KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pripreme za VTO

+36
Hobbes
Zensko pero
HappyGirl
NikolaMaja
bak
sanja369
Aleksa75
millena
mamadabudem
luckystar74
ana78
missile
Tebi
SSanja
Anavi
noja
grudva
ananana
nina26
Orline
maza1972
Mirjana
nebuloza
cecaceca
viktorija
*AIDA*
Sneza
7-patuljaka
MAAKKI
anak
ciklama
Marija86
Malina
vašar
daco
Gala
40 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Pripreme za VTO Empty Pripreme za VTO

Počalji od Gala 12/10/2010, 21:38

Malo pre videh ovu temu na SC, pa da kopiram ovde...

KAKO SE PRIPREMITI ZA VTO?

Prvo i osnovno: nema kafe, nema pusenja, nema gaziranih pica nikako

Mesec dana pre početka početi sa trudnickim vitaminima koji sadrže folnu kiselinu

Potpuno izbaciti suvo meso i sve sto je jako soljeno i masno (maslac, slanina, pecenja)

Sam jesti jedno jaje dnevno zbog holesterola

Sto manje hleba, pirinca i testenine

Izbaciti orahe, bademe i samo jesti malo lesnika

Ne jesti sir, već samo jednu solju mleka ili kefira dnevno

Ljudski organizam je na kiseloj strani, i treba jesti baznu hranu da bi doslo do ravnoteze. Treba jesti mnogo:

Karfiol
Kelj
Ananas
Suvo grozdje
Nemasno kuvano meso
Banane
Avokado
Kokos
Sumske jagode, borovnice, maline (bobicasto voce)
Spanac
Riba
Kupus

Jako je bitno da se seta oko 45 minuta svaki dan, naročito nakon transfera da bi bila bolja prokrvljenost materice


Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od daco 12/10/2010, 21:50

E evo je super! Sto vise informacija to bolje!
Negde sam bila pitala na koji nacin treba pripremiti organizam za vto ali super sto imamo posebnu stranicu za to.
Ovo su saveti za zene. A za muskarce? Kako da se oni pripreme da im juriš budu sto brzi :)Jos ako imate taj problem kao i mi hiihihihihi

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od vašar 12/10/2010, 21:51

galice,dopada mi se tema bas.cure,ako imate jos nekih dodataka,javljajte.super je imati sve info na jednom mestu,pa i one za posle transfera,tipa......sta piti.spominjale ste neke sokove,vina.....
ali,cekaj,to setanje se odnosi na posle 3-4 dana ili kada?
jos jednom,hvala za temu srce
sad se setih da ima tema za posle et Rolling Eyes
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od daco 12/10/2010, 22:04

Ja sam non stop na netu, citam sve ranije izjave, skupljam sto vise podataka ali i dalje mi se cini da skoro nista ne znam, ne razumem, sve mi je kao u nekim siframa Rolling Eyes a tek skracenice...
Ova stranica je super! Da li pripreme mogu da se odnose i na stvari koje su potrebne da se obave do vto ( opet skracenica :)?Tipa: analize, planiranje godisnjeg odmora, koliko dana se ostaje u nekom mestu( ako se radi vto u nekom drugom gradu...)
Uffff, stvarno imam tolikooooooooooo pitanja i nedoumica

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Gala 12/10/2010, 22:35

vašar, sto se tice setnje posle transfera, svaki dr govori drugacije.
Devojka koja je postavila ovu pripremu na SC koju sam evo ja kopirala je VTO radila u USA i dobila spisak sta je pozeljeno a sta ne od klinike u kojoj je radila VTO.
Po njenom dr.-u pozeljene su setnje, a sad ne znam koliko dana posle transfera.
Po mom dr.-u (Vlaisavljevic) mirovanje dan- dva, posle setnje zbog bolje cirkulacije.
a kod Ivanovica se savetuje mirovanje 14 dana.

Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Malina 13/10/2010, 09:00

Meni su u Jevremovoj rekli da moze sat vremena posle 7 dana, setnja. Svi pricaju razlicito.
Sto se tice ove pripreme, ne znam ni to- za prvu vto sam bila duduk, nista nisam znala niti se pripremala i bila je uspesna do 7 nedelje, na zalost.
A posle sam se informisala, pila sve i svasta, jela, pazila i nista. Mada, nisam ni ranije radila nista posebno sto bi stetilo. I nekako verujem da je sve ustvari stvar srece, sto mi rece i doktor. Bilo mi je cudno da on tako misli, a sad mislim i ja.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Gala 13/10/2010, 10:23

Malina, ko ti je to rekao? Sestra Maja? Pitam jer je to i meni rekla, cak i pored toga sto je znala da mi je profesor rekao da mirujem samo 1 dan.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Marija86 13/10/2010, 10:24

5 pravila sam prekrsila na prvoj vto... Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od daco 13/10/2010, 10:30

Kojih 5 pravila?

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Marija86 13/10/2010, 10:36

Pila sam kafu nes,pusila sam po 3-4 cigarete,pila sam gazirano,jela sam meso i jela sam hleb Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od daco 13/10/2010, 10:51

Ne verujem bas da su ova pravila bas toliko stroga i odlucujuca, mada nikad se ne zna...
Koliko ( vremenski) se treba pridrzavati ovih pravila? Mesec, dva, tri pred postupak? Kafu da ne pijem? Slatkisi.... smrc
A sta muski ne smeju da rade? MM svaki dan jede maticni mlec i sad razmisljamo da uvedemo i profertil( kompleks vitamina). A da smuckala sam mu i onaj recept ( neko ga je postavio na netu) sa bademima, lesnici, kikiriki, suve smokve, sljive, kajsije.... svasta nesto. Cak mu se i dopada. To mu je postao desert :) Ne znam vise na koji nacin da ubrzamo spermice:)

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Marija86 13/10/2010, 10:57

moj muz je koristio aloju i vitamine...sa 0 je dosao na 60 miliona i 20% pokretnih Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Malina 13/10/2010, 12:41

Gala ::Malina, ko ti je to rekao? Sestra Maja? Pitam jer je to i meni rekla, cak i pored toga sto je znala da mi je profesor rekao da mirujem samo 1 dan.
Da, kako si znala?  b
Inace, za poboljsanje spermica, vitamini, cajevi, hrana i sl. su pouzdano delotvorni. MM pije cink, vitamin C,E, a povremeno i caj za muskarce iz Josifa Pancica i njemu su znatno poboljsani rezultati. Jos samo da i ja nadjem za sebe nesto delotvorno, da se taj embrion scepa za matericu lol!
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od daco 13/10/2010, 12:59

MM trenutno pije antibiotike ( pronasli mu ureaplazmu i u teragovima hlamidiju, iako je nalaz na hlamidiju negativan) da li sme da uz antibiotike pije i vitamine? Malina koji vitamin e uzimate? Meni su u apoteci ponudili nekoliko vrsta i jacina pa nisam znala za koji da se opredelim. I ja cu poceti sad sa antibioticima grrrrrrrrrrrrr. v u maju mesecu sve proveravala ( ureaplazmu, mikoplazmu i hlamidiju i sve je bilo negativno). MM je jako ljut, ne znamo odkud sad ovo! Nema nam druge nego da se lecimo. Da ih ubijemo, na mrtvo hihihihihii!!!! U novembru idemo na prvi razgovor u Jevremovu kod dr Veljka Vlaisavljevica pa cemo videti sta ce nam reci.
Drage moje, kissss za sve!

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Gala 13/10/2010, 13:41

Malina ::
Gala ::Malina, ko ti je to rekao? Sestra Maja? Pitam jer je to i meni rekla, cak i pored toga sto je znala da mi je profesor rekao da mirujem samo 1 dan.
Da, kako si znala?  b
Inace, za poboljsanje spermica, vitamini, cajevi, hrana i sl. su pouzdano delotvorni. MM pije cink, vitamin C,E, a povremeno i caj za muskarce iz Josifa Pancica i njemu su znatno poboljsani rezultati. Jos samo da i ja nadjem za sebe nesto delotvorno, da se taj embrion scepa za matericu lol!
Pa to mi i lici na nju.
Uh, sto je mene ona tada iznervirala, mislim posle mog ET.
Vlaisavljevic mi je lepo rekao kako dalje da se ponasam, i sta mi preporucuje da radim, onda kada sam ostala nasamo sa sestrom Majom, ona meni deli savete o mirovanju. Mislim stvarno, pa necu valjda pre nju nego doktora da slusam.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od ciklama 13/10/2010, 16:05

Marija moželi nešto o toj aloji, u kom obliku, koliko i sl?


ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od BiKsi :) 13/10/2010, 16:51

E i mene to zanima za aloju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od anak 19/10/2010, 16:14

O Bože, već sam sve pogrešila, kafu pijem u nenormalinim količinama.
Cele prošle godine nisam okusila hleba, a sad pred postupak, dočepala se i suvog mesa i hleba i ne odustajem. fd
Ovo ostalo je ok, osim što uzmem i orahe i bademe, i još sam mislila da je to super pametno! tuga
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od MAAKKI 24/10/2010, 13:06

Evo cure da i ja kazem nesto, oko tih pravila ne znam sta sam prekrsila a sta ne uglavnom se ponasam normalno, jedem sve (moram priznati da inace ne jedem puno) nisam ljubitelj hleba tako da mi i ne fali, ali jedem inace dosta povrca, citala sam postove cura koje su prolazile VTO i pre nego je dr rekao pocela da pijem folnu kiselinu sa dodatkom vitamina B6 i B12 i C vitamin, sto se voca tice i njega sam malo povecala (mada me zasiti pa onda ne mogu da jeden "redovnu" hranu), pitala sam dr i za aspirin pa je rekao da ne moram da ga pijem. Pored svega toga uzimam i kapi koprive da mi malo poprave krvnu sliku. smajli angel
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od 7-patuljaka 25/10/2010, 14:09

Ovako : ja cele godine pijem Prenatal vitamine, dodajem po neki put i folnak tabletice (od 5mg), od nedavno jedem smokve u maslinovom ulju, pre neki dan sam počela da pijem šumeći vitamin C. Ali zato, pijem kafu non-stop, po dve-tri dnevno-to ću morati da izbacim.MM pije riblje ulje, neke tabletice od belog luka, i neke čajeve.Uskoro ćemo videti da li su nam se rezultati poboljšali...

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od anak 25/10/2010, 16:40

O Bože, kako se sve dobro pazite!!!! Mislim da su nam i oni mogli to preporučiti na konsultacijama, nama apsolutno ništa nisu rekli, a još sam i tad imala viška 7 kg od idealne težine, katastrofa, sad sam baš ljuta! Mad
Ovi su vaši postovi zakon, cure. Jedini spas za nas neuke i nepripremljene, valjda neće biti prekasno i sad malo pripaziti. Upravo sam kupila kompleks B vitamina i neki koenzim 10, više zbog muža, oligospermija. 4% i pada.... affraid
Ja uzimam propolis kapi i 2 kašike meda svaki dan, i folnu 4 mg.
Takođe sam čula da je ipak najbitniji stres, odnosno da ga ne bude.
Kad vidim oko mene kako sve žene lako, prelako ostanu trudne, bez da su se imalo pazile i čak nastave pušiti i piti kafu, jesti testo i slatko...... No
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od MAAKKI 1/12/2010, 16:20

U pripreme za VTO spadaj i analize, sve smo uglavnom odradile one osnovne koje se traze, ali me zanima jeli neka od vas radila i neke dodatne (tipa antitela itd) gde je radila i naravno koliko kostaju? ff
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Sneza 1/12/2010, 17:08

Ja mogu da kazem sta sam ja radila, nista od gore navedenog, osim sto sam posetila psihijatra, posavetovala se sa njim i dobila malu dozu sedativa da pijem do embriotransfera, ostalo nisam pojma imala da treba da radim.
To sam rekla i ginekologu, koji je odobrio taj sedativ, i veoma mirna sam isla do ET-a, cak nisam pratila ni koliki no je endometrijum i slicno, sebi sam obecala da cu sto manje da se raspitujem o tome, jer to lose utice na mene.

Ja ne kazem da je to dobro, ali da sam sve ono znala samol bi se dodatno opteretila, tako da je nekad, za mene, bolje da ne znam sta me ceka.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od daco 9/5/2011, 10:55

Ajde malo da osvezimo i ovu temicu Very Happy Sto se tice ovih priprema kada treba poceti sa njima? Od kada treba korigovati ishranu? Kada krene bockanje ili sa pocetkom kontrac. pilula? Ja pijem folnu kiselinu i vitamin B6 i to je to.
Pripreme za VTO 275568

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od *AIDA* 9/5/2011, 11:08

Daco i ja želim odgovore na tu temu ali ih nešto cure slabo pružaju i meni bi značilo da mi obrazlože kad šta jer sam pred postupak. Ajmo cure pliz
*AIDA*
*AIDA*

Broj poruka : 853
Datum upisa : 03.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za VTO Empty Re: Pripreme za VTO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu