KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

+16
Cupava
Marija86
jufkica
Mirjana
Simona
bak
BiKsi :)
Republica
nina :)
dr mali pariz
Masha UK
Struzzo
HappyGirl
gea
majce
Orline
20 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od jufkica 21/11/2011, 23:19

Uh,drage moje.Ja ovo citam i ostajem bez komentara.Bila sam danas na slavi kod svekra i svekrve,tamo mini obdaniste,sestoro klinaca od rodbine u gostima,a nas dvoje...sedimo i cutimo jer nemamo sta da kazemo,dok majke drobe samo o svojoj deci-kad jedu,spavaju,kake i kolio ih jos planiraju itd.Pobegla sam odatle sva izbedacena.Najteze mi padaju porodicna okupljanja.Nekad mi se cini da mi je to teze od cinjenice da nemamo decu,uvrnuto,zar ne?

jufkica

Broj poruka : 18
Godina : 48
Location : Valjevo
Datum upisa : 08.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od Struzzo 21/11/2011, 23:30

Nije. Na tim skupovima, kad su praznici postaneš svestan praznine...
Ja se na tim slavljima sita izigram upravo sa decom....ali skoro mi se desila situacija i to me je više zabolelo nego da je neki odrasli "dušebrižnik" nešto komentarisao...dok smo se igrale i mazile, jedna mala rođaka onako iskreno kako samo dete zna, zastala je i pitala me: a zašto ti nemaš bebu...
Tako jednostavno, a tako teško pitanje.
Bez odgovora. Samo tupi bol.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od jufkica 22/11/2011, 14:09

Struzzo,draga moja,vidis kako je to.Ne znas kako da se postavis jer si crna ovca kako okrenes.Ljudi te,jednostavno,drugacije gledaju jer nemas decu,diskriminisu te pojedinci,to je,bar,moje iskustvo.Mada,treba biti iskren pa reci da tu ima,sigurno,malo projekcije jer odudaramo od njih,a i oni ljudi imaju svoje probleme druge vrste,pa i ne razmisljaju o nama i o nasim osecanjima u datom momentu.Kapiras sta hocu da kazem,zar ne?Ipak,mislim da su mnogi bezosecajni i ne misle o tome kako se neko drugi oseca dok oni pricaju samo i SAMO o njihovoj deci,a tu je prisutan neko ko ih nema-njihova snaja u ovom slucaju.Eto,sinoc sam se osecala uzasno,najblaze receno,svekrvu sam grdila zbog gluposti,a ustvari sam bila povredjena prisustvom tolike dece na slavi,iako meni niko nije kriv sto ih ja nemam,...

jufkica

Broj poruka : 18
Godina : 48
Location : Valjevo
Datum upisa : 08.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od Simona 24/11/2011, 11:34

Jufkice,
mozda je ipak vise ovo sto si pisala u drugom postu, bezobzirno ponasanje tih ljudi je uticalo da se lose osecas. Zar nema opstih tema koje ih zanimaju? Zar niste mogli da pricate o filmovima, muzici, politickoj situaciji, modi, knjigama, putovanjima, sportu, kuvanju... Ima toliko opstih tema o kojima ljudi mogu da pricaju. Ja bih na tvom mestu rekla svekrvi i svekru. Ako su vas pozvali onda valjda treba da se potrude da se prijatno osecate a ako to ne mogu mozda sledeci put da idete u drugo vreme u odnosu na tu rodbinu.

Ja imam samo jedno drustvo nalik na to, ali to su prijatelji od prijatelja. No retko ih vidjam, a i oni nisu bas tako iskljucivi, spomenu se te opste teme a i ako su teme o deci cesce su neke gde i mi mozemo da ucestvujemo, o vaspitanju i sl.

Ali inace izbegavam ljude koji su neprijatni a vec te koji diskriminisu otvoreno, ja im ne ostanem duzna... Smatram kao sto sam rekla i za tvoju svekrvu ako nas je neko zvao valjda zeli da se osecamo prijatno. On ili ona bi trebalo da nas zastiti od diskriminatornih ljudi a ako to ne ucini onda to ja ucinim, a toj osobi svejedno kasnije kazem da ponasanje tog gosta ili gosce nije bilo u redu.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od Marija86 24/11/2011, 11:56

Ja samo da kazem da od kada sam trudna primetila sam da nam se javljaju parovi sa decom..mislim javljaju u smislu da se druzimo da dodju da mi odemo affraid No
Pre nikada nisu,i onda je mm-u i meni to smesno mada uopste nije ...to je zalosno.Takvi ljudi meni ne trebaju u zivotu No
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od jufkica 24/11/2011, 16:48

Simona,hvala na razumevanju.U tim situacijama niko ne razmislja o necijim osecanjima,svi se zabavljaju samo gledajuci sta je koje dete uradilo,to im je sve jer knjige ne citaju,u pozoriste ne idu...Eto,to je taj soj ljudi.Da sebe vise ne bih izlagala neprijatnim situacijama,izbegavacu iste kad god mi se ukaze prilika,mislim da je to jedino resenje:roll: ,u suprotnom trpi moje zdravlje jer se uznemirim zesce.Na to sve mi imamo pravo da bismo sebe zastitile,nas problem je delikatan. Koliko sam razumela,planiras da usvojis dete,ispravi me ako gresim,nova sam ovde.Danas sam cula da su moji prijatelji,predivni ljudi,usvojili decaka,malo je reci da sam bila presrecna.Podobnost su dobili letos. Marija86,svaka cast na takvom nacinu razmisljanja,apsolutno se slazem s tobom.Prijatelje ne biram po tome imaju li decu ili ne,jesu li u braku ili ne,jesu li zaposleni ili ne,...vec iskljucivo po tome kakvi su ljudi.To mi je jedini kriterijum.A oni vas zovu u drustvo sad kad si trudna da bi se cavrljalo o...pogadjate DECI I SAMO DECI!To mi je tako povrsno prijateljstvo,ljudi treba da pricaju o svemu,a ne samo o jednoj temi,koja god to bila.Devojke,hvala na lepim recima,poljubac za sve vas.Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 543728

jufkica

Broj poruka : 18
Godina : 48
Location : Valjevo
Datum upisa : 08.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od Cupava 24/11/2011, 22:40

Ja bih rekla da nije problem SAMO do drugih ljudi, vec i do nas zato sto smo preosetljivi na temu "deca".
"Lepota je u oku posmatraca"...ova recenica toliko toga kaze.
Nemojte mi zameriti, to je samo moje vidjenje.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od Simona 25/11/2011, 06:49

jufkica ::Simona,hvala na razumevanju.U tim situacijama niko ne razmislja o necijim osecanjima,svi se zabavljaju samo gledajuci sta je koje dete uradilo,to im je sve jer knjige ne citaju,u pozoriste ne idu...Eto,to je taj soj ljudi.Da sebe vise ne bih izlagala neprijatnim situacijama,izbegavacu iste kad god mi se ukaze prilika,mislim da je to jedino resenje:roll: ,u suprotnom trpi moje zdravlje jer se uznemirim zesce.Na to sve mi imamo pravo da bismo sebe zastitile,nas problem je delikatan. Koliko sam razumela,planiras da usvojis dete,ispravi me ako gresim,nova sam ovde.Danas sam cula da su moji prijatelji,predivni ljudi,usvojili decaka,malo je reci da sam bila presrecna.Podobnost su dobili letos. ... Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 543728

Slazem se, ako je to takav tip ljudi onda je nevidjanje mozda najbolje.

Da, mi smo dobili podobnost i sad cekamo poziv(e). Bas mi je drago za tvoje prijatelje i njihovog sina g Volim da cujem tako lepe vesti. :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od Simona 25/11/2011, 07:00

Cupava ::Ja bih rekla da nije problem SAMO do drugih ljudi, vec i do nas zato sto smo preosetljivi na temu "deca".
"Lepota je u oku posmatraca"...ova recenica toliko toga kaze.
Nemojte mi zameriti, to je samo moje vidjenje.

Mislim da ni mi ostale nismo mislile da je samo u tome problem (ako si mislila na ove poslednje razgovore). Nego je Jufkica stavila naglasak na sebe i problem nemanja dece a ja sam ga prebacila na bezobzirne ljude. Ali svakako je i jedno i drugo kako i ti kazes.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od jufkica 25/11/2011, 11:32

Cupava,slazem se da smo preosetljivi na tu temu.Ne mislim da treba da imamo poseban tretman zbog toga,tj. da nam titraju,ali malo obzira nije na odmet...Oko nas svi imaju decu sem nas,posebno u familiji mm.Niko nista ne treba da ti kaze,ti ces se,svakako,lose osecati u takvom okruzenju.Taman posla da mi neko nesto zucne o tome:affraid: ,ne bi bilo dobro jer drzim do sebe,sigurna sam u sebe,ali ovakve stvari me cine nesigurnom... Simona,drago mi je sto se razumemo.Doci ces ti uskoro do svoje bebice.Inace,moji prijatelji su dobili decaka od 9 meseci,sad je period prilagodjavanja,koliko sam shvatila.Znajuci njih,to je resena stvar,divni su ljudi.Ne sumnjam da ste tvoj mm i ti predivni cim ste e odlucili na takav cin.I mi razmisljamo o tome.Koliko vidim,proces usvajanja je malo jednostavniji,ili se varam!?Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 212587

jufkica

Broj poruka : 18
Godina : 48
Location : Valjevo
Datum upisa : 08.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od Simona 25/11/2011, 11:58

Jufkice,
hvala :)

Divno za bebicu kod tvojih prijatelja. Proces usvajanja nije jednostavan ali moze da se savlada, samo korak po korak... Imas u delu foruma za usvajanje puno informacija i nasa iskustva pa mozemo tamo da pricamo da ne idemo u offtopic ovde :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od jufkica 25/11/2011, 14:24

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 512172 Simona,vazi,cujemo se tamo

jufkica

Broj poruka : 18
Godina : 48
Location : Valjevo
Datum upisa : 08.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od tvinki 29/12/2011, 12:11

tuzno..
tvinki
tvinki

Broj poruka : 6
Godina : 42
Location : novi sad
Datum upisa : 17.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od fight&faith 20/12/2012, 19:14

Ima li nama dana, ima li nama nade...
oči moje uprte u prazno.

I šta ako gromoglasni strah postane realnost,
sudbina teška ko grohotni smeh...
i šta ... ako ne bude nikad zore za nas, ni jutra, ni noći, ni meda u duši.

Da li će grobna tišina i u naše živote ući, odjednom ... kao bol, kao strah i samoća ...
il'
videćemo tvoje oči u kojima zvezde sjaće ...
i pružićeš nam ruke kao da tražiš srca naša ... sretna što napokon postaju tvoja.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od ahosame 25/12/2012, 08:18

fightandfaith ::Ima li nama dana, ima li nama nade...
oči moje uprte u prazno.

I šta ako gromoglasni strah postane realnost,
sudbina teška ko grohotni smeh...
i šta ... ako ne bude nikad zore za nas, ni jutra, ni noći, ni meda u duši.

Da li će grobna tišina i u naše živote ući, odjednom ... kao bol, kao strah i samoća ...
il'
videćemo tvoje oči u kojima zvezde sjaće ...
i pružićeš nam ruke kao da tražiš srca naša ... sretna što napokon postaju tvoja.


prelepo.......tvoje, ili?
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od fight&faith 1/3/2018, 13:55

Prekasno odgovaram ahosame. Jeste, ja sam napisala te stihove. Nisam stigla da napisem pricu za antologiju 1, ali mozda bi ova pesma mogla da se nadje u antologiji 2. Ona najbolje opisuje moja osecanja tada. Ako stignem i budem inspirisana stize prica.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od merinenic3 20/10/2018, 09:38

Ja bih rado usvojila jedno dete ali znam da mi ga nece dati jer sam podstanar a svoje dece nemam.

merinenic3

Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.10.2018

Nazad na vrh Ići dole

Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr - Page 2 Empty Re: Pismo nerodjenom djetetu. Made by Vaclav, Roda.hr

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu