KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Auto sjedalica

+34
nina :)
dacans
Tanja83
twinsi
mijaki
Ema78
Akijeva
M.
plavaptica
heart84
Orline
nena beba
Tinche
brinbili
Simona
penelope
noja
maus
buby
Mirjana
Marija86
lena
Mali Princ
Shizika
Nefertari
agata
bobica83
Mrvica
Milijana
želja
NINA1
Hitron-Luka
MARA
zoxa
38 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od heart84 14/4/2013, 23:22

Mirjana ::Jao kako su lepa ova sedišta! likeit Sreća pa ih nema kod nas, inače bi se ja sada razočarala što sam ga već kupila Wink

Imaju imaju Very Happy
http://www.ofy.rs/brendovi.asp?brend=COSATTO
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Akijeva 15/4/2013, 01:06

Lepa, ali da li su i sigurna, to se ja pitam zbunjen
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Ema78 15/4/2013, 07:45

I mi gledamo sedista za bebu, i nasli smo relativno dobro resenje, kolica i jaje Chipolino, model puki. Problem je sto ja imam stariji auto koji nema isofix, a mm ima.Pa videcemo kako cemo to resiti.
Inace, kod nas, ipak mislim da cenu odredjuje marka, a ne kvalitet.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 15/4/2013, 10:32

Ijaaaaao Crying or Very sad A nisu ni skupa Crying or Very sad No, bar znam koje je sledeće Very Happy
Akijeva, mislim da je svako sedište koje ima atest sigurno...mislim, tome i služi, zar ne?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od plavaptica 15/4/2013, 11:48

Kako su dobra ova sedista... likeit ...a i kolica su me odusevila likeit Da ja mislim da su sva sigurna...samo jos i da budu udobna, vidjala sam neka koja su katastrofa...parce sintetike prevuceno preko plastike No
Inace mi jos uvek nismo kupili as, trenutno radim na tome da mi dete prestane da dozivljava traume svaki put kada udje u auto v Ne znam sta joj je, ali odmah se zalepi za mene i place, sva prestravljena...nisam videla nijedno dete drugo da tako reaguje v
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Ema78 15/4/2013, 11:56

http://www.chipolino.rs/

Evo i ja da stavim link... kolica koja smo mi gledali su oko 18000 din, a autosediste, tj jaje je oko 5600 din. Meni deluje dosta kompaktno, ali cu naravno pogledati jos jednom i isproveravati sve. Jaje se samo spusti na otvorena kolica, i zakaci nekim mehanizmom, a i kola se montira isofix nastavcima. u autu mm nece biti problem, ali za svoju limuzinu nisam sigurna...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 15/4/2013, 12:26

Joj Ptičice, ni ja to nisam još čula Shocked Obično deca vole da se voze.
Kod izbora sedišta, i ja sam vodila računa o udobnosti. Najsmešnije mi je kad čujem da je dr rekao da dete ne treba ostavljati u jajetu duže od 2h dnevno. Pa kako onda da putuje u tom istom jajetu/sedištu? Ovo njegovo je baš udobno i ima tri položaja-da sedi ko veliki Wink da ga malo zavalim kad je umoran, ili da ga fino zavalim kad spava. Lako za rukovanje, postavljanje, dizanje, spuštanje i sl.

Ema, sve mi izgleda super, ali obavezno proveri i uživo. Nekada sve izgleda mnogo bolje na slici.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Ema78 15/4/2013, 12:46

Bila sam uzivo, jos su bolja, samo sto nisu azurirali sajt, pa model, tj sara koju smo mi hteli vise nije na lageru...a vec su proverena i kolica i jaje, kumovi imaju, i prezadovoljni su.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od mijaki 15/4/2013, 21:48

Ja istrazivala i odlucila se za britax romer od 9-18kg sa isofix bazom...cula sam da su odlicna, udobna, lako se prebacuju u sleeping mode a pre svega su bezbedna... sada imamo jaje inglesinino do 13kg ali ga jos nismo isprobali...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Akijeva 16/4/2013, 01:04

Uh svašta ste ispisale, pa ću ovako da napišem da vas ponaosob ne quote...

Mirka, taj atest ti je hmmm... pa eto da ispunjava te neke standarde, međutim ne znam da li si se raspitivala i koliko si u tome, ali... ovako, imaš max 5 zvezdica kao ocenu i imaš ljude, stručnjake koji se izuzetno bave ispitivanjem kvaliteta auto sedišta, isto kao i kod sigurnosti automobila, a kvalitet varira, a svi oni imaju atest, ali neka jako skupa sedišta su se pokazala užasno nesigurna i npr. dešavalo se da dobiju samo 1 zvezdicu i to poklonjenu affraid Bilo ih je koja su pucala i otkidala se na preklopu i sl. Sad tu ko se udubi može samo da osedi...
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/1076174/(Ne)bezbedna+dečja+sedišta.html
Naši su foliranti teški i uvoze uglavnom sve osim najboljih stvari za decu i bebe... Npr. ne uvoze uopšte sve modele Britax-Romer i sl. A neću da pominjem što uopšte ne može da se nađe firma Safe N Sound, Diono, Evenflo, Safety 1st... Čak ni ono kupujem-prodajem.

Plavaptica, ja sam bila u OFY i pipala i kolica i sedišta i mogu Miri da kažem da ako je sudeći po kolicima, a ja sam isto reagovala oduševljeno kad sam ih videla, kvalitet je ravan nuli. Šokirala sam se kad sam pipnula ono osnovno sedište, za kasnije (korpu i sintezis nisam dalje ni gledala, mada sam primetila da im je sintezis manji od Chicco i Brevi, kao i moj Giordani, pa samim tim ne može da izgura ni do 9kg a kamoli 13kg. Užas jedan. Cosatto ih pravi (sedište) ne kao svi ostali plastična osnova, pa preko materijal ispunjen sunđerom i sl. nego je unutra neki, pa ne znam šta je to, šper ploča tanka ili karton  b Možda nisu sva takva, idemopet ove nedelje do OFY da još jednom sve pogledam.
Ovo sam ispipala i da vam kažem ja koja samo kukam kako bih volela da sam uzela lepša kolica od mog Giordani Bebeios, ma ni za koje pare ih ne bih menjala za ova yes
http://www.cosatto.com/products/pushchairs/yo-pushchair/golightly
Zbog toga mi je sumnjivo i to koji je kvalitet tih auto sedišta, pa sam mislila ako neka ima neki link ili zna za neke komentare na ovo sedište ili ga je probala...

Mijaki, samo uzmi u obzir to da su ta sva sedišta od 9 kg pa na dalje samo za pozicioniranje u smeru vožnje i nisu za decu ispod 2 godine, kao na primer ona od 0-18 kg koja mogu i u smeru vožnje i suprtno. Bebama su vratni mišići nedovoljno jaki da te udare i cimove pretrpe, pa kad kupuješ pazi da ne bude da joj glavica leti kad malo žustrije kočite ili skrećete. To što oni pišu od devet kila to ništa ne treba da bude smernica nikome, jer njima je cilj samo prodaja.

Ja sam i dalje na početku, a očajna sam jer je moja beba već mesec dana prerasla svoj sintezis ovaj 3 u 1 i zato to nikome ne preporučujem, mada je kao simpa, da se sve dobije i bude u istoj boji i još kao mož e da se montira na kolica. Sad kada bih savetovala žene, rekla bih da uzmu peg perego i lepo može da se odabere samo kolica i uzme se samo nosiljka, jer po meni je ona baš potrebna, ako je zimska beba, a ja sam je slatko iskoristila, a sedište posle nek se bira, po kvalitetu, a ne ovako dobiješ sintezis koji nije ni za šta i ionako moraš da ga menjaš i pre 13 kila, a ne može se naći sedište, barem ne kod nas od 0 pa do 36 kg. Ja hoću neko od ova dva, ali ne može da se donese iz Amerike Sad
http://www.evenflo.com/product.aspx?id=332&pfid=6035
http://us.diono.com/en/car-seats/radian-rxt

Ako neko ima savet kako bi ovo moglo da se nabavi, bila bih prezahvalna.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od twinsi 16/4/2013, 09:04

Evo i ja da upišem svoje iskustvo sa auto sjedištima Very Happy

Kao prvo kod nas i nije neki preveliki izbor auto sjedišta bio i pravo da vam kažem marke koje vi pominjete nisam ni znala da postoje Embarassed

Naš izbor su bila chicco auto sjedišta i stvarno smo prezadovoljni sa njima.
Prva sjedišta su nam bila ova
http://www.takolako.rs/user/chicco/auto-sediste-fuego/44_1412_12454_1_0_0/item.jsp
i u njima su bebani uživali. Putovali smo svuda sa njima bez problema i fino su pajkili, znači nije bilo negodovanja sa njihove strane, a inače nisu podnosili kad su sputani.
Mi smo ih korstili čak i duže nego što je trebalo, tako da smo posle njih odmah prešli na ova
http://www.babyonline.rs/sve-za-bebe/auto-sediste-chicco-key-2-3-romantic-auto-sedista-babyonline.html
Ova sjedišta mogu malo i da se obore da bi djeca udobnije spavala. U njima su se vozili kada smo išli u Hrvatsku (Zadar) i ni jednom nisu tražili da ih izvadimo iz njih. Naravno pravili smo pauze, jer smo putovali nekih 14 sati.

U njihovom programu imaju i sicevi od 0 do 18 kila sa kojima ja lično nemam iskustva, ali ljudi koji ih imaju kažu da su odlična, a izgledaju ovako
http://www.justclick.rs/prodavnica/auto-sedista/grupa-0-18kg/chicco-auto-sediste-eletta-43

Toliko od mene, ne znam da li sam vam pomogla ili odmogla Wink
twinsi
twinsi

Broj poruka : 384
Godina : 47
Location : Podgorica
Datum upisa : 12.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Ema78 16/4/2013, 11:11

Ja sam juce nesto gledala ta sedista, kolica i sl. u Aksi... ne znam sta da kazem...Mi smo se kao odlucili za pocetak za jaje chipolino, a neko auto sediste ec imam od sestrica, pa cu videti... Meni je najbitnije da nadjem sistem kako da bebu lako nosim uz stepenice, kako da vadim kolica iz kola i sl...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od plavaptica 16/4/2013, 16:50

Akijeva jesi u pravu za testove, ja sam isto gledala, interesantno mi je bilo da se kod nas na trzistu uglavnom nalaze sedista koja su dobila niske ocene ili cak neprolazne...a ista imaju prilicno jake cene ( chicco i peg perego...neki modeli, jedan je bas i Chicco Elleta). Mnoga sedista koja se kod nas prodaju, u tim testovima nisu ni ocenjivana.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 16/4/2013, 17:02

Akijeva, ubi me na mestu lol! Sreća pa kupih sedište, inače bi odlepila ispitujući svako kod Nemaca Wink
Ja sam ovaj mebl zadigla, proverila kako izgleda plastika, koliko je dobar onaj klik-klak za spuštanje, dizanje sedišta i sl. Ocenih ga sa 7. Želela sam ovo chicco, koje je Twinsi postavila (poslednje), ali kad smo bili u radnji bilo je samo jedno roze i jedno zeleno. To znači da mm nije hteo ni da čuje da se uzme jedno od ta dva, a tek da čeka, ni pod razno fd Taj kad reši da nešto kupi, to mora biti tada ili ko zna kada, a možda i nikada. Zato kupih koje mi se najviše svidelo od ponuđenih
Auto sjedalica - Page 7 0056ek
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Akijeva 16/4/2013, 18:40

twinsi

Hvala na korisnom postu, od mnogih čujem da su zadovoljni sa chicco...

Ema chipolino je sasvim kul, mi smo ta jaja/sintezis prerasli Crying or Very sad
Mi smo isto prvo gledali chipolino I obavezno gledaj, mada su ženice već rekle da su kišobran, jer sva ostala su jako komplikovana, a i kišobran kad ga spakuješ/izvučeš sam stoji uspravno, što je više higijenski da ne razmišljaš gde ih sklapaš i rasklapaš, a to niko nije spomenuo dok ona što se sklapaju kao harmonika, ja sad ne znam ali ona pretpostavljam da moraju da sepolože na zemlju, a kao što znaš kod nas ima dosta kišnih dana i ja sam baš to primetila koliko mi je ovako lakše, kad odem do kola sama s bebom po kolica, kad krenemo u šetnju...

Auto sjedalica - Page 7 2qbsz04

Auto sjedalica - Page 7 Icpap0

Vidite razliku...

Plava to ti i ja kažem, mora i to da se gleda...

Mirka
jel to bertoni?.Izgleda super, samo vidi da li može ako idete na dalja putovanja da se obrne, jer je sigurnije ako može. I ženo pa zašto me mamiš, moram sad da dođem u tu Suboticu i da ti maznem ovog dasu usnulog, bože kako je lep pupupupupu.

Stvarno ovde na kutku samo prelepa dečica, ali baš, stvarno nisam videla toliko lepe dečice nigde pupupupupupu!
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Ema78 17/4/2013, 10:15

Akojeva, samo kisobran i dolazi u obzir, jer samo ona i mogu da stanu u moj auto...a jaje im je kompaktno, plastika je jaka, onaj mekani deo je od kvalitetne plastike ili vec cega, i mekan je.Najbitnije je da se lako montira na sama kolica. E sada, moram da vidim sa mm kako se tacno to sve montira u auto, cini mi se da moj nema isofix ...A za vece autosediste ima da ubijem tatu... MOja sestra je ostavila kod njega to autosediste, jer je sestric prerastao, i zovem ja njega da mu kazem da mi donese, kada bude dolazio u BG, da bih oprala, eventualno odnela kod servisera i sl, a on meni, jos je rano, nemoj da baksuziras... v
A naravno, moja luda sestra se ne seca karakterisstika sedista...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 17/4/2013, 20:11

Akijeva, jeste Bertoni. Ajde u SU Laughing osmeh srce
Ema, kod mene niko nije smeo to da izgovori, jer znaju da otkidam na sujeverje, ali su zato pokušavali na raznorazne načine da me sputaju od unošenja svega što se treba u stan lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Ema78 17/4/2013, 21:50

E Mirjana, sta da ti kazem, moji su svi u tom fazonu, ali da ne idemo off topic...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Milijana 17/4/2013, 22:51

Joj kakva nauka
Mi imamo Cam i Nania. Ne cidim razliku, osim u ceni, nisam ispitivala, otisla sam u radnju i kupila, one se ne zale, a ja ne vozim rizicno.
I ovo Bertoni mi je bilo u opticaju, ali nije bila ova boja koju ima Mirka, pa sam odustala.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Akijeva 17/4/2013, 23:22

Mi ćemo ipak naručiti iz Amerike ovo sedište i samo držim fige da stigne i da ga se dokopam...
http://www.toysrus.com/graphics/product_images/pTRU1-8960016dt.jpg
Ovo sedište je broj jedan u svetu i ide od 0 do 45 kg Shocked
Ja nisam sujeverna, a svašta mi se događalo, tj. nisam sujeverna na kupovine i planiranja, mada mm je bio. Ali sam sujeverna na zle ljude i ne volim da ima kontakta s njima, uvek je sklanjam... Toliko od mene da ne idem i ja u off.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Tanja83 17/4/2013, 23:35

Prvo smo koristili ovo http://shop.aksa.rs/nania-auto-sediste-beone-0-0-13kg-red-horizon.html

po savetu lika koji radi u radnji i koga mi poznajemo.Mi smo hteli da uzmemo neko bolje i da bude od 0-18kg.Onda nas je on posavetovao da ovako malo moze da se uzme i jeftinije,da ne bacamo pare jer beba posle 7-8 meseca nece da lezi u ovom "jaje" polozaju i nece da bude okrenuta kontra od smera kretanja automobila. Posavetovao nas je da uzmemo ovu Naniu i da ce nam ona za pocetak zavrsiti posao.Tako je i bilo


E onda kada su to prerasli,sa 10meseci,kupili smo http://shop.aksa.rs/romer-auto-sediste-eclipse-9-18kg-1-black-thunder.html isto po njegovom savetu i prezadovoljni smo. Jeste da kostaju,jeste da smo kupili 2 i da smo pukli 500 i kusur evra ali je sediste boli glava. Ima dva polozaja tako da kada spavaju spustimo im sediste a kada su budni podignemo i oni gledaju kroz prozor. Mi dosta putujemo i hteli smo neko kvalitetnije. Plastika,rad,navlaka i dr. ne mogu da se uporede,recimo sa Naniom ali ja mislim da ljudi koji ne putuju ni ne trebaju davati tolike pare za sediste,i Nania ili bilo koje drugo jeftinije sediste zavrsava posao.
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od dacans 18/4/2013, 10:06

Mi smo za Minu kupili jaje uz kolica, peg perego..koristili do 7-8 meseca..baš kao sto Tanja kaže, sada bih sigurno kupila jeftinije to prvo sedište. A kad smo počeli da tražimo drugo, onda su nam u svim radnjam u koje smo išli..preporučivali ili Romero ili maxi cosi..a znam da su nam za Chiccova govorili ni slučajno, zbog lošeg prolaska na tim kojekakvim testovima, kaže da se kod nas ljudi lepe za njih zbog nekih drugih stvari te marke, pa po defaultu..ja sam se onda malo konsultovala sa internetom..sa dragom forumašicom Erom , koja je mesecima birala i čitala sve o tome..i odlučismo se za Maxi cosi Tobi...i savršeno je sedište...savršeno, i dizajn i boje imaju savršene..žao mi što ne prave tako lepa sedišta i na dalje..msm do 36 kg...ali je i cena velika..kao za Romer, možda malo jeftinije...sve u svemu nama sad i Andrej uživa u njemu..i još se nigde nije pocepaloi, izlizalo...a mi baš putujemo..dva puta na more godišnje, dva-tri puta na planine, desetak puta do Bg godišnje sigurno..i uvek sa decom, pa sam u startu znala da ću uzeti neka od sigurnijih..mislim i da je to bitna stavka pri kupovini, da liu putujete i koliko...sve u svemu to je slatka obaveza yes osmeh srce
Akijeva ti Ameri stvarno nisu normalni...ma kome bre od 45kg treba autosedište..kome? Shocked Rolling Eyes
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Milijana 18/4/2013, 11:56

Ja nikad decu nisam stavljala u sediste kad idemo na more. Ne znam kako bi izdrzale celu noc u tom polozaju. Kako je kod vas?
Mi im pozadi namestimo za spavanje i one tako spavaju, okrecu se, preskacu...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od dacans 18/4/2013, 12:17

Mili ja te AS volim ybog bezbednosti dece...ali da su udobne za daleka putovanja i nisu..i mi smo kao mali putovali bez njih, slazem se..ali ja ih ipak spakujem u as i putuju za sad bez vecih problema...e sad odnedavno smo kupili nova kola koja imaju pozadi na suvozackom i vozackom nastavku za glavu DVD pa im to pustimo kad ne spavaju i sve u svemu zaista nemamo problema..nedavno do kopaonika bila milina, nadam se uskoro opet na kop..a onda 1. jula za Grcku i to sve u as...nadam se da ih sad ovim hvaljenjem necu ureci..pu..pu..pu..a i u inostranstvu su kazne za nesedenje u as strasne Shocked
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od nina :) 18/4/2013, 12:31

meni je marija samo ponekad sedela u as i to kad oce da zaspe pa se tu ugnjezdi jer inace nije tela i samo smo ga nosali do njene 3 g u kolima kako je po zakonu a od tad uzivaju obadvoje nazad i svuda idemo tako ,a uvek ja sedim napred od njene godine ipo dana a mozda i ranije nego ona sama kad oce sedne u sediste i odma smo znali da ce zaspati a inace jako vole da se igraju i da se vozaju u kolima,jer im ponesem bojice i igracke kad idemo na dalji put i oni lepo kleknu izmedju sedista i crtaju ili se izvale i zaspu zajedno samo ih pokrijem sa necim,jer marija cim oseti da je mrak odma zaspe kad udje u kola dali je 4 sata zimi ili leti oko 8 dosta da primeti da ce brzo mrak odma ide da spava i ceo put prespava,zato i volimo da idemo na put kasno uvece ili da se vracamo od negde i gledamo kad je mrak jer znamo da ce biti mir u kolima i da ce oni lepo da spavaju
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 7 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu