KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+76
sanjicica
Marija86
heart84
Sneza
bokica
rada78
vikica800
Melina
anak
Mrvica
kristina33
Tanja83
natalija
Zoka83
hany
nolinica
*AIDA*
MIRKA85
djole42
NatasaM
gagax81
Tinche
Sami
bobica83
ciklama
little monster
viktorija
laKole
maja76
zoxa
shenon
Botox
Annie
Cupava
Mali Princ
LaFolie
tanjica
JocY
ragaco
ninica2
lilly13
cicsa80
lolipop
KoMetaK
bak
marijas
Jelica
SSanja
missile
smarija
dragana76ns
Jejaaa
Orline
Xena
lilya
noja
Likoli
cvrle76
bebko
maus
mijaki
Kamilica
MAAKKI
medolino
grudva
ananana
Dacaa
Jelena*
Struzzo
BiKsi :)
maza1972
dr mali pariz
red
Mirjana
senka
dragmilk
80 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 7/12/2011, 21:36

nećeš se izblamirati. Tamo sam radila, i ništa tad nisam znala. Tražila sam pretrage na UROĐENE trombofilije, oni su rekli da se ispituju ta tri gena koja sam ti i navela.Kad već radiš, radi sve, skrpi još tih 3-4 hiljade, bar nećeš razmišljati što nisi onaj, a ako ga sad izbegneš, nećeš ga skoro odraditi
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 21:42

Aaaa, pa ne mogu da verujem, da tako ide, probaću nešto da imuvam na uput
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 21:50

bak ::Loli, zeno, kao da me pirtas na kineskom lol! Nemam pojma sta je taj FII samo sam negde videla da je neko rekao da ga je radio. Embarassed
Taj Faktor V nije ONAJ Faktor V? Kuku, spanska serija sa faktorima lol!
U Heloxu cu uraditi MTHFR i Faktor V Laiden, to je ok? Da se ne izblamiram tamo Embarassed

Jbg, naučila dušo. Taj "obični" FII je u sklopu svih onih ostalih faktora. A Faktor V, nije Faktor V Leiden, i mene malo bunilo, pa pitala docu.

Uglavnom da ti bude jasnije Veliki koagulacioni status se odnosi na te faktore od FI do čini mi se FXII, sa onim PT, PTT, protrombinskim vremenom, itd. A na urođene trombofilije radiš ta Tri MTHFR, F V Leiden i taj protrombin, eto ima i taj četvrti PAI, ja to nisam radila.

Kamilice nećeš se obrukati, ako možeš idi i uradi sama. Ima cijenovnik Konzilijuma i Helixa na netu izražen u bodovima. Jedan bod-95 dinara. Mene MTHFR i protrombin koštali u avgustu 100 evra

Edit: Pukla sam, kako sam pročitala da će Kamilica da se obruka pa joj se obraćam v . Bak nećeš se obrukati, možeš tamo da uradiš sve bez problema.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 7/12/2011, 22:09

Protrombin je drugo ime za faktor II a faktor V Leiden je mutirani faktor V.
Ljubac, valjda sam vam pomogla
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 22:14

orline ::Protrombin je drugo ime za faktor II a faktor V Leiden je mutirani faktor V.
Ljubac, valjda sam vam pomogla

Jbg ja taman mislila da sam nešto skontala, kad cvrc nisam.
Ja radila posebno FII na velikom koagulacionom, i posebno FII protrombin G20210A, jeli i on mutirani faktor II?
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 7/12/2011, 22:17

FII na velikom koagulacionom je mjerenje vrijednosti faktora u krvi (kao što ti je FVII 65%) a to drugo je genska analiza, da li si homozigot normalan, heterozigot (pola normalan, pola mutiran) , ili homozigot mutiranKao rezultat rada gena imaš koncentraciju faktora u krvi. I jeste komplikovano.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 22:25

orline ::FII na velikom koagulacionom je mjerenje vrijednosti faktora u krvi (kao što ti je FVII 65%) a to drugo je genska analiza, da li si homozigot normalan, heterozigot (pola normalan, pola mutiran) , ili homozigot mutiranKao rezultat rada gena imaš koncentraciju faktora u krvi. I jeste komplikovano.

E sad sam ukapiro, mislim jeste da sam Bosanka, al rade bubrezi lol!
Na običnim nalazima fakora su samo vrijednosti, kao npr. broj eritrocita. Ali određeni faktori (ili svi zbunjen jer nađoh tamo neke vezane i za hemofiliju npr.) mogu nositi gene urođenih bolesti. pa sam zato radila MTHFR i to gen C677T, i FII protrombin i njegov gen G202102A.
Znam da te zamaram, ali pitam te zbog svojih faktora vezanih za hemofiliju, znam da je ne mogu bolovati, ali je mogu prenijeti.I Faktor IX i Faktor XI su mi viši jel postoji mogućnost da prenosim hemofiliju? Ali dobuše koliko sam razumila ti bi faktori trebali biti niži, a ne viši od granica normale.


Poslednji izmenio lolipop dana 7/12/2011, 22:49, izmenjeno ukupno 1 puta
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 7/12/2011, 22:26

Majko rodjena....ima li kraja?

Ne smem ni da izgovorim, ali srecna sam sto vas nista ne razumem oko stecenih i urodjenih trombofilija. Devojke mile, srecno vam bilo.

Kami Korak po korak na putu do bete + - Page 19 582639

Bakic...kakva bruka breee, nije na tebi da znas sve to...srecno Korak po korak na putu do bete + - Page 19 490909

DrugariKorak po korak na putu do bete + - Page 19 692299
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 7/12/2011, 22:45

Evo jednog mutanta Very Happy
obećavam da ću sutra postaviti šta su meni tražili od stečenih tromb.
Za urođene mi čika Stojke tražio sva četiri i kako sam ja MTHFR homo i PAI hetero mutant on rekao da imam blažu mutaciju nego da sam mutant na druga dva Rolling Eyes e sad možda je hteo samo da me uteši Rolling Eyes
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 22:51

A ako se utvrdi mutacija na nekom od tih gena, šta onda, ima li leka, ili samo aspirin, fraxiparin...Mislim i šta onda s tim, osim saznanja da sam mutant?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 7/12/2011, 22:56

Ja sam dobila terapiju:
injekciju OHB12 pred postupak,
beviplex 2x2
folnak 2x1
aspirin 100 1x1
i fraxiparin 0,3 pa 0,4 posle et-a
valjda nisam nešto zaboravila zbunjen
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 7/12/2011, 23:00

lolipop ::

Uglavnom da ti bude jasnije Veliki koagulacioni status se odnosi na te faktore od FI do čini mi se FXII, sa onim PT, PTT, protrombinskim vremenom, itd. A na urođene trombofilije radiš ta Tri MTHFR, F V Leiden i taj protrombin, eto ima i taj četvrti PAI, ja to nisam radila.

Ovo sve mi rade na klinickom.

Mene MTHFR i protrombin koštali u avgustu 100 evra Mnogo bre Shocked

. Bak nećeš se obrukati, možeš tamo da uradiš sve bez problema.
Korak po korak na putu do bete + - Page 19 275568

lolipop ::
orline ::FII na velikom koagulacionom je mjerenje vrijednosti faktora u krvi (kao što ti je FVII 65%) a to drugo je genska analiza, da li si homozigot normalan, heterozigot (pola normalan, pola mutiran) , ili homozigot mutiranKao rezultat rada gena imaš koncentraciju faktora u krvi. I jeste komplikovano.

queen Mnogo ti hvala Orline, nemas pojma koliko znaci kad ti neko malo pojasni. Korak po korak na putu do bete + - Page 19 275568

E sad sam ukapiro, mislim jeste da sam Bosanka, al rade bubrezi lol! Ito punom parom Very Happy


Mislim da mi je malo jasnije lol! Korak po korak na putu do bete + - Page 19 279933
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 23:01

I ja mislim Kamilice da je terapija kod mutacija ista, mislim iste su vrste lijekova, ali svakome u zavisnosti od tipa vrste mutacije ide drugačija doza. Ali mnogo znače lijekovi djevojkama koje su sa mutacijama, naročito u visokoj trudnoći. Ne toliko u začeću, mada se i to dešava.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 23:04

bebko ::Ja sam dobila terapiju:
injekciju OHB12 pred postupak,
beviplex 2x2
folnak 2x1
aspirin 100 1x1
i fraxiparin 0,3 pa 0,4 posle et-a
valjda nisam nešto zaboravila zbunjen
A-ha. Znaš zašto pitam, zato što ja sa tatine strane a i sam otac imam jako puno troboza, ali bašsvi stričevi i tetka, a ona je imali 3 pobačaja, pre nego će roditi prvo dete. Pa se pitam ima li tome leka?
Loli, i meni je kao i Baku sad malo jasnije...
Bak, drago mi je da ti je jasnije, jer i ja učim sad, čisto da ne budem mulac, kad odem kod hematologa.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 7/12/2011, 23:07

Kami,onda ti obavezno uradi urođene...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 23:08

Pa, naravno, to ću sve reći hematologu i insistirati da nekako uradim i to na uput, naravno platiću ako treba, ali uraditi moram obavezno!!!
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 23:10

http://www.konzilijum.rs/files/konzilijum_analize.pdf

Bak eve ga cjenovnik, kad sam ja radila u avgustu cjenovnik im je bio u tim nekim bodovima. A kako sad vidjeh na ovom cjenovniku iznos za F V Leiden, on je tek da padneš u nesvjest!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 7/12/2011, 23:12

E, ja nikako da pitam, da li hematolog prepisuje fraxiparin, ili se mora kupovati na slobodno? Ko daje uput za hematologa, ginekolog, ili lekar opste prakse? I koji hematolog je dobar u NS-u? Kad sam vec toliko pitanja postavila, moze i jos jedno - koliko se ceka kad zakazem recimo sutra (dve tri nedelje, mesec dana?)
?
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 23:18

dragana76ns ::
Ne smem ni da izgovorim, ali srecna sam sto vas nista ne razumem oko stecenih i urodjenih trombofilija. Devojke mile, srecno vam bilo.
Draganče znam draga da je mnogo bolje ne znati ništa, i otići kod doce samo da bi se vratio trudan. A tako ćeš ti polako u januaru. Jel tako?

bebko ::Evo jednog mutanta Very Happy
E dragi moj mutant mili, ma svi smo mi draga sa po nekom falinkom, dobro je kad nas samo mutantima nazivaju.

Kamilica ::
A-ha. Znaš zašto pitam, zato što ja sa tatine strane a i sam otac imam jako puno troboza, ali bašsvi stričevi i tetka, a ona je imali 3 pobačaja, pre nego će roditi prvo dete. Pa se pitam ima li tome leka?
Loli, i meni je kao i Baku sad malo jasnije...
Bak, drago mi je da ti je jasnije, jer i ja učim sad, čisto da ne budem mulac, kad odem kod hematologa.

Kamilice ništa to ne mora da znači da je tako. Ja sam bila ubjeđena da imam trombofiliju, svi sa očeve strane umrli od starosti sve je živilo po 90 godina, a sa majčine strane svi od infrakta. Mislila sam da i ja garant imam trombofiliju, čak htjela na svoju odgovornost uzeti aspirin. No ispostavilo se sasvim drugačije. Bez hematologa ništa, sa ovim lijekovima i dijagnozama nije se šaliti, ali nimalo.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 7/12/2011, 23:21

lolipop ::
Znam da te zamaram, ali pitam te zbog svojih faktora vezanih za hemofiliju, znam da je ne mogu bolovati, ali je mogu prenijeti.I Faktor IX i Faktor XI su mi viši jel postoji mogućnost da prenosim hemofiliju? Ali dobuše koliko sam razumila ti bi faktori trebali biti niži, a ne viši od granica normale.
Kad je sklonost krvarenju, onda su faktori u krvi niski, nema ih dovoljno. Nisam hematolog, to su baš usko stručne stvari, viša matematika. Možda su ti kompenzatorno povišeni ostali, da poprave tamo gde nema sedmog. (ovo nemoj reći Miljiću, ne pričam iz knjige , nego 'nako, hehe)
Ako imaš problem na genu koji stvara neki faktor možeš ga prenijeti. Ali sad...da li imaš jedan ili dva gena (hetero ili homozigot) pa da li su za bolest da se ispolji potrebna oba gena. A od oca dolaze drugačiji geni. Tako da je komplikovano. Ne brini Loli, imaš ti dosta godina, ispoljilo bi se to već na neki drugi način. A trudnoću će pomoći lekovima i eto.
Žao mi što ova korisna prepiska ode u vetar ovde na Koracima Rolling Eyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 23:25

Čupo, meni je dala uput i ginekolog i lekar opšte prakse, jer ne znam ko od njih može. A spisak analiza mi dala Pjevićka. Idem 21. dec kod hematologa, pa ćemo videti. A lekove ti preporuči i da hematolog, što naravno mora znati i dr koji radi VTO. Najbolja je dr Gorana Mitić a muž joj je imunolog, pa se i s njih konsiltuje.
Loli, znam da ne mora da znači, ali svi moji stričevi su umrli ili od tromba ili moždani udar, i to prerano, tetka proširene vene, otac sad ima 4 bajpasa. Prosto mislim da to debelo treba uzeti u obzir. Mada što ti kažeš, uopšte ne mora da znači
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 23:28

Cupava ::E, ja nikako da pitam, da li hematolog prepisuje fraxiparin, ili se mora kupovati na slobodno? Ko daje uput za hematologa, ginekolog, ili lekar opste prakse? I koji hematolog je dobar u NS-u? Kad sam vec toliko pitanja postavila, moze i jos jedno - koliko se ceka kad zakazem recimo sutra (dve tri nedelje, mesec dana?)
?

Čupava mislim da ih nema u slobodnoj prodaji, ili ako ima da su jako skupi. Znam da je Cici imala problem sa nabavkom istih. Mene kod hematologa u Jevremovoj poslao ginekolog opet u Jevremovoj. Ovdje u Sarajevu imam jednog gišu koji onako prihvati sve što donesem iz Beograda, pa se nadam da će me uputiti ovdje hematologu, moram to uvezati jer ukoliko mi bude neophodna krvna plazma moraću je primiti u bolnici, a ne mogu im doći baš onako s neba pa u rebra.
Jedino što ti mogu pomoći jeste da ti kažem da je pregled kod Miljića u Jevremovoj 60 evra, i od dolazi u Jevremovu 2 puta mjesečno.
Ljubim te čupkice čupava
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 7/12/2011, 23:30

orline ::
Žao mi što ova korisna prepiska ode u vetar ovde na Koracima Rolling Eyes

Ajd prebaciću ja samo da li na imunologiji ili na mutacijama?
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 7/12/2011, 23:32

Pa na mutaciju MTHFR, ionako bi trebalo promijeniti naziv teme, tj. dodati da su trombofilije u pitanju. Ne znam ima li posebna tema za to.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lolipop 7/12/2011, 23:40

orline ::
Kad je sklonost krvarenju, onda su faktori u krvi niski, nema ih dovoljno. Nisam hematolog, to su baš usko stručne stvari, viša matematika. Možda su ti kompenzatorno povišeni ostali, da poprave tamo gde nema sedmog. (ovo nemoj reći Miljiću, ne pričam iz knjige , nego 'nako, hehe)
Ako imaš problem na genu koji stvara neki faktor možeš ga prenijeti. Ali sad...da li imaš jedan ili dva gena (hetero ili homozigot) pa da li su za bolest da se ispolji potrebna oba gena. A od oca dolaze drugačiji geni. Tako da je komplikovano. Ne brini Loli, imaš ti dosta godina, ispoljilo bi se to već na neki drugi način. A trudnoću će pomoći lekovima i eto.
Žao mi što ova korisna prepiska ode u vetar ovde na Koracima Rolling Eyes

Skonto sam da je sklonost krvarenju kada su faktori niski. I isto sam u jednom trenutku pomislila da ovim faktorima organizam pokušava da izbalansira tamo gdje fali. Ali nije onaj Miljić baš neki sagovornik, dok namješta one tri dlake na glavi i priča o jednoj stvari sa mnom, sasvim drugu dijagnozu izvuče iz rukava.
A kad mi se po glavi provrtila hemofilija,čitala sam negdje da je žene prenose, a muški obolijevaju: moja majka ima samo sestru,nema brata pa da mogu vidjeti da li je boluje, ja imam brata, znači mogla mu je mama prenijeti kao i meni, ja sam odmah pomislila na svoje muško čedo Very Happy . I dođe mi da brata natjeram na analize poslije svega ovoga.
Ne brini naći ćemo mjesto i ovoj temi pa prekopirati. Ako nisam koga zbunila sa : ja imam mamu, mama ima sestru, ja imam brata, brat ima sestru lol!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 19 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu