Pripreme za VTO

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Pripreme za VTO - Page 4 Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od micam taj 22/10/2018, 14:18

Za brzinu realizacije zavisi od analiza koje dr trazi i pripreme koju ocekuje pre VTo,to moze biti i prvi sledeci ciklus ako imas sve nalaze koje dr trazi ili za koji mesec ako treba histeroskopija,hormoni  i ostale stavke.Uglavnom kad se sam finansiras ide dosta brzu u dogovoru sa doktorima.
Sama analiza povecava procenat uspesnosti jer se neispravni embrioni izbacuju,mada ni ona nije garant trudnoce.
micam
micam

Broj poruka : 1199
Godina : 47
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Summer2018 taj 22/10/2018, 14:30

Micam divna si,
Sutra idem na konsultacije kod svoje doktorke, pretpostavljam da ce mi predloziti folikulometriju sa
blazom stimulacijom u ovom ciklusu, do sada sam radila samo fol. bez stimulacije.
U medjuvremenu bih kontaktirala Genesis oko potencijalnog postupka u decembru/januaru, sad me zanima kako to ide sa stimulacijama, pogotovo u mojim godinama, da li da odbijem ako mi to
ugrozava postupak? Izvinite ako lupam i brkam pojmove, sve je ovo za mene spansko selo. Ocekujem da ce doktorka lose odreagovati i ako joj spomenem Genesis jer samo Cesku potencira...

Summer2018

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 22/10/2018, 14:46

U Genezisu radi dr Crnogorac jedna divna doktorka i zena i prvenstveno strucnjak za zene preko 40god(i sama je dobila dete putem VTO i to u poznijim godinama i dosta razume i trudi se da pomogne).Tu radi i najbolji embriolog sa ovih prostora Balas.Oticices kod nje na konsultacije pa cete se dogovoriti i videces da li ti odgovara ili ne.Stimulacija nemoze ugroziti postupak sad jer to sto ces dobiti verovatno je blago.Ako mislis da ce tvoja dr lose odreagovati nemoj joj ni reci u ovom momentu za genezis nego prvo na konsultacije pa ces videti da li ti odgovara.U Prag isto mozes poslati neobavezni mejl i oni ce ti odgovoriti kako i sta misle pa na vama je da odlucite i izaberete.
Samo pitaj tu smo ako moze da se pomogne ni mi nismo mnogo znale kad smo pocinjale.
micam
micam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 22/10/2018, 14:50

Jos nesto bitno moras imati hormone uradjene od 2-3 dana ciklusa,moras znati da li imas ovulacije i da li ima jajnih celija(ako si radila folikulometrije),bilo bi pozeljno uraditi tsh,prolaktin,OGTT sa insulinemijama,uraditi histeroskopiju da se vidi zasto ne dolazi do trudnoce.Kod muza spermogram i spermokultura za pocetak.
micam
micam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Summer2018 taj 22/10/2018, 15:55

Hvala micam, tako cu i uraditi.
Juce sam radila neke hormone po preporuci doktorke, drugi dan ciklusa, LH 6.3 (2.4-12.6),
FSH 7.6 (3.5-12.5) i estradiol 41.8 (12.4-233). Za TSH sam saznala da mi je povisen (oko 10) posle drugog spontanog (biohemijske) i od tad pijem terapiju i drzim ga pod kontrolom. Na folikulometrijama, ukupno tri, je svaki put dolazilo do pucanja folikula 13-14dc, da li je bilo
jajne celije ne znam. Suprug je radio spermogram pre oko godinu dana i bio je dobar. Nista vise nisam radila, moja doktorka je prilicno opusten tip sto mi se donekle i svidja, mada je na spomen PGS-a prokomentarisala sta vi hocete bebu ili androida...

Summer2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 22/10/2018, 21:24

Ja moram samo da se ubacim i kazem da pgs i pgd mislim da moze da se radi i u Feroni jer i oni salju za Spaniju al nije problem sto je potrebno 5 embriona nego je potrebno 5 blasti... ako citas iskustva sa neta razlicita su... mnogima nije uspelo ni posle tih analiza... pgd i pgs mozda povecavaju uspeh ali su daleko od toga da je mnogoooo veca sansa ... on se obicno preporucuje parovima koji pate od idiopatskog steriliteta i imaju mnogo neuspesnih postupaka iza sebe... s obzirom na visinu tvog tsh-a lako je moguce da je on upravo razlog tvojih spontanih... u svakom slucaju sa tsh 10 ne mozes na vto.. tsh za vto mora da bude ispod 2, maks 2.5 ... s obzirom da imas 41 godinu i imas jos fore ja bih svakako pokusala bar jedan ciklus preko drzave... zasto da placas kad imas prava preko fonda....a pritom mozes raditi vto u vecini privatnih klinika kod nas... ne moras u drzavne... vto nije instant resenje i nazalost procenat uspesnosti je mali ... bolje sacuvaj pare za ne daj boze ako prvi postupak ne uspe jer za drugi vec neces moci preko fonda zbog godina... srecno
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 41
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Summer2018 taj 23/10/2018, 05:51

Hvala Alisa,
Za visok TSH sam saznala pre 7 meseci, bila kod endokrinologa i od tad sam na terapiji eutiroksom,
na prethodnom merenju je bio oko 4. Iskreno, razocarala sam se tad u doktoricu jer je previdela tako bitnu stvar, posle sam slusajuci i citajuci iskustva drugih tek saznala da bukvalno vlada epidemija hipotiroidizma. Sto se tice placanja, prvobitno sam zelela da idem u Cesku, da sebi koliko mogu povecam sanse za uspeh, zato i taj PGS. S obzirom da bi mi ovo bio prvi postupak raspolozenje mi je u fazonu hocu sad i hocu sve, ali mi svakako znace vasi saveti jer ocigledno obecanja i statistike sa sajtova klinika nisu realna... Ferona-Genesis koliko sam shvatila su vrlo slicne klinike po kvalitetu a znatno bolje nego ove u BG?

Summer2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 23/10/2018, 18:35

Summer, dobrodosla. Sve bih se slozila sa Alisom. Tsh spustaj ispod dva jacom terapijom jer se tsko preporucuje za trudnocu. Da sam na tvom mestu, prvo bih spustila tsh, uradila histeroskopiju, pokusavala prirodno a u medjuvrekenu skupila papire za vto o trosku fonda. Pre bih histero platila privatno ako vec imas novca. Uradi obavezno test opterecenja sa insulinemijama. Ali obavezno i vitamin d koji utice na kvalitet jajnih celija. Dok skupis sve papire a odradis histero ostaces trudna prirodno!

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 23/10/2018, 18:36

Obecanja i statistike sa sajtova klinika zaobidji... naravno da ce svaka klinika sama o sebi sve naj naj da prica... nazalost vto je jedan jako unosan biznis... ako hoces da povecas sanse  dobro iscitaj ovaj forum... teme koje mogu da ti budu jako korisne su ti dodatne analize ( koje bi svakako trebala da odradis pre ulaska u proces... ), imas i temu o suplementima za poboljsanje kvaliteta jc... a takodje imas i teme o vecini klinika kod nas i po neku temu o nekoj klinici preko... uglavnom pfc u Pragu i embriolab u Solunu... s obzirom da ides na klasicnu vto mislim da nema potrebe ici u inostranstvo... ja nemam utisak da oni tamo ista bolje rade od nasih... po meni se isplati ici preko jedino ako ides na donaciju... takodje kad citas iskustva drugih imaj u vidu da i normalno svako hvali kliniku u kojoj mu je uspelo sto opet ne znaci da su ti najbolji... prosto moras sama da vidis koja klinika tebi najvise lezi... ako se ipak odlucis da ides preko fonda imas na portalu prirucnik gde ti je detaljno objasnjenjo sta treba od analiza i gde da ih uradis...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 41
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 23/10/2018, 18:52

Summer i moje je misljenje kao i Alisa i Biksi sto kazu.Spusti tsh,uradi histero,OGTT sa insulinemijama pa vidi kako stojis.Pi suplemente za kvalitet.Bila sam i u PFC Prag i u sve tri klinike u Novom Sadu,jedino Betanija malo zaostaje po svema a ostale dve su iste kao i napolju,moj utisak.Nista spektakularno i nista novo samo sto imaju preko mnogo vise pacijenata(urade za mesec dana sto ovi nasi za 5-6).Ostalo tu su negde.Razmisli odluci.Ako mozes preko fonda sto da ne iskoristi,najbolje idi na konsultacije u svaku pa odluci gde ti lezi najbolje.U medjuvremenu radite na bebi nikad se nezna moze da vas iznenadi prirodno
micam
micam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Summer2018 taj 23/10/2018, 19:12

Hvala vam devojke, zaista ste divne i mnogo mi znace vasi saveti
Danas sam bila na konsultaciji sa svojom doktorkom, kaze da smo u ovom ciklusu zakasnili
za stimulaciju posto je cetvrti dan, i prepisala mi je primolut dva puta dnevno
od 16-25 dana ciklusa, i klomifen 2x dnevno 2-6 dana sledeceg. Iskreno malo mi je frka
od tolikih hormona, tj ovaj klomifen sam ocekivala ali ne znam cemu primolut, al aj dobro.
Nista mi nije rekla oko prirodnih radova ovaj mesec pa pretpostavljam da smem.
Uglavnom, histeroskopiju nisam radila niti mi je ko savetovao, radila sam prosle godine hsg
i odmah posle ostala trudna ali prokrvarila u sedmoj nedelji. Vitamin d mi je ok i stalno
ga pijem, radila sam analize d, b12 i feritin zbog stitne, sve je ok. Pored toga pijem
Gluthathion, neke dobre prenatalne sa Iherb, Silimarin, Dhea i Fish oil. Plan je da ispostujem
doktorkinu preporuku a u medjuvremenu kontaktiram neku kliniku za vto i radim i prikupljam sta
treba od nalaza, mislim da je osnovno sto treba da uradim taj OGTT. Da se ja pitam a pitam se,
najprakticnije mi je u BG da radim VTo, ali izgleda da su NS klinike u znatnoj prednosti.

Summer2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu