KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

+38
PalcicaBg
Angie83
micam
senka
maza1972
missile
MAAKKI
SSanja
JocY
caci
lolipop
KoMetaK
Mali Princ
shenon
racili
mmm
anak
mika811
ŽenoLina
daco
Malina
maka71
anna
cici
maus
sanja77
Dionisia
tuli
Orline
lena
nabla
bebko
bombonica
dr mali pariz
Zoka83
djole42
Struzzo
Bitter Sweet
42 posters

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od lolipop 4/10/2011, 15:32

Metaurina ::
Juce uradila:
- faktor V Laiden, Protrombin, MTHFR, Lupus anticoagulans, DHEAS, androstendion, kortizol
-Antitela za: antinucleo (ANA), fosfolipide (APS), Anticardiolipina , antimicrosomal (AMAs),
-HSV,Brucella, toxoplasma, mumps (CMV i EBV sam radila pre par godina zbog nekih imunoloskih ispitivanja i IgG mi je poziivan na oba, ne znam da li treba ponoviti (lekar mi rekao da ne) i da li oni imaju uticaj na implantaciju i kakav.

U petak radim kariotip.
A za listeriju moram u Padovu, a ne ide mi se, ako nema neki veliki znacaj Rolling Eyes Ako vi kazete da treba, onda idem Very Happy
I, da, previdela sam ovde neki gen za trombofiliju, onaj neki F II g21.. jel on bitan da ga iskukam danas? Da li mi fali jos nesto od analiza za ovaj put? Very Happy

Prijo taj F II g21 je mislim da je faktor G20210A meni bio napisan zajedno sa MTHFR, ja sam još imala, ovako po sjećanju jer sam na poslu, : cirkulišuće imunokomplekse, anti beta 2 glikoprotein, antiovarijalna antitjela, i ako nemaš antispermatozoidna antitijela. Pogledaću još kad stignem kući ako još nešto fali da ti napišem. A ja bih i listeriju izvadila, ne bih je preskočila.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od KoMetaK 6/10/2011, 17:26

opet ja u nedoumici Rolling Eyes Tragajuci na netu kako se kaze na italijanskom (jer nisam uslepa da nadjem) taj faktor G20210A naidjoh na ovo: http://circ.ahajournals.org/content/110/3/e15.full
Da li je protrombin isto sto i G20210A? Ja tako shvatih Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od lolipop 6/10/2011, 19:28

Jeste prijo G20210A je protrombin, evo ti tačan naziv oba faktora sa mog nalaza iz Konzilijuma:
-analiza gena za koagulacioni faktor II (protrombin G20210A)
-i metilentetrahidrofolat reduktazu ( MTHFR,C677T)
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od KoMetaK 6/10/2011, 19:59

Hvala ti puno prijo sto mislis na mene poljubac
Dodao mi lekar, doduse rukom pisano, pa ne znam hoce li prihvatiti sutra, i ovaj Faktor II, a ovo trece, C677T nemam, ali, kako shvatih, protrombinsko vreme moze da ukaze na neku mutaciju, ukoliko je povecano. Rolling Eyes Pa cu za ostatak, ako bude trebalo, sacekati da mi stignu ove analize, i onda cu da radim i ostalo, ako bude trebalo. Muka mi vise i od mog dr-a i od laboratorija, svakog dana sam u drugoj i svakog dana kod dr i nemam pojma vise sta uradih a sta omasih Rolling Eyes Upravo listam neki it. forum, i tu otkrih jos brdo analize koje neki lekari daju, a koje se ne preporucuju jos u Srbiji. Ne mogu vise da ucim genetiku, omasih struku lol!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od caci 13/11/2011, 17:19

Haloo cure ff
Neke znaju neke neznaju da smo imali neuspelu inseminaciju Sad
Bilo je iz prirodnog ciklusa uz folkometriju ali sta je tu je,citala sam a i dr-i su nam rekli da je uspesnost mala yes
Idemo dalje.
Imam jedno pitanjce za vas.Kolko se mora cekati za sledecu inseminaciju i dali se daju neke od hormona kad se radi inseminacija??? zbunjen
Hvala vam ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od JocY 13/11/2011, 17:26

Caci ja sam radila tri inseminacije u tri uzastopna ciklusa, sa stimulacijom klomifenom, mada moze da se radi i bez hormona, da se prirodno prati rast folikula. Ja znam tri bebe koje su rodjene iz IUI zato samo napred napred scuro
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od SSanja 13/11/2011, 18:18

Sad vi meni kazite koja laboratorija u Bg je dobra za ove analize, i valjalo bi da je pristupacna. lol!
Jer u Cg ne vjerujem da cu uspjeti ovo da odradim..
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od dr mali pariz 13/11/2011, 18:30

Sanja, u Konzilijumu možeš sve , čak i pretrage na urođene trombofilje, jer je njima pripojena genetska lab.
Oni su na Slaviji...inače, male su razlike u ciframa..
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od SSanja 13/11/2011, 19:27

Hvala Pari. Evo upravo gledam cijene njihove i npr ja sam beta Hcg pllatila juce 17 eur, a kod njih je 7,70. :) Mogu mislit kakve su ostale razlike u cijenama. A da ne pominjem pouzdanost nalaza, sto je najvaznije..
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od dr mali pariz 13/11/2011, 21:01

O.K. Sanja, mislila sam na razlike u labovima od jedne do druge u BG...
tu su male razlike, a ta ti je najpouzdanija, i iz BG privat.klinika,ako šalju negde da odradiš neki nalaz, to bude u Konzilijum.
Stvarno Beta 17 evra, pa da li su normalni,majke im??? Rolling Eyes
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od SSanja 13/11/2011, 22:21

Da, da... Beta 17 eur. Tako da cu ove analize odraditi u Bg. Jeftinije je puno.
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od SSanja 13/11/2011, 23:00

E sad pitanje..
Kad se uradi nalaz antitijela ( lupus antikoagulans, antikardiolipinska antitijela, antibeta 2 glikoproteinska antitijela) kom dr se obratiti? Mislim, kom specijalisti..
Takodje isto pitanje i za Genetiku ( MTHFR, protrombin II, faktor V, PAI 1)
I biohemija ( protein C i protein S)
Mozda glupo pitanje... ali eto.. Rolling Eyes
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od MAAKKI 16/11/2011, 14:41

SSanja i ja sam nova u ovome ali mislim da bi trebala da se obradis hematologu ili imunologu Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od missile 6/12/2011, 13:05

Pitanjce za dr pariz: Sta si ti od analiza radila nakon neuspelog ivf/icsi pokusaja kao pripremu za sledeci pokusaj, odn da li si ista radila na svoju ruku? Shocked

Ja sam u fazi- sve bih da uradim, a pojma nemam ni sta, ni kojim redom, ni sta je vazno, ni kome da se obratim... Ma nista.Pitala ja dr na klinici gde sam radila ICSI, ali on smatra da nema potrebe nista da radim izvan onoga sto ce oni uraditi kad se javim za FET. I ajde sad... kako ja da znam?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od maza1972 12/12/2011, 11:52

Da se pridružim i na ovoj temi.Posle prve neuspele VTO uradila sam sledeće:

FT4 18.62 pmol/L 12-22
TPOAt 13.2 IU/ml do 34
TgAt 10 IU/ml do 115

AntiTPO at.(IgG) 5.4 (<50 IU/ml)
Anti tireoglobulinska at.(IgG) 7.6 (<100 IU/ml)
AclA (IgG) 5 (<12 IgGU//ml)
AclA (IgM) 7.7 (<12 IgMU/ml)

anti-beta2GPI (IgG) 2.5 (<20 RU/ml)
anti-beta2GPI (IgM) 3.7 (<20 RU/ml)

Stečene trombofilije zakazane za kraj decembra,u međuvremenu planiram da radim urođene.OGTT u januaru,a možda i ranije ako uspem da se snađem da me prime u Institutu u ulici dr.Subotića.Za ovo poslednje nije mi jasno kakav uput traba da imam i od koga...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od senka 12/12/2011, 16:09

mazo, uput za endokrinologiju u dr. Subotica bi trebalo da ti da tvoj ginekolog, na uputu bi trebalo da pise KCS, endokrinologija, i da se napisu minuti vadjenja krvi (kod mene je bilo 0´, 30´, 60´, 90´, 120´ i obavezno da pise "sa insulinemijama" i jos da pise sa koliko gr glukoze se radi (uobicajeno je sa 75 gr). Neke zene su radile i sa 100 gr i merile i na 150 i 120 min.

misslie, meni su posle 2 biohemijske trudnoce dali gomilu analiza da uradim, a to su:
- vaginalni i cervikalni bakteriloski bris sa hlamidijom, mikoplazmom i ureaplazmom (uput mi je dala moja ginekolo u dz, za Front, tamo se zakazuje)
- hormoni - 2 ili 3 dan ciklusa i to FSH, LH, E2, Pg, T, Prolaktin, androstendion, DHEA-S, kortizol, T3, T4, TSH, AMH, a ja sam jos uradila i SHBG (to mi je dodatno trazila endokrinolog), vecinu ovih sam uradila u Frontu, ne zakazuje se, uput mi je dala dr iz dz, a ostale sam uradila privatno
- OGTT (na endokrinologiji, uput mi je dala ginkolog iz dz, zakazuje se)
- CMV, HSV, Listerija i Brucela - uradila na Infektivnoj, uput mi dala dr iz dz, ne zakazuje se, Brucelu uradila u Batutu, uput iz dz, ne zakazuje se, a Listeriju sam uradila privatno.
- autoimuna antitela - imam ih 7, radila na alergologiji u KCS, ne zakazuje se, uput mi dala ginekolog
- koagulacioni status (lupus antikoagulans i urodjene trombofilije) - na uput iz dz, uradila na hematologiji u KCS, zakazuje se
- FII G20210A i MTHFR C677T- uradila privatno u Helix labu, oba su 6200,00
- kariotipizacija oba partnera - na institutu za majku i dete, zakazuje se, ako si iz Beograda ne treba uput za muza

Ja sam ovo sve uradila za malo manje od mesec dana, a u to racunam i odlazak kod ginekologa po upute i cekanje rezultata (oko 2 nedelje za pojedine stvari)

Ja sam jos uradila i KKS sa LF, oba bilirubina, ponovila sam fibrinogen (bio mi je povisen), kalcijum, hloridi, ALP, LDH, IgG, IgA, IgM, IgE.

Sve ove rezultate sam odnela u JEvremovu, a tamo mi je rekla Dr Ilic da se javim kad dobijem ciklus da mi urade bris kavuma.

Nadam se da sam ti pomogla, ako ti treba jos neka info, tu sam Very Happy

senka
senka

Broj poruka : 495
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od missile 13/12/2011, 12:20

Senka, pomogla si! Još da izboksujem upute od ginekologa, nešto od toga sam vec uradila (hormone, briseve i mm i ja). Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od maza1972 13/12/2011, 19:42

Senka,puno si pomogla.Meni je ginekolog prvo napisala sa 100gr,a onda kad sam joj skrenula pažnju,ona me napisala drugi uput sa 75,kao da me ne opterećuje tolikim šećerom...meni je problem što sam zakazana za kraj januara i treba da ležim u bolnici 2 dana,u Višegradskoj,a vidim da može da se završi i u dr.Subotića ,bez ležanja u bolnici.Tamo sam bila i ako je to ta
Klinika za endokrinologiju, dijabetes i bol. metabolizma?Međutim neznam gde da odem,jel u laboratoriju,tamo na spratu leže pacijenti i nema nijedne lekarske sobe...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od maza1972 13/12/2011, 19:59

Nije me bilo par dana,bila sam vredna -uzela upute za VTO ,radila hormone ,zakazala briseve....
Pohvaljujem zaposlene u N.Frontu ,stvarno su uigrani,sve ide glatko,čak su veoma ljubazni i ekspeditivni.

Evo rezultata:
Estradiol 143 (77-921)
Lh 4.28 (2.39-6.60)
Fsh 5.44 (3.35-21.63)
Progesteron 1.2 (0.32-0.95)
Prolaktin 294.37 (108-557)
Testosteron 1.16 (0.45-3.74)

T3 2.10 (0.89-2.44)
T4 115.15 (62.67-150.83)
TSH 3.54 (0.35-4.94)
Ja sam zadovoljna jer se nisu poremetili od stimulacije,isti su kao u januaru,osim TSH ,koji mi je bio 1.6,sad je duplo veći...šta mislite,jel od stimulacije ili biohemijske i kako da ga spustim ispod 2?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od senka 13/12/2011, 21:06

maza1972 ::Senka,puno si pomogla.Meni je ginekolog prvo napisala sa 100gr,a onda kad sam joj skrenula pažnju,ona me napisala drugi uput sa 75,kao da me ne opterećuje tolikim šećerom...meni je problem što sam zakazana za kraj januara i treba da ležim u bolnici 2 dana,u Višegradskoj,a vidim da može da se završi i u dr.Subotića ,bez ležanja u bolnici.Tamo sam bila i ako je to ta
Klinika za endokrinologiju, dijabetes i bol. metabolizma?Međutim neznam gde da odem,jel u laboratoriju,tamo na spratu leže pacijenti i nema nijedne lekarske sobe...

kad udjes na kliniku, odmah levo su vrata, neugledna, udjes na ta vrata, sidjes stepenicama dole, udjes na vrata desno i ides tim hodnikom skroz do kraja i tu su jos jedna vrata i tu ulazis u salter salu. Ovo je nekakav pomocni put, a ja ynam samo tuda da dodjem do te salter sale. E tu na salteru zakazes OGTT. Ili kad udjes u kliniku pitas bilo koga gde je salter i gde se zakazuje, verovatno ce ti objasniti nekakav normalniji put. Ja sam tu radila OGTT, a bas bi mi bilo bzvz da lezim bilo gde zbog glupog testa i to jos dva dana... Ako ti treba jos neki info, tu sam Very Happy

sto se tice hormona, meni deluju super, a pojma nemam kako da spustis TSH, javice ti se veroatno neko ko malo vise zna
senka
senka

Broj poruka : 495
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od dr mali pariz 13/12/2011, 21:44

Mazo, Na Institutu u dr Subotića, na spratu , desno hodnik se javlja lekaru koji upućuje na kraj hodnika gde je jedna soba sa dva, ili jednim krevetom, ne sećam se, zovu je dnevna bolnica.
TSH skače od stimulacije, i spustićeš ga eutyroxom,sigurno i najmanjom dozom od 25, ali- ništa bez endokrinologa.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 11:29

Micam, ne stizem sada da vidim tvoje stare poruke i da li si pisala o postupcima, pa sam samo htela da te pitam da li si mozda razmisljala o era testu i o imunoloskoj strani? Ovo naravno nista ne garantuje, ali sto da ne razmotrimo mozda jos neku opciju.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od micam 29/4/2017, 13:44

Nisam bila aktivna na forumu do ovog poslednjeg postupka a pratila sam sve redovno.
Za Eru mi Kopitovicka rekla da to meni netreba jer bilo je par biohemijskih,i koliko sam ja shvatila da to nije bas sigurno u svezem ciklusu a ja retko imam za zamrzavanje.Imunologiju nisam radila trebalo bi mozda nk celije al opet sam se komsultovala sa njom i ona kaze cuvaj pare nista to nije dokazano sve su pretpostavke.ko ce ga znati.
Pitas sta dalje posle neuspeha,pa odboluj isplaci i kreni dalje kad dozvole mogucnosti.Ja imam neki instikt i veru da ce jednog dana doci i da ce se ostvariti moj san.A sto se novca tice nemamo ga,ali smo sve snage usmerili na taj cilj,godinama ne idemo na odmor,ne trosimo na nepotrebne stvari,ne kupujemo garderobu koja nam nije neophodna i tako to,pa se ustedi.to je tipa vracanja kredita ostavljas svotu sa strane i zaboravljas na nju.Radimo oboje i primanja su nam srednja,mozda i nije pametno tako odricemo se zivota al imamo cilj pa kad ga ostvarimo zivecemo i nadoknaditi sve.
Sto se tice ostalih detalja pitaj slobodno.
A za kvalitet embriona i ostale detalje isto je diskutabilno.Razmisljam ovako uradis svez transfer i ne primi se a ostatak zamrznes i iz FETa uspe znaci da je nesto drugo a ne samo kvalitet sto jos niko nije dokucio.A sad normalno je da se mi pitamo zasto ne uspeva i mozda i preteramo sa svim i svacim sto se opterecujemo i to bude faktor neuspeha.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od micam 29/4/2017, 13:49

Imam drugaricu koj moze da ostane trudna samo pomocu IVF(nema jajovode).radila 9 postupaka, imala dva spontana i u zadnjem postupku resila da ide u Feronu i da se opusti i prepusti sve dr i nije se uopste opterecivala sa dozama terapijama i ni sa cim,bukvalno isla kao da je neko drugi u pitanju,max opustena i psihicki rasterecena.Uspelo joj i porodila se znaci i pored svega medicinskog treba nekad uci i mirne glave i bez strahova i pitanja zasto i kako to.Znam tesko je to postici al eto nekad i uspe.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 14:24

Da, era je za fet, ja sam je radila zbog kolekcije. Nekako ipak mislim da je najbitnije da bude dobar embrion. E sad zašto fet nekad uspe, a ne sveže različite su mišljenja. Može zbog embriona koji su ipak bili kvalitetniji u fetu (to je teško ustanoviti) ili najviše zbog hormona koji se tada ne primaju pa organizam bude rasterećeniji.
Nk ćelije su diskutabilne. Ja sam radila iz krvi, čisto da proverim, a i nije bilo skupo (oko 3000). Tu su različita mišljenja, mada i ja isto mislim da nije presudno i ako ima svrhe, onda raditi kroz biopsiju enda, a ne iz krvi. Daju se i lipidi, što možda može da pomogne, ne znam...
Naravno da psiha mnogo utiče, stres diže prolaktin, kortizol i tsh. Ali ipak mislim da nije sve u tome.
Što ne pitaš Kopitu za kolekciju da ne bi se malo odmorila od hormona? Mada mi se čini da ti imap smrzlica u Pragu?
Što se para tiče, to tek da ne pričam. Pauzirali smo život u najboljim godinama, što me dodatno nervira. Naravno da je cilj bezuslovan, ali mislim da treba sebi dati neki rok. Meni i muž i majka govore o donaciji kao najboljoj opciji. Ja još nisam spremna, ali počinjem i o tome da mislim. Mada bih išla kod psihologa/psihijatra da se konsultujem oko nekih pitanja i nedoumica.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 7 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu