KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 7/11/2013, 00:17

Olja na odgovor se ceka nekad 1, nekad 5, nekad 7 dana. Nekad ni ne odgovore, jer im stize mnogo mailova, ili ode mail u spam. Sacekaj nekih nedelju dana pa pisi ponovo. Vecina nas je pisala po nekoliko puta. Za hitne slucajeve zoves telefonom ili pises direktno na mail dr Sonje koji imas na sajtu klinike. Obicno se od mailapa dopostupka ceka oko 2 meseca, zavisi od analiza, a na konsultacije verujem da neces ni cekati, verovatno ces moci odmahkad tebi bude odgovao. Inace, konsultacije nisu obavezne, 99% devojaka sve ugovori emailomi odu u Prag direktno na postupak. Puno srecei zelim ti prasku bebu ili dve:lol!: Laughing 
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Olja-B 7/11/2013, 22:06

Shocked Lenjivice,hvala  ti puno na odgovoru i na zeljama.nisam stalno na internetu pa ne mogu odmah da odgovorim.Procitala sam da Goca Ivanovic saradjuje sa Pragom i da vodi stimulaciju do pred stop injekciju.Da li je to tako i koliko naplacuje to sto vodi stimulaciju?Dobila sam odgovor za termin konsultacije,putujemo u decembru.pozdrav svim dobrim ljudima sa foruma          
                                                                                                                       Petra

Olja-B

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 8/11/2013, 16:57

Olja-B ::Shocked Lenjivice,hvala  ti puno na odgovoru i na zeljama.nisam stalno na internetu pa ne mogu odmah da odgovorim.Procitala sam da Goca Ivanovic saradjuje sa Pragom i da vodi stimulaciju do pred stop injekciju.Da li je to tako i koliko naplacuje to sto vodi stimulaciju?Dobila sam odgovor za termin konsultacije,putujemo u decembru.pozdrav svim dobrim ljudima sa foruma          
                                                                                                                       Petra
Ja sam radila pripremu kod njih za Prag.Mi smo i lekove kupovali kod njih.Tražili su non-stop da idem na preglede tako da je cifra bila ogromna.Koliko se sećam,ali nisam sigurna pregled je 5000din.Sonja je rekla dva uz,a oni su mene ubedili da mi treba 5 ili 6.Nikad više kod njih.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Strumfeta78 8/11/2013, 21:34

Dugo citam razne forume koji se bave sterilitetom, a kako sam i ja u toj prici, resila sam da moju podelim sa vama.
Posle 2 IUI i 2 ICSI u Srbiji, sa izostankom trudnoce, a uz nagovor prijateljice koja je isla u Prag i u svojoj 40. ostala trudna, resavam da saljem mejl u Prag u PFC kliniku. Kako sam se spremala za 3. pokusaj imala sam sve sveze rezultate (iz avgusta), odmah saljem mejl Ivani koordinatorki da zelim da 3. put pokusam u Pragu i da zelim da me vodi Dr. Lazarovska. Mejl mi je stigao od Ivane sutradan i receno je da ce dr. da pogleda moje papire i da ce mi poslati protokol. Protokol je stigao za 10 dana. Opisano je sve, kad i kako terapiju, kad na UZ...
Pocela sam sa bockanjem 21.10., isla na 2 UZ i 31.10. stigla u Prag. 1.11. odlazim na punkciju i tada prvi put upoznajem doktorku. Pozitivna, realna, spremna da odgovori na svako pitanje, uliva mi poverenje i ja spokojna ulazim na punkciju. Posle budjenja odlazak kod dr na razgovor gde ona objasnjava kako je proslo i sta ce se dalje raditi (ja to u Srbiji nisam dozivela...). Sutradan poziva Mirna (Ivana je na odmoru) da kaze ishod ICSI-ja, dogovoren transfer 4.11.
Dolazak na transfer, zavrsavanje papirologije i placanja, a onda ide najlepsi deo. Uvode vas u prostoriju gde vam pokazuju snimke embriona i gde biolog prica, ali i pokazuje filmic o deobi svakog embriona. Divno.. Laughing Transfer dogovorenog broja embriona i posle opet razgovor sa dr., gde ona daje terapiju i preporuke za dalje..
Trenutno mi je 4dpt, ja sam spokojna i presrecna. Prvi put sam dozivela takvu paznju doktora, osoblja, ljubaznost, kulturu... Svakom bih preporucila odlazak u Prag. Jeste da kosta i daleko je, ali mislim da vredi. Moja prijateljica je rekla ovakvih vantelesnih mogu da uradim hiljadu i ja joj nisam verovala, a sada bih i ja rekla isto.
Kakav god ishod da bude, a ima da se ceka jos 12 dana...ja cu i dalje misliti isto- bolje iskustvo nisam imala.
Izvinite sto sam oduzila, trudila sam se da bude u kratkim crtama... a o dr. Sonji i klinici bih mogla satima da pricam jer sam jos uvek pod utiskom...sunny
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Strumfeta78 8/11/2013, 21:42

Zaboravih da kazem bili smo smesteni u hotelu Carol, koji je na 600 m od klinike, ima 3 zvezdice, ali je odlican hotel. Posle transfera sam peske otisla do hotela.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lelas 8/11/2013, 22:29

Strumfeta,divan je izvestaj i divnu betu ti zelim!yes Dr.Sonja je stvarno pravi dr.za ovu pricu meni je putem mejla ogovorila na pitanja,sto mnogo znaci da znam da neko cita ono sto ja pisem,daje sugestije i tako mi smanjuje tenziju (koja ne bi trebalo da postoji).
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Olja-B 9/11/2013, 15:27

Cao devojke,mi ipak idemo na konsultacije,pa me interesuje da li drSonja vodi ceo postupak i konsultacije ili je to kao u Mariboru odes zbog drVlaisavljevica ,a njega vidis samo na uz.jednom ili dva puta privatno, ostale ko ti sve radi nemas pojma ko su niti te pitaju.Strumpfetici puno srece i ostalim devojkama koje cekaju betu.Neka bude pozitivna!!!!!!da jos jedno pitanjce da li neko zna datum rodjenja drSonje?pozdrav svima Petra

Olja-B

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Strumfeta78 9/11/2013, 17:02

Onog dana kad smo stigli u Prag, u hotelu nailazimo na par iz Bora. Ja pitam za utiske, i jel im radila dr.Sonja... Kaze muz od te zenice da je njima radila dr. Alena, njima je prvi pokusaj i kao Sonja radi teze slucajeve...Ja se odmah smorila, mada ih nisam pitala da li su oni nju i trazili. Kaze moj muz, sto se nerviras, pa mi i jesmo tezi slucaj...c 
Ja ujutru cim sam usla u kliniku pitala sam da li ce dr. Sonja da radi punkciju...
Mislim da treba da naglasite da vas ne bi ubacili kod nekog drugog.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 9/11/2013, 17:20

Meni je dr Alena radila punkciju a dr Sonja transfer; ja sam jako zadovoljna Alenom; izuzetno strpljiva zena i nakon punkcije je ostavila izvestaj u kom pise moja dijagnoza iako nije znala sta he moj problem. Zena je po meni egal sa Sonjom; cak su i generacija. Zaista se ne bih bunila da mi jednog danz fet ona radi kada se budem po ostatak dece vratila. Drugo; Sonja ne bi zaposlila nekog lekara koji nije odlican. Nije to Srbija da se primaju preko veze ocigledno.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pavlovic_miljana 9/11/2013, 20:19

Injekcije moraju da se primaju svaki dan u isto vreme (u okviru od 2h). Možeš 3 injekcije da spojiš u 1 špric, i da se jednom bockaš. Takođe, možes da koristiš 2 vodice umesto 3 da bi smanjila volumen tečnosti (izvučeš vodicu iz jedne pa iz druge bočice; onda svu vodicu ubrizgaš u 1 bočicu sa aktivnom supstancom, onda izvučeš pa sve to ubrizgaš u 2. boč. sa akt. supst. , pa postupak ponoviš za 3).

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Hugolina 10/11/2013, 11:44

E sad jedno pitanje, koje nadam se, jeste za ove stranice:).Naime trebam da obavestim Danicu da krecem sa stimulacijom ali ja vise neznam koji je njen broj mobilnog da joj javim.Poslala sam e- mail ali za svaki slucaj da posaljem i sms. Imam neke brojeve ali sta je tacno njen neznam. Moze li neko da podeli iskustvo kako ste je obaveestili da krecete i na koji broj?Hvala
Hugolina
Hugolina

Broj poruka : 197
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Strumfeta78 10/11/2013, 12:42

Mgr. Danica Vignjević
Gsm: +420 602 797 081

Ja sam komunicirala sa Mirnom i poslala joj samo SMS na dan kad sam dobila (bila je nedelja) i odmah mi je odgovorila. Mislim da je sms sigurniji od mejla vikendom.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Hugolina 11/11/2013, 17:02

Poslala sam e-mail I sms Danici ali evo vec treci dan nema odgovora. Valjda ce da nas ocekuju tamo. Nadam se da ce na dan UZ-a da se ipak oglase da nam kazu sta da radimo :). Kako ste vi slale rezultate UZ-a 8.DC-a.
Hugolina
Hugolina

Broj poruka : 197
Location : Novi Sad
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tinche 11/11/2013, 17:12

Devojke, nemojte u off please. Imate korake za sve ostalo.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 11/11/2013, 23:10

Drage moje, jako mi je teško, al moram da Vam saopštim (pisaću i na koracima), da posle FET-a iz donacije jć u PFC, moja beta opet negativna, mada sam imala super endometrijum i 2 super embriona. Sad  Još pojma nemam, kada, al videće nas Prag opet, nemamo kud…
Možda je korisna informacija: Ja sam već u toku priprema, preko mejla tražila AHA od Ivane, i ona je to lepo zapamtila, čak i ona spomenula u toku razgovora o embrionima. Naš embriolog je bila 1 mlada simpatična devojka, koja mi je rekla, da mojim embrionima AHA stvarno nije potreban, ali ipak mi je uradila, pošto sam i ja tražila.
Inače sada svima nude EmbryoGen.
Znači: FET + AHA + EmbryoGen : 600+300+150=1050eura
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 11/11/2013, 23:59

Oooh Ariadne, bas mi je zao... No zagrljaj 

Izgleda da sam propustila taj detalj, sta mu dodje Embbyo Gen? Ti si radila?

Grlim puno...!!zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 12/11/2013, 09:28

Ariadne, zašto Danijel nije bio vaš embriolog? Pa ja zbog njega i planiram da se klackam vozom do Praga ceo beli dan!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 12/11/2013, 11:16

Draga Missile, mislim, da meni Danijel nije bio potreban, posto sam ja iz donacije imala odlicne embrione (znaci, nisam bila tezak slucaj, sto se embrioloskog dela tice), ja sam imala mlade embriologe.
Mislim, da ti trebas da naglasis kordinatorki, da si ti tezak slucaj, pa ti je obavezno potreban Danijel.
Sofija, draga, evo ti opet link: http://www.pragueivf.com/sr/metode-lijecenje/embryogen/
Ja mislim, da vredi traziti taj EmbryoGen...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 12/11/2013, 11:37

Ariadne, ne radi ovaj link za embryogen Rolling Eyes 
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 12/11/2013, 12:37

meni su rekli da je Daniel smuckao embrione, ali je prezentaciju i razgovor obavila neka zena, ne znam kako se zove. Ona je rekla da je Daniel za moj slucaj rekao Vracajte sto pre, vece su sanse kod nje nego u lab, fertilizacija je bas bila losa. Onda sam nju pitala da li mozda imamo one mikrodelecije itd, na svakojaka pitanja mi je odgovarala, zena je zaista odlicna. Mozda Daniel ima dosta obaveza, a razgovvor sa parovima potraje nekad i sat vremena, pa mu ne trose vreme na to. Mozda.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 12/11/2013, 13:11

Evo linka, jedno slovo su promenili pa valjda zato link nije radio: http://www.pragueivf.com/sr/metode-lijecenja/embryogen/
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 12/11/2013, 13:34

Ariadne žao mi je!!!Kako sam ja shvatila Daniel radi samo neka istraživanja,a sve ostalo Irena.Mi smo isto išli zbog njega u Prag,ali nije se on ''bavio'' našim embrionima.Nismo ga ni videli na klinici,a nisu ga videli ni ostali koji su išli u Prag.Irena je odlična u svom poslu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 12/11/2013, 13:59

ja sam ga videla na klinici, tu je on, samo sto je uglavnom u lab.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ivi 12/11/2013, 14:29

Lafe, da li si ti naglasavala u mejlu da zelis njega kao svog embriologa?
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 12/11/2013, 14:32

Nisam, ali su mi rekli da se nista u lab ne desava bez njegovog znanja i odlucivanja. Prvo me je zvala koordinatorka na mob, a sutyradan sam pricala sa embriologom, valjda je to Irena, identicne price sam cula, da je Daniel rekao da to i to sa mojim embrionima, celijama i spermicima urade. Ne znam bas da li ih je on spajao, imala sam more drugih pitanja, ali je covek definitivno upucen u sve. Ja sam tradila PICSI, on je rekao da nije bilo ni smisla ni mogucnosti da se to odradi jer je premali broj spermica bio u uzorku, pa mi tih 600e nisu naplatili. Njima je bitna uspesnost, a ne novac. Ko bi vam u Srbiji vratio 600e?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 31 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu