KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neprohodnost jajovoda i HSG

+93
Luenna
LaFolie
KoMetaK
V82
Niny
Vecka
ChillyVilly
tiramisu
luckystar74
Nensi84
OKacica
krsticdr
Naja
MajaMarija
PalcicaBg
hocukusurnecuzvaku
dr house
leptirko82
lenjivica
lorelajlorelaj
Star77
laKole
bubamara84
plavaptica
tetreb
Enigma034
JELENAR
Bjanka
Erata
anela
Ema78
svrca25
bebica77
M.
buca
ninica2
Mrvica78
ivi
Republica
Divina
bebica mala
lilly13
SSanja
JocY
Kamilica
korpica
grudva
makica1984
maza1972
rada78
InNaturaVeritas
Mirjana
cile
karakaca
Bokicalepotica
lolipop
MAAKKI
kuzman123
cici
lena
heart84
anna
nena beba
soffka
dragana76ns
vašar
buby
BiKsi :)
sani
Malina
daco
tuzna
dacca
djole42
kalijana
d77
dr mali pariz
Shizika
kiki
Struzzo
Zoka83
Olika
Orline
Milijana
Dacaa
Kata
jul
terka
Gala
vakic
HappyGirl
zalosna_sova
maus
97 posters

Strana 4 od 18 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Sledeći

Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od vašar 27/10/2010, 00:33

radila sam jer sam imala septum-pregradu manju u materici,a jajovodi su se pokazali kao prohodni,a 2 godine kasnije,na laparaskopiji,jajovodi katastrofa...puni priraslica,slepljeni,pa su sve to sredjivali,ubrizgavali neki gel da se ponovo ne slepe,a nikad nisam imala nikave upale,ni chlamidiju,i mojoj dr uopste nije jasno otkud mi sve to....ma ja sam neko cudo :)))
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Gala 27/10/2010, 00:35

Doktor je predlozio.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od sani 27/10/2010, 01:12

Hvala cure koje ste mi pisale!
Doktor mi je napisao da prednost ima laparoskopija.I ja sam za laparoskopiju ali me neke frka hvata kad pomislim na anesteziju i buđenje.Suprug treba da uradi spermogram i spermokulturu.Kad prikupimo te nalaze ona odluka da li prirodni ili VTO.
Jovana ja sam pokušavala da izbjegnem HSG i laparoskopiju ali sve su prilike da ću morati da radim jedno od to dvoje(vjerovatno laparaskopija)

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Zoka83 27/10/2010, 11:53

Sani, bitno je da se odredi prohodnost jajovoda pre bilo cega... Npr. moja dr je insistirala na tome da se ne bi desila vanmatericna.
Ja sam radila laparoskopiju - nemoj da brines zbog naestezije jer jako kratko traje, oko 15-ak min, a veruj mi da se nikad lepse nisam naspavala Very Happy
Ja sam se vise bojala bola od hsg-a nego anestezije.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od sani 27/10/2010, 12:27

E zoka hvala ti!
Imala sam ja tih problemčića i upalica.Odstranjen je jajovod i jajnik(desno).
Prilikom te operacije pregledana je i lijeva strana, nije bilo nekih problema.Sad obzirom da nije došlo do trudnoće preporučuje sa da uradim analize.
Jake smo mi žene i dosta toga možemo da preguramo i podnesemo.Valjda sve ima svoj razlog osmeh srce Wink doktor

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od kiki 27/10/2010, 17:53

sani,zaista nemoj da se plasis anestezije,ja sam kroz to prosla i kao i ti sam se plasila da se necu probuditi i sl.Bilo mi je malo hladno kad su me probudili pa sam trazila cebe i da me puste da spavam!Bez brige,samo napred!
kiki
kiki

Broj poruka : 21
Godina : 50
Location : izmedju Beograda i Utrehta!
Datum upisa : 08.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od sani 27/10/2010, 21:26

Joj biće valjda dobro.Sve za bebu!! Rolling Eyes roda

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Milijana 28/10/2010, 10:57

He he, Djole, Biksi, vidite, ja mislim da ste vi u pravu što se tiče bola. Moja drugarica je radila HSG bez anestezije pre nekoliko godina, jedan jajovod je bio zapušen, a jedan ne i njeno iskustvo je kao vaše. nikad više bez anestezije. Poučena njenim iskustvom, ja sam odmah radila sa anestezijom. Mesec dana posle mene je druga drugarica radila bez anestezije, oba bila zapušena i ona je poludela od bolova, ali kada je posle operacije radila kontrolni, kaže da je nije bolelo. Znala sam da ne treba da joj verujem. Svi kažu da boli, bez obzira na prohodnost!
Sani, a što se tiče anestezije, slažem se sa Zokom, nikad lepše nisam spavala. Kad sam radila histeroskopiju, jedva sam čekala da me uspavaju lol! Meni je dr rekao da radim prvo HSG, posle nije bilo potrebe za laparaskopijom.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 14/11/2010, 15:39

Ja moram da uradim laparaskopiju. Bila sam sad kod dr Veljka Vlaisavljevica i njegov je predlog da se uradi laparo pa da damo sansu par meseci prirodnom putu a ako ne bude nista onda krevemo sa vto.
Posle laparoskopije koliko se lezi u bolnici a koliko posle traje oporavak?
Zanima me da li treba da uzmem bolovanje ili ne.

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od sani 15/11/2010, 21:39

E Jovana i ja moram da radim laparoskopiju, onda odluka da li VTO ili može prirodno.Nadam se da će sve biti o.k.Ja koliko sam istraživala forum, devojke koje su radile laparoskopiju kažu da se nezadrživa dugo u bolnici tri -četiri dana.Ja sada imam problem kod koga raditi tu laparoskopiju jer je moj dr. neradi. osmeh srce Laughing

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 15/11/2010, 21:46

E draga moja... na istom smo. Meni malo nije jasno zasto mi je odmah predlozio da uradim laparaskopiju. Kod nas je problem spermogram( malo pokretnih). Pogledao je dr rezultate i rekao da ja uradim laparo pa cemo videti da li vto ili ne. Da li si ti imala nekih problema , nagovestaja da ti nisu prohodni jajaovodi? Zato ti je to dr predlozio? Kod mene na onom osnovnom pregledu je sve ok ( izuzev bakterija za koje se nadam da sam istrebila). Ne znam gde da radis, ne znam ni ja jos. I ti si kod VV?

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od sani 15/11/2010, 23:18

E ovako.Ja sam pre dve godine imala operaciju prilikom koje mi je odstranjen desni jajnik i jajovod.Posle operacije mi je predloženo da idem na trudnoću do koje još uvek nije došlo.Lečila sam se i od bakterija.Meni je predložena laparo da bi se videlo da li je levi jajovod zapušen a MM da uradi spermogram i spermokulturu.
Ja iskreno nisam bila za laparo iz niza razloga ali istražujući po forumu skontah da bi mi to moglo samo koristiti, jer ukoliko postoji tzv.HIDROSALPINKS-vodena kesa potrebno ga je odstraniti pre VTO da se ne bi ugrozila trudnoća.E sad da još skontam kod koga da radim laparo?
Ja sam za dr V.V.Kontaktiraću ga kada pripremim sve ove nalaze koji su mi potrebni:laparo, bakteriološke, hormone, spermogram i spermokulturu.Tada sledi konačan zaključak:VTO ili prirodno.
Kod mene je posle operacije sve o.k. redovni ciklusi, ovulacija.Doktor je prilikom te iste operacije proveravao prohodnost levog jajovoda i sve je bilo o.k. ali bebe nema pa nema.
Možda ovde nije pravo mesto na forumu ali bih volela da mi javiš kakvi su tvoji utisci o V.V.
Hvala! osmeh srce sreca

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 16/11/2010, 17:11

sani imas pp

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od sani 16/11/2010, 18:24

E hvala ti.Proćitala sam.Ako ti nije problem javi mi kako šalješ pp. osmeh srce

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 16/11/2010, 19:00

ispod mog imena sa leve strane imas oznaku MP klikni na nju i pojavice ti se prazan prostor za pisanje poruke lol!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dragana76ns 18/11/2010, 22:31

ja sam radila HSG pre 5 -6 god i to bez anestezije,tada nisu ni radili sa anestezijom jer ja sam im trazila ali su me oni ˝skinuli˝ rekavsi da ne boli i da sve zene rade bez.. boli tj bas boli ali kratko, jos sam ja imala kiks kad su krenuli da mi pustaju kontrast u jajovode aparat koji snima sve to se ugasio, tako da sam morala da cekam da se sam upali, sto je samo produzilo moj bol. Jedan jajovod mi je skroz prohodan a jedan oskudno...
2003 god sam radila laparaskopiju, imala sam vodenu cistu(sadasnji lekar se cudi sto me je ˝doticni doca˝ i slao na op....ne boli nista,malo se oseca tezina u predelu pluca i to mozda taj dan op. sve u svemu nista strasno....
a po svoj prilici ceka me i histero, jer mi je doca danas pronasao neke polipe u materici a inace za 10 dana sam trebala da krenem za Sl na moju prvu VTO.... jedva cekam sutra, da dobijem odgovor...da bar znam sta me ceka dalje, veceras samo nagadjam.
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 18/11/2010, 23:41

I ovde da napisem pa da vidim sta mi predlazete, bak mi je vec rekla svoje misljenje.
Ukratko kod nas je problem spermogram.Slabo pokretni i uglavnom nepravilnih formi. Kod mene sve ok ( obicni pregledi). Sada smo bili kod dr Veljka Vlaisavljevica na prvoj konsultaciji. On je rekao da ja moram da uradim laparaskopiju. Sada mi nije jasno zasto mi to predlaze da uradim? Tada ga nisam nista pitala jer nisam ni znala sta mi predlaze.Sada znam nesto vise o tome. Nije mi jasno zasto ceprkati po mojim organima ( sto moj muz kaze) kada se zna uzrok problem. Nisam imala nikada neke vece probleme, ciste i tome slicno. Zasto laparaskopija? Dr VV je predlozio da moj muz uradi i swim up metodu i da u zavisnosti od njegovog rezultata cemo videti sta dalje. Ako bude los rezultat tek tada nema smisla raditi laparaskopiju. Rolling Eyes

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od soffka 25/11/2010, 18:53

Poz. svima. Imam 39 god, zapusene jajovode, radjena laparaskopija, vantjelesna 4 puta, potrosene dvije terapije Slobodana Tesicai na kraju...propao brak........danas sam u drugom ( sretnom) braku vec 4 mjeseca, mjesecnica mi kasni vec vise od deset dana, uzimam test,...on pozitivan....da li je moguce....molim vas ako iko veceras ima nesto da mi kaze neka pise....smijem li se radovati.....srce mi hoce eksplodirati, a doktoru ne mogu prije ponedeljka......Molim vas...hm

soffka

Broj poruka : 8
Godina : 53
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od nena beba 25/11/2010, 19:36

odgovorih ti na trudnoci!
moguce je!
test moze da da lazno negativan ali ne i lazno pozitivan rezultat!
lekari su pogresili oko zapusenosti jajovoda. ocigledno nisu skroz! a nasao se neki delija koji se probio do tvoje jc!
sad samo uzivaj!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od soffka 25/11/2010, 19:51

uh...hvala ti do neba....tako mi jako trebaju takve reci sad ,ali mi je jedna djevojka koja je inace sestrica na porodiljskom rekla maloprije da je veca vjerovatnoca da to bude van matericna trudnoca......, kako moze da bude i vanmatericna ako znamo da se jajascad oplodjavaju bas u jajovodima??????????? zar, ne?

soffka

Broj poruka : 8
Godina : 53
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od nena beba 25/11/2010, 20:33

tako je!
samo ti lepo otidji na ultra zvuk, sad vec moze mesak da se vidi, jer ako ti kasni 1 dana znaci da si 5-6 nedelja-mesak ce se videti!
ajd pa javi lepe vesti!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od soffka 25/11/2010, 20:36

ok....sigurno hocu....hvala ti

soffka

Broj poruka : 8
Godina : 53
Datum upisa : 25.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od anna 22/12/2010, 13:23

Moje iskustvo sa HSG-a:

privatna klinika Soldo medicina, dr Predrag Đurović (o njemu sam saznala preko neta, mišljenja su različita ali većinom pozitivna, koliko sam ja zaključila). Htela sam da zakažem kod dr Jeremića, po preporuci svoje dr, ali mi ga uopšte nisu ponudili kada sam zvala, pa rekoh ajde o ovom dr Peđi sam nešto i pročitala, a o tom drugom ponuđenom nemam blage veze ko je.
Zakazivanje je bez problema, ja sam 2. dana ciklusa zakazala za 10. Traže vag. i cv bris, kks sa sedimentacijom i hlamidija urea- i mikoplazma.
Intervencija košta simpatičnih 15.000 din sa anestezijom.
Sve se završilo vrlo brzo, ali rekli bi ste bez bolova obzirom na anesteziju, međutim! Zbog zapušenog desnog jajovoda mene je bol PROBUDIO iz anestezije. Toliko o tome.
Nakon intervencije sam popričala sa dr, analizirao je snimke: desni se ne vidi, po njegovoj pretpostavci zapušen je na samom ulazu u uterus nekim polipom i kada bi se to otklonilo jajovod bi bio prohodan. Zato predlaže histeroskopiju (kod sebe privatno naravno, 300 evrića).
A levi je prohodan osim što na kraju ima nešto, nisam razumela baš, priraslice, tzv. fimoza. To naravno summnja, nije siguran, ali predlaže laparoskopiju (isto kod sebe ali u Zemunskoj bolnici). Dobro, čovek se nudi iz najboljih namera, ok.
Nemam nekih velikih zamerki osim što je možda malo više nadobudan za moj ukus, ali dobro...
Odmah sam puštena kući. Ali nakon par sati počela sam da krvarim, baš mnoogo. Ja bar takav odliv nisam imala, možda kad je krenuo spontani, ali ne znam. Uplašila sam se baš, baš.
Dr sam zvala, zvučao je poprilično smoreno i nezainteresovano, rekao mi je samo da to nije strašno i da stavim tampon kako bi napravio kompresiju i da se javim za dva sata pa ćemo videti. Nisam to uradila, jer nisam imala tampone u kući, a i ta ideja mi nije ulivala neko poverenje. Krvarenje se nije smanjivalo, naprotiv, počeli su čitavi ugrušci da ispadaju. Stvarno nisam čula za slično iskustvo nakon HSGa, te je i moj strah bivao sve jači.
Nazvala sam ga nakon 2 sata, i dalje smoren, izgrdio me je što ga nisam poslušala za tampon i rekao mi ako to ne učinim da će morati na živo da mi u toku noći ušiva grlić affraid .
Na ivici očaja pozvala sam svoju dr, koja mi je rekla da nikako ne stavljam tampon, nego da odem u NF, dežurnu službu kako bi videli da li je krvarenje iz grlića ili iz materice i da kažu šta dalje. Tako sam i postupila. Dežuran je bio dr Zečević, vrlo ljubazno i smireno me je pogledao, konstatovao da jeste obilnije krvarenje ali nije ništa alarmantno, dao mi neku injekciju i pogledao rezultate sa HSG-a. On je imao malo drugačije mišljenje, nije ništa tako strašno, levi jajovod mi je super, nikakve fimoze tu nema i ne treba mi laparoskopija, bar ne u narednom periodu skorašnjem. Zatrudneću prirodno, tako reče.
Danas idem kod svoje dr da i ona da svoje mišljenje.

I da, dr Peđa je toliko pljuvao po Stojkoviću, dr Markoviću i klinici Spebo, da mi se smučilo. Sve pod parolom da im je država dala pare, opremila kliniku i oni sad rade i imaju čist dobitak a pri tom nisu nikakvi stručnjaci i lažu za postotak uspešnosti, za razliku od ovih ostalih klinika koji su sami uložili u svoju opremu pa se sad jadni muče da zarade Rolling Eyes . Hvalio je Ivanoviće. Znam da je van teme ali morala sam da pomenem.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od heart84 22/12/2010, 13:38

Auuuuuuuuuuu draga Anna, bas mi je zao sto si tako proslo, meni nikad nisu predlozili da radim HSG zbog spermograma supruga, ali su mi rekli da radim histero. i laparo. i sad se bas dvoumim da li da radim privatno ili drzavno, sve vise i vise ne verujem privatnim klinikama Shocked
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lena 22/12/2010, 13:45

Ih, bre, draga Anci, bas mi je zao sto je tako stresno sve proslo! Bitno je da si sad OK, a svidja mi se prognoza o prirodnom zatrudnjivanju jer upravo to od tebe i ocekujem! Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 961944 Mozda bas u narednom periodu nakon HSG-a. Dakle, kad ti je folikul na levom jajniku (ako mozes da pratis preko UZ), dajte se na posao.


Inace, ja sam pocetkom ove godine tamo radila HSG, isto kod dr P. DJ. i prosla sam skroz glatko, bez ijednog jedinog problema. Mislim da je i cena bila ista. Bio je vrlo ljubazan a ja namerno nisam htela da pominjem gde bih isla na pokusaj VTO.
A kada bi mi posle na klinici, u BIS-u, trazili da pogledaju snimak (gledali su ga vise puta), nije ih zanimalo sta je dr P. Dj. napisao kao tumacenje vec iskljucivo i samo - sam snimak.
Nekad nas bas zbunjuju ta razlicita tumacenja - te jedni kazu treba laparoskopija, na primer, te ne treba...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 4 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 18 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 18  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu