KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+76
sanjicica
Marija86
heart84
Sneza
bokica
rada78
vikica800
Melina
anak
Mrvica
kristina33
Tanja83
natalija
Zoka83
hany
nolinica
*AIDA*
MIRKA85
djole42
NatasaM
gagax81
Tinche
Sami
bobica83
ciklama
little monster
viktorija
laKole
maja76
zoxa
shenon
Botox
Annie
Cupava
Mali Princ
LaFolie
tanjica
JocY
ragaco
ninica2
lilly13
cicsa80
lolipop
KoMetaK
bak
marijas
Jelica
SSanja
missile
smarija
dragana76ns
Jejaaa
Orline
Xena
lilya
noja
Likoli
cvrle76
bebko
maus
mijaki
Kamilica
MAAKKI
medolino
grudva
ananana
Dacaa
Jelena*
Struzzo
BiKsi :)
maza1972
dr mali pariz
red
Mirjana
senka
dragmilk
80 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 3/12/2011, 22:38

Hm...znači tako kaže Vlaisavljević! Konsultacije kod njega su i letos bile 100eura. Pitala ja, jer sam htela da zakažem, kako bi mi on vodio stimulaciju, ali mi je objašnjeno da ne mogu da biram doktora. Valjda zato što sam bila preko fonda.
E sad, to star-mlad. To je ista ona njihova fora, kad te prvo ubeđuju da ti nije ništa, pa onda kad bude kasno, pitaju:"Šta ste čekali do sad'?"
I nije mi jasno, kakve veze ima što su ti zapušeni jajovodi? Pa da nisu, možda ti ne bi ni trebala VTO!
I opet dođosmo do čekanja blasti...kakve to veze ima? Pa i mi smo ovde već apsolvirali da uspešnost postupka ne zavisi (samo) od toga!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 3/12/2011, 23:33

Mirjana ::Hm...znači tako kaže Vlaisavljević! Konsultacije kod njega su i letos bile 100eura. Pitala ja, jer sam htela da zakažem, kako bi mi on vodio stimulaciju, ali mi je objašnjeno da ne mogu da biram doktora. Valjda zato što sam bila preko fonda.
E sad, to star-mlad. To je ista ona njihova fora, kad te prvo ubeđuju da ti nije ništa, pa onda kad bude kasno, pitaju:"Šta ste čekali do sad'?"
I nije mi jasno, kakve veze ima što su ti zapušeni jajovodi? Pa da nisu, možda ti ne bi ni trebala VTO!
I opet dođosmo do čekanja blasti...kakve to veze ima? Pa i mi smo ovde već apsolvirali da uspešnost postupka ne zavisi (samo) od toga!
Miro, ovo za jajovode je bilo u kontekstu da je upravo to nas problem zbog cega smo dospeli na vto, a sve ostalo je ok i ne treba nista vise da cackamo. I da, obratio je paznju na moj prolaktin, pitao sta uzimam od terapije i rekao da nastavim sa istom. Sto se blasti tice, on je sam naglasio da je uspesnost u Mariboru veca jer tamo cekaju blastociste. Eto, mislim da sam vam sada sve prenela sa ovih paprenih konsultacija Korak po korak na putu do bete + - Page 14 864549
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 4/12/2011, 00:10

Xena, znam da je aoo eura puno za konsultacije, ali, mozda je bolje dati ih za konsultacije, i uci u postupak kod lekara kome verujes, nego platiti manje kod drugog, a sumnjati sve vreme postupka.
Kao sto cure vec rekose, da nam oni na vreme daju da uradimo analize, ne bi mso samoinicijativno radile sigurno, a koliko nas je ovde to odradilo na svoju ruku i shvatilo da ima neki problem. da nije tako, i dalje bi imale neuspesne postupke i tesili bi ih recima, mlada si. Mi smo krenuli kad je meni bilo 35, sad imam 38, zar treba da cekam 40 (kad% uspesnosti opadne jos) da bih radila dodatne analize.
I ja se spremam na slanje mejlova i zakazivanje konsultacija, samo nikako da krenem, jer ne znam sta da radim sa ovim zamrznutim jc ovde, da li da probam jos jednom ovde sa njima ili da idem negde drugde.
Koliko sam ja shvatila, Kopitovicka i dalje radi VTO u Genezisu, ali radi i kod svog brata u klinici konsultacije, proverite. Jes' da nisam iz NS-a, ali imam sve info Wink lol!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 4/12/2011, 08:28

jutros mi je krenuo tamno tamno baron sekret jako malo u petak sam radila asp. bio je cist sek.kao i u subotu da li da se zabrinem ili je to normalno,a mozda mi je i od kaslja
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 4/12/2011, 08:58

Meta, hvala za info o Kopitovicki. I cu se sada odluciti za kliniku koja zamrzava embrione, tako da dobro moram da razmislim ko je to, jer ako ne uspe prvi put, ici cu kod njih i po smrzlice. Zato hocu da budem bas zadovoljna izabranom klinikom, videcemo da li cu uspeti u tome.
Srecno sa istrazivanjem i konsultacijama. A ako nista drugo, tu su pingvini, mozda je bas to dobitna kombinacija.
Korak po korak na putu do bete + - Page 14 275568
Grudva, nekim devojkama su govorili da je to zaostala krv od aspiracije, zato je valjda tako tamna. Ja sam imala neke braon tackice na aspiraciji i dr je rekao da je to ok.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 4/12/2011, 10:22

Da, Kopitovicka i dalje radi u Genezisu...prezauzeta je,samo ne treba pitati sestre da li moze kod nje, nego samo reci (slagati)....... UZ kod dr Kopit. Tako je moja drugarica i pre je dosla na red.

Sto se Vlaisavljevica tice, ja sam isla kod njega u Sl . na konsult. i UZ mislim da je bilo oko 50-70 E ne secam se, delova mi je opusteno i uliva poverenje, zato sam se odlucila za Sl....ali njega sam tamo videla samo na ET, to mi se jedino ne dopada u Sl sto svaki put kad dodjes na UZ radi ti drugi dr... Ne znam koliko znaci ta konsult. kod njega kada je to sve sto on uradi, a ...dalje te vode ostali dr...Ne znam, ja sam vise za to da me vodi jedan lekar i to cu traziti.

Ja jos ne znam ni gde sam ni gde cu, krenuti moram a samo kocimmmm

Devojke Korak po korak na putu do bete + - Page 14 692299
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 4/12/2011, 11:28

Cure moje, baš ste se raspisale... i nikad zatvorenu temu opet začele-klinike i njihovi dr-kovi...
Pazi , te konsultacije jesu mnogo, kolike su nam plate, ali što Mijaki reče i g. pojesti da dođem do cilja, tako da...nije to mnogo ako je on PRAVI drk za mene, ako uliva poverenje, i AKO je tu kad god mi treba, pa mail-om-mailom...ali meni se čini da on odredi stimulaciju, a nisam primetila neke iskorake u odnosu na rad Jevremove, i tu je za ET. O.K. embriolog je jako bitan, nekad-kod muškog steriliteta bitniji od ginekologa. Dobro je da vodi svog sa sobom. Ali, on nije tu kad ti zatreba, ja se lično ne bih tu osećala opušteno...
Sve klinike koje nemaju uslova za zamrzavanje treba pozatvarati! Tačnije, nisam ja toliko zlo,ali tolike se pare vrte, da je red da im država obezbedi te uslove, a ne da hiperstimulišu žene, izmzu im rezerve za 10 godina, i onda sve u kantu fiknu!
Odlučujte se za klinike koje zamrzavaju!
Raspitujte se o embriolozima, podjednako ko o ginekolozima! I više! O labovima, uslovima... Jevremovci iz 2 razloga ne čekaju blaste: ili zbog nenormalnih gužvi, ili čist princip, ili ne baš dobri uslovi?
Kamilice,Trninićka opet na trudničko lol!
kakav genijalac. Do 35 .god. se usavršavala, karijeru gradila i od tada , ja mislim da joj je sad 3. dete, sa drugim je bila kad sam ja pre 2 g. bila kod nje u postupku. Ona je odlična,ali Betanija nije.
ej, stvarno me ta nedostupnost lekara nervira...i šta da mi gori pod nogama, kome da se obratim? Zato mi je trninićka cool, njen. mob. sam imala, i kad god sam htela, ja sam je zvala.Mislim kad je gorelo...
Ne znam. Ne treba pare štedeti. Kredit dići,pa šta? Neko diže za kola, a neko za porod. Samo treba doooobro izvagati kome se dati!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 4/12/2011, 11:39

dr mali pariz ::Cure moje, baš ste se raspisale... i nikad zatvorenu temu opet začele-klinike i njihovi dr-kovi...
Pazi , te konsultacije jesu mnogo, kolike su nam plate, ali što Mijaki reče i g. pojesti da dođem do cilja, tako da...nije to mnogo ako je on PRAVI drk za mene, ako uliva poverenje, i AKO je tu kad god mi treba, pa mail-om-mailom...ali meni se čini da on odredi stimulaciju, a nisam primetila neke iskorake u odnosu na rad Jevremove, i tu je za ET. O.K. embriolog je jako bitan, nekad-kod muškog steriliteta bitniji od ginekologa. Dobro je da vodi svog sa sobom. Ali, on nije tu kad ti zatreba, ja se lično ne bih tu osećala opušteno...
I ja tako mislim, nisu pare toliki problem, cak cu i tu alavost da progutam, ali ja ipak tamo ne osecam tu sigurnost. Uvek imam cega da se odreknem da bi sebi priustila jos neke konsultacije, ali da znam da sam uradila sve sto je u mojoj moci.
Meni deluje da je Vlaisavljevic samo dobro placena pokretna reklama za Jevremovu i nista vise.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 4/12/2011, 11:50

Xena ::
Meni deluje da je Vlaisavljevic samo dobro placena pokretna reklama za Jevremovu i nista vise.
nažalost, ali isto smatram...i to za devojke koje tek kreću u priču,kao ja pre 3 g. pa pojma ni o čemu.S pravom i razlogom.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 4/12/2011, 12:02

U klinici Beograd zamrzavaju embrione,ali rade ET bez UZ,a i prilično je diskutabilno praćenje stimulacije,npr.ja sam imala samo jedan UZ i jednom E2 pre aspiracije,pa sam od 6 očekivanih jć dobila 3,navodno bili prazni folikuli...vidim da čak u državnim klinikama svaki dan vade krv i prate UZ pred aspiraciju.Možda je sve tako bilo jer sam išla preko Fonda,među poslednjima od juna meseca ,neznam.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 4/12/2011, 12:33

mazo znas da sam se ja dvoumila gde da idem i bas zbog loseg prvog vto iskustva na kraju su mi ovi nametnuli narodni front i sada posle svega mogu samo da im zahvalim citajuci druge komentare vidim da u n.f. super rade mozda malo komuniciraju sa pacijentima ali bar vode racuna
nijednom za ove 2 nedelje se nisam osetila zapostavljeno poslednjih par dana sam imala par pitanja sacekala nekog od dr i dobila odgovor a sto je zaprepascujuce oni i na hodniku kad te sretnu znaju o kome se radi i dokle je ta zena stigla.Ja sam primala terapiju 11 dana za svo to vreme imala sam 9 vadjenja krvi znaci svako jutro i 6 ultra zvuka poslednja 4 dana svaki dan terapiju sam primala oko 1-2 cekala sam svaki dan da dr vise njih progledaju moje rez krvi i u.z. pa odredjivali tog dana sta da primam dan pre aspiracije sam imala razgovor sa nacelnicom da mi objasni sta je vto kako se radi i da li je imam neka pitanja izuzetno ljubazna prosto da nepoverujes na dan aspiracije dva dr su dosla da me pitaju kako sam a pre nego sto sam krenula kuci opet razgovor sa dr. kako je prroteklo sve i olliko j.c. sutradan razgovor sa biologom pa opet raz sa dr. danas kako me je neko sreo od sestara i dr. na hodniku dok sam cekala terapiju pitali su me kako sam i sa osmehom i rekli vidimo se sutra da ti vratimo TVOJE BEBE prosto da zaplace covek od tolike paznje
tako da ja imam samo reci hvale za rad u n.f. i ako neuspe stvaro su se trudili i ovo nije samo kod mene nego kod svih zana
a koliko sam cula i u viseegradskoj imaju samo 1 u.z i 1 vadjenje krvi
ala sam se raspisala Laughing
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 4/12/2011, 13:05

Grudva,mnogo mi je drago zbog tebe,
sutra je veliki dan likeit d d d ...navijam

navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 4/12/2011, 13:40

smajli angel
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SSanja 4/12/2011, 14:26

Cure, stigao nalaz PAI:
Analiza: Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza za PAI-1 (Plazminogen Aktivator Inhibitor-1) gen. Analiza je
izvršena sekvenciranjem na AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1.
Nalaz: U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G genotip koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih nivoa
plazminogen aktivator inhibitora-1.

Sta znaci ovo.... :)
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 4/12/2011, 15:49

Mazo, da li je to klnika u koju je presao dr Zoran Stankovic?
Ja sam jos uvek prilicno izbedacena zbog toga sto Bis ne radi zamrzavanje No
Mi smo kod njih bili preko fonda i zaista su sve odradili skroz profi. Ja sam UZ imala svakog drugog dana, a poslednjih par dana i svakog dana stimulacije. Ne secam se koliko puta su mi vadili krv, mislim dva puta. Takodje smo radili i mm i ja briseve za svaki slucaj. Jedan doktor te vodi od pocetka do kraja, zapravo doktorka. Na aspiraciji i ET samo Radunovic. Mislim, i ostalo osoblje, ali to samo on radi. Svi su ljubazni, zoves pitas, ostavis poruku ako je tvoja dr trenutno zauzeta, ona te posle zove ili ti ostavi poruku. Sestre ti za svaku bocu objasne kako se daje, pitas ih sve sto te interesuje.
Zaista nisam imala utisak da se ponasaju drugacije zao sto smo preko fonda. Ali oni ne zamrzavajuuuuu embrione... fd
Mnogo mi jezao sto moram da promenim kliniku, zato sto mi moja dr kod njih zaista uliva poverenje. Bedak.

Sanja, ja ti stvarno ne mogu pomoci. Nista mi ne znaci to sto si napisala, isto kao i da je na kineskom napisano lol!
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/12/2011, 17:05

Samo da vas sve ljubucnem usne i stisnem d
Ssanjice, tebe posebno!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 4/12/2011, 17:28

SSanja, reči nemam Shocked
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 4/12/2011, 18:46

Mazo, da li je to klnika u koju je presao dr Zoran Stankovic?
Da,to je ta klinika...

Sanja ,imaš PP.Mislim da ovaj nalaz ukazuje na sklonost ka trombofilijama,jel si radila u Helixu?Najbolje da sve one nalaze vidi dr.Elezović .
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 4/12/2011, 19:04

EEj samo da vam javim da sam danas poslala mail u Prag kod dr Sonje i odmah su mi odgovorili da postupak mogu da odradim u januaru kad god hocu, da se priprema obavlja preko maila i tel, na osnovu nalaza koje sam poslala, da se na osnovu njih pravi poseban protokol za svaku pacijentkinju i da ce mi sutra poslati spisak analiza i upitnik koji treba da im dostavim.

Grudva, jos ovi iz Nf ispadose super, bas mi deluju savesno. Srecno sutra i budi lepa queen
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SSanja 4/12/2011, 19:23

dr mali pariz ::SSanja, reči nemam Shocked

Zasto??
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SSanja 4/12/2011, 19:24

Mirjana ::Samo da vas sve ljubucnem usne i stisnem d
Ssanjice, tebe posebno!

Cmok cmok i za vas, Miro draga. osmeh srce
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/12/2011, 19:29

Grudva, srećno sutra. radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
P.S.Sviđa mi se ta ekipa koju si opisala. Bravo za njih.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 4/12/2011, 19:50

hvala evo pijem cajice da sto zdravija budem sutra jedva cekam beba beba
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 4/12/2011, 19:57

Jao, mojoj školi se najavili, nazovi, savetnici! I to jedna koja je bila kod mene pre dve godine...ne bih je puno komentarisala. Reći ću samo da se mnogo pravila pametna...tj. probala je! Wink
Ih što mi je drago što sam na bolovanju! f f f
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelena* 4/12/2011, 21:03

Grudva srecno sutraKorak po korak na putu do bete + - Page 14 388958
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu