KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 13 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 3/9/2013, 23:05

Struzo, kao sto kaze Zoxa, a i ti si osecala da treba, psiholozi kazu da se obavezno treba javiti. Plakace onvi tada, ali ce znati da mama nije nestala i napustila ga, vec ce doci kasnije. Ja mislim da su u pravu :)
Srecno svima sutra!
Zvoncice, ti pamti, trbace ti :)
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 4/9/2013, 06:54

zoxa ::...
Imam negdje cijelu brosuru, kako pomoci i sebi i djetetu u periodu adaptacije... Meni je posebno bilo interesantno: ne prijetiti djetetu vrticem, jer tako ono vrtic smatra kaznom. Neka vrtic bude nagrada.

Ufff sa Ninom sam prosla vrlo tezak period adaptacije u vrticu, prosle godine, jos je ona bila dosta starija od vase djece ali je ipak bilo stresno. Prezivjesmo i super se navika, nasla prijateljicu....Dva mjeseca su imali raspust a sad opet krecu, lakse je ove godine.
Ima nove vaspitacice i novu djecu u grupi, nije moja odluka nego je i direktorica nova.....sad opet adaptacija.
Kao sto rekoh, sad je sve lakse.
Da, i u našem vrtiću je to metod, vrtić im je nagrada a ne kazna. Zato ih uklone kad plaču, posle par puta dete shvati da odlazi iz društva kad plače pa i ne plače više... To je odličan metod da deca idu sa radošću u vrtić i deluje eto bar u našem vrtiću na skoro svu decu. Šteta što se ne primenjuje i u drugim vrtićima nego dete odmah shvata vrtić kao neku muku gde mora da ostane.

Srećno sa novom adaptacijom.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Struzzo 4/9/2013, 12:06

Danas je već bolje.
Ostao je 2.5g unutra. Odveo ga je tata. Ponovo je plakao kad je ulazio ali se smirio.
Posle smo došle seka i ja po njega (tata je morao na posao).
Vaspitačici se svidela seka pa ju je uzela i unela unutra. Ja stojim iza vrata i slušam. Čujem ga kako je radosno uskliknuo njeno ime. Vaspitačica pita "je l ovo moja beba"...S."ne, moja beba"... A meni sa druge strane vrata puno srce.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od BiKsi :) 4/9/2013, 20:57

Joj, to plakanje njihovo, srca cepa... al srecom ne traje dugo. Izdrzite mame, desetak dana, a onda nece hteti iz vrtica! Drugari, igracke, ma divota ce njima biti.

Bobi, pretpostavljam da vaspitacice imaju veliko iskustvo, te zato insistiraju za skidanje pelena, secam se bratica mog, doduse on je imao dve pune godine, na nosu nikako, krece u vrtic u septembru, kaze vaspitacica snajki, nista se ne sekirajte, do nove godine je bez pelena, njoj to delovalo nestvarno, al tako je i bilo, do nove godine stvarno bez pelena. I bolje sto pre, a decaci su tu prilicno lenstine, ne svi, al dosta vise izbegavaju nosu nego devojcice, rekla bih, bar iz mog okruzenja decica.

Stru, kako me raspilavi, pa to je njegova beba, ljubav cista!srca srca srca srca srca srca 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od bobica83 6/9/2013, 22:29

Dosao je kraj nedelje! Mnogo je bolja situacija nego prvi dan!
Sad pocinje plakanje bolje receno pocinje da se kezi vec na vratima kad uzimam ranac jer zna gde ide! Place vec na ulazu ali uredno seda na klupicu da se obujemo i uredno sam ulazi u sobu bez drame sa plakanjem ali ulazi ne buni se tipa da histerise ili se baca! Grli vaspitacicu i ljubi je sa sve suzama! Ujutro je haos u hodniku svi placu a placu i mame i bas mi u nekom trenutku bude smesno,stoji mi knedla u grlu grc u stomaku ali mora! Neka odrasta sa svojim vrsnjacima nego sa babama i dedama! Kaze vaspitacica da je dobar hoce da se igra i da voli da se mazi! Za pelene jos nista u ponedeljak ide na 3h od utorka ostaje na spavanju! Ja ovih dana dok sam bila kod kuce a on u vrticu prosto nisam znala gde su sama sa sobom,fali mi da mi se mota oko nogu,neka praznina u stanu,cudna tisina faaaaliiiiii. Od utorka cemo videti sta ce biti!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 9/9/2013, 11:11

Bobice, pre ili kasnije svi roditelji dođu u situaciju da se pomire sa činjenicom da neće svih 24h celog života biti sa svojom decom. Uvek je sve lakše pre nego kasnije.
Svi smo imali iste simptome kao ti i navikli se. Sreća da sam radila pa mi je manje n edostajala, ali 2g sam imala strah od zvonjave telefona. Uvek kad zazvoni mislila sam da je učitaljica i da mi javlja neku nepogodu. Ona sam mahnito gurala ruku u džep, napipavala telefon, često je ispadao i raspadao se od žurbe.....i kad vidim da nije učiteljica......kakvo olaškanje..... to me je prošle tek pre oko pola godine Very Happy .
I onda dođe vreme da joj je društvo u jaslicama glavno, da su učiteljice zakon i pojam autoriteta.....e to je ona sreća koju sam želela da dočekam i dobijem odlaskom u jaslice!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cici 9/9/2013, 16:55

Evo i nas u drustvi polaznika u jaslice yes Ozdrvili smo i danas nam je bio prvi dan. Stigli smo izpred vratica, usli -on je razgledao okolo, nije plakao. Stavio je rancic na ledja i sam krenuo stazicom. Kas smo usli u zgradu, spazio je neka kolica za lutke u dnu hodnika i odmah krenuo tamo. Pokucao na vrata, pozdarvili sa se vaspitacicim. dao joj je ruku, ja sma ga ljubila i rekla da se igra i da brzo dolazim. sa njom je usao unutra a ja ostala iz zatvorenih varat da oslusnem -da li place ...nije bar tada. Osta je oko 45min, kad sam posla pa njega palkao je i mrdao guzom uz neku pesmu sa ostalom decom yes . Kaze vaspitacia da nije sve vreme plakao, da je svatio iz prve gde je dosao i da je bio dobar za prvi put. eto, sutra idemo opet na 45min.
dozivela sam i to- moja beba krenula u jaslice osmeh srce 
u povratku su neka deca bila anpolju, on je sam otisa kod njih da se igra, nije hteo kuci.
eto tako je prosao nas prvi dan likeit 
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od dacans 10/9/2013, 08:32

Bravo za sve delije polaznike..bravo bravo
Cufta ti kao da mene opisujes..tako sam ja stalno mislila...a iskreno tek sad kad sam procitala ovaj tvoj post shvatila sam da to ne radim vise...ali ne znam tacno kad je prestalo..i kad je nestala ta briga..
mene Mina pitala letos(kad smo dosli sa godisnjeg i kad sam ih ostavila kuci jos nedelju dana da ne idu u vrtic) Mama a jel sam ja bolesna kad ne idem u vrtic..mene nista ne boli..hocu da idem kod drugara..eto to je ta sreca o kojoj pise Cufta/./opustanje koje docekate pre ili kasnije a ja vam svima yelim STO PRE
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Struzzo 11/9/2013, 14:33

8.dan adaptacije i Danas prvi put spavali bez ikakvog problema.
Zadovoljna sam!
Plače ujutru u stanu kad krene ali eto, ipak se desi preokret u vrtiću. U stvari, mislim da mu se sviđa glavna madam Gazela. Džambas je kao on, autoritativna.
Da, da, Daco, šta treba mami da bude opuštena i zadovoljna - isto takvo njeno dete koje za to ne mora biti nužno sa njom
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cici 11/9/2013, 14:56

kod nas 3.dan- sad placemo dok obuvamo patpfne ( ova dva dana je plako na vratima sobe). Pozitvino je to sto se spustao niz tobogan i plakao i pojeo je celu uzinu Wink napedujemo sporo ali sigurno
Cufo, extra si to srocila -zeza me net pa nema smajlica. Srce veliko za tebe
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 11/9/2013, 16:24

I ovde da se upisemo.
Batak krece na adaptaciju od ponedeljka. Rekla da dodjemo oko deset, i ostace sat vremena.
Svidelo mu se kada smo ga vodili u razgledanje prosle nedelje. Odmah je izuo paticice i pridruzio se decici u igri.


Javljam utiske.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cici 16/9/2013, 13:52

Dosao i ponedeljak, nas 6 dan. ovaj put je bio bolje poceo je da kenka jos pre ulaska u vrtic a zatim sve glasnije i glasnije. Place i skida patike da obuce patofne, ljubav mala. Poklopao je vocku i uzinu (dan bio puding). Brzo je prestao da place, cak se i igrao yes 
Sutra startujemo na duze.
Tinche, kako je bilo?
Bobice, kako ste se snasli za nosu? jel se uklopio?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 16/9/2013, 14:27

Zdravo!

Cici, bravo za prilagodjavanje...! :)

Danas je bio samo sat vremena. Bez problema se preobuo, uleteo medj decicu i uhvatio se igracaka...mahnuo mi usput vec zauzet igranjem.

Dolazim po njega...desilo se jedino cega sam se plasila: kada je drugo dete htelo da se igra pored nejga poceo je da ga gura i nije hteo da deli igracke. Znala sam da ce to biti problem jer, kao sto sam ranije pisala, ima bracu koja mu sve dozvoljavaju. Divna deca...ali smo pricali da i oni malo smanje to udovoljavanje...pa je poceo i prema njima lose da reaguje.
Ljuta sam sto se tako ponasa. Ne na njega...na sebe valjda. Ne znam odakle mu to. Nije imao od koga da vidi...i bas me nervira sa tim ponasanjem. Nadam se da cu uspeti to da resim.

Sve ostalo je proslo ok, dobro - nije se prikljucivao zajednickim aktivnostima jer ne zna...nema iskustva, vec nastavi da se igra tamo gde je nastavio. Kao da je dosao u igraonicu. Ali im se zato prikljucio kada je stogla klopa! :) I pojeo tri parceta neke projice i jogurt...nakon finog dorucka kod kuce. Ispasce da ga ne hranim... Razz

Sutra mi je rekla da ostane dva sata posto danas nije bilo problema tipa plakanja i ostalog. Imaju neki rodjendan i skolicu sporta. Pa da sve to vidi. Pisem utiske.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 17/9/2013, 07:52

Tinche, ja mislim da je to prirodna rekacija. Reakcija koja nam je data da se borimo da dobijemo što želimo. Premali je on da bi to od nekog video, a i sva deca se tako ponašaju. U jaslicama ih UČE da dele sa drugima. Znam, jer to radim i sa Lucijom, često se isto ponača kao Aleksandar (ne uvek, jer se duže socijalizuje). Odnosno, duže uči.
Polako, izgleda da se deljenje uči, ne dobijamo ga.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od dacans 17/9/2013, 08:22

I mi se ponasamo isto tako..ne uvek..ali desava se..a Mina jos i kod kuce uci da deli sa bratom..ali dzaba..tesko se rastaje sa igrackama..kod kuce Andrej daleko cesce popusti..budem i ja besna newkad zbog toga i stalno mislim gde gresim, niko od nas nije takav...ali vidim da su sva deca manje vise ista..faza koja prolazi..bar me tako tese:lol!: lol! 
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 17/9/2013, 14:05

dan drugi:


katastrofa. u zivotu se nisam osecala ovako bljak. moje dete je nemoguce!

danas je bio dva sata. jos gore ponasanje. ne slusa vaspitacice, nece da saradjuje...krenuo i napolje da izlazi (kao kod kuce sto sam ode u dvoriste)...otima, gura se...uzas!

a tako je bio dobar kada smo ga ostavili...svi su stali u krug i pevali neku pesmicu, pa pokazivali rukama, okretali se...skakali, tapsali...lepo je stao sa njima i poceo da ucestvuje. imam osecaj da je podivljao cim smo mi izasli.


i ja ludim na ono ponasanje. ludim. valjda zato sto je za sve do sada bio jako dobar i razuman...sam se uspavljuje oduvek, u njegovoj sobi je sam bez problema, pelene skinuli bez problema, kod zubara, kod lekara...ma sve ko veliki.
osecam se da nemam kontrolu nad ovim...Shocked Shocked Shocked 
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od maus 17/9/2013, 14:13

Reci cu ti samo 2 reci

PROCI CE!!!
Bez sekiracije, svako dete na razlicite nacine ispoljava nezadovoljstvo zbog novonastale situacije.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 17/9/2013, 14:17

Znam Misu, ali se osecam tako bespomocno. Dodje mi da ja odem i popricam sa nekim decijim psihologom...grrrrrr. Znas da mrzim kada nesto nije ok... Sad
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 17/9/2013, 16:01

gledaj to i ovako...prosto ne mogu ga ispisati iz vrtica...ili odbaciti iz grupe..nek se malo one pomuce da ga "dovedu" u red...malo da oseti disciplinu,prosto kasno je (msm po meni) krenuo jer neke stvari se lakse nauce kad su manji...kolektiv je cudo ako tu u grupi ima dece koja su vec neko vreme tamo lakse ce se on uklopiti jer deca uce od druge dece...a i nece vaspitacice dozvoliti njemu to nazovi bahato ponasanje otimanje...shvatice on gde gresi i da u kolektivu sve mora da se deli...daj fore jos malo..ne brini
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 17/9/2013, 16:26

Jeste vala, sve je tako i Tinche preteruje.
Stani, ni ti se na posao nisi adaptirala za jedan dan.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od zoxa 17/9/2013, 18:24

Draga adaptacija je duzi proces, bas sam mislila da je ok prihvatio vrtic...sad vam u dnevniku bila.
Pazi i Nina o takvim djecacima prica ali naviknu se oni brzo, na kolektiv na druzenje i dijeljenje, pa vremenom ti koji su bili malo neposlusniji i prodorniji, postanu prave cica mace dobrice.
Nemoj da si ocajna, smireno i polako, samo razgovor!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 17/9/2013, 18:48

Moje sestre sin (sada sam se setila) je na početku tukao drugu decu. Inače je miran i pitom dečak sušta suprotnost bilo kakve agresije. I ona je bila šokirana kao ti. Ubrzo se sve sredilo.....
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od dacans 18/9/2013, 09:16

Samo mirno draga..on jeste divno dete...jeste...samo situacija u kojoj se sada odjednom nasao za njega nije tako divna...ali prihvatice on to..naucice i sa tim situacijama da se nosi..opusteno..pa sta bi ti..dobro ti Cufta kaze..ni na godisnji se ne adaptiramo lako..treba nam par dana..a kamoli za posao i vrtic...uzivaj u svojoj dobroj deci
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tanja83 18/9/2013, 13:23

Evo i nas drugari da napisemo koju o vrticu tj jaslicama Very Happy 


Krenuli smo pre 15dana,tacnije 02.09. i prvog dana smo bili pola sata,smejali se,igrali,ma super bili ali jos uvek nisu shvatili gde su dosli i da ce im to biti svakodnevna obaveza!

Kada sam ih ostavila kao da mi je neko iscupao srce No ... Steglo me u grudima,noge se tresu,cini mi se pascu,knedla u grlu,oci pune suza... Cinilo mi se explodiracu Crying or Very sad ... Pola sata dugi kao godina...

Drugog dana Nole je sa osmehom usao ali Matija je bezao,plakao,nije hteo da udje... Od pola sata,koliko su bili tamo,vecinu vremena je plakao...

Treceg dana,kada smo isli po njih,culi smo ih jos na samom ulazu vrtica Crying or Very sad  Ja otvaram vrata od sobe a oni obojica stoje kod vrata,skupljenih saka,gledaju u vrata,oci otekle od placa i placu suza suzu stize,jecaju mi deca Crying or Very sad  Tada sam psovala i vrtic i posao i sve...

Onda smo se,po savetu nekih od vas,mislim da je Struzzo ili Simona ne secam se ko je pisao,dogovorili da Vladimir vodi bebe sam a ja da ostanem kuci jer deca vise placu kada je majka tu posto su vezaniji za nju! Spremila ih,obukla,presvukla,stavila ih u kolica,poljubila,mahnula,zatvorila vrata za njima i opet knedla u grlu,srce lupa,noge se tresu a suze same idu... I kazem sebi: "Ej Tanja,pa ne saljes ih u rat jbt.,idu u vrtic da im bude lepo,da se druze,igraju" itd. ali dzabe majka je majka srca1 

Matija je sve vreme plakao i nije hteo da udje i svakog dana je bilo tako i kada ga Vladimir ostavlja i kada ga uzimamo... On vec pocinje da kenjka kada vidi zgradu vrtica Razz  a Nole ne,smesi se i odmah ulazi u sobu

Juce i danas su bili na dorucku i uzini,od pola 9 do pola 12... Juce su jeli uzinu(mini pice bile) a za dorucak nisu hteli namaz samo su suv hleb jeli Shocked 

Danas isto tako ali su gibanicu koja je bila za uzinu pojeli i prvi put od kada idu u vrtic nisu plakali Very Happy 

Prvi put sam videla svog sina Matiju kako se smeje izlazeci iz vrtica f  Na ulazu je malo kenjkao ali nije plakao...

Ljudi moji,koje olaksanje kada vidis svoje dete kako nasmejano ulazi u vrtic sreca 


Sledece nedelje ostajemo na spavanju Sleep  Nadam se da nece biti problema

Shvatila sam da je sve stvar navike i da ce se brzo uklopiti!


Duda moze kada je bas frka i kada spavaju naravno ,donosili smo guralice da bi im bilo lakse da se naviknu,cips da manje placu kada ih ostavljamo  i tako

Nole se vezao za jednu vaspitacicu! Kaze druga zato sto ga potseca na mene srca srca (ima tamnu kosu i nosi naocare)! Njoj daje da mu brise ruke,da mu daje vodu,hrani ga i sa njom se mazi srca srca srca srca 


Eto to je nase iskustvo sa vrticem... Mislila sam da se nikada nece navici i da ce stalno tako plakati ali eto,demantovali su me yes Very Happy 


Sto rece Cufta:"Nema nenaviknute dece samo nenaviknutih roditelja" yes 


Ja sam srecna i ponosna mama dva divna decaka osmeh srce osmeh srce 
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Struzzo 18/9/2013, 13:46

Bravo Tanja!
Da, kod nas tata vodi u vrtić. Ali mama je mama pa se mami plače u kući dok se oblači, obuva, zove "mama, mama, hoću sa mamom da ostanem". Čitava ta drama prestaje već kod ulaznih vrata zgrade, tj. kad mu mama nije u vidokrugu. Tak, valjda tako mora.
Bilo mi je grozno prvih dana, nisam ni sad bogznakako srećna ali vidim da dobro jede, spava, veseo je, znači da mu je dobro (iako svako jutro u stanu izgleda kao da ide na klanje).
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 13 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu