Pripreme za VTO

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Pripreme za VTO - Page 3 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od ana78 taj 16/5/2014, 15:18

Sto se tiče moje pripreme, ona uključuje "mikroginon" vec druga kutija, a koliko sam shvatila još dve kutije treba da popijem. Na moje pitanje, da li je to previše, dr. mi je rekao da na taj način odmaram jajnike, kako bi oni dobro odreagovali kada krene stimulacija. Uključio mi je i "dostinex", ali to zato što mi prolaktin povremeno skoči, i onda dok god traje priprema pa i kasnije sam postupak mora prolaktin da bude pod kontrolom. Inače mislim da je umerenost u svemu, ključ za uspeh, fizička aktivnost, voće, povrće, riba, manje masne vrste mesa, onako kako bi se inače ponašale kada bi rešile da ostavimo loše navike, što je i ne vezano za ovaj postupak nego za naše zdravlje

ana78

Broj poruka : 29
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od luckystar74 taj 19/5/2014, 11:17

Da li u toku stimulacije smem da pijem gazirano tipa koka kolu, kiselu vodu itd? Da li to vazi samo za mene ili i za md?
Sada procitah da ne sme nista tesko da se dize, da li to znaci da ne smem da dizem mog macora koji ima oko 7kg?
Meni je dr rekla da nastavim sa ferogolbinom (gvozdje, folna, vit B i zink) sve do ET. Posle toga se prekida.
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 19/5/2014, 11:33

Nemoj ništa da piješ gazirano što zbog jetre, što zbog šećera. Kvas se preporučuje. :)
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2251
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od luckystar74 taj 19/5/2014, 12:30

Ja bez slatkisa ne mogu da zivim... Nije valjda da ne smem ni slatkise?????
Kvas ne mogu bljak mi je...
luckystar74
luckystar74

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 19/5/2014, 13:12

Slatko svedi na minimum  affraid , a kvas kako hoćeš, dobar je za endo, bilo bi dobro da jednu flašicu dnevno popiješ. Wink  Ni ja nešto ne obožavam kvas, ali ga dooobro ohladim u frižideru, i kad je leden i zamagljen onda mi prija. Imaš PP od mene...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2251
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 19/5/2014, 14:57

lakistar, ti slatko smes, ali je apsolutno nepozeljno. ako moras, uzmi voce. Dobro je da pijes vodu u koju nacedis malo limuna, naravno bez secera. Ona stvara baznu sredinu u organizmu koja je zdrava i ne pogoduje virusima i bakterijama. Ne dizi macora, ne kupaj se u kadi nego se tusiraj mlakom vodom, to vazi i za tm. Da se ne pregrevaju jc i plivaci, ne valja nikako.
jel bese radis u Bisu? kad kreces sa stimulacijom?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 49
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od luckystar74 taj 20/5/2014, 09:29

Krenula sam u subotu sa difrenilom a od juce i 4 ampule menopura dnevno... Da u BIS-u sam...
Voce ne jedem skoro uopste, eto sreca je te volim jagode a sada im je sezona, inace svo ostalo voce mi je gadno i ne mogu da ga jedem...
Moj problem je sto ja jako malo stvari volim da jedem, pa mi je izbor suzen jakoo...
Zasto je slatko nepozeljno? Ne razumem. U kadi se ne kupam vec duze vreme da ne bih zapatila neku infekciju jer moj macor pije vodu samo iz kade ili lavaboa pa onda on udje sapicama a ne mogu da perem svaki dan...
luckystar74
luckystar74

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od millena taj 29/6/2014, 12:45

Cao devojke,ja sam pre neki dan dobila kratku semu sa diferelinom 0.1mg od 2.dana ciklusa i od 3.dana gonal F,inace sama pijem bayerov elevit,zbog folne..nikakva druga priprema mi nije preporucena(na stalnoj terapiji sam za TSH i prolaktin)..citajuci vase postove imam strah da sam nesto propustila jer nisam bila na konsultacijama kod dr Sonje vec sve preko e meila,a treba sa iducim ciklusom da zapocnem..moze neki savet..mozda treba jos neke suplemente..
millena
millena

Broj poruka : 208
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksa75 taj 30/8/2016, 13:36

Drage devojke,
ne mogu da nadjem temu po ovom pitanju pa evo postavljam ovde pitanje,
da li je neko radio VTO sa doniranim embrionima i da li znate kakva je priprema za to potrebna?

Aleksa75

Broj poruka : 5
Datum upisa : 03.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanja369 taj 30/8/2016, 13:43

Alexa75 mislim priprema je jako jednostavna i slicna kao sa doniranim jc. Mislim da je najbitnije da se izvrsi dobra priprema endometrijuma (cikloproginova bele i sl.) I utrogestan. Srecno!

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksa75 taj 30/8/2016, 13:51

Hvala puno! ljubav

Aleksa75

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 30/8/2016, 17:46

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

PitaPata - Personal picturePitaPata Cat tickers
"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13581
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Aleksa75 taj 31/8/2016, 09:05

hvala "HappyGirl", tamo sam već pisala pa su mi rekli da ima neka tema "koraci" gde pričaju o svemu i svačemu između ostalog i o mom pitanju. Iskreno ja tu temu nisam uspela da nadjem a baš me zanima da li neko ima iskustva bas sa tom metodom.

Aleksa75

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 31/8/2016, 09:33

Aleksa, vecina parova ide na donaciju u Prag, pa tako na temi http://kutak.forumotion.com/t3072-prague-fertility-centre-dr-sonja-lazarovska imas jako puno informacija

Takodje i na temi o Solunu se moze naci ponesto http://kutak.forumotion.com/t2051-embriolab-solun

Citaj cele teme, odvoj malo vremena, znacice ti

Tema na kojoj caskamo o svacemu al najvise o pravljenju beba je http://kutak.forumotion.com/t3110-korak-po-korak-na-putu-do-bete

bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 43
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 31/8/2016, 19:38

E, pa Aleksa :) Bak ti je sve napisala.Srećno! Very Happy

"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl
HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaMaja taj 29/8/2018, 17:15

Cure, hajde da malo podignemo ovu temu. Kakvu pripremu za Vto vi preporučujete? osmeh srce
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 406
Godina : 35
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 7/9/2018, 20:20

Kompletan odmor za dušu i telo i puno smeha! Very Happy

HappyGirl
HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 8/9/2018, 18:15

Zanimljiva tema,možda i ja mogu nešto ovde da napišem pošto sam imala mnogo više neuspelih nego uspelih postupaka, a vodila sam se kao slučaj "Ovo će biti lako!". Stil života, blaga fizička aktivnost i želja da postanem mama su nepromenjeni od kada sam ušla u vto priču. Jedina razlika kod tog jednog uspešnog pokušaja je bila "nepripremanje". Nisam mislila o tome, bavila sam se stvarima koje su me okupirale i činile srećnom,nije bilo osećaja straha i onog "šta ako". I sigurna sam da je to smirenje tela i duše donelo uspeh!
Naravno, odradite sve analize koje su ovde drage devojke radile kao posledice uglavnom negativnih iskustava,a ne saveta vto doktora kao priprema za ulazak u vto priču. Kao što prikupljate briseve i ostale "primarno" važne analize jednako primarno važno je uraditi i Oggt, trombofilije i histeroskopiju,a ne nakon niza neuspelih pokušaja i biohemijskih. Odaberite kliniku i doktora koji vam "leži" i samo napred!😊

Zensko pero

Broj poruka : 451
Godina : 37
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 5/10/2018, 16:42

Mir u srcu i dusi. Vera u ono sto radimo. Plan kako postati roditekj. tj sve solucije. Mada je dosta do vasione.

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Summer2018 taj 22/10/2018, 10:32

Drage devojke, molila bih za savet. Imam 41 godinu i dete staro 11 godina, u drugom braku sam i suprug i ja
pokusavamo poslednje dve godine, u medjuvremenu su se desile dva biohemijske trudnoce.
Zdrava sam, hormoni u redu, svaki mesec ovulacija, suprugov spermogram odlican i nista.
Zelela bih da ubrzam proces, tj da ne gubim vreme vise, planiram da idem na VTO o svom
trosku, pa se dvoumim da li da pokusam ovde ili da idem direktno u Prag. Ovde mi je svakako
komfornije, ali nisam sigurna da li je strucnost na istom nivou i da li se praktikuju sve metode
za maksimizaciju razultata ukljucujuci PGD i PGS? Ne znam da li sam pogodila pravu temu, zelim samo
da vas pitam sta bi vi uradile da ste na mom mestu, s obzirom da ste mnogo upucenije nego ja :)

Summer2018

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 22/10/2018, 12:43

Draga Sumer dobro dosla i sto pre ostvarila svoju zelju.Pokusacu da odgovorim na tvoja pitanja kao neko ko je bio kod nas i u Pragu(PFC).Pacijent sam prof.Kopitovic. Inace i sto se tice strucnosti kod nas i preko tu su negde,laboratorija je isto tu negde,embriolozi su preko bolji moje misljenje,lekari kod nas posveceniji pacijentu preko je kao na traci(pogotovu sad os kad dr Lazarovska ne radi konsultacije i pripremu vec samo transfere).Sad PGD i PGS koliko znam kod nas niko ne radi preko da,bilo nekih pokusaja u Betaniji al mislim da je to stalo.Ostale metode su tu negde slicno i napolju i ovde.Imas i soluciju Solun gde sad dosta idu i daluju da su posveceni.Pitaj jos ako te interesuje tu smo za pomoc.
micam
micam

Broj poruka : 1199
Godina : 47
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Summer2018 taj 22/10/2018, 13:11

Hvala micam  cvet
Dokotor kod kojeg se lecim ovde u BG mi preporucuje kliniku u Ceskim Budejovicama
jer navodno imaju bolji pristup i brzu realizaciju a isti kvalitet usluge kao u Pragu.
Za genetski skrining pitam jer se plasim da je kvalitet jajne celije/embriona moj
moguci problem pa bih uradila sve sto mogu da umanjim mogucnost spontanog pobacaja.
Vidim da se uglavnom spominju novosadske klinike, znaci BG definitivno zaobilazim.
U svakom slucaju odluku cu doneti vrlo brzo i pisati na forumu moje, nadam se pozitivno,
iskustvo :)

Summer2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Hobbes taj 22/10/2018, 13:58

Summer, PGD i PGS testove možeš da uradiš u klinici Genesis u Novom Sadu. Ispitivanje uzoraka se radi u klinici u Španiji.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 22/10/2018, 14:12

Sumer da u Ceskim Budejovicama je klinika Pronatal isto oni su u Pragu,isti kvalitet rada i ista skola lekara(ista klinika) imaju manje pacijenata i brze dolazis na red.Ima par klinika i u Brnu(mislim da oni rade PGD i PGS za sve klinike u Ceskoj).Samo da znas za to ti treba 5 embriona(ako nema u jednom ciklusu rade vise stimulisanih pa skupe) i vise odlazaka tamo jer se radi FET zbog analize(jer ne rade sve klinike vec salju u jednu pa ne moze transfer svezih).Znam par iz Banja Luke isli su u PFC iz 3 ciklusa skupili za pgd i posle isli na transfer,znaci 4 puta isli u Prag za jedan postupak.I cena nije nimalo mala kad se sve sabere.
eto sad cujem da i Genezis radi,pokusaj da cujes da li rade na Betaniji oni imaju sve za to mozda i rade opet.
Bilo kako da odlucis zelim puno srece i uspeha i javljaj nam sta si saznala moze pomoci jos nekome ovde.

Da Novosadske klinike prednjace po opremi i strucnosti i VTO sa zenama starijim od 40.god.

Poslednji izmenio micam dana 22/10/2018, 14:16, izmenjeno ukupno 1 puta
micam
micam

Broj poruka : 1199
Godina : 47
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Summer2018 taj 22/10/2018, 14:14

Hvala Hobbes  cvet , evo sad gledam na njihovom sajtu pise da se PGS-om udvostrucuje uspesnost VTO,
150% kod žena starije dobi
132 % kod problema sa inplantacijom
71 % kod ponavljanih spontanih pobačaja
64 % kada je uzrok u muškom infertilitetu
Super, mozda onda ipak bude NS.
Koliko brzo mogu da ocekujem da se doci do realizacije postupka od prvobitnog kontakta?

edit
Micam, nisam znala, ne znam ni kako bih reagovala na stimulaciju, u tom slucaju mi je NS svakako prakticniji :)

Summer2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu