KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+76
sanjicica
Marija86
heart84
Sneza
bokica
rada78
vikica800
Melina
anak
Mrvica
kristina33
Tanja83
natalija
Zoka83
hany
nolinica
*AIDA*
MIRKA85
djole42
NatasaM
gagax81
Tinche
Sami
bobica83
ciklama
little monster
viktorija
laKole
maja76
zoxa
shenon
Botox
Annie
Cupava
Mali Princ
LaFolie
tanjica
JocY
ragaco
ninica2
lilly13
cicsa80
lolipop
KoMetaK
bak
marijas
Jelica
SSanja
missile
smarija
dragana76ns
Jejaaa
Orline
Xena
lilya
noja
Likoli
cvrle76
bebko
maus
mijaki
Kamilica
MAAKKI
medolino
grudva
ananana
Dacaa
Jelena*
Struzzo
BiKsi :)
maza1972
dr mali pariz
red
Mirjana
senka
dragmilk
80 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 3/12/2011, 13:49

Grudva, neka ti muž kupi propolis kapi i obavezno pi po 30 kapi, tri puta dnevno. I puuuuuno čaja. Ispiraj nos i grlo sa slanom vodom - rastvori kašičicu soli u 200ml vode, prokuvaj, ohladi i sa tim ispiraj grlo. A za nos, Marisol ili fiziološki rastvor. Hajde, ozdravi do ponedeljka, da zdrava odeš po svoja čeda Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 3/12/2011, 15:31

Bravo Grudva za lepe embrione. Gde ti ono bese radis vto? Jel oni to idu na blaste? Izvini ako si vec pisala, ja sam to izgleda propustila.

Drugarice, zelim vam lep vikend.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 3/12/2011, 17:26

Mirjana ::Grudva, neka ti muž kupi propolis kapi i obavezno pi po 30 kapi, tri puta dnevno. I puuuuuno čaja. Ispiraj nos i grlo sa slanom vodom - rastvori kašičicu soli u 200ml vode, prokuvaj, ohladi i sa tim ispiraj grlo. A za nos, Marisol ili fiziološki rastvor. Hajde, ozdravi do ponedeljka, da zdrava odeš po svoja čeda Very Happy
joj miro ja vec 3-4 dana pijem propolis kapi ,sisam isla tabletice,pijem nenormalno caj od kamilice sa medom i limunom i pila sam povremeno ferveks danas sam kupila jos ferveksa i marisol ma uspecu valjda da ozdravim bas se trudim sad cu i da isperem grlo kako si mi rekla sa solju i vodom
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 3/12/2011, 17:34

Xena ::Bravo Grudva za lepe embrione. Gde ti ono bese radis vto? Jel oni to idu na blaste? Izvini ako si vec pisala, ja sam to izgleda propustila.

Drugarice, zelim vam lep vikend.

radim u N.Frontu nemam pojam juce je bila aspiracija a u ponedeljak t.
jel bolje kad se duze ceka ili ......

koliko dugo vas je boleo stomak posle aspiracije mene i danas malo boli ne mnogo ali da pitam Embarassed
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 3/12/2011, 18:37

Ako je u petak bila aspiracija ,a u ponedeljak ET-onda bi trebalo da budu osmoćelijski.Nema nikakvog uticaja kolika je zrelost embriona,važno je da se dovoljno razviju za određeni dan i da nema fragmentacija.Mislim da ne idu na blaste da ne rizikuju...Stomak me je boleo par dana,sve će to da prođe do ETa. radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 3/12/2011, 19:09

hvala mazo usne
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 3/12/2011, 19:31

Draga Mazo i ostale drugarice, evo da vam ispisem ovde svoje utiske sa jucerasnjih konsultacija sa Vlaisavljevicem.
Kao prvo covek je bas pristupacan i raspolozen za komunikaciju, odgovara na sva pitanja i imate vremena za razgovor sa njim koliko zelite. E sad, za neke stvari za koje sam ja bila ubedjena da sam u pravu, one se potrudio da me razuveri. Kao prvo, pitala sam da li je moje sanse umanjilo to sto su embrioni bili cetvorocelijski i sto je endo na poslednjem uz bio samo 8mm. On je rekao da to nema veze, da se gledaju neke druge karakteristike endometrijuma, a ne toliko njegova debljina i da je 8mm sasvim ok, kao i cetvorocelijski embrioni treceg dana, Na moje pitanje o et bez uz, takodje je rekao da je to potpuno nebitno, apsolutno nije potreban uz Shocked. Jako se iznenadio sto sam pristala da mi na et vrate 4 embriona, jer je to za moje godine (32) velika hrabrost, on u tim godinama vraca jednu blastu ili najvise dva osmocelijska, zbog rizika od viseplodne trudnoce, koje se on jako boji i kaze da se takve trudnoce tesko iznose do kraja, a redukcija plodova se radi jos samo kod nas. Za moj spontani odnosno blithet ovum kaze da je najverovatnije hromozomska greska koja se desava i kod prirodnog zaceca. E sad na moje pitanje o daljim analizama on je sarmantno prokomentarisao kako svega ima na mrezi i kako se pacijentkinje podvrgavaju raznim analizama i terapijama na svoju ruku, a time umanjuju svoje sanse za uspeh vto, a nazalost i neke njegove kolege to podrzavaju, a to sluzi samo za dodatno uzimanje para. affraid
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 3/12/2011, 19:36

Xena,hvala na detaljnom izveštaju...neznam šta sad prokomentarisati...korisno je čuti i njega u svakom slučaju... Shocked
E sad na moje pitanje o daljim analizama on je sarmantno prokomentarisao kako svega ima na mrezi i kako se pacijentkinje podvrgavaju raznim analizama i terapijama na svoju ruku, a time umanjuju svoje sanse za uspeh vto, a nazalost i neke njegove kolege to podrzavaju, a to sluzi samo za dodatno uzimanje para.
Ovaj deo mi je potpuno nejasan,kako ispitivanjem umanjujemo šansu za uspeh vto? Shocked Možda ako uzimamo terapiju na svoju ruku,ali ako je sve pod kontrolom dr.a ,stvarno nerazumem Shocked
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mijaki 3/12/2011, 19:45


da lekari rade svoj posao kako treba i da im nismo brojevi kartona vec pacijenti kojima su posveceni, ne bi mi trebalo da radimo analize samoinicijativno...


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 3/12/2011, 19:46

Jos nesto me je malo obeshrabrilo, otvoreno nam je rekao da je uspesnost veca u Mariboru u odnosu na Jevremovu jer se tamo ide na blaste, a ovde ne. On je tu samo na transferu i stimulacija se odredjuje uz konsultaciju sa njim. Dovodi svog biologa, mislim da sezove Borut. Preliminarnu stimulaciju mi je odredio juce:
Agonisti:Suprefact 3 bocice ili Decapeptil 0,1 28 ampula
Gonadotropini:Gonal f 75 ili menopur 75, priblizno 30 ampula. Pocetak terapije sa ampulama gonadotropina 2 ampule dnevno, prvih 7 dana, a nakon toga prilagoditi dozu. U februaru javljam menstruaciju i krecem sa kontracepcijom, znaci vestacki ciklus, prave se grupe. Uz mi nije radio zbog skorasnje kiretaze. Cena konsultacije 10000 din.
Meni se cini da je pristup, meni licno bio malo povrsan, jer sam, navodno mlada i to me malo nervira. Mislim da zato nije ni hteo da mi preporuci dodatne analize, a malo je cudno i to sto je ova, okvirna stimulacija odredjena na osnovu hormonskog statusa iz proslog ivf ciklusa. Mislim, sam Bog zna kakvi su oni sada. Ne znam sta da mislim, nisam bila zadivljena pristupom.


Poslednji izmenio Xena dana 3/12/2011, 19:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mijaki 3/12/2011, 19:51

Xena ::Jos nesto me je malo obeshrabrilo, otvoreno nam je rekao da je uspesnost veca u Mariboru u odnosu na Jevremovu jer se tamo ide na blaste, a ovde ne. On je tu samo na transferu i stimulacija se odredjuje uz konsultaciju sa njim. Dovodi svog biologa, mislim da sezove Borut. Preliminarnu stimulaciju mi je odredio juce:
Agonisti:Suprefact 3 bocice ili Decapeptil 0,1 28 ampula
Gonadotropini:Gonal f 75 ili menopur 75, priblizno 30 ampula. Pocetak terapije sa ampulama gonadotropina 2 ampule dnevno, prvih 7 dana, a nakon toga prilagoditi dozu. U februaru javljam menstruaciju i krecem sa kontracepcijom, znaci vestacki ciklus, prave se grupe. Uz mi nije radio zbog skorasnje kiretaze. Cena konsultacije 10000 din.
Meni se cini da je pristup, meni licno bio malo povrsan, jer sam, navodno mlada i to me malo nervira. Mislim da zato nije ni hteo da mi preporuci dodatne analize, a malo je cudno i to sto je ova, okvirna stimulacija odredjena na osnovu hormonskog statusa iz proslog ciklusa. Mislim, sam Bog zna kakvi su oni sada. Ne znam sta da mislim, nisam bila zadivljena pristupom.

nikada mi nije bilo jasno zasto kada krenes mlad ne smatraju da treba sve proveriti, nego kada na nesrecu postanes vec veteran, e onda kao pametuju da treba da se urade sve analize...
meni je to los pristup, uvek sam za to da se urade sve analize, pa tek onda postupak...
grrrrrr



mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 3/12/2011, 19:53

maza1972 ::Xena,hvala na detaljnom izveštaju...neznam šta sad prokomentarisati...korisno je čuti i njega u svakom slučaju... Shocked
E sad na moje pitanje o daljim analizama on je sarmantno prokomentarisao kako svega ima na mrezi i kako se pacijentkinje podvrgavaju raznim analizama i terapijama na svoju ruku, a time umanjuju svoje sanse za uspeh vto, a nazalost i neke njegove kolege to podrzavaju, a to sluzi samo za dodatno uzimanje para.
Ovaj deo mi je potpuno nejasan,kako ispitivanjem umanjujemo šansu za uspeh vto? Shocked Možda ako uzimamo terapiju na svoju ruku,ali ako je sve pod kontrolom dr.a ,stvarno nerazumem Shocked

Mazo, verovatno je mislio na samoinicijativno uzimanje terapije ili je to mene hteo da skine sa dnevnog reda u stilu, mlada si i nista ti ne fali osim zapusenih jajovoda, jer je razgovor stalno isao u tom smeru, kao starije pacijentkinje su druga prica i kod njih je drugi pristup, ali po meni, ako kod mene i ostalih mojih vrsnjakinja bude ovakav pristup i mi cemo uskoro biti starije pacijentkinje. Mene stvarno ne interesuju procenti, ja hocu da sledeci put uspem, a to je za mene procenat uspesnosti 100%, ostalo me ne interesuje, ja na to idem, kao i svi mi ovde, znaci licni pristup.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 3/12/2011, 19:53

10000 samo konsultacije strasno pa to je previse Mad
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od grudva 3/12/2011, 19:56

tako su i mene otkacili svaki put za bilo sta da sam pitala da li trebam ovo ili ono odgovor je bio mlada si tek 23 pa 24 pa 25 i tako sve do 31 godine meni prodjose godine na njihovom odgovoru imas vremena mlada si
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 3/12/2011, 20:05

od mijaki Danas u 7:45 pm

da lekari rade svoj posao kako treba i da im nismo brojevi kartona vec pacijenti kojima su posveceni, ne bi mi trebalo da radimo analize samoinicijativno...
TAKO JE!!!

Sve analize koje radimo potiču od lekara i rade ih lekari...samo što treba da nam se desi mnogo neuspelih pokušaja da bi oni to smatrali opravdanim...Cena za konsultacije je baš,baš preskupa... Shocked
E ,kad smo kod starijih pacijentkinja,kao što sam ja,sa prohodnim jajovodima ,i problematičnom implantacijom,koja se ni prirodno a ni u in vitro nije odigrala,baš me zanima šta bi mi preporučio...jel opravdano ispitivanje ili nije... c c c Nego kako sad ne idu do blasti u Jevremovoj,od kad to?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 3/12/2011, 20:14

grudva ::tako su i mene otkacili svaki put za bilo sta da sam pitala da li trebam ovo ili ono odgovor je bio mlada si tek 23 pa 24 pa 25 i tako sve do 31 godine meni prodjose godine na njihovom odgovoru imas vremena mlada si

E bas tako se i ja osecam. Ne znam sta da mislim, a da pritom ne poludim.

Mazo, tako je on meni rekao za blaste i ja sam se bas razocarala, mozda je to tako kad rade on i njegov biolog, jer on nije stalno tu, a blaste zahtevaju odredjeni kontinuitet, kako on rece, sta god to znacilo. Verovatno ovde ne stize toliko da se bavi pacijentima i onda nece da rizikuje. On je tu samo konsultant, ipak je Maribor bolja opcija, ali od momenta kada prime vase papire, ceka se godinu dana.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 3/12/2011, 20:40

Xeno, za cenu konsultacija sam u najmanju ruku šokirana, a koliko bi bilo da ti je i UZ uradio. Odakle ljudi stvoriti toliki novac, mi koji nismo iz Bg, imamo daleko manja primanja, a uz to ja trenutno i nisam zaposlena.
Xeno, dakle, kako samrazumela sledeći postupak radiš u Jevremovoj?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 3/12/2011, 20:41

Grudva bravo za 6 komada bila to dobra zurka samo se ti leci srecice se to do ponedeljka roda roda roda

Xena konsultacija je ne preskupa nego abnormalno skupa, ali sta je tu je, ne znam sta da kazem na sve to ali smatram da treba da se ispitujemo, a ne da idemo u nedogled iz postupka u postupak. yes yes yes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 3/12/2011, 20:53

Xena sve dodatne analize mogu da se urade na uput,
a njegov komentar o onome za uzimanje para...
Pa gde ce njemu dusa da uzme 10000, i sve sto je rekao kao da je toplu vodu otkrio, al dobro on je cuveni dr-ka
Samo da bude sve ok ja se nikad nisam osvrtala na novac, a dace
Bog, ja ti drzim fige i navijam jakooo roda

P.s mojoj koleginici sa posla je bas on radio 1.vto ima decaka i devojcicu vec imaju po
4 god.(mislim ovde kod nas) imala je hip.


Poslednji izmenio noja dana 3/12/2011, 21:09, izmenjeno ukupno 1 puta
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 3/12/2011, 21:08

Kamilica ::Xeno, za cenu konsultacija sam u najmanju ruku šokirana, a koliko bi bilo da ti je i UZ uradio. Odakle ljudi stvoriti toliki novac, mi koji nismo iz Bg, imamo daleko manja primanja, a uz to ja trenutno i nisam zaposlena.
Xeno, dakle, kako samrazumela sledeći postupak radiš u Jevremovoj?

Cena konsultacije je da usi otpadaju, ali ja sam i nacula da je sto evrica kod njega, tako da sam bila spremna na to, mislila sam valjda da cu cuti nesto revolucionarno. Nisam se ja definitivno odlucila za njih, planiram da zakazem konsultacije u Genesisu kod Kopitovicke, kod Ivanovoca, pozvacu i Leskovac da vidim koliko se tamo ceka, pa mozda i tamo zakazem konsultacije, a malopre sam poslala mail u Kaali pa cu da vidim sta oni kazu. Znam da ce to sve da kosta, ali hocu da udjem u sledeci postupak sa verom i sigurnoscu. Mozda cu i pogresiti pri izboru, ali sada mi je jako bitno da se u sledecem postupku osecam opusteno i konforno, a ne da se stalno preispitujem. Ajde da vidimo da li je to moguce, ja radim na tome Very Happy
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od medolino 3/12/2011, 21:09

Devojke da vas sve pozdravim ff
Ja se slazem s Kamilicom sto se tice cene... koja bi cena bila i da je radio ultrazvuk, strasno je i zalosno da se toliko para uzima za konsultacije... pa jos kad treba da se ide tri do cetiri puta na konsultacije...dodje se do povelike cifre,pogoto nekom ko nije iz Bg...
Grudva ono sto se tice godina 23 pa 24..pa...mladi ste jos... to mi najvise ide na zivce...Prodju nam godine u trazenju jednih po jednih odgovara da bi na kraju opet shvatio da skoro pa cupkas u mestu... Tako sam i ja krenula sa 20 godina..pa su mi govorili mladi ste sve je u redu..mladi ste... a godine prolaze i nista se ne desava...a odgovora nigde... eh ja se raspisala...
Grudva srecno u ponedeljak ljubav
Kami,xena,noja,maakki,mazo i ostale cure d
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 3/12/2011, 21:26

Xena,i ja mislim da je najvažnije da mirno i sa verom uđeš u sledeći postupak.
Ja sam moje konsultacije platila 1000 din.i dobila spisak analiza koje sam odnela u dz i na uput sve zakazala i odradila,isto mi je u dz ginekolog ispisala još neke analize,jer sam rešena da ne ulazim u sledeći postupak (čak i da je IUI) bez provere imunologije i trombofilija. yes
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 3/12/2011, 21:32

Xeno, u svakom slučaju, potpuno te podržavam i slažem se da treba dooobro razmisliti i pročešljati sve opcije, pa tek onda odabrati. Jako je važnao da imaš poverenja u dr kojeg budeš odabrala.
Ja lično bih opet kod Trninć-Pjević, ali bojim se da kada krenem u postupak za nekoliko meseci da če ona biti na trudnićkom, tako da nemam pojma šta ću! A na Betaniji, osim nje, niko mi ne odgovara. Kopitović, da, ali žene koje kod nje rade, nisu je ni jednom videle, a vodi se kroz papire da ona vodi postupak. Žena je prezauzeta.
I Xeno, još nešto, mislim da Kopitović, više ne radi u Genesisu, već u nekoj drugoj klininci u Ns koju je otvorio neki njen rođak, raspitaj se malo.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Xena 3/12/2011, 21:53

Nisam znala za Kopitovicku, pozvacu u ponedeljak Genesis pa cu da proverim. Hvala na informaciji. Sto se tice Betanije, znam da ju je nemoguce uhvatiti tamo. Trninicka mi isto deluje ok iz tudjih iskustava, nisam znala da je trudna.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 3/12/2011, 22:20

Da jeste možda 4 mesec, tek, tek joj se vidi stomak. Ona sad radi i u Genesisu, sredom i subotom, ja sam juče zakazala kod nje tamo uz 21. decembar. Divna jedna žena i veliki stručnjak
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu