KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neprohodnost jajovoda i HSG

+93
Luenna
LaFolie
KoMetaK
V82
Niny
Vecka
ChillyVilly
tiramisu
luckystar74
Nensi84
OKacica
krsticdr
Naja
MajaMarija
PalcicaBg
hocukusurnecuzvaku
dr house
leptirko82
lenjivica
lorelajlorelaj
Star77
laKole
bubamara84
plavaptica
tetreb
Enigma034
JELENAR
Bjanka
Erata
anela
Ema78
svrca25
bebica77
M.
buca
ninica2
Mrvica78
ivi
Republica
Divina
bebica mala
lilly13
SSanja
JocY
Kamilica
korpica
grudva
makica1984
maza1972
rada78
InNaturaVeritas
Mirjana
cile
karakaca
Bokicalepotica
lolipop
MAAKKI
kuzman123
cici
lena
heart84
anna
nena beba
soffka
dragana76ns
vašar
buby
BiKsi :)
sani
Malina
daco
tuzna
dacca
djole42
kalijana
d77
dr mali pariz
Shizika
kiki
Struzzo
Zoka83
Olika
Orline
Milijana
Dacaa
Kata
jul
terka
Gala
vakic
HappyGirl
zalosna_sova
maus
97 posters

Strana 3 od 18 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Sledeći

Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dacca 15/8/2010, 09:36

Hvala na odgovoru orline osmeh srce
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dacca 15/8/2010, 09:37

Hvala i tebi Djole,evo i tebi jedno osmeh srce . Prezivio se i taj famozni HSG!
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Orline 15/8/2010, 11:22

Ne znam da li znaš da se HSG u žargonu zove "produvavanje jajovoda" i mnoge žene misle da za to i služi (ne žene sa ovog foruma, naravno Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Icon_biggrin )
ali je fakat da posle HSG-a se često desi trudnoća, taj ili naredni mesec. Ginekolozi to isto kažu, posebno oni stariji
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dacca 15/8/2010, 12:12

Meni doktorka nikada nije govorila da je hsg produvavanje, vec da na taj nacin mozemo da utvrdimo da li su ili nisu prohodni jajovodi. Ona mi rece kao da ovaj mjesec ne bivaljalo da ostajem trudn, jer sam ozracena Crying or Very sad . Mada ja mislim da je meni sve do ovog FSH. A da li znas koliko treba ovom koncicu da otpadne?
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Orline 15/8/2010, 13:02

Naravno da nije produvavanje Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Icon_lol Nemoj ti mene ozbiljno shvatati, pričam ti kako to neke manje obrazovane žene zovu, ne bi verovala koliko je često termin u upotrebi.
To i jeste dijagnostička metoda. Ali stari ginekolozi su uvek govorili da se dešavaju trudnoće u ciklusima nakon HSG.

Za končić ne brini, stavljen ti je sigurno resorptivni, koji će sam da se razgradi ili otpadne.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dacca 15/8/2010, 13:09

Sjutra idem za snimke pa cu joj reci da baci pogled na moju malu Embarassed
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od tuzna 16/8/2010, 07:57

jutro!
opet ja sa pitanjima :)
moja jetrva ima zacepljene jajovode i neki dan smo skupa bile kod ginekkologa i dr. sa mnom razgovarala i rekla mi da ona ima jajovode ispunjene plazmom(tecnoscu) ,je l to ovo o cmeu pricate ? hidrosal...? jesam li dobro shvatiila,ali neko je napissao da se sa tim ne ide i vto'
moja jetrva ceka termin iz Mb-a,ali niko nije pominjao da rjesava taj problem sa jajovodima.
ona ima samo 1 jajnik koji bi mogla stimulisat(drugi je omotan crijevima i dr rekla od njega nema nista) i on je policistican,prije par godina radila laparo,pa su joj uradili pravu operaciju:odstranili ciste ja jajniku i rekli joj da od jajovoda nema nista,da su puni priraslica,da su ustvari sljepljeni zidovi jajovoda(tako se to kaze?) i evo sad druga dr. rekla da su puni te tecnosti....

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 12/10/2010, 11:54

Radila sam proveru hormona i FSH je 6,66. Po ovim referentnim vrednostima je OK.
Da li ovaj hormon ima neke veze sa jajovodima? TJ da li dobar rezultat ovog hormona znaci prohodnost jajovoda? Spremam se za VTO i moj ginekolog mi nije nista rekao u vezi jajovoda. Rekao je da se na UZ ne vidi da li su oni u redu. Rekao je da su jajnici u savresenom redu kao i materiva i to je to.
Ako su mi jajovodi zapuseni( a moguce da jesu, sad smo mm i ja saznali da imamo hlamidiju i ureaplazmu) da li to utice na uspesnost vto?
Za sve curice cvet

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Malina 12/10/2010, 15:56

Ne, hormoni nemaju veze sa jajovodima. A takodje jajovodi ne uticu na uspesnost vto. Za vto njihova prohodnost nije bitna. Bitna je za inseminaciju. Zato, ne brini.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dr mali pariz 12/10/2010, 19:44

Jovana,Malina ti je već odgovorila,ja bih samo dodala ono što i sama znaš,sa tim ne možete ući u postupak,a kad se rešite tih beštija,onda je o.k.
Inače prohodnost jajovoda se proverava metodom HSG,mada može i laparoskopijom...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Orline 21/10/2010, 17:57

sani ::HSG nisam radila i to mi ne preporučuju.Samo videolaparaskopiju da bi se vidjelo stanje lijevog jajovida.Pa me je interesovalo koliko je to obavezan nalaz.da li baš mora da se radi ili se moze na VTO i bez njega.

Shizika ::
sani ::HSG nisam radila i to mi ne preporučuju.
Ne znam zasto preskaces HSG i ides na laparo kad te anestezija odbija? Meni su sasvim fino, bezbolno i u cas vremena HSGom ustanovili da je jedan jajovod definitivno prohodan, a drugi najvjerojatnije nije. Tek sam onda morala na laparoskopiju kojom se ustanovilo da je zacepljeni jajovod sputan izraslicama endometrioze koju su istom prilikom i uklonili i odcepili jajovod. Istina je da ti u postupku VTO iglom idu do jajnika po jc pa ti ne trebaju jajovodi, ali ako su nezdravi i imaju u sebi tecnost koja se ispira nazad u maternicu trudnoca se nece odrzati cak i da ti vrate 3 embriona prvoklasne kvalitete.
Jovana, VTO= vantjelesna oplodnja i podrazumijeva duzi proces (daunregulaciju, stimulaciju, aspiraciju jc, ET, i 2 sedmice cekanja na betu), ET jeste embrio transfer koji traje 10ak minuta kad ti vracaju oplodjenu jc koja je pocela da se dijeli i raste; jc je jajna celija. Brzo ces sve pohvatati, nedaj se omesti. Very Happy

Shizika ::Bak Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 62860
sani, HSG se uglavnom radi bez anestezije i uglavnom ne boli (mene nije nimalo). Jedino sto taj mjesec ne mozes da se bavis kucnom radinoscu zbog rendgena. Nije mi jasno zasto ti predlazu nesto sto je ravno operaciji ako mozda ne mora da se izvede, jer ako ti HSG pokaze otvoren jajovod onda ti laparo ni ne treba? Sta god da odlucis, ja ti zelim sretan ishod. Very Happy

Zoka83 ::Bak srecan pocetak! Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 32796
Sizi, HSG ima pouzdanost od samo 80%, tako da, po mom misljenju, laparoskopija je bolji izbor. Pogotovo za nju koja je vec imala probleme sa jajovodima.
Devojke, mali savet....okan'te se slatkisa, sto ste se sladile - sladile ste se. Sada se zasladjujte vocem. Ljubim vas sve do jedne Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 275568

Shizika ::Idemo Bak! Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 961944
Zoko, mozda HSG ima uspjesnost od "samo" 80%, ali ako pokaze prohodnost onda je to 100% i nema potrebe za procedurom pod anestezijom koju sani pokusava izbjeci. Ne znam da li u BG rade HyCoSy cija pouzdanost je 80-90% i koristi se UZ pa se ne propusta cak ni taj ciklus?

Shizika ::Deni, meni su rekli taj mjesec da preskocim zbog zracenja, a naredna 3 da imam pojacane sanse. Tebi mora da su jajovodi bili malo suzeni kad je toliko bolilo. Mene nije jer je jedan bio sasvim otvoren, a drugi sasvim sputan.
Uff, pretpostavljam da je ovo sve trebalo na temu HSG, ali kako su vise licna iskustva nego sture informacije sve se nadam da nismo bas off topic. Embarassed

lena ::
Shizika :: Zoko, mozda HSG ima uspjesnost od "samo" 80%, ali ako pokaze prohodnost onda je to 100% i nema potrebe za procedurom pod anestezijom koju sani pokusava izbjeci. Ne znam da li u BG rade HyCoSy cija pouzdanost je 80-90% i koristi se UZ pa se ne propusta cak ni taj ciklus?

Shizi, u pravu si, trebalo bi se nekako prebaciti na temu o prohodnosti jajovoda pa kopirati ove postove (ja ne znam kako se to radi i da li to moze samo Happy)... bice nekome sigurno od koristi!
Da dam svoj mali doprinos:
Meni je receno da je pouzdanost "klasicne" HSG metode (rendgen, u Srbiji se radi i u drzavnim bolnicama za "dz" sa uputom ili privatno za 150 evra, i gotovo uvek pod totalnom ali kratkotrajnom anestezijom) negde oko 65%. Novija, HyCoSy metoda (ultrazvucna, nema zracenja, radi se bez anestezije, bezbolno) obavlja se kod nas iskljucivo u privatnim klinikama ("Jevremova", "Papic", kostala je pocetkom godine oko 20.000-25.000 din.). Lekari ce se ovde u velikoj vecini sloziti (eto, i dr Radoncic iz Zgb-a kome sam ja pisala bas povodom toga) da je HyCoSy manje pouzdana metoda od klasicne (sto ne znaci da na netu necete naci i suprotna misljenja). No, bilo kako bilo, dr vole da imaju i taj snimak. Meni su ga vise puta trazili da ga "prouce" i pre IVF postupka i posle. Ne znam zasto. Radila sam onaj "klasicni" HSG i nije bilo ama bas nikakvih problema a pokazao se i kao pouzdan (sudeci po snimku, moj desni jajovod je bolji i prohodniji u odnosu na "rigidni" levi, pa su nam davali vece sanse za "prirodne radove" kad je i vodeci folikul bio na desnom jajniku).Very Happy

Shizika ::Leno, nisam ni ja radila HyCoSy, ali citam da moze biti bolan, pa se savjetuju neki analgetici, ali nema anestezije.
Nego, cestitam ti prelazak tog vaznog praga, napunila si 12 sedmica, sad ces biti jos opustenija. Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 512172
Biksi, skakuci ti preko dana koliko hoces, ali ako te uhvatm na Kutku poslije 10 uvecer ima da te tepam!!! Very Happy
Nema nam je Struzzo, nije valjda da je jos uvijek mrcvari onaj virus? Zelim brzi oporavak. Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 490909
Bebko, navijam za bucmasti endo! Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 216281
Dokle je Djole stigla na njenom bajsu? Evo ti malo sunny da zasadis te lukovice. Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 582639

MAAKKI ::E cure da vam ja kazem za taj klasican HSG metod, meni su to radili pre 4 godine kod nas u bolnici na rengenu bez ikakve anestezije, i bolelo je i to dobrano. Ajde sto je bolelo dok je radio na to sam mozda i bila spremna, ali nedelju dana posle toga nisam mogla da sedim kako treba, bolelo me i kada vrsim malu nuzdu. Necu nikog da uplasim ali ja sam tako prosla i mogu reci da sam bila i upozorena od zena koje su to radile na isti nacin da boli. Sad
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 25/10/2010, 22:12

Da li HSG kada se radi boli? Da li je HSG i produvavanje jajovoda ista stvar? Ja sam shvatila da je HSG ubrizgavanje tecnosti da se vidi prohodnost. I sta ako nisu prohodni, cime se to resava? Kojim postupkom?
cvet

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od djole42 25/10/2010, 23:19

HSG je rentgensko snimanje materice i jajovoda a da bi oni mogli da se vide na snimku ubacuje se kontrast.Osecaj nije prijatan,moze da bude bolno ali nista sto se ne da izdrzati.
Ukoliko se utvrdi neprohodnost jajovoda sledeca je laparoskopija ,o tome imas ovde
https://kutak.forumotion.com/zenski-sterilitet-f4/iskustvo-sa-laparoskopije-driling-jajnika-t1266.htm
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 25/10/2010, 23:35

Hvala! Znaci hsg-om se samo utvrdjuje prohodnost i ukoliko se potvrdi onda se radi laparaskopija? Hsg - om se ne mogu otpusiti jajovodi? To je samo provera. Nesto sam nacula da se hsg radi i pod anestezijom i da kosta 20 000 din.
Kako znati da li treba uraditi hsg, da li dr primeti nesto na UZ ili to svako radi po sopstvenom nahodjenju?

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od sani 26/10/2010, 01:10

Da i meni se savetuje da uradim prohodnost jajovoda.Kod mene u nalazu su napisali ili HSG ili videolaparaskopija!E sad?Šta raditi i za šta se odlučiti.Šta se dešava ako HSg pokaže da je jajovod neprohodan.Da li ide videolaparaskopija ili može odmah VTO?
Jovana meni je doktor savetovao da uradim HSG jer nije došlo do trudnoće.Ultrazvukom se slabo mogu videti jajovod. Rolling Eyes osmeh srce

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od djole42 26/10/2010, 09:11

jovanamedakovic ::Hvala! Znaci hsg-om se samo utvrdjuje prohodnost i ukoliko se potvrdi onda se radi laparaskopija? Hsg - om se ne mogu otpusiti jajovodi? To je samo provera. Nesto sam nacula da se hsg radi i pod anestezijom i da kosta 20 000 din.
Kako znati da li treba uraditi hsg, da li dr primeti nesto na UZ ili to svako radi po sopstvenom nahodjenju?
HSG-om se utvrdjuje oblik materice i prohodnost jajovoda ukoliko je nalaz uredan ,ne radi se laparoskopija (osim ako postoji neki drugi razlog za nju,cista...sumnja na endometriozu....)
HSG-om se ne mogu otpusiti jajovodi.
HSG se radi po preporuci lekara kada je spermogram normalan a ipak ne dolazi do trudnoce.
Na UZ se ne moze videti prohodnost jajovoda.

Sami ukoliko je suprugov nalaz uredan nije lose proveriti stanje tvog jajovoda(jedan je uklonjen ako sam dobro pratila) s tim sto bih ja licno odmah na laparoskopiju (HSG bi preskocila) jer ako nesto nije kako treba odmah se moze resiti a isto tako ukoliko postoji hidrosalpings(prosiren jajovod ispunjen tecnoscu koja ometa usadjivanje embriona) i to se resava.Laparoskopijom bi znaci resila problem i za prirodno ostvarivanje trudnoce(ukoliko je jajovod zapusen) i za VTO(ukoliko postoji hidrosalpings)


ljubav
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 26/10/2010, 09:17

Djole lol!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Milijana 26/10/2010, 19:41

jovanamedakovic :: Nesto sam nacula da se hsg radi i pod anestezijom i da kosta 20 000 din.
Ja sam radila u opštoj anesteziji koja traje 10 minuta. HSG boli ako su zapušeni jajovodi, u suprotnom ne, ali to ne možeš znati pre samog postupka.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od djole42 26/10/2010, 19:52

Milijana ,ja radila bez anestezije jajovodi prohodni ali ne mogu da kazem da je bilo bezbolno,otprilike bol kao jači menstrualni.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od BiKsi :) 26/10/2010, 22:14

Milijana, ja radila bez anestezije i jajovodi skroz prohodni i umalo se nisam onesvestila, bila na ivici, a pritom ok podnosim bol! Tako da sve je individualno! Ja bila mlada i neiskusna Laughing , mangupi mi nisu rekli o čem se tu radi, inače bi radila anestezija! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od buby 26/10/2010, 22:50

ja radila sa anestezijom...i nista nisam platila..koliko znam laparaskopija se placa 20.ooo tj toliko je bilo pre 2 god. u frontu
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od vašar 26/10/2010, 23:49

jaaaoooojjj,ja i hsg....uuuzasssnooo iskustvo....uzasno.slazem se sa djoletom!!!sa ovom pameti nikad vise ne bih isla na hsg,vec na laparosk.molila sam Boga da se onesvestim,da nista vise ne osetim,ali....to sam ucinila tek posle,kad sam ustajala sa stola Rolling Eyes
tako da Sani...dobro razmisli i svu srecu ti zelim cvet
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 27/10/2010, 00:11

Joj vasar sva se najezih i rastuzih No uzas!
Devojke sta mi vi predlazete da li da uradim hsg sa lok anestezijom ili laparaskop? Ili nista... mozda da cekam da odem kod dr VV pa da vidim sta ce mi on predloziti.
Razmisljam sta ako ustanovim da su mi neprohodni jajovodi, to sredim mozda i moze da dodje do trudnoce prirodnim putem. Ili to nema veze ako je los spermogram ( kao u nase slucaju, nedovoljan broj i pokretljivost)

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Gala 27/10/2010, 00:19

Milijana ::
jovanamedakovic :: Nesto sam nacula da se hsg radi i pod anestezijom i da kosta 20 000 din.
Ja sam radila u opštoj anesteziji koja traje 10 minuta. HSG boli ako su zapušeni jajovodi, u suprotnom ne, ali to ne možeš znati pre samog postupka.
Hm, ne bih bas rekla da je tako. Ja sam radila bez anestezije u Visegradskoj 2003, jajnici su mi bili OK, a strahovito me je bolelo.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od daco 27/10/2010, 00:26

Vasar, Gala i ostale curke zasto ste radile hsg? Doktor vam je predlozio ili ste uradile samoinicijativno?
Znaci ako budem radila hsg obavezno sa anestezijom samo da odlucim da li da radim. Dr na UZ je rekao da je sve OK ali kao sto sam i ranije navela a i vi to znate ne vidi se prohodnost jajovoda

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 3 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 18 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu