KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+73
caci
Nensy85
tisa
Simona
hany
ninica2
HappyGirl
bokica
laKole
Sneza
Sofka
dragana76ns
buby
cicsa80
dragmilk
megica-pegica67
OKacica
SannI-AlL
Struzzo
JocY
bobica83
missile
key
penelope
Milijana
Mirjana
noja
Niny
kasia
dr mali pariz
lilya
djole42
Marija86
LaFolie
Jejaaa
dra00
MAAKKI
saska1
Mali Princ
Tinche
Akijeva
BiKsi :)
agata
cufta
MARA
veki1
bak
bebko
Vuchica
anak
Gramatika
M.
maus
jagodica
shenon
Mrvica
zoxa
Jelica
Shizika
malaplava
mijaki
heart84
Ema78
Botox
sanjicica
Orline
MIRKA85
nina :)
stefi :*
KoMetaK
maki79
medolino
lilly13
77 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 10/10/2012, 10:52

Hvala devojke, umirile ste me... Very Happy

Ja sam inace resila da se vise ne javljam na telefon, sem onima koji ne znaju da sam trudna. Svi me bre nesto mrace, vrhunac je bio kad mi je rodjena majka rekla da ne bi trebalo da se sisam prva tri meseca trudnoce. Ej, moja mama...Najbolje bi bilo da pustim dlake na rastu na sve strane, do porodjaja bih verovatno bila kao Cousin It iz Adam's family. A tad bi me verovatno poslali u zoloski vrt da se porodim.

Inace, ono sto se promenilo sa trudnocom, je da mi se vratio optimizam, sto sam davno izgubila.Imam vise energije, iako mi se pomalo spava, organizovanijana sam, sve stignem da uradim... Kao da sam se probudila iz nekog ruznog sna... Moram da priznam, nisu mi cvetale ruze, ni na jednom polju,a sad kao da se sve pokrenulo. Cak i cvece, koje celo leto molim da cveta, od terase napravi dugine boje. A preko leta, ama ni cvetic...neverovatno...

A sto se tice gorusica, ne smem ni da pomislim.... osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 10/10/2012, 11:01

Ema, samo polako Very Happy
Mučnine kreću kad ženama baš kasni...a mi što znamo u vreme očekivane M (ili sedam dana pre kao ti Laughing ) da smo trudne nismo parametar. MM kaže da "normalnim ženama trudnoća traje sedam i po, osam meseci jer prvi mesec i ne znaju da su trudne, a moja traje punih deset. Od početka stimulacije krajem januara, pa preko aspiracije i ET u februaru, do pozitivnih beta u martu.
Njemu se, jadničku, baš odužilo, kao da sam prenijela lol!

A ni ja nisam imala simptome, u devetoj nedelji mi jednom (slovima jednom) zasmetao miris jakog začinjenog jela iz rerne, i dva tri puta kafa ujutru. I to je sve. Dok nije promrdao, uopšte nisam bila svesna.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 10/10/2012, 12:28

Samo za ove na polovini trudnoće...
Pala mi prvo LaFolie na pamet, kao informatičar, želim uskoro ovakvu sliku na njenom stomaku Wink A bogami još nekoliko bar na drugim...

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Loadingx
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilya 10/10/2012, 12:43

orline ::Samo za ove na polovini trudnoće...
Pala mi prvo LaFolie na pamet, kao informatičar, želim uskoro ovakvu sliku na njenom stomaku Wink A bogami još nekoliko bar na drugim...

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Loadingx

A iznad na majici pise Namaste Very Happy Predivno
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 10/10/2012, 12:46

Pozdravcic trudnice osmeh srce

Orlic,slika je bas zanimljiva,gde je nadje lol!
Citam izvestaj sa UZ,ma nemoj da se sekiras bebica ce da napreduje kad se rodi i kad ga budes hranila ima samo da raste Very Happy Najbitnije je da je sve u redu,ej zeno,pa jos 21 days to go radost radost radost

Bojance nam leskari,pomazi nam Vladetu srca1

Mijaki,zeno,nisam ti se zahvalila na savetima za cajeve Very Happy Nemoj toliko da brines,jednostavno gripa ako hoce hoce ne mozes od nje pobeci,slatko si me nasmejala koliko brines,nadam se da ce to proci kad se Ana rodi ili ces tek tada da jos vise brines lol! Ljubim tebe i Anu usne usne

Nista vise ne zapamtih Embarassed
Mene je bas stisla prehlada i morala sam juce kod lekara,sreca samo mi je upaljeno grlo i krajnici ali nemam onog gnoja,tako da kljukam se cajevima,limunom,medom i pantenol oriblete sisam Wink Ujutro iscedim pola limuna i promesam sa malo meda pa to prvo popijem a onda bebice pocnu da se vrte izgleda im se ne svidja sto mama pije limun lol!

Ljubim vas sve poljubac
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 10/10/2012, 12:55

Ema78 :: Devojke, dobro jutro !!!

Moram da pitam, zasto neke od vas piju utrogestan, a neke ga koriste vaginalno? Ja ga pijem, i za sada ga ok podnosim,mozda sam samo malo pospana.

I da, malo sam se zabrinula( al samo malo), da li je sa bebom i sa mnom sve ok, posto se osecam apsolutno ne-trudno. Sem napetosti u grudima,nemam nikakve simptome. MOje sve drugarice i sestre su uglavnom imale brdo razlicitih simptoma, mene sve sramota da kazem da se osecam potpuno obicno. U sustini sve sto me je mucilo je bilo od prehlade, a sada kako sve to prolazi, ja nemam osecaj da se nesto desava. A kod ginekologa idem tek sledece nedelje.

Eto podelih to sa vama, jer nemam sa kim drugim... mm me gleda belo, nema on pojma o cemu ja pricam, mislim da mi joj nije doslo do svesti ni da smo IUI odradili, a kamoli nesto drugo. Very Happy

Ovo je bio moj problem bar jedno 2 meseca Very Happy Išla sam u početku svaki čas kod lekara, samo da vidim da je beba tu Rolling Eyes Pošto me je bilo sramota od mog doce, išla sam paralelno i kod drugog, pa na smenu.

I posle nekog vremena sam skapirada da sam PRESREĆNA što nema simptome, mučnine, bolove, čuda... Još ih nemam, samo mi je porastao stomak i negde u 3. mesecu sam počela malo češće da piškim. E, da, i suva mi je koža. To je sve Very Happy

Utrogestan je po meni bolje vaginalno da se koristi. Mislim da je efikasniji, a i na brzaka urniše želudac kad se pije. Pogotovo ako ti krenu mučnine... Ja bih na tvom mestu svakako prešla na vaginalno. Koliku dozu uzimaš, koliko puta na dan?
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 10/10/2012, 13:48

samo da pozdavim sve trudnice i nove mame ff
kod nas sve po starom,decak se vrpolji samo tako.idemo na posao ali sve nam teze pada ali izdrzacemo valjda jos tri nedelje pa na bolovanje jer mi se ujutru bas ne ustaje iz kreveta budenje
zagrljaj
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 10/10/2012, 15:35

He he M., dobra ti je ta fora sa dva lekara, mogla bih da razmislim o njoj... Very Happy
A utrogestan pijem dva puta dnevno, po 100 mg, i nemam neke tegobe...mozda sam ponekad pospana...



Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 10/10/2012, 16:11

Super što ti nije prepisana velika doza. Znaš da umeju da daju 3x200 Shocked

Meni je dr od početka rekao da uzmem 1x200 uveče vaginalno, a posle mi je smanjio na 1x100. Stavljam ga isključivo zbog grlića.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cufta 10/10/2012, 17:23

ohoooo imamo 4 mame za oktobar.....divno! Orle, tvoj dragi kralj se tek sprema da krene....nije mali- super je. Jel' ces ti to dogurati do 40. nedelje?!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanjicica 10/10/2012, 18:33

Drage moje prvo sve da vas pozdravim,
usla sam u fazu kada spavam samo u toku dana i svaki put kad se probudim imam osecaj da mi se stomak duplirao.Kako cu ja uskoro bilo gde ici ne znam ako nastavi ovom brzinom da raste.
Vidim dA neke od vas nije zaobisao ovaj virus a grozan je.Nadam se da cu ga izbeci.
A kolko vidim neke se osecaju netrudno uhhhhhh uzivajte u tom blazenstvu bez mucnina,raznih mirisa koji smetaju,tromosti jer ipak to dodje u jednom trenutku ako nista drugo onda ova grozna gorusica.Nikad u svom zivotu nisam pojela vise dvopeka nego u ovih mesec dana.
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 10/10/2012, 20:03

samo da vas ljubnem, sve ste mi dobro i trudno, hihihiiiii lol!
bolje je bez simptoma, tako sam i ja kukala da ih nemam a kada je od osme nedelje krenulo, majko moja, samo sam kukala......

nas dve smo dobro, sinoc bili uzeli briseve, Miljic zamenio Fraxi Fragminom...KS u redu....Kontrola za 6 nedelja, ako ne krene opet alregija....

jutros isla da proverim mladeze, Bogu hvala sve je u redu, kontrola za 12 meseci....

i dalje se nalivam kompotima i cajevima, jer virusi ne vole tecnost... Wink

Ana je nemirna i toliko razvlaci stomak da nekada ne znam da li su kontrakcije ili se ona naguzila, tako da sam danas prelezala ceo dan, za svaki slucaj....
I inace planiram da usporim do kontrole sledece nedelje, pa cu posle ako sve bude u redu da nastavim igranku....

ljubuckam vas sve od reda, odoh da ruckim....


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilya 10/10/2012, 22:27

M. ::Super što ti nije prepisana velika doza. Znaš da umeju da daju 3x200 Shocked

E draga M. za gotovo sve VTO trudnice to ti je regularma doza. Od dana aspiracije pa do bete, a kome se posreci i nakon toga yes

Gde nam je Maki? Ne javlja se citav dan, a nema ni vesti od Akijeve i Stefi. A mi ovde svi u niskom startu za slavlje Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 10/10/2012, 22:49

mijaki ::
Miljic zamenio Fraxi Fragminom...KS u redu....Kontrola za 6 nedelja, ako ne krene opet alregija....

Mijaki kad ti je krenula alergija na Fraxiparin
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 11/10/2012, 09:00

M. ::Super što ti nije prepisana velika doza. Znaš da umeju da daju 3x200 Shocked

Meni je dr od početka rekao da uzmem 1x200 uveče vaginalno, a posle mi je smanjio na 1x100. Stavljam ga isključivo zbog grlića.

Ja sam do 32.nedelje pila 3x2 od 200...uzas,mada na mene nije ostavljao nikakve posledice nisam bila pospana ni vrtoglavice nista..tek posle mi je smanjen na 3x200 Very Happy

Ljubim vas okruglice osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/10/2012, 10:57

heart84 ::
mijaki ::
Miljic zamenio Fraxi Fragminom...KS u redu....Kontrola za 6 nedelja, ako ne krene opet alregija....

Mijaki kad ti je krenula alergija na Fraxiparin

jos pre mesec i po dana, ali lokalizovano, samo na mestima gde primam, ospem se kao da me je izujedalo 10 komaraca, pocne da svrbi i za 15 minuta nestane kao da nicega nije ni bilo....i to nevezano od vremena primanja Fraxija, nekada ujutru, nekada popodne, neki dan preskoci....
Nadam se da toga vise nece biti....Koliko se secam i tebi je menjao Fraxi? jel od tada ok?

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/10/2012, 11:04

jutro trudnicice, danas sam opet u slow mode Wink
stomak zateze na sve strane, ali da budem iskrena, mislim da konacno raste, i da nema veze sa kontrakcijama....Jedva cekam kontrolu sledece nedelje....Kladili smo se mm i ja koliko ce Ana biti teska, on tvrdi 1450 a ja da ce biti preko 1500, pa sada, videcemo....
Napolju divno, oblacno, ja upalila klimu pa se grejem, kuvam kompot od jabuka, milina....Ovakve dane najvise volim...Posle vrelog leta, pozeleh se kise i snega....
mozda pocnem da citam neku knjigu, krajnje je vreme...
ljubim vas


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od M. 11/10/2012, 12:03

Ja od fraxiparina imam gomilu masnica, a ispod kože se stvaraju tvrde kuglice prečnika po 2-3-4 cm. Plus, na nekim delovima me jako boli kad se ubodem, pa i ta izbegavam.

Bude mi teško da nađem "čisto" mesto da dam sebi injekciju. Nemam ni pojma da li je to uobičajeno Wink
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 11/10/2012, 12:37

uobičajeno je kad ne dajes kako treba...nažalost.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanjicica 11/10/2012, 12:42

Dobar dan drage moje,
od jutros sam sva slomljena,sto malo od nespavanja sto od tezine stomaka ali potrudicu se da malo izadjem i prosetam.Kao da mi je sva energja koju sam imala u ogromnim kolicinama izvucena.
Valjda su to cari kraja trudnoce.Ali zato ova dvojica u stomaku imaju energije iiihaaaaaj vrte se sutiraju a kada nabiju petu,koleno ih miline a njihova mama broji zvezde..
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/10/2012, 12:47

sanjicice, samo neka oni skakucu srca srca

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 11/10/2012, 12:55

Ljubim vas trudnaje!! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 543728
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 11/10/2012, 13:48

mijaki ::
Nadam se da toga vise nece biti....Koliko se secam i tebi je menjao Fraxi? jel od tada ok?

Da meni je isto zamenio Fraxi sa Fragminom, za sada je sve ok Very Happy

M sto se tice modrica i ja imam period da budem skroz plava, pa promenim mesto davanja, mozes da dajes u noge, ruke i stomak
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/10/2012, 15:04

dr mali pariz ::Ljubim vas trudnaje!! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 543728

osmeh srce sunny osmeh srce sunny osmeh srce sunny osmeh srce sunny osmeh srce

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 11/10/2012, 15:05

samo da prijavim, javili se iz Jevremove, cervikalni i vaginalni bris uredni, samo laktobacili, koji su normalan deo flore, juhuuuuuuuuuuuuuu!!!!! Very Happy


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 12 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu