KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od daxi011 22/10/2011, 22:22

Biksi hvala ljubav
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2011, 16:41

Daxi, tebi ni glukoza ni insulin nisu uredu.
Prvo glukoza na tašte je o.k.,ali posle opterećenja je pravo čudo da opada-kao tebi.Pitanje je šta bude posle ,npr. 3 sata, kad je tebi posle opterećenja glukozom,ona u konstantnom padu.
Insulin na tašte ti je niži od glukoze? OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 279933
Definitivno endokrinolog treba da se pozabavi tobom.
Bixi, najbolje je o tome da porazgovaraš sa dr Šumarac.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od daxi011 23/10/2011, 17:42

Pari hvala, organizovacu se pa kod Sukarac gde bi drugo ...

moj ginekolog u dz kao da nece da se bavi mojim problemom ... ako ne dodjem sa spiskom i argumentima uopste ga ne zanima da ulazi u moju zdravstvenu problematiku


daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 23/10/2011, 18:55

dr mali pariz ::
Insulin na tašte ti je niži od glukoze? OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 279933

Nisam znala da ovo ima veze? Shocked
Dr Stokic mi to nikad nije spominjala...
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2011, 20:05

Nije ni meni Wink ali neke stvari su logične-ako je insulin taj koji glukozu iz krvi preuzima,a ne obrnuto, čega treba da ima više u krvi insulina ili glukoze?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od daxi011 23/10/2011, 20:13

Upravo sam pricala sa mamom da budem iskrena nisam znala sta je rec "taste" pa sam i sa njom prodiskutovala i postavila mi je zanimljivo pitanje

da li sam lezala ili mirovala i da li sam cutala ...

radila sam u Konzilijumu i nisam cutala, ne secam se tacno mozda sam sedela i caskala u laboratoriji a mozda sam i izasla do obliznjeg kafica i tamo citala i caskala ...

kaze mi mama da koliko se ona seca da bi rezultat bio merodavan potrebno je da se lezi, miruje i cuti ...

mozda je taj moj rezultat posledica svega toga tj mozda nisam mirovala dovoljno ?

u svakom slucaju moram ponovo kod dr na ovu temu jer su dosadasnji dr to sve komentarisali kao ok je ... osim u klinici Ivanovic koji su me jedini i poslali na ovaj test i na osnovu rezultata tada dali terapiju siofor... kod Ivanovica smo poceli pripreme ali kada smo predali za vto preko fonda kod njih vise nije moglo preko fonda ... pa smo vto radili preko fonda u Jevremovoj i Milica J. je takodje pogledala ovaj rezultat i rekla da je ok tako da nikakve terapije tipa siofor ili eytirox nije bilo u trenutku kada mo radili vto ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2011, 20:33

Daxi, je l mama endokrinolog ili neki lekar??
Pazi, naravno da dok se radi test opterećenja, treba da se sve vreme bude na tom mestu,ali ne i strogo da se ćuti, i baš da li je važno horizontala ili vertikala-ne znam,ali treba da se miruje, da se glukoza ne bi trošila dodatnim aktivnostima.Samo zbog toga.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od daxi011 23/10/2011, 20:45

Moja mama je radila na nefrologiji ceo njen radni vek na salteru a inace je stigla do 3. godine medicine i nikad je nije zavrsila ... ne pitam je uglavnom jer je dosta toga zaboravila ili zbog toga sto se nekad davno drugacije radilo ... a u gradskoj bolnici gde je nekad radila one koje je poznavala penzionisani su uglavnom pa ni po tom pitanja ne moze preporuka

brinem se iskreno oko ovog mog rezultata jer je vise lekara gledalo i niko osim Ivanovica nije mislio da je za terapiju a bila sam kod lekara opste prakse u dz, kod ginekologa u dz, kod endokrinologa u klinickom centru, kod endokrinologa na vma, kod endokrinologa u klinici Ristic ali onoj drugoj u Cvijicevoj e da bila sam i kod Djurice koja mi je ne obrativsi paznju da pijem kontracepciju dala bromokriptin jer mi je prolaktin skakao ...

pitam se da li sam ja toliki baksuz da sam sve pogresne lekare nasla ... osim Ivanovica koji mislim da su se detaljno pozabavili mojim rezultatima ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 23/10/2011, 20:51

Daxi, nemoj svoje nalaze uzimati za toliko loše. Pokazuju se tu neki iskoraci,ali Šumarac će ti već reći kako stvari stoje.
OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 191975
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 23/10/2011, 21:26

Daxi, nemoj da ti ljudi koji nisu kompetentni za tvoj problem odlucuju da li ti je potrebna terapija ili ne.
Pod tim mislim: I Goca Ivanovic i doticna Milica nisu endokrinolozi i nije njihovo niti da ti prepisuju terapiju, a POGOTOVO da te uveravaju kako ti terapija nije potrebna.
Sto se tice endokrinologa, njihova oblast je jako siroka i potrebno je da nadjes nekog ko se tokom svoje karijere susretao sa slicnim slucajevima ( tipa neplodnost povezana sa IR ili bolescu stitnjace itd) i nekog sa puno iskustva. Koliko sam primetila na forummu, devojke su zadovoljne sa dr Sumarac, a moja dr je dr Stokic ( Novi Sad je u pitanju). U svojoj okolini sam cula za puno slucajeva kojima je pomogla terapijom, a takodje i nekoliko zena sam upoznala koje su dijabeticari i njeni pacijenti - uz njenu pomoc odrzavaju trudnocu. Sve smo jako zadovoljne Very Happy

Kao sto je Pari rekla, nisu tvoji nalazi toliko losi da treba da se stresiras. Ali da treba da se posavetujes sa nekim strucnim kao sto je npr dr Sumarac - treba.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SSanja 23/10/2011, 21:32

e sad mene zbuniste.. treba da se miruje i da se cuti.. Ja sam izvadila krv, pa sam morala da se penjem na drugi sprat... malo sjedala malo lezala, i usput citala knjigu.. Za 2 sata procitala skoro pola knjige.. Poslije dva sata opet se spustala na donji sprat da mi vade krv.. Lifta nema.. Sta o tome mislite???
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 23/10/2011, 21:37

Ne znam Ssanja, meni nisu dali ni da izadjem na vazduh tj. da stanem ispred laboratorije, vec sam sve vreme morala da sedim tamo.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SSanja 23/10/2011, 21:38

Kazem ti ja moja Zoko, ovi moji su totalni amateri.. No
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od daxi011 23/10/2011, 21:40

Pari, Zoko hvala punooo

srcasti poljupci

Mala dopuna klinika Ivanovic ima svog endokrinologa koji prati sve pacijente koji dolaze na vto ... bilo bi super kada bi sve klinike imale kompletne timove ... nekao bi se osecala sigurnije ... ali sad sta je tu je ... Sumarac sam cula da je divna i ja sam pokusala letos da je nadjem ali je tada bila na odmoru ...

Sanja napisala sam kako je moja mama rekla da se to tako nekada radilo ... e sad mislim da kazu bez naprezanja tj vecih fizickih aktivnosti ... preporucuju da se sedi u laboratoriji dok se test ne zavrsi ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od SSanja 23/10/2011, 21:44

Ma znam daxi :) nego meni nikakva uputstva nisu dali, osim onih koja sam dobila ovdje na forumu.. Zato kazem. Cudno mi je to planinarenje po stepenicama.. Da je napor, jeste..
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od daxi011 23/10/2011, 21:53

Razumem te potpuno ...

Mene su nasetali i ispada da ja treba da ucim medicinu i da sa spiskom i argumentima idem kod dr i trazim sta da mi pise, prepise i uputi ... VAN PAMETI ...

Mozda deluje blesavo ali ja cu ovaj OGTT test da ponovim ali cu zvati laboratoriju da mi dodju na kucnu adresu ... pa cu tako imati rezultat i sa mirovanjem ... jer se ne secam da li sam izlazila iz laboratorije ili ne tokom testa ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Zoka83 23/10/2011, 22:32

daxi011 ::Mala dopuna klinika Ivanovic ima svog endokrinologa koji prati sve pacijente koji dolaze na vto ... bilo bi super kada bi sve klinike imale kompletne timove ... nekao bi se osecala sigurnije

Eto, nisam znala. Nisam njihov fan, moram priznati, ali za ovo imaju pohvalu od mene. Slazem se da svaka klinika koja se bavi VTO MORA, tj. morala bi da ima kompletan tim, jer sve mi koje smo prosle kroz postupak, uspesno ili ne, znamo da je to mnogo vise od onog cime se bave ginekolozi. Postoji toliko stvari koje, u ne maloj meri, uticu na uspeh pa je stoga zalosno sto moramo da "kopamo" po internetu kako nebismo bez veze trosile novac, energiju, vreme, a pre svega - zivce.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od KoMetaK 23/10/2011, 23:08

Daxi, lepo je sto Ivanovici imaju endokrinologa, ali ponekad, kao u mom slucaju, nista ne znaci ni taj endokrinolog iz tima (a u mojoj bolnici ga imaju), je mi je rekao da mi ne treba terapija, kao i moj dr. Ali, sam zato dosla tamo i zapucala kod dr Stokic, koja mi je odmah dala terapiju i ja joj verujem, jer vidim da mi je pomogla da regulisem neka stanja u organizmu, a verujem i za kvalitet jc.
I ja sam bila sve vreme u labu, ali sam sedela u cekaonici, pa sam ulazila i izlazila na pola sata i sve vreme citala knjigu. Tako da mislim da ne moras da ih zoves kuci, jer ce te odrati, ako moraju da dolaze vise puta, samo pogledaj ko je gde u Beogradu radio OGTT i odi tamo. I ako sedis u cekaonici i prozboris koju, mislim da nije strasno. Vazno je da se ne setas okolo i da jedes. Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od daxi011 23/10/2011, 23:19

Mislim da je dolazak 300 din kada je jedno vadjenje i kada je u krugu vracara a kada su 3 dolaska moguce je da je 3 x 300 din ... do sada sam ih zvala samo jednom da dodju kad sam vadila betu ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 24/10/2011, 10:52

Biksi :) ::

Šta mene još zanima. Da li je vreme da proverim pankreas, pankreas luči insulin, meni je kao i Djoletu mnogo povišen, isto imam hiperinsulinemiju, znači gore nego IR, a pritom mi je tata umro od hronične upale pankreasa, a nana (tatina majka) preživela komu pankreasa i ona je i sada na glukofažu i insulin injekcijama, a ja sam genetski potpuno na njih?! Prilično me ovo muči, da budem iskrena.

Hvala za C peptid Very Happy

Sad si me zaintrigirala oko pankreasa ,ja sam pregurala akutni pankreatit ,nisam pominjala mojoj dr....ali svakako0 hoću pri sledećem vidjenju .Čekam tvoj izveštaj!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od daxi011 24/10/2011, 12:07

Zanimljivo kako vidim mi same sebi postajemo lekari ... sto i nije tako lose jer dr ne moze da nas seta kao ovcice ...

mada svaka cast ima i posvecenih lekara ...

nekada sam bila u fazonu valjda dr zna sta radi ali sad sam uz vas i ja pocela da citam prelistavam i pokusam da koliko toliko udjem u tematiku/problematiku ...


smajli angel
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 24/10/2011, 14:12

Djole, kako stoje stvari kod mene, pre ćeš ti otići kod tvoje dr. Ne mogu da uradim ogtt, ni preko državne, ni preko privatne laboratorije, nema reagensa, moram odložiti kontrolu. Zovem dr Šumarac ceo dan, niko mi se ne javlja u lekarskoj sobi. U ambulanti su mi rekli da moram odložiti ali u dogovoru sa prof Šumarac isključivo.

Imam osećaj da ti je sve to bilo od insulina, jednostavno tolike količine insuline moraju da ubijaju pankreas, nekako mi tako logično, ja sam to skontala kao da ga pomalo jedu. Jer pankreas se sam regeneriše, ali isto tako i sebe ubija. OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 279933 Ako ima neko stručniji, molim da me razuveri bilo bi mi mnogo psihološki lakše. Mene genetika često najviše plaši. Al da ne idem van teme dalje. Ko prvi pita dr, naravski da postavlja. Ako ne treba ovde, jedino da otvorimo novu temu. Nisam pametna.

U petak radila i sledeće hormone (metoda clia-šta god ovo značilo, mene podseća na reno klio lol! ):

SHBG 60 nmol/L (18-114)

DHEA-S 398
ug/dL (35-430)

Androstendion 3,0 ng/ml (0,3-3,5)

Ak se bilo ko razume, molim mišljenje! Hvala unapred
.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od bobica83 24/10/2011, 15:22

SHBG – sex hormone binding globulin – je protein za koga su u plazmi vezani polni hormoni;

- DHEA-S – dihidroksiepiandrosteron – je muški polni hormon;


to nasla al nista dalje ne znam!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 24/10/2011, 17:24

Pa ja sam muskoooooo! Kukuuuu! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od maza1972 24/10/2011, 17:56

Biksi,meni su radili taj ANDROSTENDION kao obavezam hormon za vto Komisiju u sklopu onih svih naših hormona,meni je bio 1.76 a referentne su od 0.3-3.5 ng/ml
...imaš nešto ovde http://www.poliklinika-stela.hr/Androstendion.html
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 11 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu