KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Raspored vakcinacije

+19
ivka
maki79
zoxa
Ema78
ZarPtica
Tinche
nena beba
bokica
noja
Mirjana
plavaptica
Milijana
bobica83
cici
tuli
dr mali pariz
agata
Orline
Hitron-Luka
23 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od zoxa 5/11/2013, 21:21

Zar nije kod vas MMR obavezan?

Ovdje gdje ja zivim ako dijete nije redovno vakcinisano, nemozes upisati u drzavni vrtic, za pocetak.

Nego Bjanka sutra treba primiti vakcinu sinflorix, nesto kao prevenar, pneumokoke. Malo joj curka nosic, da li je uopste voditi ili odloziti vakcinaciju?
Inace odlucila sam se za vakcinaciju jer je Nina dobila prevenar, posle upale uha. Sto je primila jedna i drugoj cemo.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od zoxa 14/12/2013, 11:31

Nadovezujem se ovdje posto je Simona pitala o vakcini Synflorix, na temi o roditeljstvu.

Kao sto se moze vidjeti iz prethodnog posta moja djeca su vakcinisana protiv bolesti izazvane pneumokokama.
Nina Prevenar a Bjanka Synflorix. U vrijeme kad smo davali vakcinu Nini tadasnji Prevenar je odgovarao sadasnjem Synflorixu, tj stiti od odredjenih tipova bakterija. Sadasnji Prevenar ima jos tri tipa vise.
Synflorix u CZ placa zdravstveno osiguranje.

Najcesce bolesti izazvane pneumokokama su meningitis, upala srednjeg uha, upala pluca.

Nina je imala upalu uha kao mala beba, posle toga smo joj dali vakcinu. Posle toga je jednom imala pocetak upale pluca. Antibiotike je imala dva puta u zivotu a drugi put upravo sad ih pije.
Za malu nisam htjela da cekam.

Simona na sajtu Synflorix.cz pise da je on predvidjen za djecu do 5 godina. Vakcinisanje je podijeljeno na 4 doze, razmak izmedju vakcina oko mjesec dana. Nema revakcinacije.
Ja bih, ako se vec odlucujem na vakcinu protiv pneumokoka u vasem slucaju izabrala Prevenar jer moze i za starije i pruza zastitu od vise tipova bakterija.

Nisam za vakcinisanje protiv svega ali osnovne vakcine + pneumokoke smo dali djeci i opet bih.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od maki79 6/2/2014, 13:33

Pozdrav mame i drugari nasi. Htedoh da vas pitam za misljenje o MMR vakcini. Katarina bi sad trebala da je primi a ja se jako premisljam da li da joj dajemo ili ne jer sam svasta nesto procitala o istoj. Cak sam cula da su poceli kao da kaznjavaju ako roditelj potpise da nece da je da detetu. MM kaze da ce on pre da plati tu kaznu nego da daje vakcinu Katarini.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od zoxa 6/2/2014, 14:47

Maki Nina je primila tu vakcinu a i Bjanka ce.
Kaznu platiti ok, sta posle? Kako je kod vas sa upisom u vrtic/ skolu?
Ovdje ti dr mora dati potvrdu da dijete ima sve vakcine.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 3/4/2014, 11:44

Mi smo neki dan primili prvu dozu pentaxima. Sada nigde nema te vakcine u nabavci i pitanje je kada će biti, zbog ove šugave države u kojoj živimo. U maju nam treba druga doza, ne znam šta će biti ako je ne bude u nabavci, što smo onda primali prvu dozu. Em platiš 3500 din em te neko zahebava, ma da poludiš i ništa drugo.

Evo ga članak sa b92

Pismo državi: Vi ste nesposobni

Izvor: B92

Beograd -- Portal Bebac uputio pismo Ministarstvu zdravlja zbog nestašice petovalentnih vakcina za decu, u kom ukazuje da je upravo to pokazatelj odnosa države prema deci.

"Vaša nesposobnost da obezbedite kontinuiranu zdravstvenu zaštitu stvara apsolutno nesigurne uslove za stvaranje porodice i odgajanje dece, a onda se sami pitate zašto je u Srbiji nizak natalitet", navodi se, između ostalog, u pismu portala koji okuplja roditelje.

"Višestrukim menjanjem odluke o početku primene novog kalendara imunizacije, po kom bi sva deca bila vakcinisana petovalentnim vakcinama, doveli ste do situacije da se sada ne zna na kakvu zdravstvenu zaštitu građani mogu da računaju. Stvorili ste paniku među roditeljima, koji sada na sve načine pokušavaju da dođu do vakcina, a vama kao profesionalcima u oblasti zdravstva je sasvim sigurno jasno da neadekvatnim transportom vakcine može biti ugroženo zdravlje dece koja je prime", takođe stoji u pismu.

Bebac navodi da je Ministarstvo zdravlja svojim potezom jasno poručilo roditeljima da ih je država ostavila na cedilu. "Insistiramo da pod hitno prestanete da ugrožavate zdravlje dece i omogućite roditeljima da nabave petovalentne vakcine u apotekama", pišu iz portala.

Podsetimo, u apotekama u Srbiji u poslednjih nekoliko dana vlada nestašica petovalentnih vakcina Pentaxim i Infanrix, koje se daju deci kao zaštita od difterije, tetanusa, velikog kašlja, hemofilus influence tipa B (HIB) i dečije paraliza. Roditelji dece koja su primila prvu dozu petovalentne vakcine u panici su gde da kupe još dve doze vakcine za revakcinaciju.

Kompanija Glakso Smit Klajn, jedan od proizvođača petovalentne vakcine, saopštila je da je do nestašice došlo jer ove godine petovalentne vakcine za slobodnu prodaju nisu planirane, pošto je najavljeno da će se vakcinacija u 2014. godini sprovesti o trošku obaveznog zdravstvenog osiguranja.

Primena je trebalo da počne 1. janura, ali je pomerena za početak jula, da bi od RFZO stiglo obaveštenje da do kraja godine neće biti nabavke petovalentnih vakcina jer proizvođači ne mogu da ih isporuče.

Izvor: b92
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od ivka 18/5/2014, 23:16

Biksi, i sta sada? Mi smo bili bolesni pa nismo primili prvu dozu te se ja sada razmsljam da odem u segedin po vakcinu,nekako najvise verujem meni da cu ispostovati hladan lanac

Pisi molim te sta ste vi odlucili .... osmeh srce 
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 19/5/2014, 12:10

Trebali primiti 13. 5. Nije bilo. Nema je jos uvek. Prosli tender za sledecu god ovi sa Torlaka, procitah prekjuce, al za ovu godinu sipak, nema. Jurim da probam preko neke apoteke da nabavim. Dr mi rekla ako nema pentaxima, da moze da se nastavi sa ovim starim vakcinama. A ista ta dr je mojoj zaovi prosle god rekla niposto ne mesati vakcine. Grrrrr. Rekla nam da se javimo za dve nedelje, pa cu videti da li cu joj se javiti. :) Uzas drzava, nemam reci koliko sam kivna, oko svega, ne samo ovoga.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 19/5/2014, 12:11

Ivka, ako niste primili prvu dozu, mozda bolje da se odlucite za ovu drzavnu vakcinu. Mada, mozda i nju izbace zbog nabavke pentaksima dogodine, nista me vise ne bi zacudilo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od ivka 19/5/2014, 15:26

Joj, necu ovu trovalentnu nekako sam odlucila tako, jedva sam presekla i sada se drzim toga, meni upravo javili da je nema u Segedinu pa sada smisljam taktiku za Budimpestu, od moje dr koja nije bas agilna dobila sam preporuku da zovem apoteke po Hrvatskoj jer je tamo ima.....o Boze .... a o drzavi ...s t r a s n o

a o toj kombinaciji moja kuma ima identicno iskustvo prvo rekli nikako a sada kako, da ne to je isto Sad ma nemaju ni oni pojma

ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 19/5/2014, 15:33

Ma imaju oni pojma, nego im tako narede da pricaju, prosto sam ubedjena. Cuj, cas moze, cas ne, grrrrrr. Ne podnosim takve stvari. Jasan stav mi je pola posla, al to u nasem zdravstvu dodje nekako nemoguca misija.

Najveci problem iako nadjem u inostranstvu je sto se mora dopremiti u frizideru, sa vakcinama se ne sme igrati, i ne sme se taj hladni lanac prekinuti niposto. To je ono sto mene plasi, ako je ja nabavljam i dopremam. Joj, stalno neke zajebancije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 20/5/2014, 13:25

Ivka, sinoc sam dobila info da ce pentaksim sigurno biti u toku juna u prodaji u državnim apotekama. Početkom juna stiže, al mora da prodje Agenciju za lekove, da se provere doze i slično, pa se onda pušta u prodaju. Ja ću videti sa mojom dr da odgodim vakcinu dok ne stigne.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od Stenli 6/6/2014, 16:09

Ako neko zna ili je skoro kupovao pentaxim u nekoj privatnoj apoteci U Bgd, molim vas da mi posaljete poruku, dosta smo cekali. Kazu mi opet stici ce krajem juna, ni to mi nije sigurno, prva doza je u pitanju, pa ne bih vise da cekam.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 7/6/2014, 11:34

Stenli, od juce imam info da ce biti krajem juna, al opet nije sigurno. Ja isto jurim vec duze vreme. Cujem juce da ih mozda ima u Subotici. Takodje juce dobih info da infanriks ima negde na Bezanijskoj kosi u privatnoj apoteci, ali ne znam kojoj, mozda u ponedeljak dodjem do te ifno. Da sad dajem detetu, odlucila bih se za drzavnu, a ne da jurim svuda naokolo vakcinu i da mi cas kazu mora samo pentaxim ako se krene sa njim, pa onda moze i infanriks, pa moze i ova drzavna, ma sve moze po njima kad nisu na vreme raspisali tender verovatno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od Stenli 7/6/2014, 13:05

Hvala Biksi, zvala sam juce info centar, kazu da pre kraja juna nece, ali i to je pitanje. Ja cu sl nedelje ici u DZ da im primimo Toralakovu.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 7/6/2014, 22:04

U ovakvim okolnostima Stenli, to ti je pravi izbor, veruj mi na rec. Ovako bi se samo dodatno stresirala, kao ja sada.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od ivka 10/6/2014, 11:01

Jao, ubicu se evo i info koje ja imam u Subotici ima u privatnim apotekama ali farmaceuti iz drzavnih kazu da ih ne bi dali svojoj deci .....
U Beogradu se povremeno jave u privatnim ali opet nekontrolisanog transporta...
Danas mi je zena iz Belmedice rekla da ga nece biti uopste i d aj eovo samo prelazni period
Infanrexa ima ali sestovalentnog ja ne mogu da ga primim jer smo dali drugi endzerix
a i posle njega opet mora jedan petovalentni...
Nikako ne bih na Torlakovu ali mi se cini da je to mozda jedina opcija....uopste ne znam sta da radim  c 
Stenli bravo za odluku
Biksi sta si ti odlucila?
Grlimo te puno puno nas dvoje  love 

ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 11/6/2014, 12:56

Ja cekam pentaksim. Bas sam danas rekla Arsinoj dr, kad sam isla za uput za rezultate. Rekla je da moze da se odgodi, ali da moraju roditelji da potpisu. Potpisacu i cekacu. Imam drugare koji su posle pentaxima dali detetu Torlakovu. Ja cu tu opciju prihvatiti kao krajnju, ako ne bude bilo pentaksima u narednom periodu, sve dok budemo mogli da odgodimo.

Sveza info ni u SU nema pentaksima u privatnim apotekama.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od Stenli 11/6/2014, 14:29

Biksi, ni mi nismo primili vakcinu cekamo. Danas mi je rekla zena da je u veledrogeriji, ali da jos uvek nisu dobili atest da ga puste u prodaju, ali bi trebalo za nedelju, dve.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od Stenli 11/6/2014, 14:31

Danas smo inace otisli da primimo vak u DZ, ali je doktorka rekla ne , kada nismo primili do sada, cekacemo, jer ne zeli da zive viruse da Kosti pogotovu, posle svih komplikacija koje je imao. Pitala sam da li ce biti kasno da sacekamo Infanrex ili Pentaxim, kaze ne, jer su u pitanju neaktivni virusi.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od ivka 12/6/2014, 17:08

Devojke mi smo danas primili Infanrex 5 u Belmedici Jeeeeeeeeeeeeeeee

Koliko pre dva dana su rekli kako nema pentaxima, a juce u Belmedici u Viktora Igoa kazu kako uvek imaju najvise se nekada saceka 3-5 dana da stigne, eto cak mi nisu dali da platim unapred preostale doze kazu bice sigurno.

Inace Laza nije ni skontao kada su ga bocnuli, bio je divan divan

Ljubac za sve
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 13/6/2014, 14:30

Super Ivka. Poslala sam ti pp, ako vidis ovde da mi se javnes, budi drug!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od Stenli 13/6/2014, 14:51

Evo, upravo procitah da sledece nedelje krece prodaja!
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od BiKsi :) 13/6/2014, 17:02

E samo da ta info bude tacna i super!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od ivka 16/6/2014, 23:08

Biksi ja tek sada videla   Embarassed , poslala sam pp
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od Stenli 18/6/2014, 18:37

Napokon stigao!!!!
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Raspored vakcinacije - Page 3 Empty Re: Raspored vakcinacije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu