KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 12 od 15 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 30/8/2013, 15:26

Mi smo prošli dve nedelje privikavanja, pa eto da kažem da je za sada sve OK. S vrata juriša među drugare i igračke. Vaspitačicu grli. Nisam primetila da je uznemiren ili drugačiji. Možda je prvih dana pokazivao da mu malo falim, i to je sve.
S obzirom na to da je odmah krenuo sa slincima i upalom uha, smatram da je adaptacija uspešno privedena kraju!
Od ponedeljka zvanično kreće u jaslice. Nadam se da će i u buduće biti dobar kao ove dve nedelje
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 30/8/2013, 15:29

BRAVOOOOOOOOOO sreca 
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od bobica83 30/8/2013, 20:16

Da napisem par redova sto se tice naseg vrtica! Krecemo u ponedeljak i jako sam razocaran vec u startu! Ne mogu pelene!!!!!! Moramo da ga odvikavamo sto i pokusavamo vec mesec dana ali ne ide nece pa to ti je! Kaze mi vaspitacica da moram da mu ponesem sedam presvlaka!!?? jer mu one nece stavljati pelene! Poludela sam! Ipak on ide u jasle,kaze nemaju uslove za nosu,nemaju pulteve za presvlacenje a on i onako spada u stariju jaslenu grupu! Poludela sam ali cekam ponedeljak pa cu da vidim sta cu i kako cu! Pa nisu sva deca ista ne znam ni sta vise da mislim al ajde ponedeljak pa cu videti!
Mirka svaka cast malisan se bas brzo navikao ja imam osecaj pa ce Dimitrije biti haos!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 30/8/2013, 20:57

Bobice, ja delim tvoje mišljenje!!! Kao što ni za sve ljude ne važe ista pravcila, tako ni za decu. To je sistem u svim vrtićima, sigurno da oni imaju svoje razloge, ali ja mislim da su tvoji i moji bitniji od njihovih - različitost.
 Tako je i moja majka htela mene da upiše kada sam imala 3g, ali su joj rekli: "gospođo, ne možete da upišete dete koje ne govori ni reč. Vaše dete je za logopeda, a ne za vrtić". Onda su platili ženu da me čuva dok konačno nisam progovorila. Danas bi voleli da nikada nisam progovorila lol! . Znam ljude koji su u pelenama bili do škole, znam ljude koji nisu naučili da čitaju i pišu do 5. razreda...... i sve su to super likovi danas.
   Ali, šta da radiš...sistem je takav .
    "A u sistem smo: ti tato, ti bato i ja" ("varljivo leto '68", Dragan Cvejić u pekari drži jutarnji sastanak)
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 30/8/2013, 21:09

Samo za Bobicu c 

Noša
Portabl klozet, nešto kao laptop u svetu računara.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 31/8/2013, 07:10

Bobice,
e pa svašta... To prvi put čujem da traže da se ne nose pelene.

Moj mališan je super u vrtiću, divno se druži, obožava da ide, ima i devojku tamo :)))) Jedino je problem kad hoćemo da ga uzmemo, muža vrati pa da dodje kasnije. A meni pošto ne pristajem da se vraćam ili šetam okolo jer on hoće da bude još u vrtiću poruči da dodjem kasnije, što i činim.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 31/8/2013, 07:55

Simona, ja mislim da on ima NEKOLIKO devojaka - veliki je to osvajač!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 31/8/2013, 08:21

Hahaha da znaš da si u pravu Ćufta, malo malo kad dodjem a on sa nekim starijim devojčicama, ova mu rekla ovo, ova poklonila ono... Nego ja navijam za ovu malu, njegovu vršnjakinju koja je baš zainteresovana za Vilenjaka... Wink
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 31/8/2013, 09:45

Pazi ti njega, kako je opasan sreca likeit 
Bobice, ja ne mogu da verujem da im je lakše da mu skinu upišane gađe, hulahopke i pantalone, nego da skinu pampers iz koga ništa ne curi...strašne su
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Shizika 31/8/2013, 12:24

U "nash" vrtic se mozhe krenuti tek sa 2 1/2 godine i isto su nam trazhili da se dotad dijete odvikne od pelena.
Naravno da je lakshe par puta promijeniti komplet garderobu nego mjesecima presvlachiti pelene velikom djetetu. Rachuna se da ce se nakon par sedmica dijete navici da trazi ici na noshu/WC. Zhivi se u nadi da ce i roditelju suradjivati i preko weekenda se posvetiti cilju.
Puno djece se odvikne od pelena u drugoj godini zhivota ali je ipak nerealno ochekivati od svih da su dotle stigli. Zato ima i raznih vrtica. yes
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od bobica83 31/8/2013, 13:09

Pa zar je lakse da se dete upiski gde stigne,na tepih,krevet stolicu gde sede i ostala deca! Zar to nije ponencijalna infekcija!? Ipak oni tamo sve stavljaju usta i prolazi im kroz rucice! Nije sto ce biti mokar nego kolko ce biti mokar?! A sta ako se ukaki? Da li ce ga odmah presvuci ili ce ga ostaviti neko vreme takvog jer razumem i njih ne mogu sve stici ipak ima dosta dece!? Mi ga stavljamo na nosu od godinu dana ali sad imam osecaj da mu je proradio inat jer ga forsiramo pa tek sad nece! Ja sam se raspitivala po drugim vrticima svi me gledaju belo i svima je cudno! Kazem jos jednom videcu sta cu kad krene!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Shizika 31/8/2013, 13:35

Pa Bobice ipak su oni profesionalci sa znanjem i iskustvom i znaju shta najbolje funkcionira u toj ustanovi. Ne voli ni'ko sebi komplicirati posao. Pretpostavljam da imaju "detektora" u ekipi, ako su uigran tim - pripremljeni su na sve. Very Happy  Pregrmish neki kraci period i onda je sve OK. Ako se ne slazhesh sa njihovim sistemom ipak je bolje da se prebacite drugdje, nikome ne prija sekiracija, narochito da brinesh dok si na poslu.
To su tebi jedine jaslice u blizini, nemash bash izbora?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od penelope 31/8/2013, 14:21

Bobice, jel' to drzavni vrtic? Od kojeg uzrasta decu primaju? Ima li u blizini neki drugi vrtic u koji bi mogao da ide? I ja mislim da bi to bilo najmanje stresno za sve.
U nasem je sve dozvoljeno - pelene, cucle, flasice, casice-sta ko koristi. Deca nose i medu, lutku, autic.
Mnogo dece je naviknuto da se uspavljuje uz flasicu sa mlekom, a posto tamo nemaju uslove da cuvaju/greju, vaspitacice jedino ne vole da se mleko donosi, eventualno ako se donese ono mlekce u tetrapaku od 2dl..
I mi startujemo od ponedeljka. Bili smo svi u cetvrtak od 9-10h na upoznavanju, druzenju i dogovoru sa vaspitacicama. Prosle godine je jedna od vaspitacica bila '93.godiste, a sada imamo novu kojoj je ovo poslednja generacija pred penziju. Poznata je u ovoj sredini kao izuzetna, divna, strpljiva i posvecena. Pored te, druga sto ce raditi ove godine sa njima nit' zbori nit' romori, nit' smrdi nit' mirise. lol! 
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od bobica83 31/8/2013, 14:49

Jeste drzavni vrtic koji je kao na glasu! Primaju decu od godinu dana i ponedljeni su u grupama od godinu i dve! Samo ta soba nema uslove za nosu u ostalim ima ali oni nece da ga prebace u sobu sa mladjima samo zbog toga! Ne vredi mi da lupam glavu! A za ostalo ne moze nista ni duda,ni flasica,ni casa sa slamcicom samo vlazne maramice. Prebacivanje u drugi vrtic nisam ni gledala kaoko ide i da li moze posto je bar na nasoj opstini haos za mesto,desilo se da cak nisu primljena deca cija oba roditelja rade jer nema mesta.
sve cu da vidim jos u ponedeljak pa pisem.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Ema78 1/9/2013, 10:18

Bobice, iako nemam jos iskustva sa tom problematkom, mislim da ce sve ici lakse nego sto mislis.
Sigurno je da se par dana biti i mokar i ukakan, ali ce vrlobrzo shvatiti da mu to smeta i trazice nosu ili wc, sta vec imaju tamo. Takodje, ugledace se na drugu decu...
Sa druge strane, ako su vaspitacice trazile 7 presvlaka, to znaci da ce ga proveravati i presvlaciti na svakih sat do sat i po vremena, a realno, ne verujem da ce ga presvuci kada je recimo mokar, on se ponovo upiski tog trenutka, a one ga pustaju da bude mokar narednih sat i po...tako da ne brini, znaju one sta rade.

Sa druge strane, imas da kupis pamucne pelene za visekratnu upotrebu ( coki loki, daj daj...). pa mozes da ih koristis u ovom prelaznom periodu, dok se potpuno ne oduci od pelena.

A to sto pominjes mogucnost infekcije... pa najgora moguca varijanta su upravo papmpers pelene, tj pelene za jednokratnu upotrebu. Cista sintetika, koja ne " dise" ma koliko nas ubedjivali u suprotno. To sto upijajui sto je guza navodno suva, nema ni veze... pa stavi svoju ruku na tu pelenu, videces da je itekako mokra. Na kraju krajeva, koliko mozes da izdrzis sa uloskom? Jednokratne pelene su samo olaksavajuce za mame, da nas spasu pranja i peglanja...

Ja prva koristim jednokratne pelene, a svesna sam svega...jedino je sto cu na prolece da pocnem da koristim pamucne, da sto pre Petra naucim na nosu, jer vec sledece godine u ovo vreme on krece u vrtic.

Tako da, ne brini, imaj vere u svoje dete...bice sve to ok!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cici 3/9/2013, 13:46

Mi smo u subotu popodne dobili 38.5 temperaturu Crying or Very sad tako da nismo ni otisli jos u jaslice i bas sam se razocarala. izgleda da sam se ja vise radovala nego on, ali sta je tu je. bili kod dr kaze "letnji virus' i sutra idemo na kontrolu. danas vec nm tem ali je juce imao 37.5. videcu sta kaze dr sutra. Sta mislite kad da ga pustim ako dobije potvrdu od dr sutra?

bobice, i ja prvi put cujem da ne moze pelene. mada sam ja to prvo pitala. mozda su zato fensi vrtic lol! pa i fensi pravila. kako ste prosli?
Ema, bas im je dobra fora da drze dete upiskeno sat ipo lol! mada je najberovatnije istina. to ne mozemo da proverimo nikako i to je mada vrtica. a tek ukakan da bude toliko pa se ojede pa cirkus.....nema ko kod mame, presvuce cim se ukaki.
Mirjana tvoj dasa je superiska. blago vama. da sve i nadalje ide tako glatko Wink 
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Struzzo 3/9/2013, 14:04

I mi juče krenuli u vrtić.
Najstarija jaslena grupa. A u stvari je mešovita. I to mi se ne sviđa. Raspon je do 13 meseci a to je na uzrastu 1-1,5-2,5 god veliko...Tako je moj sin koji je inače jako visok I krupan bukvalno grmalj u svojoj grupi. Ok, on bI možda bio veliki I sa decom tačno njegovog uzrasta ali u odnosu na dete mlađe od njega godinu dana baš jeste. I ja se najviše plašim fizičkog kontakta jer je on je vrlo snažan I energičan (znamo po mlađoj seki) I kad nekog zagrli, to ume da boli... No, tu su vaspitačice....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od bobica83 3/9/2013, 14:08

Prvi dan ocaj,plakanje haos,svi su plakali takmicili se ko ce glasnije! Sve je bilo ok dok ga nije uzela vaspitacica i ja se okrenula ukapirao je da odlazim i tu nastao haos! Plakao kaze veci deo sata koliko je bio nije hteo da se igra,histerisao ali ona kaze sasvim normalna reakcija za prvo odvajanje i da se ne sekiram! Sat mi je bio kao godina! Cupkala sam ispred nikako vreme da prodje! U stomaku haos da izvinete proliv sam dobila na nervnoj bazi!
Danas cim je usao i seo da mu obujem patofne krenuo da place ali bolji je posle bio! Cak je i kockice skupljao,primiri se i seti uprzo i pocinje plakati! Kaze vaspitacica da je jako umiljat da je cak poljubio! Kad sam dosla sedeo je u krilu kod nje listao knjigu al suze samo teku! Kad smo krenuli samo je vikao cao teto,cao vidimo se i vratio se da je poljubi ali brze bolje pobegao! Mami danas lakse! Sutra ga vodi tata produzavamo za pola sata pa cemo videti,mislim da ce tata da nam rikne kad cuje i vidi da place ali sta je tu je mora se!
Ja sam jos malo na go pa cu se pozabaviti ozbiljnom skidanju pelena! Uskoro imamo i roditeljski,joj kako mi to sve neverovatno i ozbiljno zvuci sva se najezim!
Toliko za ova prva dva dana pa cemo videti dalje sta ce biti!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Struzzo 3/9/2013, 14:28

Mi smo juče ušli zajedno i bili smo sat vremena. Bio je oduševljen igračkama, decu skoro da nije primetio. Danas smo opet ušli zajedno (što se mene tiče, bolje da nismo) i on se ponovo lepo zaigrao pa sam ja šmugnula u hodnik. Vaspitačica kaže da je krenuo malo da plače ali se smirio ali je onda jedna devojčica krenula da se zacenjuje od plača pa još jedna i onda je on plakao, plakao...One su prestale a on je nastavio da me kroz plač doziva. Ja u hodniku, čujem to njegovo "mama, mama"...Uh, kakav grč....No 
Šta je tu...Sutra ne ulazim. Bolje je tako.
Inače sam zadovoljna sa pristupom. Dosta toga dozvoljavaju. Ne forsiraju sa skidanjem pelena, prihvataju određene rituale u vezi sa uspavljivanjem (može flašica (naravno mleko u tetrapaku), duda, omiljena igračka)...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Mirjana 3/9/2013, 17:56

Mi smo, kao što rekoh, prošli 2 nedelje adaptacije. Prvog dana sam ušla s njim, ali kad sam videla da je seo među decu i uzeo igračke, odlučila sam da odmah odem. Fino sam mu se javila, tj. rekla:"Ćao Nešo. Ti se igraj sa drugarima, a mama će kasnije doći po tebe."
Tako i sada radim.
Danas se bio naslonio na mene tako da bi pao da sam krenula Very Happy Izmučilo ga uvce i temperatura da je sav nikakav. Inače se super uklopio i odlično jede i spava.
Prošle nedelje uđem ja da ga uzmem i kažem:"Ćao Nešo", a njegov mali drugar Uroš dodaje:"Duso mamina" Very Happy Very Happy Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 3/9/2013, 19:04

Struzzo ::Mi smo juče ušli zajedno i bili smo sat vremena. Bio je oduševljen igračkama, decu skoro da nije primetio. Danas smo opet ušli zajedno (što se mene tiče, bolje da nismo) i on se ponovo lepo zaigrao pa sam ja šmugnula u hodnik. Vaspitačica kaže da je krenuo malo da plače ali se smirio ali je onda jedna devojčica krenula da se zacenjuje od plača pa još jedna i onda je on plakao, plakao...One su prestale a on je nastavio da me kroz plač doziva. Ja u hodniku, čujem to njegovo "mama, mama"...Uh, kakav grč....No 
Šta je tu...Sutra ne ulazim. Bolje je tako.
Inače sam zadovoljna sa pristupom. Dosta toga dozvoljavaju. Ne forsiraju sa skidanjem pelena, prihvataju određene rituale u vezi sa uspavljivanjem (može flašica (naravno mleko u tetrapaku), duda, omiljena igračka)...
Uh Sad Kod Vilenjaka je bilo drugačije - dok se navikavaju čim dete počne da plače, može da ide. Samo kod jednog deteta je bilo da su ga puštali da plače ali to zato što se on jako dugo nije navikao. Inače kod nas su savetovali da dete dovodi otac. To zato što dete ima jaču vezu sa majkom a po pravilu mi i želimo i ne želimo da se odvoje od nas. Ja sam prve dve nedelje Vilenjakovog kretanja u vrtić preplakala takodje. Toliko malo smo vremena proveli zajedno, znala sam da je na realnom planu dobro da krene ali na onom emotivnom sam htela da bude moja beba i nipošto da ne kreće... Naravno na rečima nisam to govorila ali deca osećaju i ono što mi ne izgovorimo. E zato su mi zabranili da ga dovodim nego je to činio muž a još mesecima je bila zabrana da ja ne dovodim dete ponedeljkom. Taj dan je posebno osetljiv. Vilenjak sad obožava vrtić ali još uvek nekad ponedeljkom nastane haos jer neće da ide, uvek mu pretim da će ga otac odvesti u pidžami. Žao mi je što kod vas puštaju decu da plaču ali pokušajte bar to ako može tvoj muž da ga odvodi u vrtić barem u početku.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Struzzo 3/9/2013, 19:11

Mirjana,
eto, samo si potvrdila ono što sam ja mislila. To je taj deo vezan za javljanje. Ja sam htela da mu se javim da izlazim i da ću doći ali je vaspitačica rekla "samo nestanite". Možda bi bilo drugačije a možda i ne bi. Danas ceo dan pričamo o vrtiću, pripremamo se.
Simona,
kao da si ovde pored mene i MM. Upravo pričamo o tome da sutra ide muž sa Struzzolinom.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od zvoncica36 3/9/2013, 19:37

Žene pa to su slatke muke.Deca brzo rastu i nedostajaće vam period kada su želeli da budu sa vama.Volela bih da sve doživimo ovakve probleme koje vi trenutno imate.Lepo mi da vas čitam iako mi na ovim stranama nije mesto(još uvek).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 3/9/2013, 19:46

Struzzo,
držim palčeve ali verujem da će biti bolje. Takvo je i naše iskustvo ali rekli su nam u vrtiću da je po pravilu tako.

Zvončice,
biće, biće... Samo ti čitaj i razmišljaj da prizoveš te dogadjaje u svoj život. I ja sam planirala i vrtić a i osnovnu školu za dete kada ga nigde nije bilo, muž je nekad mislio da sam skrenula... ali evo sad je to i u realnosti :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od zoxa 3/9/2013, 20:25

Ne znam kako je u jaslicama ali jedno od prvih pravila u nasem vrticu je:pozdraviti se sa djetetom, ne duziti, dati mu poljubac i reci kad dolazite po njega. Nikako ga ne ostavljati bez pozdrava.
Imam negdje cijelu brosuru, kako pomoci i sebi i djetetu u periodu adaptacije... Meni je posebno bilo interesantno: ne prijetiti djetetu vrticem, jer tako ono vrtic smatra kaznom. Neka vrtic bude nagrada.

Ufff sa Ninom sam prosla vrlo tezak period adaptacije u vrticu, prosle godine, jos je ona bila dosta starija od vase djece ali je ipak bilo stresno. Prezivjesmo i super se navika, nasla prijateljicu....Dva mjeseca su imali raspust a sad opet krecu, lakse je ove godine.
Ima nove vaspitacice i novu djecu u grupi, nije moja odluka nego je i direktorica nova.....sad opet adaptacija.
Kao sto rekoh, sad je sve lakse.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 12 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 15 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu