KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Auto sjedalica

+34
nina :)
dacans
Tanja83
twinsi
mijaki
Ema78
Akijeva
M.
plavaptica
heart84
Orline
nena beba
Tinche
brinbili
Simona
penelope
noja
maus
buby
Mirjana
Marija86
lena
Mali Princ
Shizika
Nefertari
agata
bobica83
Mrvica
Milijana
želja
NINA1
Hitron-Luka
MARA
zoxa
38 posters

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Milijana 18/4/2013, 14:28

Ma Daco, Ok mi je Kop ili u Srbiji, i moje to podnose, ali za more, to je 10 sati voznje, od toga 8 spavanja, moje spavaju nemirno, ne mogu da budu u istom polozaju celu noc. Iskreno, nisam ni probala da ih stavim u AS, odmah im razmestimo, spustimo uspavane u kola i kreci.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Tinche 18/4/2013, 15:16

Bezbednost na prvom mestu i tacka. Nemam sta vise da dodam sto se naseg slucaja tice.


Dok spava - spava...pravimo cesce pauze kad je budan i to je to.

Za sve roditelje koji picaju tipa:

"ja cu ga zadrzati u rukama" NEMOGUCE!! fizicki neizvodljivo. ili
"pazim kako vozim, nece nas..." nije to vas vec do drugih...mozda pijanih ili sa svojim problemima u glavi i nedovoljno skoncentrisanih na put.

Sve bi ih redom odvela samo na sat jedan u hirursku intenzivnu negu na IMD-u da vide kako izgledaju decica nakon udesa i proletanja kroz stakla...dok su roditelji napred uredno vezani bili.
I verujte mi da nije najstrasnije kada dete umre...ima i gore od toga.


Svega sam se nagledala, ne mozete ni da zamislite. I kako onda da ne zastitim svoje dete a imam sa cim.

Zato se u nasim kolima UVEK VEZUJU SVI, i motor se vozi sa kacigom i ostalom opremom. Oni koji me znaju, znaju kako vozim i jedno i drugo...


Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od pudza 18/4/2013, 15:41

Moja cura je uvek vezana u AS-u. Nema veze da li je vozimo do vrtica ili se putuje van grada. Ona ne zna za mogucnost da se drugacije vozi kolima.

Razlog za voznju u AS-u je navela Tinche.
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Ema78 18/4/2013, 16:28

I meni je najvaznija sigurnost u voznji, i da cemo ove godine negde na duze putovati, ne bih zalila para...Ovako, veci deo godine cemo biti u Beogradu, mozda skoknemo na jesen do muzevljevih ili mojih, a za to ce nm trebati samo jaje. A za kasnije imam as od sestrica, americko neko, pa cemo videti...
Inace, ja razmisljam da kupim i posebne kaiseve za vezivanje pasa u kolima, al to cemo kupuvati u Nemackoj, prvom prilikom...Do sada smo im samo stavljali specijalne navlake preko zadnjeg sedista, ali sa bebom u kolima to ne dolazi u obrzir, iako cemo uzeti auto koji ima petoro vrata i veliki gepek, pa ce bebac biti na zadnjem sedistu,a psi u gepeku, sa tim kaisevima.

To sa kaisevima za pse i bebama u kolima smo videli po inostarnstvu, i uvek mi je delovalo po malo neobicno, ali iz ove perspektive, sve mi se vise dopada ta ideja.

http://www.petautosafety.com/pet-buckle-dog-car-safety-harness

KOd nas ne postoji zakon koji regulise nacin voznje pasa i dece u kolima, ali sto se mene tice, ni ne mora, ne treba zakon da mi odredjuje zastitu deteta.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od dacans 18/4/2013, 17:05

Mili sve mislim da ce ti sad njihov boravak u as biti problem..jer nisu od starta na dugim putovanjima tako putovale, msm znaju i za opciju uzivanja pozadi..iskreno i ja sam za bezbednost od starta..tako da ih nisam nikad osatvljala van sedalica pa su se verovatno i navikli odn za drugo i ne znaju..a srto se tice nemirnog spavanja..mi spavamo..msm na minu, andreja i mene na bracnom krevetu i tesno nam je jer su oboje nemoguci, mozete da verujete ili ne..u kreveticu ni Andrej vise nece jer se zaglavljuje, udara tako da smo ga prebacili..a kad ja ujutru ustanem nadjem ih isprepletane..na onolikom krevetu, a i pored toga bez problema prevale puteve do 1000km u as, licno mislim da je sve stvar navike
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Milijana 18/4/2013, 17:30

One se od rodjenja voze u AS, prvo su imale ono jaje, pa su sa 7 meseci presle u vece, i nikad nije problem do Nisa, Beograda, Banje u lokalu... al nekako 10 sati je meni mnogo da budu u onom polozaju, a ne znam na sta bi licio put kad bi one cele noci bile budne, pa se nisam ni usudjivala da probam. Mozda gresim, ne znam, videla sam da Tinin Bata spava u sedistu nocu dok oni pututju, ne znam da li se budi? Da li pokusaju da se okrenu? Moje spavaju na stomaku, inace... konfuzna sam, al mi je to stvarno misterija.... Mozda probam sad kad krenemo za praznike zbunjen

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od dacans 18/4/2013, 17:52

I moji spavaju na stomaku..ali u as su mirni ko bube dok spavaju..ne pokusavaju da se okrecu, i ne bude se nasi celu noc...a kad idemo na relacije do 5h putovanja, krecemo sto ranije ujutru..onda su budni prvih sat, dva, pa stanemo da napravimo pauzu za dorucak..i kad krenemo dalje oni najedeni i umorni zaspu i spavaju sve do cilja..probaj draga yes
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Tinche 18/4/2013, 18:06

Ma spavanje u voznji je skroz drugacije od spavanja u krevetu. Sama voznja umiruje i uspavljuje.

Plus, tu je i dimigal...milina jedna od leka... Sleep naravno, vazi za decu koja povracaju za vreme voznje. Batak je u tome na tatu.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Milijana 18/4/2013, 18:12

U Tince taj lek je cudo i za mene, spavala sam do Atine yes
Aj da probamo sad kad idemo Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 18/4/2013, 19:19

Probaj Mili obavezno!
Nina me podseti na mm-a koji je meni rekao jednom:"Misliš da će ti on sedeti u sedištu?"
Ko ga bre pita? Sedi tamo gde ga ja stavim i tačka!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Akijeva 19/4/2013, 01:21

dacans ::
Akijeva ti Ameri stvarno nisu normalni...ma kome bre od 45kg treba autosedište..kome? Shocked Rolling Eyes

Pa pazi, sad ja ne znam za kilaže, moja beba sa 6 meseci ima tek 6 kg i nešto, ali npr. danas sam upoznala mamu čija devojčica sa 12 meseci ima 14 kg, što ja znam da moja sreća neće dogurati za 6. meseci nikako. To kad napišu kilažu to je ono što oni smatraju/dakle na to imaju nešto slično atestu/ da trpi to konkretno sedište. Ja ne znam koje dete od 45 kg sedi u njemu, ali znam da se buster sedišta koriste iz tog razloga što su stručnjaci u organizacijama koje se bave zakonima o bezbednosti u saobraćaju došli do zaključka da bez obzira na detalje deca do te i te visine i do toliko starosti u proseku moraju da koriste za njih propisana sedišta iz bezbednosnih razloga, a u ovom slučaju, buster sedišta, iz tog razloga što im kaiš, zbog visine ne leži ko nama nego ide preko vrata i onda logčno u slučaju ne daj bože sudara sila inercije + kaiš preko vrata ispadaju užasna kombinacija koja više našteti nego što pomogne. Za ovo sedište znam da je po ADAC sedište br. 1 u svetu, a sad oni su ga napravili od materijala koji trpe i do 45 kg decu. Koja su to deca ja ne znam ali se nadam da moja neće toliko imati. Moja najbolja prijateljica ima oko 47kg, ali u današnje vreme nažalost je sve češći slučaj da deca imaju već sa 10 godina ovu kilažu No

Tinche ::Bezbednost na prvom mestu i tacka. Nemam sta vise da dodam sto se naseg slucaja tice.


Dok spava - spava...pravimo cesce pauze kad je budan i to je to.

Za sve roditelje koji picaju tipa:

"ja cu ga zadrzati u rukama" NEMOGUCE!! fizicki neizvodljivo. ili
"pazim kako vozim, nece nas..." nije to vas vec do drugih...mozda pijanih ili sa svojim problemima u glavi i nedovoljno skoncentrisanih na put.

Sve bi ih redom odvela samo na sat jedan u hirursku intenzivnu negu na IMD-u da vide kako izgledaju decica nakon udesa i proletanja kroz stakla...dok su roditelji napred uredno vezani bili.

I verujte mi da nije najstrasnije kada dete umre...ima i gore od toga.


Svega sam se nagledala, ne mozete ni da zamislite. I kako onda da ne zastitim svoje dete a imam sa cim.

Zato se u nasim kolima UVEK VEZUJU SVI, i motor se vozi sa kacigom i ostalom opremom. Oni koji me znaju, znaju kako vozim i jedno i drugo...



Tinche pre svega da ti čestitam na trudnoći, jer tek sad iz potpisa videh koliko si blizu porođaju. Sve najbolje!!! A mislim za post šta drugo da kažem sem da si to rekla na najbolji način ikada a sve što ja mislim. Smatram da mnogi uzimaju sve to zdravo za gotovo, ja sam se npr. na jednom drugom forumu našla u čudu na post cure koja tvrdi da je za bebu najsigurniji prevoz u nosiljci a ne u sintezisu jer je u nosiljci sigurna kao u kutiji i još kad digneš onu zaštu gore sve je strava affraid  b pa onda postovi, kupićemo as jer su budale izmislile zakon i sl. v A ja onda samo razmišljam o toj maloj dečici i tačno se i ja slažem s tobom, kao beba plače, pa moram da je držim u rukama u kolima da ne plače h I tako ti se ja iznerviram i učlanim se samo da bih napisala da stvarno nije u redu da niko ništa ne napiše o takvom postu pa posle neki naivni roditelji pročitaju pa ne uzmu sedište, pa se svašta desi a kad ono sutradan mi obrisan post No Tako da, lepo si rekla, a dalje svakom na njegovu savest, ali ne treba se ograđivati time, mi vozimo oprezno, jer nikad se ne zna ko ti ide u susret. Ma joj ja se jako svega plašim, to su strašne stvari. Kažem, ako ne uspem da nabavim ovo sedište iz amerike a baš bih volela, onda ima da uzmem najbolje koje ovde ima da se nađe sa isofix sistemom.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od lilly13 27/4/2013, 22:05

evo naletih na nešto korisno, za ove totalno neupućene u tematiku (poput mene)

http://autosjedalice.info/cms/
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Botox 30/8/2013, 21:32

koje sediste ste kupili posle onog jajeta, a da je grupe 9-18, ili ste odma kupili 9-36?
meni se najvise svidjaju as Recaro, pa Romer, pa Maxicosi....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od dacans 2/9/2013, 11:14

Mi kupili Maxi cosi..savetovsali su nam u dve tri radnje ili Maxicosi Tobi ili romer..zbog sigurnosti...i cene su im tu negde...ali su nam isto tako savetovali, zbog sigurnosti, da uzmemo sledecu grupu 9/18kg...naravno ako finansijski to mozes priustiti..nama je sad Andrej u toj..a Mini smo kupili neku sledecu grupu..valjda od 15/36..sad nisam vise ni sigurna...meni je to Maxicosi i dalje omiljeno sediste..jer smo mi kupili i neka dodatna dva sedista svakoj babi po jedno u kola...i nista sa ovim ne moze da se meri
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Botox 2/9/2013, 12:55

nije problem
i ja zelim to grupe od 9 do 18
ovih dana se vracamo za novi sad pa cu se odluciti, svidja mi se to maxi cosi i romerovo, ali najvise do sad recaro young expert plus, a vidim da je odlicne ocene vec dve tri godine za redom dobilo i sediste Cybex s onim jastukom ispred....
vodicemo vladetu sa sobom pa koje se njemu naj svidi to cemo, najverovatnije, rekose mi obavezno njega da vodimo jer nece sve bebe u sva sedista.... i tako.... :)
bitno mi je da sva cetiri sedista imaju dobre ocene.... mislim da na njihovoj bezbednosti ne treba stedeti....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od dacans 3/9/2013, 07:49

E da...to cybex smo kupili Mini sad za ovaj uzrast preko 15kg..isto po preporuci...ali njeno se vezuje pojasom od kola...to je vec za " veliku" decicu...nema greske kod tih sedista..slazem se da je bezbednost najbitnijapogotovo ako skitate puno kolima...a skitate vidim:lol!: lol! lol! 
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Shizika 11/11/2016, 12:49

Upozorenje za roditelje bebica:
http://www.bbc.co.uk/news/uk-37947841
(izvinjavam se za uvodnih 20 sekundi)
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Tangerine 18/4/2017, 07:34

Imate li preporuke za sedište iz grupe 15-36?
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 8 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu