KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+71
Marija86
Xena
agata
misica
bokica
Likoli
tuli
nesalela
maja76
Sneza
daxi011
Nefertari
JocY
pegaz
Mirjana
Zoka83
MIRKA85
veki1
bak
Tanja83
missile
zoxa
twinsi
Dacaa
korpica
jagodica
lilya
Gramatika
bobica83
darija79
shenon
KoMetaK
krol
seka 35
Struzzo
lilly13
dra00
MAAKKI
natalija
maki79
Mali Princ
dragmilk
Akijeva
cici
cufta
racili
saška
stefi :*
rada78
Jelica
heart84
maus
Clara17
lena
nacKa
Orline
hany
SannI-AlL
Mrvica
anak
lolipop
BiKsi :)
mijaki
djole42
bebko
Shizika
medolino
Vuchica
Botox
dr mali pariz
noja
75 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 22/7/2012, 17:05

Ori posto vidim napisala si i o posteljici,jel znas sta znaci ono l/ll stepen zrelosti??
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 22/7/2012, 17:53

Stefi, sad sam proverila u izveštaju, piše mi samo nezrela, a u prošlom od pre mesec dana piše gradus 0. Možda je i meni sad gradus I, nemam pojma, ja laički povezah ako je nezrela da je opet 0. Sad iščitah nešto, oko 30 nedelje se dešava da počne i gradus III, ali je on najčešče u devetom mesecu.
U ovim našim nedeljama je obično I, a li i II. Sad ti zakomplikovah. Ali sve je OK, sigurno, rekli bi ti da nije.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 22/7/2012, 18:28

ok ori hvala,to mi je bitno da nije strasno... osmeh srce
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 22/7/2012, 18:49

zrelost posteljice mu valjda dodje, koliko sam ja to shvatila i sebi plasticno objasnila, stanje posteljice
znaci stanje posteljice da ishrani adekvatno plod
i normalno sto je trudnoca blize kraju tako se i zrelost posteljice menja, pa pred porodjaj dolazi na svoj kraj, tj, istrosi se, da tako kazem
dokle god je ona tu prvi, drugi stepen to je ok....
kod pusaca recimo hoce da sazri ranije, pa da brzo dodje do treceg stepena....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 22/7/2012, 19:22

Orline, vidim 26.nedelja, pa draga jos malo pa dvocifreno. sreca
Kako je meni bilo milo oko srca kad sam videla tih 99 dana i manje...
Zrelost posteljice raste pred kraj trudnoce kako se priblizava porodjaj. Meni je sa I presla u II stepen u devetom mesecu, znaci kad je vec III stepan sve manje i manje odigrava svoju ulogu.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jelica 22/7/2012, 23:41

Opasan mali, mudrac...sedi i smislja:-)
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 23/7/2012, 10:12

jutro zenske
ja sam juce imala diivnu epizodu sa gorusicom
imala sam osecaj da ce mi usi otpasti
sve zivo probala i ne vredi
kako se namestim u horizontalu jos gore, pa sam pola noci presedela na krevetu
i ne secam se ni kada sam zaspala, mislim da mi je na kraju pomoglo sto sam progutala jedno 3 prstohvata presnog pirinca....

i san... sanjala sam da sam se porodila u 28. nedelji, na wc, msm, horor....
valjda polako sada krecu i takvi snovi, dosta je bilo mojih sexualnih fantazija....:)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 23/7/2012, 10:19

bojanice, posto ja imam stalno problema sa gorusicom, doktroka mi je rekla da mogu da uzmem gelusil lac ili rupurut umereno!
ja ih imam u rezervi ako zagusti, ali za sada nisam koristila, sve dok mogu da izdrzim...
cisto da znas da se ne mucis kada je bas grozno...
cmokic

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 23/7/2012, 10:21

ja sve mislim i da posto imam takvu neku cudnu gradju da mi je diojafragma nisko a kukovi visoko, da mi sada materica dize zeludac gore....
msm, ne znam.... ali evo vec par noci, a ne jedem kasno nista, kako legnem u horizontalu tako hocu dumrem
moracu da kupim taj gelusil na kraju, a toliko sam se borila nista da ne pijem sto ne moram
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 23/7/2012, 12:50

u prethodnoj trudnoći sam se u početku ustručavala, a posle sam bukvalno jela rupurut. Probala sam sa bademim, ali ništa nije pomagalo. Za sad nemam probleme u toj meri, ali i u prvoj su počeli dosta kasnije.
pozz
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 23/7/2012, 14:02

Ljubim vas sve tako okrugle i trudne usne

Orlic,zeno,srecna 26 nedelja,od sutra se broji dvocifreno igra igra igra

Bojance,gorusica,uf,probaj nesto da poruckas pa da se smiri...ili makar tal gelusil lak ali ne preterano...

Ja sam ok,mada sam jutros ustala u 4h i nisam mogla zaspati,nece san na oci pa nece Wink Ne mogu nikako da se namestim,okreni se na levi bok pa dojadi pa na desni pa dojadi i tako u krug Laughing U cetvrtak idem na UZ da vidim svoje bebice,nadam se da su lepo napredovale i da uzivaju u stomacicu Very Happy

Pozdravcic za sve ff
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od darija79 23/7/2012, 14:56

d nisam aktivna na forumu ali pratim povremeno sta se desva,sve vas ljubav .
Prosle nedelje sam imala pregled i uz,grlic trvd,zatvoren i to me raduje igra posto mi se u prvoj trudnoci skratio u 16 ned.
Za bebu doca kaze da je super,da smo hteli bolje nebi moglo....ja se nadam da je tako i da je moja devojcica ok.
Malo me zeza hemoglobin,i pored tetheme mi je hemoglobin spao za mesec dana sa 104 na 101 i od danas prelazim na neki sirup...u pet mi stize pa se nadam da cu bolje odreagovati,urin je ok kks super sem hemogl. a secer mi je malo ispod granice ali je doca rekao da ije zabrinjavajuce i da moram po nekad da pojedem i neki slatkis.
Za dve nedelje mu dolazi prof.Stojic i idem na jos jedan ekspertni,jedva cekam.
Moja devojcica je bas aktivna molitva njeni pokreti su vec ozbiljni udarci.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 23/7/2012, 15:30

darija super za izvestaj, ne znam sta je dobro za hemoglobin, ali verujem da ce sirup da pomogne!
i ja cekam miju cvrcu da me sutne vec jednom onako ljudski, nadam se da ce uskoro...
tek kada krene da se rita prestacu da budem ovisnik od UZ-a, bar se nadam....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 23/7/2012, 15:37

Hvala cure,sad kapiram. Samo nisam bas sigurna da za 27.nedelju treba biti l/ll...sad me to bas brine...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od darija79 23/7/2012, 15:40

doca kaze da jedem sto vise kajsija,malina,kupina,breskvi i da svaki dan popijem po malo kupinovog vina.
Njega nije zabbrinuo nizak hemoglob. kaze da je to ok u trudnoci...sve dok su bela i crvena krvna zrnca u granicama normala a to je ok.
Kad pocne nema prestanka sa sutanjem....videces igra
Mene bas lupa,osetim i pod rukom a na tatu nece da reaguje,bar za sad  b .Cim on stavi ruku ona se umiri.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od darija79 23/7/2012, 15:46

Stefi,bacila sam oko u rezultate sa prvim detetom..posto sve cuvam.
Porodila sam se u 41 ned. a u 39 mi pise I stepen.Tada nisam obracala paznju na te stvari,bila sam opustena i nisam imala pojma sta i kako treba da bude(mozda i bolje) a sad se opterecujem sa svim i svacim.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od veki1 23/7/2012, 16:38

Okruglice Very Happy samo da vas pozdravim.
O rezultatima ja po obicaju nemam pojma i kontam da je bolje tako, meni treba samo da doca kaze dobro ili nije dobro...
A za kiselinu/gorusicu ja cula da kokice pomazu, meni je doktorica rekla da je bezopasno i da mogu da koristim Gaviscon, nemam pojma d ali ima kod nas u apotekama, ali ako enma to sigurno ima nesto sto trudnice mogu da koriste.

veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 23/7/2012, 16:47

Mijaki, verujem da si već osetila svoju princezu, samo nisi sigurna da je to to! Wink
Orli, od sutra vreme leti yes igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Stefi, ne brini za starost posteljice. Da brzo stari, stalno bi te kontrolisali.
Darija, dobri su ti rezultati za jednu trudnicu Wink
Medić, mazi tibu osmeh srce
Srce, kako je?
Veki, meni su kokice baš pomagale, ali tek par puta sam imala gorušicu cvet
Sve vas ljubim i grlim i pomenute i nepomenute love
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 23/7/2012, 18:57

nisam znala da kokice pomazu, veceras cu da kupim...da se nadju za svaki slucaj...
jao zene, posto sam kod mame, danas sam gledala neke svoje slike od pre jedno desetak godina, kako sam samo omatorila, prvo usvinjila sam se, drugo nekako sam se usivila u licu, izgubila svezinu...ma tuga...
nekada su se okretali zamnom jos malo pa ce da okrecu glavu od mene Embarassed
nista zato, cim se moja princeza rodi, teretano stiiiizeeeeeeeeeem!!! do tada, ima da mljackam sve u sesnaest Wink

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 23/7/2012, 19:36

Mirjana ::
Srce, kako je?

Mirce pravo da ti kazem bilo je i mnogo boljih dana Very Happy Necu sad da kukam i da se zalim, ali ovo lezanje stvarno ubi, ja se osecam odlicno, ali dr. videla na UZ kontrakcije pa rekla mirovanje do daljnjeg Crying or Very sad Sve za moje zlato, koliko sam se samo namucila da dodjem do ovde, zato necu da se zalim.
Avatar ti je nemam reči
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 23/7/2012, 22:14

nadjoh svoju dijagnozu, ne muce mene sinusi vec LPR - laringopharingeal reflux...
eto, googlala, googlala i kada sam nasla simptome u potpunosti se prepoznala, nema greske...
u pitanju je hronicna bolest ali ima neka terapija, ne verujem da moze u trudnoci, pa cu verovatno da sacekam sa lecenjem...
ono sto mi je bitno jeste da nisu bakterije ili ne daj boze neki virusi, vec sve lepo potice od nekih enzima zeluca, a to valjda princezi ne smeta...
ima i klinika koja je bas specijalizovana za to, pa ako se simptomi pogorsaju znam na koja vrata cu da kucam...
cmokic

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 23/7/2012, 22:53

Mijaki, malo bacih pogled na ovu temu. Pa i jas imam skoro iste simptome, ali i glavobolju, i probleme sa varenjem...
A ti?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Marija86 24/7/2012, 10:14

Trudnice lepotice da li ste cule sts se desilo sa Vejnovicem?
To za ove koje znaju ko je Very Happy devojke iz NS..
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 24/7/2012, 10:27

Maki, ja nisam cula, sta se desilo?
Medu, nece san na oci? Jel spavas preko dana? Ja sam na pocetku trudnoce stalno spavala, posle od silnog lezanja bila odmorna, pa izbacila popodnevnu dremku, uvece legala kasno, a ujutro ustajala rano. Laughing Sad mi i sin tako preko dana ne spava ali zato celu noc bez budjenja. lol! Da li to ima veze, ne znam Wink
Moja drugarica je zatrudnela posle 4 godine pokusavanja, i dve operacije polipa, konacno i kod njih lepa vest, pa sam danas totalno uzbudjena i srecna, kao kad sam ja ostala u drugom stanju.
Ljubim vas sve ljubav ljubav ljubav
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 24/7/2012, 10:31

Gramatika, mene glavobolje ne muce ali varenje da, i to je bilo sve i pre trudnoce a sada se sve pogorsalo...sto je u neku ruku normalno...
ma samo kada sam ja shvatila sta mi je, sada opusteno...ne mogu da verujem da lekari nisu prepoznali tako jasne simptome, doduse ORL doktorka mi je rekla da to nije od sinusa nego od gorusice pa me uputila na pravi trag...

maki, sta se desilo sa Vejinovicem? ja nisam iz NS ali me bas zanima Wink

ja treba da izdrzim jos dve nedelje do UZ-a, a neizdrz me uhvatio samo tako...
ko zna, mozda gvirnem i ranije, nego nema ovih da mi uplate platu, a mm zatvorio slavinu, kaze ne da vise pare za UZ...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 24 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu