KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
cicsa80
korpica
dra00
Zoka83
mijaki
MAAKKI
buby
heart84
LaFolie
Bokicalepotica
Sneza
caci
sreda
Dacaa
Republica
bobica83
MARA
bak
Nefertari
dragmilk
nena beba
jaca*caca
djole42
Struzzo
nesalela
JocY
shenon
Milijana
Tanja83
zoxa
bebko
missile
Marija86
KoMetaK
Mirjana
*AIDA*
stefi :*
maki79
anak
Xena
lolipop
nacKa
Kamilica
lena
Botox
maus
lilly13
lilya
Mali Princ
BiKsi :)
noja
natalija
Akijeva
Sofka
vremejezabebe
dr mali pariz
Orline
Shizika
Mrvica
63 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragmilk 21/4/2012, 22:09

Daco, drzi se, sta drugo da ti kazem. Kakav horor, uh, uh. Mila ceda majkina, joj rasplakacu se. I moji su blizanci u inkubatoru, u jednom momentu bili na ivici, joj kad se samo setim toga, muka me uhvati. Svi doktori se ogradjuju, sve nesto mrse sebi u bradu, oko mene zenama donose bebe da sisaju, ja kao gubava ne mogu ni da vidim decu. uh, uh. Ni meni u trudnoci nije radjen nijedan bris
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 22/4/2012, 00:11

Ja sam imala te kontrakcije poprilicno dugo. Lezala sam i pila partusistem na 3 sata i stavljala utrogestan na 4 h. Ali mi stomak uopste nije bio tvrd, nego naprotiv izrazito mekan, na sta sam i skrenula paznju dr, ali ona rece bolje nego da je jako tvrd. Meni je jako pulsirao donji deo stomaka, i kao da mi "zvace" materica. Kad stavim ruku skroz dole nisko osetim kako prosto odskace stomak. Jako neprijatan ali ne jak bol. Meni trajalo po ceo dana, i noc. Nekad toliki intenzitet da sam se budila. Jako sam se plasila, i isla na uz na nedelju-dve dana. Dr kaze sigurna da su lazne, jer je sondom udarala malo jace po stomaku, na sta bi materica morala da se grci ako su prave, medjutim, ona je bula skroz mirna. Samo, moja dr kaze da je utrogestan zakon za to, i strogo mirovanje. Ja samo do toaleta isla, cak u krevetu jela. Uzas. Bas su me namucile. Kad su prosle, polako smanjivala lekice.
Ja danas nisam svoja, ponovo mi je celo moje iskustvo s prvom trudnocom proslo pred ocima. I kod mene je sve bilo ok do jednog trenutka. Zato mi je u ovoj trudnoci bilo malo da idem i na dve nedelje na uz.
Ali da ne mracim ovde o tome, moram da se smirim, mm me vec popreko gleda. Rece da ce mi ukinuti net.
I ja sam cula za to tusiranje toplom vodom i kruzne pokrete da podsticu porodjaj, pa to sad strogo izbegavam.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 22/4/2012, 08:43

ipak cu danas napraviti jedan slatkis
red je, rodjus mi je :)
svi pozvani hehe Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 745955
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 22/4/2012, 08:44

aha aha
i kutak promenio, nisam vise mala, sad pise celih 26 godina lol!
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 22/4/2012, 09:53

Srecan rodjus Boki...
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 22/4/2012, 10:12

Ooo, srećan rodjendan, bojanice Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 22/4/2012, 11:30

Ono što sam ja osetila nekoliko puta nije ni približno Mrvinom objašnjenju, mada ona i sama kaže da je trajalo dugo...ali jeste da se u nekom momentu kao napne,čemu prethodi kratkotrajan slabiji menstr. bol, i bude tvrd oko pupka. Ja sad ne znam da li se oni guzeljaju, ili je to kontrakcija...baš ću porazgovarati sa dr-om, mada idem tek za 2 nedelje, izuzev ako ne bude bilo potrebe.
Naravno Mrva, imala si grozno iskustvo i to 2x...niko ne bi bio ladan i išao 1x mesečno na UZ...ali eto, digla si se ko Fenix...mora vam je prijalo...ja od srca i Daci želim isti scenarijo oporavka.
Bojana, srećan rođendanko Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 761258
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mali Princ 22/4/2012, 12:24

Bojana, srecan rodjendancic! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 630329

Pari, srecna 27-ma nedelja! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 766699

Stefi Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 467549

Dacoo Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 490909

Dragmilk Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 694552

Noja, uzivate? Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 639820



Orline, ti vec osecas bebu? Uzivajte Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 936740

Mrvice, uzivam dok gledam tvoj ticker-cic, i dok cekamo petak Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 891512 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 725654

Makababy, di si dusoooooo? Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 466526

Bak, kako ide Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 690119 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 648765


Lena, MAus, Nef, Mirjana, Tanja83,Gagax, Marija, Biksi, Djole,Repa, Meta, Cicsa .... i sveeeeee devojke koje nisam nabrojalaDešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 692299 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 388958 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 388958 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 388958 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 388958


Inace, mene od sinoc zabolela krsta i kukovi, gegam se ko baba jutros, a povremeno licim i na patku - sa jedne noge na drugu...
Kao da se rastacem... Rolling Eyes
Mislim se, pored svih kisnih dana kosti krenule da se sire bas po ovom lepom danu.... uhhhh

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 21831
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 22/4/2012, 12:56

noja ::
Miro ljub,
usne

Nefertari ::ah Lilya sestra ti je upravu tek sad krecu brige a tek kad se rode... sto smo spavale mirno spavale smo Laughing
A ja svakog jutra razmišljam o tome kako sam sebična. Uvek se probudim na stomaku i posle molim Boga da beba mrdne da znam da je nisam ugnjavila v
Još uvek spavam čvrstim snom pravednika, pa ne znam da li će se to promeniti kad dođe beba. Nadam se da hoće usne

natalija ::Sve yes ljubav
Laughing usne



Mali Princ ::I proso je extra, priprema se slicno kinoi, samo naglasite u zdravoj hrani da hocete oljusteno, da ne dobijete za papagaje...

Govedji prsut, ali pravi i da nije preslan, je extra za gvodzdje
Potpisujem oba, samo sam želela da naglasim da ih nije dovoljno imati u kući, već i jesti. Ovo govorim iz iskustva.
Meni je bilo tako loše poslednja dva dana, da sam se juče jedva odvukla do lekara. Pošto sam bleda kao krpa, a pritisak mi se unormalio, tj. vratio na vrednosti pre trudnoće (90/60), dr(neki internista) je posumnjao na anemiju. Unutrašnja strana oka mi je takođe bela i juče sam opet radila KKS, gvožđe i feritin.
Pošto sam to odradila kod privatnika juče popodne,rezultate ću imati tek ujutru. Možda sam trebala da javim i mom dr-u, ali nisam želela da me ubaci u bolnicu za vikend, još da uplašim mm-a koji je na putu.

lena ::
jeste nesto kao menstr. bol, stomak bude ceo tvrd, bas tvrd. Ma, da, cim nema vezanih i u regularnim intervalima (vremenski), to su BH kontrakcije. Uostalom, one su sasvim normalna pojava (sem kod mene panicarke koja je reagovala brigom i sumnjom na svaki simptom trudnoce!).
Ja odavno kuburim sa tim. Samo, ne boli me, ali je tako tvrd stomak i zateže odozgo i sa strane i tako je neprijatan osećaj, da sam prvi put mislila da ću poludeti od straha do kraja trudnoće.
Ja pijem magnezijum dva puta dnevno kad krenu, a kod mene to "čvrsto" stanje trajre čitav dan. Imam ispisan recept i za partusisten koji je bio prepisan i Mrvi, ali to da pijem samo ako mag. ne pomogne.
lena ::
Htedoh nesto da dodam za Fe. Ja sam ga zanemarivala, kao po obicaju
i ja isto. Treba da pijem totemu, ali me je mrzelo jer mi nije bila loša kks, mada su opale neke vrednosti i hematolog mi objasnila da je važno da na vreme krenem sa gvožđem koje ne mogu hranom održati na zadovoljavajućoj razini. usne

Mali Princ ::stefi, nemamo magiju Very Happy, ali to moze da podstakne kontrakcije, a i povecava temperaturu pa beba hoce napolje... isto vazi i za topliju vodu dok se tusiras po stomaku...

E ja sam sinoć morala pod vrelu vodu, s obzirom na čvrstinu stomaka. Beba je tako slatko igrala igra da sam mislila da joj se sviđa toplota kao i mami, a ne da želi da izađe Laughing Laughing Laughing
Inače, mojojo mami je dr rekao da od kad uđe u 37-mu nedelju, uveče drži noge (do kolena) u toploj vodi oko 15 min, zatim ih osuši i obuje tople čarape. To je bio recept za lakši porođaj. usne

orline ::I ja sam pod utiskom..Iščitavala unazad...ništa specijalno nisam našla. Ona je imala VTO dnevnik, ovaj nije. Ne pušta me iako ne bi trebalo. Al ne vredi, i lepe i ružne stvari zajedno proživljavamo...A ovo je retko teška i ružna stvar što se njoj desila.
Šta se desilo, ja nigde ne mogu da nađem?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 22/4/2012, 13:01

Pa ovde ima još strana Shocked
Bojanče, srećan rođendan love
Mrvo, knjige kažu da nema trudnica koje ne uhvati panika pred kraj. S obzirom na istoriju, junački si se držala do sada. Još samo neki dan pa nam kačiš sličice bebisimusa ovde osmeh srce smajli angel
Orlić, bebanus mrda, a? Biće to neki nemirko, k'o moj bebisimus lol!
Dragmilk, ljubi bebane srca srca srca Ima li zubića i kod Jece?
Šta se desilo Daci?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Xena 22/4/2012, 13:07

Miro, Daca je pisala na temi spontani pobacaj No
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 22/4/2012, 13:07

hvala svima :))))
malo cu da dignem nogice
pa da prionem na posao :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 22/4/2012, 13:13

Bojana86 ::
malo cu da dignem nogice
pa da prionem na posao :)
Laughing Laughing Laughing
baš me interesuje na koji ćeš posao da prioneš podignutih nožica lol! Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 22/4/2012, 13:15

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 404938 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 404938 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 404938
hahahahahhaa
e smejem se, nije mi dobro...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 22/4/2012, 14:08

Xena ::Miro, Daca je pisala na temi spontani pobacaj No
Našla tuga
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maus 22/4/2012, 14:16

Da zagrlim sve trudnice zagrljaj
Boki mila srecan ti rodjendanko i zelim ti sve najlepse ljubav
Mala citam da je gvozdje opalo. Pored kinoe uvrsti u jelovnik i heljdu. Donosim ti i crni med i ima da bude sve kako treba.
Orliska mazi stomacic za mene.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 22/4/2012, 14:26

Hoću maus Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 275568

Sad sam se vratila iz lagane šetnje...Meni baš veliki ovaj stomak, kao da sam peti mesec. Pita me komšinica iz radnjice na ćošku jesam trudna, a ja zbunjena, hahaha, kako sam smešna, pa jesam naravno, ne znam što mi bilo čudno da to kažem naglas.
Valjda i ta posteljica na prednjem zidu, i konstitucionalno imam donji stomak ispupčen, a i kilice su tu. Mislim daleko od toga da mi smeta Laughing
Samo mi čudno bilo, ma ja sam šou.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 22/4/2012, 15:50

Orline, citam te i kao da slusam sebe. Meni isto posteljica na prednjem zidu, stomak iskocio odmah u drugom mesecu.
Ja se jako cudno osecam, normalno je, znam, ali eto da vam se "pozalim".
Smesna sam sama sebi.
Sutra jos jedna kontrolica, pa ako sve bude ok, u cetvrtak prijem. Uh...
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 22/4/2012, 15:56

orline ::
Sad sam se vratila iz lagane šetnje...Meni baš veliki ovaj stomak, kao da sam peti mesec. Pita me komšinica iz radnjice na ćošku jesam trudna, a ja zbunjena, hahaha, kako sam smešna, pa jesam naravno, ne znam što mi bilo čudno da to kažem naglas.
Valjda i ta posteljica na prednjem zidu, i konstitucionalno imam donji stomak ispupčen, a i kilice su tu. Mislim daleko od toga da mi smeta Laughing
Samo mi čudno bilo, ma ja sam šou.
Ja dugo nisam mogla da to izgovorim...ne znam zašto. Rolling Eyes Za Vaskrs su mi popadali od smeha u Crkvi. Čekala sam i čekala (duže od 15 min) da neko u onoj gužvi primeti moj stomak, i od jednom sam tako glasno viknula ( a to je samo zbog toga što imam tremu kad izgovaram tu istinu):" Mogu li ja proći TRUDNA SAM"! Ne znam kako se nisam srušila kad sam izgovorila....niti kontam zašto mi je tako .....recimo neprijatno, mada to nije adekvatan pridev, da to izgovorim.
Možda me je još uvek strah da se ne probudim i shvatim da je sve bio samo san....ko zna?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 22/4/2012, 15:57

Mrvica ::
Sutra jos jedna kontrolica, pa ako sve bude ok, u cetvrtak prijem. Uh...
Stiže nam slonče lol! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 22/4/2012, 17:33

meni je za 4.mes.bas porastao stomak i prilicno je tvrd pogotovu kad se najedem,a nocas sam bas imala neki grozan osecaj napetosti cele noci,vise u gornjem stomaku,citam sad da je normalno to,malo mi je pomogla voda sa mg...
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 22/4/2012, 17:34

Prince zagrljaj
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sreda 22/4/2012, 22:35

Drage trudnice,

Nisam se javljala do sada, ali vas redovno citam. I sada sam osetila potrebu da podelim svoje iskustvo vezano za Braxton-Hiksove kontrakcije i kontrakcije pracene menstrualnim bolom, narocito zbog dr mali pariz, jer sam ja u 36. nedelji blizanacke trudnoce.

U 14. nedelji sam prokrvarila uz menstrualni bol i zavrsila kod divne doktorice u NF, kojoj sam zahvalna za celu iznesenu trudnocu. Uglavnom, kontrakcije pracene menstrualnim bolom u donjem stomaku - nisu dobre (naravno, sem kada dodje sam porodjaj) i obavezno napomenuti doktoru koliko cesto ste ih imali, koliko dugo su trajale i da li su se ponavljale.

Krajem 5. i pocetkom 6. meseca ponovo mi se javljaju kontrakcije pracene menstrualnim bolom. Tada mi dr. uvodi i ginipral, strogo mirovanje i radi mi sve briseve. Ginipral sam pila do kraja 35. nedelje.

Braxton-Hiksove kontrakcije sam pocela da osecam isto negde krajem 5. i pocetkom 6. meseca. Braxton-Hiksove kontrakcije ne bole, vise su neprijatne. Kao da imam grc u stomaku. Ceo stomak se stegne i stvrdne, traju 30 sec do 1 minut / 2 minuta. I za njih mi je doktorica rekla, ako traju duze (10 do 15 minuta) obavezno da joj se javim. Ni to nije dobro. Kako odmice trudnoca, one postaju sve ucestalije. Ali se ponavljaju u nepravilnim intervalima. Ako se javljaju cesce od 4-5 puta u jednom satu kad je manja trudnoca, i to bi trebalo da se napomene doktoru.

Vodite racuna o malim signalima, i osluskujte svoje telo!

sreda

Broj poruka : 4
Location : Beograd
Datum upisa : 09.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 23/4/2012, 00:29

Mrvo ti si izgurala skoro do termina nemoj da brines. Jedna moja drugarica je bila odtvorena 2cm od 8 mes na kraju prenela 10 dana pa joj indukovali porodjaj, a nema sta nije probala i potapala se u bas toplu vodu i sex al nista tvrdoglava cura nije htela napolje.
Miro spavaj ti spavaj kad ces ako neces sad i sa setom ces se secati perioda kad se ukomiras 8h bez dizanja glave lol!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 23/4/2012, 09:24

Ja sa uz, opet ne registruju srcanu radnju c bebac porastao od prosle nedelje, zumancana kesa tu, sve ok, "samo" ne mogu da detektuju srcanu radnju. Kontrola za 7 dana. Poludecu! Trudim se da budem ok, ne mogu se ubijati pre vremena.

Zakazala u 16 sati u "Analife", ajd pa cemo videti sta svemirski uz kaze. Samo da covek nije miran Mad
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu