KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

+14
Milijana
noja
natalija
lolipop
MAAKKI
bubili2
šatra-miko
kristina33
Struzzo
maus
jaca*caca
BiKsi :)
dr mali pariz
Afrodita
18 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 15/4/2011, 12:10

Pronadjena su mi dva histerosalpinxa, na levom i desnom jajovodu, najverovatnije cu morati na VTo, ali i to je pitanje da li moze. Uradila sam HSG u Visegradskoj pre dva dana, jos mi niko nije pogledao rezultate, nosim ih ovih dana....ali kod koga???Receno mi je da ih imam
.A svasta procitah na Googlu!!! Strasno!! Panika!!
Pozdrav svima!!!
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 15/4/2011, 12:36

ili se zove Hydrosalpinx.....
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od dr mali pariz 15/4/2011, 22:34

Ipak to drugo,draga.
Bitno je da si otkrila uzrok,a sad...moja drugarica je imala na oba jajovoda i oba je operisala-povadila oba.
Obrati se dobrom ginekologu.Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od BiKsi :) 15/4/2011, 23:01

Afrodita, dobrodošla i što pre rešila problem!Moja drugarica je išla na podvezivanje, jer joj prva vto nije uspela. Da li je zbog toga ili nečeg drugog ko zna, ali ja bih sigurno isto postupila kada bih imala taj problem. Mislim da su veće šanse da vto uspe ako su jajovodi zapečaćeni!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 16/4/2011, 00:16

Epa to me plasi, upravo!!! Strah od odlucivanja!! Od izbora. za tako nesto, po meni, treba traziti misljenje vise lekara, i to dobrih! Kad se odstrane to je to-nema ih vise! U bolnici su me gledali onako sazaljivo, kao da je to najstrasnija stvar koju mozes reci mladoj zeni koja zeli dete! Uzasnuta sam i prestravljena, pocinjem da gubim nadu...citam,googlam i sve je gore i gore. Videcemo sta ce reci doktorka kad pogleda snimke. Inace, HSG je bio najbolnije iskustvo koje sam imala, a bol podnosim odlicno!!
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od jaca*caca 16/4/2011, 12:02

Draga Afrodita,to nije najgora stvar koja može da ti se desi. Ako je to jedino što će biti deo tvoje dijagnoze ti si na konju. Ja ih imam isto na oba jajovoda,prva VTO nije uspela i sad ćemo da otklonimo oba jajovoda. Moja dr je mišljenja,kao i što pokazuju mnoga istraživanja da nije dokazano da ta toksična tečnost u njima pogubno deluje po embrione,ali nije dokazano i da ne smeta. Meni je prva laparoskopija rađena u oktobru 2009. kada su samo punktirani jajovodi i data je šansa prirodnom začeću.Zašto kažem da si na konju,jajovodi ni ne trebaju za VTO! Meni su posle otkrili i povišen FSH,pa sam sad i poor responder Sad ,tako da draga Afrodita ,sad kada razmislim da je ostalo sve na hidrosalpinxu ja bi bila presrećna! d Ali šta je tu je,ja sad čekam drugu laparoskopiju da mi otklone jajovode i povećaju šanse za drugu VTO,a svo vreme razmišljam kako ću odreagovati na stimulaciju,znači o jajovodima i hidrosalpinxu ne razmišljam! naočare
Nisam nikada išla na HSG,sva sreća moja dr me je spasila toga,ali verujem ti da je strašno! Tu sam ,ako imaš još pitanja kao i sve sve ove divne žene ovde. lol!
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od maus 16/4/2011, 14:21

Afrodita, ja sam imala hidrosalpinks na oba jajovoda. Radjena je laparo u Valjevu i dr je oba jajovoda podvezao. Pre te lapar. sam imala 3 bezuspesne VTO. Jaca je potpuno u pravu!
Srecno!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 16/4/2011, 14:49

U sredu idem da mi dr pogleda snimak i kaze sta i kako, sad samo sama tumacim i razmisljam, slusam vas i zahvalna sam svima koji mi odgovaraju, stvarno mi jako znaci, imala sam utisak da sam jedina zena na svetu koja ima ovakav problem.....
Ne znam da li neka od vas zna da li je bitna velicina hidrosalpinksa jer mi se cini da sam negde procitala da i to moze biti bitno!?
Mlada sam, tako da me to tesi ali s druge strane zelim da sto pre to resim....
lol!
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 21/4/2011, 00:27

Devojke, kaze i moja dr da je podvezivanje najbolja stvar za resavanje ovog problema, nema druge... Sad
Pominjala je cak i skidanje jajovoda, ali je moja situacija takva da je pitanje da li se mogu uopste skinuti jajovodi...mrrrr
No, sta je tu je....ako se mora to onda nije tesko.
Uskoro i ja na laparoskopiju....affraid
Pozdrav za sve vas!!!
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Struzzo 21/4/2011, 10:04

I ja sam žena sa "podvezanim" jajovodima...neuspešne VTO, posumnjalo se u postojanje hidrosalpinga, imala 3 laporoskopije, na poslednjoj "zapeckali" ili "podvezali" jajovode...čudno, na toj intervenciji, na koju sam došla spremna da to uradim, dr je rekao posle da nije bilo hidrosalpinxa...Isto sam kao ti imala fazu neverice, straha, ljutnje, očajanja, bežanja od stvarnosti, samosažaljenja itd, itd do suočavanja sa problemom, saznanja da on nije veći i snažniji od mene, hrabrosti i rešenosti da ga prevaziđem.
Teška je to odluka, znam... Rolling Eyes
Imaš ovde na ženskom sterilitetu Natalijinu temu (isto je podvezala jajovode) o razmišljanjima i dilemama posle toga.
U svakom slučaju, nemoj to da uradiš dok ne budeš 100% sigurna. Idi kod više doktora, konsultuj se....to je zaista važan korak, pretpostavljam da si shvatila koliko...posle toga ostaje ti VTO kao jedina mogućnost da zatrudniš...i ja ti želim da imaš Mausov scenario da zatrudniš na prvoj VTO posle toga... Very Happy

cvet
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Struzzo 21/4/2011, 10:08

E, da...ne znam kakav je izgled tvojih jajovoda, ali ja nisam za uklanjanje jajovoda... No to je isuviše radikalno i može da napravi izvesnu štetu i na jajnicima, a oni su i njihovo valjano funkcionisanje neophodni za VTO.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 21/4/2011, 12:05

Hvala ti puno na savetima, znace mi dosta, ali plasim se da ja nemam drugu mogucnost, imala sam sepsu kao mala-puklo slepo crevo-i sada mi je stomak pun priraslica i raznih cuda. Nije ona rekla da ce ih sigurno podvezati iako su prilicno veliki-kao da imam jos dve materice!! Prvo ce pokusati da ih skine, u slucaju da su se slepili sa nekim drugim organima sa kojih moze da ih odlepi onda ce skidati samo njih bez podvezivanja, ali ako ne postoji druga mogucnost morace da "podveze" mada se nije tako izrazila. U svakom slucaju, koliko sam razumela nju, ta tecnost iz hidrosalpinksa utice na plod i ne dozvoljava mu da se odrzi. Svesna sam svega, i naravno da mi nije sve jedno, sad tek pocinju razmisljanja i dvoumljenja, do laparoskoije, a posle vise nema!! Sad
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Struzzo 21/4/2011, 12:21

Ta doktorka je videla stanje tvojih jajovoda na HSG?
HSG ti nije toliko pouzdan kao laporoskopija (i ja bih ti preporučila kad si već na operacionom stolu da uradiš i histeroskopiju (takođe optički pregled unutrašnjosti materice). Ti, draga, jedino na laparoskopiji možeš da utvrdiš pravo stanje tvojih jajovoda. Zato sam ih ja radila 3, što dijagnostički što operativno, sve u nadi da ću samo pukim otklanjanjem priraslica (isto sam imala priraslice u unutrašnjosti jajovoda) da ću rešiti problem. Da bih na kraju shvatila da nije važno faktično postojanje jajovoda, nego na šta oni liče i da li su funkcionalni. Ako su oni oštećeni, oštećene su njihove fibrije koje su ključne za usisavanje jajne ćelije i spermatozoida i samim time njihovo spajanje (a to se sve dešava u jajovodu), džaba ti sve...i imala i nemala još taj ozloglašeni hidrosalping.
Pozdrav!
I ne brini...Imaš 28 god. i imaš vremena da lepo razradiš svoje sledeće korake.. Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 21/4/2011, 14:59

Joj bre ne znam, sve mi je zbrkano. Niko mi nije video stanje jajovoda, to su samo pretpostavke, ali nabolje resenje je da se udje laparoskopski i da se vidi sta i kako...Tvoj savet je da ne idem na laparoskopiju? Sta cu ja sa onolikim hidrosalpinksom? Receno mi je da su skoro 99 % sigurni da VTO nece uspeti ako ne uradim sa njima nesto, sad mi je tek konfuzija u glavi affraid
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od kristina33 21/4/2011, 15:17

Afrodita moje misljenje je da treba da ides na laparaskopiju, ali kod dobrog strucnjaka, ja bih licno otisla u Valjevo citajuci iskustva drugih devojaka i da das dr mogucnost da odluci umesto tebe u trenutku kada ih pogleda. Ako nikako ne valjaju bolje ih je zatvoriti, a ako ipak nisu losi, tj. ne smetaju uspesnosti VTO da ih ne dira, eventualno da ih malo procisti...
Ali kao sto su ti vec mnoge rekle dok ne odes na laparaskopiju neces sa sigurnosti znati kakvo je stanje sa jajovodima.
U svakom slucaju srecno i zelim ti sto pre beba beba
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 21/4/2011, 16:13

Tako sam otprilike ja razumela moju dr, vidni su hidrosalpinksi ali ipak kad udje kamera sve ce se bolje videti i onda ce se znati sta i kako. Nemam ja tu nekog izbora, koliko sam ja nju razumela, moram na laparoskopiju. Uzgred, verujem dr, vec je dugo upucena u moj slucaj a i nacelnik je odeljenja za laparoskopiju, pa valjda zna sta radi!!! Pristup joj je odlican, i iskustva koja sam cula od drugih pacijentkinja su zadovoljavajuca, cak odlicna.
Pozdrav svima!!!! osmeh srce
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Struzzo 21/4/2011, 16:42

Afrodita ::Joj bre ne znam, sve mi je zbrkano. Niko mi nije video stanje jajovoda, to su samo pretpostavke, ali nabolje resenje je da se udje laparoskopski i da se vidi sta i kako...Tvoj savet je da ne idem na laparoskopiju?

Npprotiv, Afrodita. Baš sam ti naglasila da sam ja išla na prvu laparoskopiju koja je bila dijagnostička, pa usput i operativna (uklonile se priraslice, koje su se, nažalost, vratile).
Da, idi na laparoskopiju baš zato što se sad samo pretpostavlja o stanju tvojih jajovoda. I na toj laparoskopiji ne moraš odmah da zatvoriš, ili ukloniš jajovode.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od šatra-miko 23/4/2011, 00:43

Boginjo, ja navijacica za tebe od sveg srce ! Slušaj svog doktor i svoju žensku intuiciju i biće tebi ne jedan malac beba , no v - hor bečkih dečaka ili vv ženski KUD Wink zagrljaj

šatra-miko

Broj poruka : 1
Godina : 40
Location : Naisus
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 23/4/2011, 00:52

Hvala Kristina puno na recima podrske, zakazana je laparoskopija, e sad uradice sve sto mogu-najbolje. Verujem svojoj dr, smatram da je pouzdana, mada volele bih da cujem jos neka iskustva sa hidrosalpinksom.....Mislim da me ova greska u naslovu malo sprecava u tome...mrrrr
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od bubili2 23/4/2011, 08:33

Razumem tvoje strahove i nedoumice, ja sam ipak za varijantu ako nesto nije dobro is napolje. Meni su oba izvadjena jedan hidro drugi hematosalpinx, zao mi je samo sto nisu odjednom izvadjena nego iz dva puta, drugi put u sklopu pripreme za VTO, malo je cudan osecaj sto ih nemas, pomiris se sa tim da nikad neces ostati prirodno trudna, ali sa druge strane znas da povecavas sansu za VTO. Sto se pripraslica tice meni je s sve zivo bilo slepljeno od prve operacije tako da su se malo pomucili na laparo ali su ga ipak pslobodili i izvadili, Vazno je da si kod dobrog dr i sve ce biti ok
Srecno ff
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Afrodita 23/4/2011, 18:59

za trud oko "iscrtavanja" Miki saljem poljubac!!! osmeh srce
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Podvezivanje jajovoda

Počalji od Afrodita 24/5/2011, 18:26

Da li je iko uradio nesto slicno pre VTO? Kakva su vam iskustva?
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od MAAKKI 24/5/2011, 21:05

Nisam procitala da je ijedna od cura to radila, a zasto bi to radili pre VTO?
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od BiKsi :) 24/5/2011, 22:29

Mislim da je Maus radila podvezivanje jer je imala hidrosalpinks. I obično preporučuju curama koje imaju hidrosalpinks.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od lolipop 24/5/2011, 22:40

Afrodita, Biksi je u pravu podvezivanje se radi kod hidrosalpinksa, i koliko me sjećanje služi i kod kobasičastih ,odnosno kod disfunkcionalnih jajovoda, odnosno kada jajovodi nisu pravilnog oblika. To se radi da bi se spriječila mogućnost vanmaterične trudnoće, i povećava uspješnost VTO-a. Bar sam ja to tako shvatila. To je na već jednoj temi Struzzo jako dobro objasnila. Čim je nađem javim ti.

lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa Empty Re: Podvezivanje jajovoda zbog hidrosalpinxa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu