KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+76
sanjicica
Marija86
heart84
Sneza
bokica
rada78
vikica800
Melina
anak
Mrvica
kristina33
Tanja83
natalija
Zoka83
hany
nolinica
*AIDA*
MIRKA85
djole42
NatasaM
gagax81
Tinche
Sami
bobica83
ciklama
little monster
viktorija
laKole
maja76
zoxa
shenon
Botox
Annie
Cupava
Mali Princ
LaFolie
tanjica
JocY
ragaco
ninica2
lilly13
cicsa80
lolipop
KoMetaK
bak
marijas
Jelica
SSanja
missile
smarija
dragana76ns
Jejaaa
Orline
Xena
lilya
noja
Likoli
cvrle76
bebko
maus
mijaki
Kamilica
MAAKKI
medolino
grudva
ananana
Dacaa
Jelena*
Struzzo
BiKsi :)
maza1972
dr mali pariz
red
Mirjana
senka
dragmilk
80 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 7/12/2011, 15:15

Hvala Kami,zato sam napisala cekam kako god jer pisma nema a zbog praznika postoji mogucnost da nece skoro Rolling Eyes nervira me to sto cemo nalaze ponavljati ne zbog mene nego zbog mm...No sta sad sta je tu je lol!
Pari, Ananana ne krecem jos cekam pismo i do februara cu verovatno cekati (cekajuci Godoa) lol! sve vas stiskam d
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 7/12/2011, 15:32

Meni je teta Nada završila sve što se bolovanja tiče. Komisija mi je dala papir na kome piše da sam do 1. Februara na bolovanju. Drugog Februara kontrola sa nalazom ginekologa. Još su rekle da ću od Januara verovatno dobijati 100% plate. Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 7/12/2011, 15:40

Ne mogu sad da nađem onu temu o dodatnom osiguranju c
Pitala sam u školi, kažu da je u pitanju DDOR NS. Daju od 40 000 za carski, naravno, ako je neophodan. Meni dr nije rekao tek onako ćemo raditi carski, već da se u ovakvim slučajevima ne sme rizikovati, i da se obavezno radi cr. Valjda to spada u to...ko će ga znati.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 7/12/2011, 15:51

e mirka i mii imamo neko bracno osiguranje u dunav osiguranju
godisnje placamo min. 200eur,
kao neki vid blage stednje i penzije,
a bas cu se raspitati za to oko carskog jer i mi smo u firmi dodatno osigyrani i bas u ddor-u
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 7/12/2011, 16:33

O pa to dobro zvuči-štednja, penzija! Baš ću kasnije da procunjam po net-u, da vidim nešto više o tome.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 7/12/2011, 16:34

Isla sam danas kod hematologa, izvadili su mi prvo krv za ks (odlicna mi je, osim
leukocita, ali oni su poviseni od slinavosti ), pa posle 15 min kod
doce. Kaze doca ko vas salje, zasta... I ja mu ispricam. Kaze to je sad
nesto moderno da se rade Lupus i trombofilije, vi nemate posebne
indikacije, ali cemo uraditi Korak po korak na putu do bete + - Page 18 805311
Sutra na klinicki ponovo da mi izvade krv, ponovo.
Pise ne uputu za lab LA1/LA2 , KCT, vreme krvavljenja, fibrinogen, protrombinsko vreme, parcijalno protrombinsko vreme.
Ako sve bude ok, a on veruje da hoce, u ponedeljak rezultati. Ako ne, ima dalja ispitivanja Korak po korak na putu do bete + - Page 18 805311
Kakve su to trombofilije? Stecene? Urodjene? Sta je sta?
Koje su koje? Koje mi fale, kad mi ovo urade Embarassed Skroz sam se pogubila Embarassed
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 7/12/2011, 17:07

Bak bravo radost
to im je standardna prica mnoge su odbijali koji idu na uput,
sacekacemo dr nasu, Very Happy
ja sam sve odjedmom,
stecene 6 ampula a posle i urodjene ( 3 gene)
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 7/12/2011, 17:49

bak to je za stečene trombofilije-tu se i trombociti i d-dimer rade.
Urođene su ti one koje si nasledila, nosiš ih u genima (MTHFR, LeidenV, Proto.II),i rade se genetskom analizom, a stečene si vremenom stekla.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 7/12/2011, 18:54

SSanja ::Cure, stigao nalaz PAI:
Analiza: Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza za PAI-1 (Plazminogen Aktivator Inhibitor-1) gen. Analiza je
izvršena sekvenciranjem na AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1.
Nalaz: U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G genotip koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih nivoa
plazminogen aktivator inhibitora-1.

Sta znaci ovo.... :)
To znači da imaš poremećaj koagulacije u smislu vreste urodjenih trombofilija, ali da si heterozigot. Rekla bih da i bebko naša ima isto.
Primaćeš niskomolekularne heparine (Fragmin, Fraxiparin Clexane i sl) u postupku.Imaš temu na ženskom sterilitetu kao MTHFR (to je jedna od pretraga za urodjene trombofilije , ali je naziv teme takav) pa možda tamo neko pre vidi. Ovde ti se post zaguibi u moru drugih.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 7/12/2011, 19:31

e vala, nek si došla i otkrila joj ovo čudno pismo kojim piše njen lekar Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 7/12/2011, 19:37

Razz Pariz Korak po korak na putu do bete + - Page 18 0913
Pozdravljam korake...
Al ne mogu da vas pratim, sve ste strpale u isti koš, puno cura, puno priča a ja retko Razz , a mi ovo zape za oko.
Nisu svi radili PAI kod urodjenih trombofilija, češće samo FII FVLeiden i MTHFR, iako je i to u sklopu. Al isto na kraju u smislu terapije
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 7/12/2011, 19:50

dr mali pariz ::bak to je za stečene trombofilije-tu se i trombociti i d-dimer rade.
Urođene su ti one koje si nasledila, nosiš ih u genima (MTHFR, LeidenV, Proto.II),i rade se genetskom analizom, a stečene si vremenom stekla.

Hvala, dr nasa Korak po korak na putu do bete + - Page 18 582639 Trombociti radjeni danas u sklopu ks, sve ok.
Onda cu sledece nedelje da uradim urodjene, mada sam mislila da radim samo MTHFR i LeidenV, sad vidim da je SSanja radila i PAI, ti pominjes i Proto II, nemam pojma.
Jesi ti radila sva 4?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 19:52

Bak, dušo, sve ove analize i mene čekaju 21. decembra, pa upijam sve što kažete
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 7/12/2011, 19:59

evo me Bak, morala sam iskopati šta sam radila...dakle MTHFR, FV Leiden I Protrombin 20210
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 7/12/2011, 20:01

imam pitanje... Ranije (pre VTO pokusaja), imala sam edometrijum 13/14mm, na UZ. Ciklusi mi uvek kasne, po nedelju /dve, Sumarac sumnja na nizi progesteron, znacemo uskoro. Ali od kako sam u VTO prici, cini mi se da mi je endometrijum tanji. Prvi put u feb je bio super, prvi ciklus posle toga je bio obilan, pa sve manji, pa letos neuspesna stimulacija, 8mm 12dc, odustali smo jer folikuli nisu mrdali sa 12mm. I od tada bas imam slabije menstruacije, prvi i drugi dan su kao ranije cetvrti... Planirala sam da pokusam opet na prolece, malo sam se zabrinula oko tih slabih ciklusa, endometrijuma.... Koliko sve to ima veze? Da li je mozda od pada hormona nakon stimulacije?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 7/12/2011, 20:05

Aha, znaci i taj protrombin 20210 Very Happy
Sad sam spremila pare za ova dva, MTHFR i FVLaiden, pa, cu mozda za dve nedelje i ta druga 2. Ispada da njih ima podosta, FII, pa taj protrombin, pa PAI, pa.... A svaki po 3100 Crying or Very sad

Inace na listi za lab na hematologiji ima i Faktor V Wink Tj imaju svi od V do XIII, i jos neki koji mi poznato zvuce lol! Al nije doca stiklirao ni uneo u komp, tako da ...

Odoh da trazim gde ima onako po redu faktori i njihovi drugi nazivi, ili je Loli ili Orli pisala negde, mozda je to to, samo se drugacije zove Wink

Noja debelice Korak po korak na putu do bete + - Page 18 766699


Poslednji izmenio bak dana 7/12/2011, 20:07, izmenjeno ukupno 1 puta
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 20:07

Čekaj , čekaj, Bak, pa jel ti to sve radiš o svom trošku, ne možeš na uput, ili jeli to cena sa uputom?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 7/12/2011, 20:08

Kamilice, mislim da to nigde nece da rade na uput, mada ima gde moze da se uradi Crying or Very sad Kazu nema indikacija. I sve su cure radile privatno, koliko se ja secam. Za urodjene. Stecene na uput

I PAI je 4500, presla sam se lol!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 20:14

A-ha. E pa kad odem 21.dec, ima da joj kažem (hematoligu), da nemam nameru da idem u ispitivanje u nedogled, i da mi uradi sve moguće analize ODMAH! Neću izaći dok to ne izdejstvujem, nema šanse...
Nije li pobačaj dovoljna indikacija, pa jel treba da pobacim još 3 puta, pa da bude indikacija? Shocked
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 7/12/2011, 20:19

Da na zalost, najmanje tri pobacaja su idikacija
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 7/12/2011, 20:20

Problem je sto su stecene hematoloska analiza a urodjene su GENETSKA analiza i to moze samo genetska laboratorija da uradi Wink A one su bas retke
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 7/12/2011, 20:35

Da da i ja sam placala urodjene po 3000din jedan
u visegradskoj na sudskoj medicini licno
nosila iz ns krv jer kod nas u avgustu
, to vadjenje ostalih tipova faktora gena zavisi da li
treba kad se urade stecene oni vide iz rezultata sta i.koji gen da se
proveri na osnovu lupusa, proteina, homocisteins
on se povezuje sa mthfr ako je povecan itd svasta oni vide i iz
stecenih pa salju na urodjene i jja nisam mislim radila taj pai
, kami nekad nece da ti daju da ih vadis ni onaj steceni deo na uput ,
tvrdoglave moras da ubedis dr hematologa
trebali.smo kuckati na temi imunilog
Evo sad sam proverila koje sam ja radila
Protrombin G20210A normalan homozigot
Faktor V laiden normalan homozigot, genotipa gg
I MTHFR C 677T isto normo stim da mmi je homocistein 5,9
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 20:56

dr mali pariz ::evo me Bak, morala sam iskopati šta sam radila...dakle MTHFR, FV Leiden I Protrombin 20210
I ja radila ova tri, taj PAI nisam, čak ni u ovoj drugoj turi.
[quote="bak"]Aha, znaci i taj protrombin 20210 Very Happy
Sad sam spremila pare za ova dva, MTHFR i FVLaiden, pa, cu mozda za dve nedelje i ta druga 2. Ispada da njih ima podosta, FII, pa taj protrombin, pa PAI, pa.... A svaki po 3100 Crying or Very sad

Inace na listi za lab na hematologiji ima i Faktor V;) Tj imaju svi od V do XIII, i jos neki koji mi poznato zvuce lol! Al nije doca stiklirao ni uneo u komp, tako da ...

Ja sam Bakiška napisala nazive faktora koagulacije, i to se odnosi na stečene trombofilije. I ne samo na to nego i na neke druge poremećaje vezane za koagulaciju.

Jesam li dobro skontala: pročitala si Faktor V na toj svojoj listi, i pomislila da je to Faktor V leiden?

Zatamnih ti ovaj gore FII, jel i njega radiš odvojeno od velikog koagulacionog statusa, nije ti u onim ostalim faktorima?


Kamilica ::Čekaj , čekaj, Bak, pa jel ti to sve radiš o svom trošku, ne možeš na uput, ili jeli to cena sa uputom?

I ja sam urođene trombofilije radila o svom trošku, no ja ti iz druge države pa nisam neko mjerilo Very Happy

Koraci ljubim sve, a naročito nače čekalice velikih beta.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 7/12/2011, 21:30

ja sam iz pomenute države,pa sam o svom trošku radila... Wink skoro 10 000 sva tri su bila prošle godine kad sam radila
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 7/12/2011, 21:31

Loli, zeno, kao da me pirtas na kineskom lol! Nemam pojma sta je taj FII samo sam negde videla da je neko rekao da ga je radio. Embarassed
Taj Faktor V nije ONAJ Faktor V? Kuku, spanska serija sa faktorima lol!
U Heloxu cu uraditi MTHFR i Faktor V Laiden, to je ok? Da se ne izblamiram tamo Embarassed
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu