da ulozimo dodatni napor u vaspitanju dece...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Milijana 15/12/2012, 17:50

O da i mediji, oni me najvise nerviraju. Ne postoji ni jedna domaca televizija koja u nekom delu svog programa ne forsira ljude koji realno nemaju osnova da se tu nadju. Moderno je sve sto je izopaceno, a ako nisi moderan, onda si manjina, predmet komentarisanja i ismevanja. O garderobi, recniku i manirima svih tih ljudi, pa i voditelja, ne mogu ni da mislim, odmah se iznerviram.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Mirjana 15/12/2012, 18:42

Sad ćete se smejati, al kad Mili pomenu TV. Ja sam u trudnoći odgledala dosta crtaća da bi videla šta smem da dozvolim detetu da gleda. Znači, šokirana sam ponudom i sadržajem animiranih filmova. Pa se taman oduševim nekim, a onda naletim na epizodu od koje ostanem ovako Shocked Shocked Shocked
Evo neki dan Sunđer Bob Kockalone, uzet kao loš primer vozača, ali tako urađeno da mislim da će deci pre da se svidi taj model ponašanja, nego vožnja "dosadnog" lignjoslava. Mislim...šta reći?
Za narednih dve godine imam snimljeno na CD-ovima, pa ćemo se nekako snaći.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od cufta 15/12/2012, 18:59

Proci ce i ta moda ovih uzasa. Dosli su do dna, sada ce krenuti uzlaznom stazom.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od nena beba 15/12/2012, 19:02

e kad pomenu crtice, po meni su oni nuzno zlo... kad moram nesto da uradim ja im pustim crtic da me ne bi zivkale za koji minut... ali bas me grize savest zbog toga... prvo sto kvare oci, drugo staticni su dugo, trece nisam sigurna da su ti imaginarni svetovi bas prava stvar za malu decu dok jos ne uspeju da razluce sta je realno a sta izmisljeno,... a da ne pricam koliko promasenih crtica ima kao sto je taj kockalone. ja sam njega odavno eliminisala... pustam im pcelicu maju, nodija, pipi dugu carapu, mikijevu igraonicu, boleka i loleka... :) uglavnom iz moje mladosti crtice... e sad koliko dugo nije previse da gledaju to je vec druga tema...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od cufta 15/12/2012, 19:45

ijaaaaooooo gde se seti Pipi.....ona je junakinja moje mladosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od dr mali pariz 15/12/2012, 20:59

jbte,šta nama fali,koje smo odrasle uz crtaće...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od nina :) 15/12/2012, 21:25

nista ja i dan danas volim da ogledam neki dugometrazni
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od cufta 15/12/2012, 21:39

I ja Nina! kad je Nena pomenula Pipi dugu carapu, ja odmah pustila malo odlomaka sa "youtube" i onu cuvenu pesmicu slusala.....
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Mirjana 15/12/2012, 21:51

Evo primer crtaća koje ja ne želim da moje dete gleda
Ko razume zašto, taj ni sam ne želi da mu dete to gleda! Dakle, odvratan crtać!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Mirjana 15/12/2012, 21:54

A ovo primer diiiiiivnog crtaća za jako malu decu
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od cufta 15/12/2012, 21:58

Divno je sto ovako mi pricamo i secamose. oni ce gledati onosto svi njihovi drugari u vrticu i skoli gledaju. Ako im ne das, onda ce biti izbacen iz grupe jer nema o cemu sa njima da prica. A i sabotira ih.....
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od dr mali pariz 15/12/2012, 22:10

da,baš tako. znaš šta je problem,ali stvarno tako mislim. ranije sam,kao raz.star. zamerala roditeljima koji mi kažu da pojma nemaju koje inter.str.posećuju njihova deca,jer su i sami nepismeni za komp.danas,kad svaki mob.ima pristup netu,kako ih kontrolisati,kako znati koliko su tamo gde ne treba...ne da li su,jer jesu. koliko su?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od cufta 15/12/2012, 22:25

Ja stvarno nemam ni ideju, zato pomno i pratim ovde tudja razmisljanja, iskustva..... I ucim! Ne mogu sebi dozvoliti ni da probegnem necasnim metodama da spijuniram dete (stavljanjem "bubice" u telefon). Meni to nikada roditelji nisu radili. Medjutim, naucili su me da nikada ne lazem, sto mi je i do danas ostalo. Time su kupili mir! Mozda to jos uvek pali?!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Mirjana 15/12/2012, 22:33

Joj Ćufta sad si me podsetila na onu jadnu ženu što je muž ubio No Zvala je ja jer se mali tukao, po ko zna koji put. Ja njoj o ponašanju, ona meni o patikama. Nije stala dok nije izgovorila da se njemu svi smeju ako u dva tromesečja nosi iste patike.
Ja je pitam da li mu se podsmevaju zbog ocena? Ne! Zbog ponašanja? Ne?
S tom temom sam završila tako što sam rekla da ni ja (a sigurno živim u boljim uslovima od svih tih koji menjaju patike ko čarape) ne kupujem cipele tako često.
Mene je baš briga šta drugi misle o meni i nikad nisam htela da radim nešto što mi ne prija da bi se družila sa ljudima koji rade ono što meni ne prija! Ovde se svako, svakome podsmeva za svašta! Trudiću se da Cvrletu nađem bolje uzore. Npr sebe Wink Laughing Ima ih još uvek, hvala Bogu!
Možda si i ti sabotirala društvo kad treba da se slaže, a ti nisi htela, a opet su te sigurno voleli jer si lik neviđeni lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od dr mali pariz 15/12/2012, 22:42

ne znam Ćufta...nisam o bubicama pričala,ali mogu slobodno da kažem da mi je vrlo jasno zašto je moja majka meni s vremena na vreme preturala po dzepovima...ne zbog iživljavanja. čist strah u tadašnjim...devedesetim.
i ja smatram da je poverenje ključ...ali ne zaboravimo i ne pokušavajmo sa decom biti drugari...oni će imati svoje drugare,mi smo njihovi roditelji.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Milijana 15/12/2012, 22:57

Moja Lenka gleda Baby Tv, obavezno kad se probudi, kad se uspavljuje i kad dodje iz vrtica, dok se ne odmori. Voli i Traktor Tom i neke jos gde ima bagera, autobusa, kamiona i traktora.... ne vidim ja nista lose u tome. I ja gledam TV kad hocu da odmorim. Meni je simpaticno sto, dok gleda te crtace, ona vezba reci, pa nabraja sama za sebe: Drvo, slon, vozi kola i sl....
Ja ne znam kako cu vaspitati dete, ali znam da cu uspeti, jer sam sama vaspitana, imam razvijen osecaj odgovornosti, postujem starije i njihov autoritet, znam sta su prave vrednosti i jos se bavim svojom decom, citam, pratim teme vezane za roditeljstvo... a opet sve u nekim umerenim granicama.. iz tog razloga ne sumnjam u sebe. To mi je nekako, kao kad sam pocijala da radim, nisam imala iskustva nikakvog pre toga, ali sam znala da imam potencijala za uspeh... tako i bi.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od cufta 15/12/2012, 22:57

Moram priznati da pomno citam i pamtim bas komentare vas koji ste u toj profesiji obrazovanja i vaspitavanja dece. Da se ne naljute drugi, jako postujem skolu i iskustvo. Samo vi pisite, razmisljajte, prepricavajte svoja iskustva sa vasim zakljuccima i dalje, mi cemo vam biti neizmerno zahvalne!!!!!!! navijači1

cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od cufta 15/12/2012, 23:00

Slusaj ti Milijana, tebi ce sigurno uspeti to vaspitanje. vidim vec kako lako izlazis na kraj sa njima dvema, ne brinem stvarno uopste za vas tri.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Mirjana 15/12/2012, 23:08

Mili lol! likeit
Znate šta je najveći problem? Mi to vaspitanje shvatamo kao neku neprestanu aktivnost, bavljenje detetom. A dete se vaspitava primerom! Baš kao što reče Mili, imitiraju nas. Džabe je govoriti detetu da ne puši s cigarom u rukama-mnogo dalje od nas neće pobeći! Kruška pod krušku.
Ne mogu da se setim koji tačno, ali čini mi se da je starac Tadej rekao "Budite sveti, da vam deca budu sveta!" E to je to-džabe priča i sl. oni su naš odraz!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Milijana 15/12/2012, 23:09

Cufta v  b pa ti ne znas, dok one rastu, meni rastu rogovi Rolling Eyes
Kod nas u gradu, dete zene koja je ceo zivot radila kao psiholog u jedinom drzavnom vrticu je toliko bio problematican, da je promenio nekoliko osnovnih skola, uvek je izbacivan i premestan u drugu, na kraju u nekom drugom ili trecem razredu srednje je nekog mladjeg decaka vezao za radijator i drzao dva dana u stanu, maltretirajuci ga najstrasnije. Mislim da taj decko i danas vuce traume. Tako, da nisu skola i iskustvo dovoljni.
Opet, njena koleginica, takodje psiholog u vrticu, a moja komsinica je svog sina pustala da radi sta hoce, ali kad je krenuo u skolu, imali su neke cudne metode zatvaranja u sobu sa naredbama da uci sam. Mali nije bio kapacitet, a ona to niakko nije mogla da vidi ili je videla, ali nije prihvatala... generalno, decko je jako dobar, ali ne bas sposoban za zivot. Jednostavno, neke stvari ne mogu da se oblikuju, ma koliko se ljudi trudili...
E bas to Mirka. Zasto je moja Lenka luda, zato sto se i mm i aj izmotavamo po kuci po ceo dan... ali ona zna i da me ljubi u ruku, da me mazi, bas kao i mi sto radimo sa njom....

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Mirjana 15/12/2012, 23:11

Pa psiholozi, navikli da se bave i maltretiraju, a deca prepisala Wink Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od dr mali pariz 15/12/2012, 23:19

Baš tako Mili-mislim na ovaj deo- grdno se varaju roditelji ako misle da nama daju dete da mi id njega modelujemo ono što oni sami ni u snu ne mogu..osnovno,iz kuće proističe, možda bi nam školstvo i bilo na nekoj višoj grani, a ne pod zemljom,gde jeste , kad bi se roditelji malo bavili decom,a ne zadacima koje im dete rešava u školi...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od cufta 15/12/2012, 23:20

I Dragan Ilic iz "budjenja" na radiu je zavrsio psihologiju pa je super lik lol! . Koliko samo voli "ranjenog orla" u pozadini dok izrazajno cita osmeh srce .
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kakav ste roditelj? - Page 4 Empty Re: Kakav ste roditelj?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 15 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu