KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pripreme za VTO

+36
Hobbes
Zensko pero
HappyGirl
NikolaMaja
bak
sanja369
Aleksa75
millena
mamadabudem
luckystar74
ana78
missile
Tebi
SSanja
Anavi
noja
grudva
ananana
nina26
Orline
maza1972
Mirjana
nebuloza
cecaceca
viktorija
*AIDA*
Sneza
7-patuljaka
MAAKKI
anak
ciklama
Marija86
Malina
vašar
daco
Gala
40 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od viktorija 9/5/2011, 11:44

Evo da vam ja prenesem svoje iskustvo...
Zbog ir vec duze vreme pazim da ne unosim namirnice sa visokim glikemijskim indeksom i retko kad jedem slatkise.Kad sam krenula sa kontracepcijom nisam uzimala nikakve vitamine...
Kad je pocela stimulacija uzimala sam vitamin e,jela sveze zelene paprike,svez ananas,i pila ujutru cedjenu naranddzu a uvece po jednu casu piva...
Nakon aspiracije sam pocela da uzimam folnu kiselinu a nakon et sam uzimala i 4-5 brazilskih oraha dnevno, nastavila sa cedjenom narandzom...
To je sto se tice ishrane...
Jos pre pocetka postupka sam se trudila da radim stvari koje mi prijaju, priustila sam sebi nekoliko relaks masaza,isla malo na jogu(kolko mi je vreme zbog posla dozvoljavalo) setala, druzila se sa dragim ljudima i gledala da se na svaki nacin naoruzam pozitivnom energijom...
Stvarno sam bila smirena, verovatno zbog toga sto sam mesicima pre toga radila analize -imunoloske, genetske i sve one koje sam cula da mogu da budu bitne u procesu za vto,pronasla ir, pila lekove 6 meseci...naravno u svemu tome mi je pomogao ovaj forum i iskustva devojaka na cemu sam im beskrajno zahvalna...
Shvatila sam da mi niko nece reci da odradim sve to,strpljivo i polako sam sakupljala informacije i eliminisala jednu po jedu analizu...Kad je sve bilo gotovo znala sam da sam uradila sve sto je do mene i da sada sve zavisi od nekih drugih stvari...
Meni ni jedan trenutak u celom postupku nije bio strasan, svaki dan sam isla na injekcije sa osmehom, verovala sam u dobar izbor klinike i lekara i trudila se da mislim samo o lepim stvarima...
Doslo je prolece,Sunce i pre neki dan moja poztivna beta... sunny
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od daco 9/5/2011, 11:57

Hvala Viktorija i cestitam od srca!!! Uzivaj!
Zasto se uzima vitamin e kad pocne stimulacija? I koja jacina vitamina e? A pivo? Zar ne treba u potpunosti izbaciti alkohol?
Ja vec sad pijem folnu kiselinu, vec pijem nekoliko meseci. Pitala sa sestre da li je to OK rekle su da nema problema i da mogu da nastavim. I kad budes imala vremena ako mozes na pp da mi posaljes koje su to imunoloske i genetske analize da ne detaljisem ovde Very Happy . Meni to niko nije trazio.
Veliki ljubac draga! Ostvario ti se san! Sta ces lepse!!!! Pripreme za VTO - Page 2 595783

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od viktorija 9/5/2011, 12:08

Daco moram do dz po injekciju kad se budem vratila pisacu ti...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od viktorija 10/5/2011, 09:28

Evo i dodatnih analiza koje sam radila u sklopu pripreme za vto

1
. Uz hormone stitne zlede proverila sam i Atpo i tg antitela stitne zlezde
2. Antispermatozoidna anatitela oba partnera iz krvi i sperme muskarca. Ovo sam uradila na Torlaku na uput i nista nisam platila.
3. Antikardiolipinska antitela igg i igm
Fosfolipidna antitela igg i igm
anti beta2 glikoproteinska antitela igg i igm Ovo sam uradila na
uput za imunologa u Klinickom centru i

4.genetsko ispitivanje na duboke venske tromboze tj na urodjenu
predispoziciju na trombofilije sam radila privatno u lab Helix kosta
10.000 i podrazumeva ispitivanje 3 gena i njihovih mutacija.To su
MTHFR, LAIDEN V i PROTROMBIN II

5.ispitivanje na stecene trombofilije sam radila u zavodu za transfuziju krvi i platila sam sa uputom 5.000 din
LUPUS I TROMBOFILIJE

6.Test opterecenja glukozom sa INSULINEMIJAMA! Ja sam to prvi put
platila privatno i posto sam imala problem sa insulinom iako mi je
secer u normali uvek, test sam ponovila u dnevnoj bolnici Dragise Misovic
i nisam platila.

Moja topla preporuka je da se ove analize odrade i da mirne udjete u proces...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od cecaceca 22/5/2011, 17:13

Ja se zovem Svetlana i iskreno stalno sam čitala neke komentare, ali nikad nisam ja komentarisala. Radila sam IVF u Banja Luci-besplatno. Nije uspjelo. Sada smo odlučili da idemo kod doktorice Goce Ivanović. Od naših poznanika smo čuli jako lijepa mišljenja o njihovom radu. Nikad nismo bili kod nje. Imam 28. godina i iza sebe 7. godina liječenja. Odstranjen mi je jedan jajnik (obmotala ga je cista i rekli su mi da je bio nefunkcionalan i da ga nisu mogli spasiti). Malo sam ljuta jer su mi tek poslije 5. godina to vidjeli i dovedena sam u situaciju da su ga morali otkloniti. Ali da ne dužim sa tim. Meni su rekli da tokom perioda pripreme za van.tjel. što više šetam, pijem čašu piva svako veče i jedem ananas u neograničenim količinama. Iskreno, od ananasa mi je postalo muka i nisam ga baš mnogo jela, ali sam šetala i pila sam pivo.
Nakon embrio transfera su mi rekli da se ponašam sasvim normalno: radim, šetam, samo da ne dižem nešto mnogo teško. Tako sam se i ponašala. Biće bolje drugi put, nadam se Shocked

cecaceca

Broj poruka : 1
Datum upisa : 22.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od BiKsi :) 22/5/2011, 17:58

Cecaceco, dobrodošla! A da će biti bolje drugi put, biće, ma mora biti! Pridruži se veseloj ekipi na temi Korak po korak na putu do beta plus, naravno i na ostalim temama, samo što na Koracima ćaskamo o svemu i razmenjujemo mišljenja! Poz
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od nebuloza 18/6/2011, 22:54

helou suborke,

imam pitanje glede smokve i pšenične trave (wheatgrass). uspjela sam sniziti fsh s 12.5 na 6.09 sa smokvama, vitexom i wheatgrass.
čak se i odnos FSH i LH poboljšao, sad je 1,44 a inače je oko 2.3-2,4 (LH je bio nizi od fsh..jel)

nalazim se pred ICSI stimulacijom i već sam počela s down regulacijom te sam stoga prestala s vitexom jer utječe općenito na hormone. smokve i wheatgrass i dalje uzimam jer snizava fsh..sto je i smisao down regulacije.
eh sad, mene zanima da li ste smokve (i)li wheatgrass nastavili uzimati kad ste počeli sa stimulacijom?

hvala puno i sretno svimaaaa!!! roda

p.s.
da podijelim s vama svoje pripreme:
glavni problemi
utvrđen mi je MTHFR homocigot C677T
lupus markeri su poviseni, mada se LAC drzi u granici. od transfera bi trebala na heparin
mini endometrioza, nizak amh
..itd.
da crknem od pokusavanja već dvije godine, mada imam jednu iznešenu trudnocu i jedan spontani (do trudnoća je došlo vrlo brzo)
prije dva mjeseca smo bili na IVF i nije došlo do fertilizacije, sam doktor je rekao da je punkcija vjerovatno bila prerano, JS su barem naoko dobro izgledale

za sljedeći ciklus imamo sljedeću pripremu
MM (mada ima normalan spermio)
maca, cink, selen i prenatalni vitamini, wheatgrass
JA
prenatalni vitamini, vitamin E (600IE), matična mliječ, cink, omega3, wheatgrass, smokve u maslinovom ulju

izbjegavam slatko (mada nekad puknem i ubijem se u čokoladi) affraid
gledam da svaki dan jedem klice od rotkvice ili brokule, gledam na unos proteina
ubijam se u ananasu barem pola na dan, u idealnom slučaju jedan..ako mi jezik ne utrne već nakon pola

u obliku kapi uzimam vitamin D. po krvnoj analizi mog ginica mi je taj vitamin na najmanjoj razini, unatoč dnevnom suncu. očito resorpcija nije baš neka..
taj vitamin moze poboljšati fertilnost, pogotovo kad postoji autoimunološki problem..

eto.. lol!
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Mirjana 1/7/2011, 23:00

http://www.ivf.ca/tips.htm
Ovde pise da i muskarci treba da prestanu sa pusenjem...a ko njih da ubedi?!
Don’t eat food older than 12 hours. Ha ha ha lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Mirjana 2/7/2011, 00:08

Evo ja sam bila slobodna da prevedem ovo. NIje na odmet da znamo sta preporucuju u belom svetu...mada mi ovo vec sve znamo! Dakle:

PRE NEGO ŠTO POČNEŠ SA PROTOKOLOM

• neka tvoja ishrana bude uravnotežena
•vežbaj umereno
•dođi do zdravog indeksa telesne mase. ITM preko 30 može loše uticati na krajnji rezultat. Idealan ITM je izmedju 20 i 25
• pričaj sa svojim lekarom o svim lekovima, vitaminima i/ili lekovitim biljkama koje koristiš
•probaj da izbegavaš kofein ili smanji upotrebu kofeinskih napitaka na 1-2 dnevno
•nemoj pušiti
•izbegavaj alcohol ili ograniči upotrebu alkohola na pola čaše crnog vina na dan maksimalno


DOK TRAJE PROTOKOL

•nastavi se hraniti uravnoteženo
• probaj da smanjiš upotrebu kofeinskih napitaka na 1-2 dnevno
•dovoljno spavaj, minimum 8 sati
•nastavi sa lakim do umerenim vežbanjem
•ne puši (odnosi se i na muškarca i na ženu)
•ne pij alcohol (ni muško ni žensko)
•bez dijeta dok traje protokol (gubitak 10 % i više vaše težine može umanjiti pozitivan ishod postupka). Ali, smršaj pre postupka ako ti je ITM veći od 30
•izbegavaj ribu koja ima visoke vrednosti žive
•ne uzimaj lekove, čak ni one za alergije ili prehladu koji se mogu kupiti bez lekarskog recepta, pre nego što pričaš sa svojim lekarom
•ekstremna vrućina/toplota može umanjiti plodnost oba partnera
•pij dosta vode, naročito u toku stimulacije
•u slučaju sindroma hiperstimulacije, unosi puno tečnosti. Pijenje 3-5 litara vode dnevno može sprečiti sindrom hiperstimulacije u nekim slučajevima
•razgovaraj sa svojim dr o bebi aspirinu. On povećava protok krvi do uterusa pa poboljšava implantaciju
•na kraju, probaj da se ne nerviraš i budi pozitivan. Poznato je da visok nivo stresa umanjuje plodnost oba partnera i dovodi u pitanje kranji rezultat protokola.


POSLE EMBRIO-TRANSFERA
•ne jedi hranu koja je dugo stajala (bukvalno-stariju od 12 sati)
•ne jedi ribu s’ visokim koncentracijama žive
• izbegavaj preterano vežbanje
•umereno hodanje je odlična vežba dok čekate da prođu dve nedelje do rezultata. Pomaže da se smanji nivo stresa
•obezbedite sebi dovoljno sna
•ne diži ništa teško. Neki stručnjaci veruju da je teško sve što je teže od jednog kilograma; dok drugi pominju 4 kilograma. Poenta je biti umeren u svemu
•pijte puno vode kako bi sprečili zatvor. Voda je takože od ključne važnosti za razvoj ćelija
•ekstremna toplota može umanjiti plodnost oba partnera
•vežbaj tehnike opuštanja, disanja…Važno je raditi ono što vam prija i pomaže vam da se opustite. Neke studije su pokazale da smanjenje nivoa stresa može poboljšati uspešnost VTO-a
•razmišljaj POZITIVNO!!!

SAVETI ZA MUŠKARCE

•razgovaraj sa svojim urologom o Serophene (Clomid-u). On pomaže da se poveća broj spermatozoida i njihov kvalitet čak do 30%. Imaj u vidu da ovo na pomaže u svim slučajevima.
•vitamini i suplementi koji mogu poboljšati plodnost su:
◦dobar multivitaminski preparat
◦vitamin E, B12, C, beta karotin
◦selen, cink
◦laneno ulje, riblje ulje
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od maza1972 10/7/2011, 10:34

Devojke,odlična je tema i baš lepo ste sve napisale...

Trebalo bi da se počne sa nekim vitaminčićima pre septembra...Trenutno pijem samo folnu ,selen+cink,ali nešto mislim da bi mi bilo dobro da uključim i gvožđe i sve ostale vitamine i minerale.Prenatal mi izgleda kao kompletan baš za pripremu organizma za VTO.Šta mislite o tome? Negde sam pročitala da kontraceptivi uništavaju b vitamin u organizmu i samim tim loše utiču na kvalitet jć.
I još jedna stvar,kako čajevi utiču na ceo postupak, ja pijem čajeve i to nanu i zeleni, i baš u većim količinama , negde sam pročitala da nisu dobri za žene koje planiraju trudnoću...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Orline 10/7/2011, 11:06

Mazo, meni su iz Maribora zvanično napisali da pijem Prenatal 3 meseca pred postupak.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od maza1972 10/7/2011, 11:27

Orline,srce si osmeh srce
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od nina26 11/7/2011, 13:18

Evo i ja da dodam moje iskustvo.
Ja sam pre VTO setala mesec dana po 4-5km dnevno i prestala mnogo ranije sa pusenjem jer utice na kvalitet j.celija.

Zatim cedjeni sok od pomorandze svako jutro (ne znam zasto svi ga preporucuju) i sok od ananasa zbog boljed endometrijuma ( ali njega samo do et). Uz to sam jela i 2,3 brazilska oraha dnevno takodje ga preporucuju zbog endometrija. I pila sam kompleks vitamina mislim da se zove femibion.

Sto se tice ribe i njenog izbegavanja tokom pripreme zbog velike koncentracije zive, ovo se odnosi samo na tunjevinu. Sva ostala se riba bas preporucuje i to 2-3 puta nedeljno zbog omega 3.

Naravno izbegavajte konzerve :)

nina26

Broj poruka : 40
Datum upisa : 11.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od ananana 12/7/2011, 19:09

Snezo, a koje sedative ti je preporucio ginekolog?? I koji je to gin.? Zar to ne utice negativno,mislim svi lekovi bi trebalo da se izbace, zar ne??
zbunjen doktor
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od grudva 28/9/2011, 13:18

ja nemogu da ostavim cigarete Embarassed smanjila jesam ali mislim da bih ujedala sad kad bih ostavila Crying or Very sad
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od noja 29/9/2011, 17:13

grudva dobro je da si smanjila, probaj prvo na 5 kom i samo kad pijes kafurinu, izbegavaj pusace, ja jos ponekad zapalim a posle me grize savest jakooooo, mm mi kaze da sam sebicna jer on nikad nije pusio a ni pio,
uzela sam one ivi mystique slims sa 0.3 mg
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Anavi 29/9/2011, 19:26

Very Happy i ja pusim te Eve Mistic slim Very Happy
Anavi
Anavi

Broj poruka : 416
Godina : 47
Datum upisa : 16.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od ananana 29/9/2011, 23:05

Grudva, ja sam culaod dr.Antica da ne treba ostaviti cigare kada saznas da si trudna, ukoliko zena to ne moze i predstavlja joj problem jer je veci stres u tom slucaju kada ih naglo ostavljas nego da nastavis sa pusenjem ali da smanjis.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od maza1972 29/9/2011, 23:18

I ja sam čula istu priču,čak je jedna moja poznanica u VTO postupku i kasnije trudnoći pokušala da ostavi cigare,ali je bila toliko nervozna da su joj lekari rekli da smanji i da ne prestaje ,i da je veća šteta od stresa kad se ostave cigare...nije da podržavam pušenje,ali i ja pušim,još uvek (narandžasti pal mal slim),ima o.4 nikotina. Embarassed Embarassed Embarassed
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od SSanja 30/9/2011, 12:04

Dr mi nije preporucio folnu kiselinu ni nista od vitamina. Pocinjem sa suprefactom 03.10. Da li ja smijem piti folnu nezavisno od toga da li je dr preporucio ili ne... Mislim, logicno mi je da bih trebala, al ajd da se konbsultujem sa vama. ff
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od noja 30/9/2011, 12:26

sanja mozes je piti, preporucuje se posle ET znaci kad se bebani vrate u gnjezdo, bilo je neke price da kao folna smanjuje efekata i kvalitet j.stanica pa sad, tako nekako, znaci za vreme stimulacije ne nista samo kvalitetnija hrana i setnnja,
e sad ima cura koje su je i pile i bilo sve ok, ja nisam, ali oko godinu dana pre non stop sunny
sretnooo !!! roda

mrzim cigarete i taj porok yes
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Tebi 3/5/2014, 01:01

Ne znam da li sam ubola pravo mesto za ovo moje pitanje.Pocela sam polako pripreme za VTO.Za sada su mi svi hormonski nalazi uredu,medjutim imala sam neka vanmenstrualna krvarenja i moja doktorica je htela da mi da kontraceptive.Posto smo se odlucili za PFC,bili smo dok doktorice Sonje na konsultacijama i ja sam je pitala,rekla je moze mikroginon ili jasmil,2-3 meseca pre pocetka stimulacije.Mislim da nesto bas i nije bila odusevljena mojim pitanjem i nije bila izricita sa mozete,nego u smislu eto i mozete.Da li neko od vas ima iskustva sa time i da li je mozda ipak bolje da nista ne pijem ?
Hvala punooooooooooooooooo :)
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od missile 3/5/2014, 14:30

ja sam imala jednom takvo krvarenje, i nisu nasli nista lose. Ko zna sta je to bilo. Posle toga na dijagnostickoj histero sve je bilo dobro, tkivo zdravo, nikakvih priraslica. Mozda imas neku cistu? Nije lose da te neki dobar dr pogleda na 4d uz, tu se svasta vidi (ko ume da vidi, zato kazem dobar dr). Inace, mnoge cure su pile kontraceptive pred vto i mislim da ne moze da skodi. Mozda je zato dr Sonja tako i rekla, jer ako ces ti biti tako mirnija, sto da ne.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Tebi 3/5/2014, 15:33

Pogledala me je doktorica Sonja pre koji dan na ultrazvuku i kaze da je sve ok,a moja doktorica koja me stalno vodi je specijalista ultrazvuka pa ne verujem da joj je nesto promaklo.


Poslednji izmenio Tebi dana 3/5/2014, 19:28, izmenjeno ukupno 1 puta
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od missile 3/5/2014, 18:36

onda nemas razloga za brigu, samo jos da odlucis oko kontraceptiva.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO - Page 2 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu