KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

+38
PalcicaBg
Angie83
micam
senka
maza1972
missile
MAAKKI
SSanja
JocY
caci
lolipop
KoMetaK
Mali Princ
shenon
racili
mmm
anak
mika811
ŽenoLina
daco
Malina
maka71
anna
cici
maus
sanja77
Dionisia
tuli
Orline
lena
nabla
bebko
bombonica
dr mali pariz
Zoka83
djole42
Struzzo
Bitter Sweet
42 posters

Strana 9 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 30/4/2017, 22:27

Nessi, cini mi se da mi je endokrinolog trazila sve drugog ili treceg dana ciklusa, dakle i inhibin b i dheas i kortizol koliko se secam, testosteron takodje. Vitamin d moze ne vezano za dan ciklusa, kao i hormoni stitne. Pored ogtt testa, time se proveri rad nadbubrezne zlezde, i recimo kod policisticnih jajnika da li je stanje ili sindrom. Snizen testosteron obicno ide s godinama, utice na libido i smanjuje seksualnu zelju. E sad, mozda ti je trenutno.
Da li si radila i ostale dodatne analize. https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize?highlight=dodatne+analize
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Nessi 30/4/2017, 22:50

Radila sam vecinu tih stvari, sve sto traze standardno za vantelesnu plus ASA, OGTT, neka antitela stitne i trombofilije. Kompletne hormone sam radila nekoliko puta i to je uvek sve bilo ok, jedino ovaj poslednji put T4 i testosteron su mi bili malo ispod donje granice, ali sam to radila brzo nakon stimulacije i IVF, pa mislim da mi se hormoni tada jos nisu bili vratili na normalu, tako da sam pre par dana (posle 4 nedelje od tog vadjenja hormona) ponovila hormone stitne TSH, T3 i T4 i sve je bilo u granicama, ali doduse sva tri blize donjoj hranici. Nemam pri ruci te rezultate, jedino sam zapamtila da mi je TSH 1.1. Testosteron nisam proveravala ponovo, ali uradicu ga, zajedno sa DHEA-S. Idem kod Kopitovicke za desetak dana po prvi put na konsultacije, pa cu se naoruzati pitanjima u vezi svega, a u tome mi bas pomaze ovaj forum! Super ste :)

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 30/4/2017, 22:58

Hmm, ja uopste nisam znala da su dhea i testosteron povezani...a takodje nisam znala ni da je testosteron zenama toliko vazan hormon...ju...
Zene pomagajte, hitno mi treba vas savet!
Danas sam bila na kontroli i dr. Milatovic mi je rekao da mu moje danasnje stanje u prirodnom ciklusu deluje bas lepo, pa me interesuje vase misljenje. Danas mi je 9. dan ciklusa i stanje ovako izgleda: 1 dominantni folikul od 15mm, drugi od 11 (nije ni bitan) i endo 8.7. Kaze da endo prati velicinu folikula i da bi trebalo to iskoristiti jer mu deluje da bi mogao biti kvalitetan. Ja se zabezeknem jer nisam planirala i ovaj mesec 3. po redu opet da nesto radim, a i ispalih se u prethodnom sa tim cistim prirodnjakom koji se nije valjano delio, a i to to jelte nije bas jeftina za**bancija, pa rekoh da vidim sta biste mi savetovale. S jedne strane ne bih da propustim bar da skupljam onu varijantu za kolekciju, a sa druge strane mi se ne bacaju bas pare da se opet ispalim...a onda opet, ovaj ciklus deluje mnogo bolje od proslog jer je u proslom endo bio mnogo slabiji. Pa racunam mozda ima logike u njegovoj prici da ako je endo tako dobar vec, da bi i folikul mogao vise da obecava nego ovaj muceni iz proslog ciklusa, jer mu i velicina i ono kako izgleda (tj pravilan oblik) odgovara izgledu i debljini endometrijuma, sto on kaze prate jedno drugo...
On je predlozio da odmah primim 1 Menopur i Orgalutran i tako isto i sutra, pa da se gledamo za 2 dana. Ja sam to odbila u smislu ne mogu opet ovako na precac sve i otisla kuci, a onda je u bg-u poceo crv da mi radi...nesto mi zao da propustim sansu, ipak sam ja u ozbiljnim godinama. Odem ja veceras u lab i izvadim estradiol, pa reko aj' prelomicu sutra ujutru kad stigne rezultat. Ako on valja da palim odma' za Ns, pa sta mi Bog da. Valjda taj 1 dan odlaganja ne bi sad zeznuo celu stvar...a i on je rekao da ako se predomislim da se javim...
Zene pomagajte please! Skroz sam sludjena i ne znam sta mi je ciniti...jel mislite da ce estradiol biti od pomoci u odluci sad? Sta bi vi na mom mestu radile? Pomagajte molim vas 🙈🙈🙈


Poslednji put izmenio Principessa dana 30/4/2017, 23:07, izmenio ukupno 3 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 30/4/2017, 23:01

Nessi, hvala, i meni je forum u mnogome pomogao da postanem mama, nadam se da ce i tebi. Odlican ti je tsh, idealan. t3 i t4 se redje rade, mada znam da ga rade preko fonda kad treba, ft4 je merodavniji. Mada ti je stitna ok. TSH treba da je ispod dva.Moguce da je posledica hormona taj nizi testosteron, treba bar tri meseca da se hormoni ustale. Zapisi sve na papir,sta zelis da je pitas, jer se onog dana pola zaboravi, veruj mi na rec. Srecno na prvim konsultacijama!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 30/4/2017, 23:06

Principesa, bas htedoh da ti kazem da uradis e2, da se moze naslutiti je li jc ok. Slazem se sa tvojim dr da se folikul i endometrijum bas lepo prate. Svidja mi se sve to. Znas i da folikul raste i do 24mm, ali on ce vec sutra biti mozda za 3 mm veci. Ja bih sa rezultatom e2 otisla na uz jos jedan. Moglo bi da se desi da i onaj manji bude ok, ako primis menopur i orgalutran. Endo je bitno da bude troslojan,a moze porasti jos milimetar, dva sigurno! Mada i taj sada ti je bas ok. Palcici je toliki bio sad na fetu, pa je zabebila, Zumbulcicu je u prirodnom fetu sada bio toliki na dan stopa, pa je zabebila. Meni je na dan feta bio 8.5 pa cu zabebiti. Ja mislim da bih iskoristila ovu situaciju, ako je e2 dobar.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 30/4/2017, 23:10

E bravo Biksi, tako sam i mislila! I puno ti hvala da se malo smirim, jer bas me neka frka uhvatila...
Prosli ciklus mi je endo bio 9.dana samo 4mm, pa je porastao na 8.5. Sad ne planiram svakako transfer, ali mi znaci da i njega pratim zbog tog odnosa izmedju njega i folikula.
Videcu sutra, pa javljam.
Veeeeeliki kisss i hvala puno jos jednom! ❤❤❤😘😘😘
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 30/4/2017, 23:12

Izvini, samo jos jedno pitanje. A jel nije trulo to sto sam ga uradila veceras? Ja reko' da ne cekam sutra predugo rezultate posle, ovako ce pre biti...mislim jel to ok sto sam sad (veceras) to dala na analizu?
P.S: Endo mi je 7.8, ne 8.7 (lapsus), ali danas je tek 9.dan, tako da ce jos rasti...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 30/4/2017, 23:35

I da je 7.8, opet je ok za taj dan. Nece prevelika razlika biti od veceras do sutra, bolje da si spremna,ali mozda ce ti traziti da uradis i sutra popodne e2, ili cak prekosutra. Cim te drma trema, znaci da ti je dobar predosecaj. srca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 30/4/2017, 23:37

Ako ti endo bude bas dobar, pritom ako bude troslojan, a embrion lutka, razmisli da ti sada vrate.Jer jos si pod uticajem hormona od prosle stimulacije. Cisto pricaj sa dr o svim opcijama.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 30/4/2017, 23:51

Hocu, razmotricu sve opcije. Mada imam svoje razloge zasto bih na kolekciju. To je u glavi lakse kad ti vrate vise od 1 embriona..a i slaba sam sa zivcima trenutno, jos se nisam oporavila psihicki skroz. Vidececu jos, aj samo neka sutra bude zadovoljavajuci e2.
Hvala ti puno stvarno, srce si veliko! ❤❤❤😘
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 30/4/2017, 23:58

Nema na cemu. U cemu pronalazis najveci mir, tako uradi. Srecno sutra, drzim fige!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 1/5/2017, 10:35

Evo mene, stigao rezultat, e2 je 110. Nadam se da je to dobro za ovu fazu, tj 9. dan. Zvala sam Feronu, tamo nikog osim dezurne sestre, koja mi je rekla da kupim i dam sebi onu kombinaciju Menopur-Orgalutran, po jedan, kao sto mi je rekao Milatovic juce, pa da dodjem sutra ujutru na pregled.
Biksi, sta mislis? 😊
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 12:04

Principessa, u kojim jedinicama ti je e2?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 1/5/2017, 12:29

Biksi, ta vrednost je u jedinicama Pg/ml
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 12:56

Ok, za deveti dan deluje ok. Od 200-250 pg bi bila vrednost po zreloj celiji. Deluje obecavajuce. Ja bih primila bocke.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 1/5/2017, 13:13

Super, hvala ti! 😘😘😘
Ja sam se obradovala jer mi cak i u stimulisanom ciklusu nije nikad isao preko 106 i to na dan punkcije, sta ces godine...tako da sam sa ovim vise nego zadovoljna...💪🏼👏🏼🤞🏼
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 14:09

Deluje da je ok, a ima jos pet dana fino da poraste, kad je obicno ovulacija.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 1/5/2017, 19:02

Hvala Biksi draga puno! 😘❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od BiKsi :) 1/5/2017, 21:07

Nema na cemu, javljaj sutra stanje! Srecno. I da ovde o tome ne zatrpavamo, ajmo na korake.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Principessa 1/5/2017, 22:22

Oukei 😉
Hvala i pisem onda tamo sutra 💪🏼💪🏼💪🏼
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 9 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu