KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+65
gaga.ristic1
*AIDA*
key
seka 35
tuli
ivi
ninica2
SannI-AlL
Mali Princ
Jejaaa
Milijana
pegaz
Simona
Niny
bak
MAAKKI
lolipop
nina :)
mamajednogprinca
daxi011
lilya
flyki
veki1
rada78
Struzzo
Tanja83
Tinche
bulevarka
OKacica
ananana
JocY
dr mali pariz
Shizika
Dacaa
saska1
Vuchica
Orline
zoxa
anak
malaplava
MIRKA85
Jelica
plavaptica
KoMetaK
BiKsi :)
Marija86
Botox
dra00
Mirjana
noja
Nensy85
Mrvica
medolino
heart84
shenon
maki79
sanjicica
lilly13
stefi :*
Ema78
mijaki
krol
jagodica
M.
Gramatika
69 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 15/11/2012, 18:39

mijaki, ja da ti kazem, ima i do genetike lol!
moja mama je oba deteta rodila 4 nedelje ranije
meni svi govorili da ne brinem, primam terapiju, doguracu do termina
a ja sam znala da ce vlade poraniti samo nisam bas znala da ce ovoliko, 6 nedelja....
mislim da je i tu genetika veoma vazna....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 15/11/2012, 18:44

p.s.
i moram reci da sam imala lep porodjaj i neopisiv je osecaj kada ga vidis, videla sam ga odma cim je izasao, i kako ga podizu i pitaju za pol :)
i odnose i vracaju i stave ti ga na grudi da se pozdravite
:)
ne znam, ali predivno iskustvo....
i opet bih volela prirodno
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 15/11/2012, 18:46

jagodica ::Meni su rekli zbog nekih problema u trudnoći -beba bila u nepravilnom položaju npr. ili sl. Kod prirodnog isto, ako porođaj traje dugo ili prekratko -ja sam se porodila za dva sata, pa ni to nije dobro. Novakovka kaže da je to sve bezveze i da se reguliše samo od sebe. Ona se prirodno porodila. Kaže da kod cr se isto dešava neki problem sa plućima- sve u svemu, može te nešto zakačiti kakav god ti porođaj bio. CR je ipak mislim sigurniji za bebe -ne bi se sve poznate ličnosti tako porađale. Bar mislim. Moj je bio prvi vaginalni, nemam koga da mi se naže oko bebe, pa mislim da je ovo za mene možda bolje rešenje. Zbog hemoroida nisam sigurna, ali ovaj put ću krenuti sa factu kremom odmah.
Pozdrav!
mislim da se poznate licnosti iz drugih razloga opredljuju za cr lol!
hehe
Laughing
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 15/11/2012, 20:43

Posto smo ovih dana daljinski i ja najbolji drugari, naletela sam na emesije o porodjajima na TLC-u...u svakom slucaju, u SAD'u preferiraju prirodni sa epiduralom, a CR ako bas nesto krene naopako. Licno, smatram da je CR vrsta operacije, neprirodan nacin za rodjenje deteta i da bi mnogo bolja varijanta bila kada bi nasi lekari/babice imali dovoljno strpljenja da razmeksaju medjice i da se posvete porodiljama. CR je mozda laksi, u smislu rez je na stomaku, nema posle neprijatnog osecaja prilokom vrsenja nuzde, higijena je neuporediva, ali... uverena sam da ima nesto u porodjajnom kanalu kroz sta beba mora da prodje...
Ne znam sta mene ceka, ali mislim da ce biti zakazani CR, zbog komfora lekara.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 15/11/2012, 20:50

Koliko znam, lekari baš i nisu ljubitelji carskog reza.
Mene zanima kakav su porodjaj imale trudnice na fraxiparinu? Znam da je u tom slučaju kontraindikovan epidural, al pretpostavljam da porodjaj prodje najnormalnije samo što se planira, zbog terapije. Ima li neko informaciju o tome?
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 15/11/2012, 21:00

M., nisu lekari ljubitelji CR, ali nema sanse da se pojave ako tebi porodjaj krene u pola noci.Bar je takvo iskustvo iz mog okruzenja.Uglavnom su se drugarice dogovarale sa lekarima da dodju u zakazano vreme, kada je dr dezuran. Ja jos ne razmisljam o porodjaju, ali, s obzirom da em sam gadljiva na sopstvenu krv, em jako lose podnosim bol, meni ce u svakom slucaju biti zurka... Shocked

A za fraxi, ne znam... Znam da se u stomatologiji prati INR, i da se intervencije zakazuju u danu kada se th ne uzima. Mi izbegavamo da radimo bilo sta krvavo i u danima ciklusa,ali ako bas mora, onda se obicno obrati paznja na zaustavljanje krvarenja.Imaju neke metode, u sustini sve je isto samo se rane tretiraju drugacije.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 16/11/2012, 08:05

M. :) Cipiripi se poradjala carskim...
Ja ne mislim da je carski neprirodan nacin porodjaja ,verovatno sam pristrasna.A da nema neprijatnosti tokom vrsenja nuzde posle carskog,veruj mi da ima Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nensy85 16/11/2012, 10:07

Pozdrav trudnice ff

Ja nocas nisam ni oka sklopila, podocnjaci su mi katastrofalni affraid nadam se da cu danas moci bar malo da nadoknadim proteklu noc tuga

Juce sam bila na kontroli, beba je super d ja sam dobila vaginalete zbog dosadne Candide. Rolling Eyes Dr me cak i pregledala i nisam pocela da se otvaram, hvala Bogu a moram priznati da sam se toga najvise i plasila.
Sve u svemu, stanje je mnogo bolje i konacno mogu malo vise da se krecem f d
Ljubim vas sve poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci
Nensy85
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 16/11/2012, 11:40

Bravo za bebca Nensy!
Pozdrav, devojke!
Ja sam otišl a na zakazan cr, ali sam se u bolnici odlučila za vaginalni (otvorena, bez grlića...). Bolova još nije bilo. Kad mi je prokinut vodenjak, bolovi su krenuli na 3 min i u roku od dva sata sam se porodila. Ali, to toliko boli, misliš da ćeš se raspasti, da sam sto puta tad sebi rekla da sam kreten i da sam trebala ići na cr....
Vreme prođe, opet ću na vaginalni.
Ako nekome treba pojas za trudnice, nek mi pošalje adresu na pp, pa ću poslati, da mi ne stoji u kući bezveze.
Srculence mislim na tebe, čuvaj se!
Pusa za sve!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 16/11/2012, 12:33

Evo i mene malo da se oglasim, prvo mogu da primetim da stizu bebice,mame neka vam je lagan porodjaj i uzivajte sa svojim andjelcicima Very Happy
Kod mene stanje sledece, juce bila na ctg on je uredu nema nikakvih kontrakcija, materica mirna. Posle mi merili grlic kaze doca dobar je 30mm sto me je jako obradovalo, ali beba i dalje nisko pritiska glavicom. Malo me je zbunilo to sto mi je prosle nedelje bio 20mm grlic, a sad 30mm posto koliko sam ih ja razumela on se ne povecava moze samo da ostane na istom ili da se jos smanjuje Shocked tek posle porodjaja se vraca u normalu. Zakazali mi i za nedelju ctg, pa ako bude sve uredu kao i do sada onda cu jednom nedeljnom da idem. Samo jos malo da izdrzimo.
Jagodice zagrljaj
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 16/11/2012, 21:31

Sto se carskog tice ja sam uvek za. Jeste da boli rana posle ali sve brzo prodje kad dobijes injekciju protiv bolova. Ja sam imala zakazan cr sa mojom dr kad je bila dezurna i sve pohvale za cr.
Heart srecna sam zbog tvog dobrog izvestaja i verujem da ces izgurati do kraja, jer ti mene pratis u stopu. Prvo vto iz prirodnih radova, pa trudnoca, pa skracen grlic i sad ima da izguras do kraja kao ja.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 16/11/2012, 21:58

Heart samo slušaj docu i biće sve super sunny
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jelica 17/11/2012, 00:16

Devojke, ne znam kako je vama al ja poslednja dva tri dana , narocito od juce hocu da poludim...kičma me boli, a da dise ne mogu bas mi je tesko...jos sam se nesto najedala kao prase (danas bila slava roditeljima mm), izgleda da vise ne podnosim ni da jedem jer nema gde da mi stane...od danas sam u 31 nedelji, a stomak mi je ogroman...bas me pritiska, bas tesko dišem...uf...jos me sad nesto probada ugušila, kao da sam nategla neki misic oko rebara, roknucu se...nadam se da je ovo prolazno jer ne znam kako bih izdržala jos dva meseca do porodjaja... h
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jelica 17/11/2012, 00:19

Devojke, ne znam kako je vama al ja poslednja dva tri dana , narocito od juce hocu da poludim...kičma me boli, a da dise ne mogu bas mi je tesko...jos sam se nesto najedala kao prase (danas bila slava roditeljima mm), izgleda da vise ne podnosim ni da jedem jer nema gde da mi stane...od danas sam u 31 nedelji, a stomak mi je ogroman...bas me pritiska, bas tesko dišem...uf...jos me sad nesto probada ugušila, kao da sam nategla neki misic oko rebara, roknucu se...nadam se da je ovo prolazno jer ne znam kako bih izdržala jos dva meseca do porodjaja... h
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 17/11/2012, 07:41

M. ::Koliko znam, lekari baš i nisu ljubitelji carskog reza.
Mene zanima kakav su porodjaj imale trudnice na fraxiparinu? Znam da je u tom slučaju kontraindikovan epidural, al pretpostavljam da porodjaj prodje najnormalnije samo što se planira, zbog terapije. Ima li neko informaciju o tome?
Da, moraš dogovoriti porođaj, pošto 24h pre istog treba primiti poslednju dozu fraxija ili nekog drugog heparina. Ne znam da li je kontraindikovan epidural, ali znam da spinalna nije. Moj dr je sam predložio carski i ja sam pristala, jer je rekao da je tako bolje za bebu. Ustvari sam želela prirodni porođaj sa epiduralnom anestezijom i žao mi je što se nisam tako porodila. Ipak CR je protekao super i vrlo brzo sam se oporavila. Pretpostavljam da je osećaj isti. Jedne boli pre, a druge posle. U pitanju je par sati bolova, u oba slučaja.

Nensy bravo za bebca radost radost radost radost radost radost
Srce, ja uopšte ne sumnjam u tebe Wink srca srca srca srca srca
Jelice, ja sam mislila da ću umreti od straha kad krene to srezanje, teško disanje i sl. Ne brini, sad ti je najgore! Sad će ti biti sve lakše kako se bližiš kraju trudnoće Wink
Mijaki spremna ko zapeta puška Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 17/11/2012, 10:33

Jelice, nek je sa srecom ulazak u 31. nedelju !!! cvet

A ako ti je lakse, ja vec sada tesko disem, zaduvam se dok se popnem uz stepnice, pojma nemam sta cu da radim kasnije...I mene kicma boli, ali iz drugih razloga, i sve se kao kanim da krenem na vezbanje, ali, ili spavam ili mi je muka.
A danas idem na posao, doduse, drugarica mi je pacijent, ali sigurna sam da ce da mi prija, em dugo nisam radila, em nju dugo nisam videla. Posle mm dolazi po mene pa idemo na rucak...ne smem mnogo da ga hvalim, ali stvarno se promenio, nabolje... Jes da malo kenjka sto sam non stop umorna, ali mislim da je poceo da shvata...

Sve u svemu,svima zelim lep vikend... igra
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 17/11/2012, 10:51

'jutro trudnicie moje!
jeste subota ali ja opet sama, muzic otisao nesto po gradu da zavrsava....valjda ce brzo doci...ja cu se naterati da odem do Maxija i da usput maznem Moku sa karamelom u Greenetu Wink rucak, maybe i to padne...

Jelice, kazes da ti je veliki stomak u 31 nedelji, ja se pitam kada ce moj da poraste, jer kada obucem siru jaknu i dalje se ne vidi affraid
sav je nekako otisao u sirinu, pa deluje u najmanju ruku kao da sam sedmi mesec....i ne osecam se lose, samo se brze umaram, uvece gorusica i to je to...(pu, pu, pu da se ne ureknem)....
srculence, vec sada je bolje, videces, da ce sve da bude kako treba...

ja se uglavnom dosadjujem, mama nikako da mi dodje da peremo i peglamo stvari, vidim da cu i to sama da odradim, kaze mi pre neki dan, nemoj sada, pusti da prodju sada ove neke slave pa cemo posle??? a danas otisla u Segedin u neki spa centar ili tako nesto...
ako ovako nastavi ja cu morati zenu da angazujem za pomoc posto od majke nece biti neke velike pomoci osim savetodavne Shocked

u utorak cu otici na kontrolu kod cika doktora, iako nisam nasla hematologa, bas me briga, mora da gvirne malko...a hematologa cu valjda da ujurim u Jevremovoj one tamo nedelje posle....

ljubim vas sve od reda i odoh da nesto ubacim u kljun.... poljubac



mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 17/11/2012, 16:52

Ja bih opet na carski,kad se samo setim dok sam cekala svog dr kako su se zene mucile na prirodnom kakvi krici uh. Kod carskog najteze mi je bilo podneti kateter mislila sam da cu ga svojim rukama izcupati ma strasan osecaj fuj. I tezak je taj dan nakon budjenja od sutra je sve lakse i sve se zaboravi.. ja sam u bunilu trazila da mi daju najacu injekc.protiv bolova haha toliko boli nepodnosljivo,ali opet bih sve isto ne kajem se.
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 17/11/2012, 16:59

M. Ja sam bila na fraxiparinu celu trudnocu i porodila se cr. A sto se tice vrsenja nuzde mnogo je neprijatno pogotovu cvrsca stolica uh..
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od plavaptica 17/11/2012, 17:50

Ja sam se porodila na cr, i posle toga od prvog do petog dana primala fraxiparin, kao i sve ostale koje su bile samnom u sobi. U trudnoci ga nisam primala.
Pozdrav svim trudnicama cveće i da vam dani sto lepse proteku do upoznavanja sa svojim beba
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 17/11/2012, 17:50

Pozdrav, cure!
Grlić može na pregledu da izgleda kraće, jer ga beba pritiska, a da se posle- kao praćka, vrati u prvobitni položaj. Čula sam za te slučajeve. I meni kad se skratio, dr je pokušala odmah da pomeri bebu da vidi da li je to pravo stanje. Odmaraj, bitno da je sve ok.
Ja sam dosta stvari pripremila i ispeglala. U ormarima baš i nemam prostora, kao da bi mi trebao još jedan. Ne koristim omekšivač, dva puta ispiram, pa miris i nije neki. Muž mi govori, rano je, sve to treba još jednom oprati, ali neću. Prekrila sam pelenom, pa nek stoji. Pravim spisak šta treba sve da uradim, da nešto ne zaboravim. Po ceo dan sam u kući, baš slabo izlazim, pa imam stalno glavobolje od kojih sam bezveze.
Poljubac za novopečene mame i bebe!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 17/11/2012, 18:09

Al me naplasiste sa tim prirodnim porodjajem tuga , pogotovo to vristanje...
ja cu pokusati pa sta mi Bog da..

Jagodice, meni niko nije rekao za duplo ispiranje, ja sve jednom, a sad je ispeglano, uf briga me, a i krevetac namesten onako sa posteljinom nisam prekrila ebg, ja mislila kako cu mnogo ranije da se porodim...
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 17/11/2012, 18:10

shenon, ne slusaj takve price
ja cu ti reci da sam imala lep prirodan porodjaj
i opet bih se tako poradjala
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 17/11/2012, 19:38

Vidim da su ovde svi ili skoro svi na fraxiparinu, heparinu, išli na carski. Ja se nadam prirodnom porođaju, bez obzira na tu terapiju. I nadam se da će me dr podržati u tome, al ako ne može prirodno - ne može, neću da silim. Na kraju krajeva, sve mi je ok, samo da bebac bude dobro.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 17/11/2012, 19:45

Trudnice drage,okruglice kako ste? sreca bebe trudnica bebe cvet Evo da vas malo sve izljubim i da znate tu sam,samo sam malo u frci bila.Preselili smo se u Indjiju pa nisam imala vremena za vas.
evo koja rec o prodjaju ako ce te prirodno na to mislim bitna vam je dobra babica koja ce biti stalno uz vas i sve ce biti lakse.Sve vas puno d
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 11 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu