KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+76
sanjicica
Marija86
heart84
Sneza
bokica
rada78
vikica800
Melina
anak
Mrvica
kristina33
Tanja83
natalija
Zoka83
hany
nolinica
*AIDA*
MIRKA85
djole42
NatasaM
gagax81
Tinche
Sami
bobica83
ciklama
little monster
viktorija
laKole
maja76
zoxa
shenon
Botox
Annie
Cupava
Mali Princ
LaFolie
tanjica
JocY
ragaco
ninica2
lilly13
cicsa80
lolipop
KoMetaK
bak
marijas
Jelica
SSanja
missile
smarija
dragana76ns
Jejaaa
Orline
Xena
lilya
noja
Likoli
cvrle76
bebko
maus
mijaki
Kamilica
MAAKKI
medolino
grudva
ananana
Dacaa
Jelena*
Struzzo
BiKsi :)
maza1972
dr mali pariz
red
Mirjana
senka
dragmilk
80 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od red 14/12/2011, 09:47

Biksi :) ::

Red, divan ti je potpis :)! Kad ideš na sledeći uz? imaš li kakvih mučnina i ostalih trudničkih zavrzlama?

Biksi... zagrljaj
rekla mi je dr da dodjem na kontrolu za 10 do 14 dana, a bila sam u petak 9.12. ne znam kad cu ici, ne znam ni da li mi se ide kod njih vise (u Genesis),ja i moja dr se bas ne razumemo, ja nju jedno razumem ona nesto drugo napise na izvestaju, uglavnom, izasla sam sludjena i preplasena...
sad uspevam da se smirim, sacekacu da vidim koji dan sledece nedelje cu da odem i gde...
simptomi...ne bas mnogo...plasim se da li je sve u redu, jer sem sto moram nocu da ustajem da piskim, nekad i po dva puta, i sto posle jako tesko zaspim, nista nemam vise. Nekad kad ustanem kao da me ustine stomak, neki cudan osecaj...i ta temperatura koja me prati vec dugo, mada nju merim jednom u pet dana...brze se zamorim, ali to pripisujem svom neaktivnom zivotu u poslednjih mesec i nesto...
poljubac
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 14/12/2011, 10:02

Red, ja ustajem po najmanje 4 puta u toku noći! Umorna sam nenormalno. Znači, kao da me je pregazio tenk. I te dve stvari su sasvim OK u trudnoći.
Ono što se kod nas dve razlikuje je to što ja ne mogu da se probudim, pa se po nekad bojim da ću ostati na šolji da spavam Wink A drugo je temperatura. Pošto sam ja hladnokrvna životinja, ja sam imala neku oko 36.9 dva dana i to je to. Sada sam opet oko 35 sa nešto! Ali, to nije baš normalno...naročito ako uzmemo u obzir i količinu utrogestana i ovog drugog progesterona koji unesem u sebe za jedan dan.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 14/12/2011, 10:05

dr mali pariz ::Nisam pila gluko kad sam otišla na Institut i radila te nalaze

Pari da li ga pijes jos uvek?Meni je dr smanjila sa 2x850mg na jedan dnevno.Do 12nedelje.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 14/12/2011, 10:08

Lilly13 za beta
navijači2 navijači2 navijači2
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Annie 14/12/2011, 10:30

maza1972 ::Lilly,Grudva...navijam za BETU!!! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Nije me bilo par dana,bila sam vredna -uzela upute za VTO ,radila hormone ,zakazala briseve....
Pohvaljujem zaposlene u N.Frontu ,stvarno su uigrani,sve ide glatko,čak su veoma ljubazni i ekspeditivni.

Evo rezultata:
Estradiol 143 (77-921)
Lh 4.28 (2.39-6.60)
Fsh 5.44 (3.35-21.63)
Progesteron 1.2 (0.32-0.95)
Prolaktin 294.37 (108-557)
Testosteron 1.16 (0.45-3.74)

T3 2.10 (0.89-2.44)
T4 115.15 (62.67-150.83)
TSH 3.54 (0.35-4.94)
Ja sam zadovoljna jer se nisu poremetili od stimulacije,isti su kao u januaru,osim TSH ,koji mi je bio 1.6,sad je duplo veći...šta mislite,jel od stimulacije ili biohemijske i kako da ga spustim ispod 2?


Mazo, svaka cast za rezultate! Odlicni su ti! A AMH nisi radila?
Ja imam tuznu vest a to je da mi je AMH sa 0,4 od pre 9 meseci, pao na 0,06. Idem danas i u Biomedicu da ponovim, jer sam ovaj los rezultat dobila u Konzilijumu. Tesko mi je da poverujem da mi je za ovo kratko vreme, ovako pala rezerva j.c.
A hocu da konkurisem i za drugi pokusaj o trosku drzave, sad ne znam da li ce me pustiti kad vide AMH. U medjuvremenu sam imala taj neuspesni pokusaj VTO, kada mi je stimulacija prekinuta 10-og dana zbog nijednog folikula. Da li na ove hormone ima uticaja to sto mi je ovo prvi ciklus posle stimulacije?
Inace, iz 2 dana m.c. mi je:
FSH - 9,57
LH 3,39
Estradiol 26,4
Cekam jos Inhibin B.
Molim sve kutanjke za savete. Hvala. Puno vas ljubim!!!

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 14/12/2011, 10:54

Ja da prijavim da verovatno danas idem da uradim briseve i papu ako me na granici puste da izađem Rolling Eyes
Moram da požurim jer imam osećaj da samo što ne procurim i pored mikrića Rolling Eyes
mazo dobri su rezultati yes
annie ja ti ne znam odgovor,nikada nisam radila amh,a i da uradim,zbog pcos verovatno bi bile povišene vrednosti Rolling Eyes javiće se već neka od cura koja ti može pomoći cvet
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 14/12/2011, 11:24

Annie, stvarno grozno izgleda taj novi AMH, ali baš mi je čudno da je tako pao. Znaš, da su ti u stimulaciji istrošili rezervu, bilo bi možda i OK. Ali koliko se sećam, nisu ti je ni takli, tj. stimulacija je prekinuta jer nije bilo folikula koji rastu.
Hajd' ti to pile moje ponovi.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 14/12/2011, 11:38

Dacaa ::
dr mali pariz ::Nisam pila gluko kad sam otišla na Institut i radila te nalaze

Pari da li ga pijes jos uvek?Meni je dr smanjila sa 2x850mg na jedan dnevno.Do 12nedelje.
Ej, Dacao, nisam smanjivala ,ali imam u iduću sredu zakazano kod nje, pa ćemo videti.
Treba da vidim i zbog štitne i zbog IR.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Annie 14/12/2011, 11:39

Draga moja Mirjana, ponovicu vec danas, pa cemo videti. Ali sve mislim, mozda mi se rezerva za ovih 9 meseci sama od sebe istrosila, nestala nekako. Mozda zbog nervoze, stresa oko svega toga. Ne znam. A da, inace, u postupku za VTO nisu je ni takli, nisam imala nijedan folikul pa su mi zato obustavili dalju stimulaciju inekcijama.

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 14/12/2011, 12:01

Annie, a jesi li razmišljala o prirodnjacima?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 14/12/2011, 12:04

Bebko, je l te pustiše?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Annie 14/12/2011, 12:05

Jesam DR Pari, pre stimulacije za vto, isla sam 4 meseca konstantno, od juna do oktobra, na folikulometrije,ali nije bilo nijednog folikula, tuj. vodeceg folikula. Bilo je bukvalno par malih za to vreme.
A za to vreme, po upustvu dr Svetlane Vujovic bila sam na cikloproginovi i primala sam Estradiol 3. i 6. dana ciklusa.

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 14/12/2011, 12:10

Čudno Annie...u čemu je problem da ti mesecima nemaš ovulaciju?
Da li nemaš problem sa insulinskom rezistencijom, ona u principu vuče za sobom PCOS,ali i ne mora, ali hoće da izostaju ovulacije zbog nje...
Kakvi su ti sad nalzi- na čemu je taj tumor bio?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Annie 14/12/2011, 12:26

Ne znam Pari. Insulinsku rezistenciju nisam radila, ne znam sta je to, moram da potrazim informacije o tome.
Taj tumor je bio na desnom jajniku. Pojavio mi je pred prvu i jedinu inseminaciju (u "Ivanovicima"), koristila sam terapiju klomifenom i pregnilom i dr Goca mi je tada savetovala da uradim laparoskopiju ako IUI ne uspe. Sto sam i uradila 2 meseca kasnije i tada mi je dr Ana Mitrovic u N. Frontu izvadila taj posle se ispostavilo benigni tumor. Dr Goca je sumnjala da je dermoid ili tumor, onako odokativno je ocenila, ali eto pravilno.
Laparo je pokazo da imam i manje ognjiste endometrioze, sto je dr Vujovic rekla da je prvi stepen endometrioze. I Vujovicka me sad vodi da imam Insuff.Ovarii prim. Praecox gr I-II.
A inace radila sam analize kariotip (OK mi je), antitela - antinuklearna, imunokompleksi, antikardiolipinska, antifosfolipifna, antiovarijalna, zatim virusoloska, bakteriolosku i parazitolosku serologiju, sve je bilo OK.

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 14/12/2011, 12:31

O.k. Problem ti nije zanemarljiv...jesi li razmišljala da npr. uradiš histero pre postupka-središ endometriozu koja nije poželjna, i uradiš donaciju jajne ćelije?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Annie 14/12/2011, 12:36

Posle laparoskopije, koja je pokazala endometriozu, a inace i subserozni miom na desnoj strani zadnjeg zida materice, pitala sam dr Anu Mitrovic, posto sam zakazala i histeroskopiju, da li ce mi skinuti taj miom i endometriozu u bas toj histeroskopiji.
Kada je odradila histero, ja sam videla da nije ni pipnula ni endometriozu, ni miom, sve je ostalo, pitala sam je zasto je to tako, ona mi je odgovorila da to dvoje nisu problemi za zatrudnjivanje!?!
Nakon toga sam promenila doktorku. Samim tim i privatnu kliniku.

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Annie 14/12/2011, 12:39

A da, za donaciju j.c. si me Pari pitala, mislila sam da pre donacije, pokusam sve moguce da dobijem svoju jajnu celiju. Pisala sam dr Sonji Lazarovskoj, koja mi je savetovala donaciju.
Ali eto petljam se s doktorima u SRB, ne mogu da nadjem nijednog koji bi se posvetio mom malo tezem slucaju. Isla sam kod prof. Ljubica, isla sam u Ivanovice, doduse ne kod Goce, vec kod te Ane, ici cu kod prof. Nebojse Radunovica. Ne znam vise kome da se okrenem. Idem kod prof. Vujovic.

Annie

Broj poruka : 102
Location : Beograd
Datum upisa : 22.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilly13 14/12/2011, 12:42

beta <1
suze same teku
možda je tako i bolje da se izliju i isperu dušu pa da se nastavi sa životom

znam da sve znate,kako izgleda, kako se osjeća i da me razumijete
i hvala vam na tome
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 14/12/2011, 12:43

Annie, ne znam kako da ti pomognem. Ja sam takođe htela svoju jajnu ćeliju, pa sam se borila za istu. Možda da uradiš ovo što ti je rekla Pari.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 14/12/2011, 12:44

Lilly v
Jako mi je žao!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 14/12/2011, 12:45

Apsolutmo te razumem, probati da dobiješ svoju,ali ipak bi postupak bio uspešniji da nije samo jedna ćelija, možda da kombinuješ...ne znam. probaj, ali nemoj samo isuviše vremena tome posvetiti...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 14/12/2011, 12:48

Uh Lilly... No
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 14/12/2011, 12:52

Lilly, zagrljaj , žao mi je.

Bebko sretno na brisevima usne
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 14/12/2011, 12:55

Lilly, uh kako mi je žao!!!Dokle više te negetivne bete, baš sam razočarana... zagrljaj
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od shenon 14/12/2011, 13:07

[quote="ragaco"]
Evo da i ovde napisem kako stvari stoje kod nas :u sredu smo na ponovljenim konsultacijama u Frontu dobili resenje o iskljucenju iz programa za VTO
Razlog je spermogram- od 31 milion ukupno pokretnih je 4% u mestu,96% nepokretno,a morfoloski ispravnih takodje samo 4%.
Pavlovic nas je poslao na razgovor kod nacelnice Garalejic...


Ja sad vise nista ne razumem... Mi smo prosli komisiju u Frontu, kod mene sve ok a mm 3mil od kojih 7% pokretnih, 0% progresivnih a morfologija isto nesto sitno, nemam sad nalaz kod sebe. Dr Pavlovic se isto neckao da nas pusti a i ja jos nemam HSG i na kraju nas pustio. Treba da se javim u januaru sad sam na ciklproginovoj.
Bojim se da mozda ipak odustanu od nas, ako je to moguce sad...
Kako odlucuju? Nije mi jasno...
Ja sam bila odlucila da se malo odmorim od interneta jer se jako potresem losim vestima i stvara mi paniku, medjutim nisam izdrzala i sad kad videh ragacin mejl opet me uhvati nemir i negativne misli...
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu