KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 7 od 15 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 17/10/2012, 16:36

Kako si ih slatko opisala... opasni su. Drzite se, ipak to ide na bolje. I bice sve bolje i bolje
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tinche 17/10/2012, 17:06

kasia ::
Novost je da su juce oboje sve jeli u vrticu, cak su za rucak trazili i jos, skroz su mirisali na telecu corbu i tikvice ceo dan Very Happy . Valjda to ipak nesto znaci.


Znaci, znaci nego sta!!! Vidis da ide ka boljem? Samo polako, bice dana kada nece ni primetiti da si dosla po njih da ih vodis kuci.
I vreme je da polako sakupljaju svoje igracke...parkiraju autice...nose medezekekravicekonjicepatkezabedinosauruse na spavanje (svako na svom mestu). Nama je to ritual svako vece...on misli da to tako treba i ne buni se. lol!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 18/10/2012, 17:26

Evo mog posta iz dnevnika posto se odnosi na ovu temu...

Simona ::
...

Inace nasli smo vrtic d Tacnije Vilenjak i muz su nasli. Otisli su u najblizi vrtic pa nam tamo uglavnom sve odgovara, cena je opet velika ali ne kao u prvom vrticu a ima i program za pola vremena pa cemo mozda i to odabrati. Dopusta se da roditelj bude u toku adaptacije, cak se i savetuje. Mada je Vilenjak rekao da nece da budemo tu Shocked Odmah se zdruzio sa decom, hteo da ide i napolje sa njima, jedva ga muz ubedio da on jos nije upisan u vrtic. Vaspitacica mu se dopala jako, mislim da je i to presudilo u odnosu na onaj vrtic gde su prvo isli... Muzu se svidelo i to sto se jedan decko stalno igrao sa lutkama a jos je stariji od Vilenjaka a vaspitacica je komentarisala kako su to njegove bebe, bodrila ga a i ostaloj deci je to bilo normalno. To mi je skinulo jednu brigu s vrata jer nas Vilenjak cas je u izrazito muskom fazonu, juce je uzeo jedinu pusku koju imamo jer je moj otac to kupio c pa puca po kuci, voli fudbal i cesto bas izrazito takmicarsko i grubo ponasanje ... A s druge strane nekad voli da se igra s lutkama, lakira nokte ili maze usne labelom pa stalno moram da objasnjavam da ga mi podrzavamo ali da zivimo u konzervativnoj sredini te da mora da pazi sta kome govori... Jeza me hvata sto to govorim cetvorogodisnjem detetu umesto da ga pustim da se igra sa cim zeli i ponasa prema svojoj prirodi (ukoliko to ne ugrozava nekog drugog). Ali sam strepela narocito od odlaska u obdaniste... Tako da kad sam cula kako tamo vaspitacica reaguje na igranje sa lutkama, to mi je bilo samo potvrda da je to pravo obdaniste za Vilenjaka f
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 18/10/2012, 17:36

cufta ::... Simce, Vilenjak ce biti odusevljen vrticem, videla sam ga.

Evo gore i potvrde, cak i pre nego sto sam ja mislila se uklopio, jos se nije ni upisao a vec nas je oslobodio toga da budemo sa njim na adaptaciji lol!

Kasia,
citala sam o tvojim malisanima i bas mi je bilo tuzno sto sve tako ide kod vas... Valjda ce uskoro da krene na bolje ili je vec krenulo. Jedino utesno sto ja mogu da kazem je ono sto sam vec mislim napisala da socijalni radnici, psiholozi prilikom usvajanja a to mislim vazi za svu decu savetuju obdaniste kao nesto sto je obavezno kako bi se dete socijalizovalo. Muz je bio spomenuo da sam se ja nesto premisljala oko obdanista ranije i psiholog nam je rekao da tu nema premisljanja, treba da idu u obdaniste. Tako da ako je to zaista nesto dobro za dete mozda moze da bude uteha onda kad dete ne zeli da ide...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od dr mali pariz 18/10/2012, 19:43

Tek sam sad otkrila ovu temu...Kasi, nemam nista pametno da ti kazem, sem-drzi se, sestro slatka.Pomisli samo da ce im ipak,kad okrenes ledja, tamo biti o.k.,jer su u drustvu...nisu sami...citam te i samo se pitam sta nas ceka...jos mi nemamo resenje za njih, sa njihovih godinu dana...videcemo vec.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 19/10/2012, 10:44

Danas cuh da predskolsko navodno nije vise u obdanistima nego u skolama... jeste vi cule za tako nesto?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od era 19/10/2012, 12:39

Za to postoji predlog jos ihaj, ali za sada je predskolsko u vrticima, samo vrtici dobijaju posebne akreditacije da su i predskolske ustanove i moraju da zaposle jednu uciteljicu
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 19/10/2012, 13:47

Hvala Era...

Meni je jedan poznanik rekao kao sad moraju da budu u predskolskom u skoli. To me je iznenadilo nisam cula dosad ali onda je to dezinformacija... u svakom slucaju to nam nije jos aktuelno i nece biti narednih godina, pa ko zna koliko ce puta do tada i izmeniti... Nego me interesuje nesto sto nam je blize... Sta je od dokumentacije potrebno da donesemo u obdaniste prilikom upisa odnosno sta je vama trebalo?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 19/10/2012, 22:14

Simce, ja se vise ne secam, bila je potvrda o platama, verovatno i decija krstenica, popunis upitnik......neka doda jos neko sta treba jos.
mi smo juce bili na roditeljskom sastanku - prvom. Cudno, bili smo samo mi i jos jedan otac. Uciteljice su rekle da je to zato sto ljudi imaju uglavnom stariju decu pa sve znaju. Sve znaju?! Blago njima. Iskreno, malo sam se rastuzila. Mislim da je red doci i zbog postovanja prema zenama koje vode racuna o nasoj deci, ako su se one vec potrudile da to vreme posvete nama. da li mi stvarno obrazovanje ne postujemo uopste???!!!!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od era 19/10/2012, 23:53

Mi smo u privatnom vrticu i tamo je trebao izvod iz knjige rodjenih, kopija kartona vakcinacija i uverenje od pedijatra pred sam polaza i neki upitnik o detetu kao i pismo o njenim specijalnim navikama, nesto na sta roditelji hoce da skrenu paznju vaspitacice
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 20/10/2012, 00:01

Hvala vam osmeh srce

Cufta,
svasta od tih roditelja... i mi cemo uvek ici na roditeljski ako ih bude.

Ero,
bas si mi pomogla... I nas Vilenjak ce u privatni vrtic a ja ne nameravam da pominjem da je usvojen bar ne odmah i dok izvidim da li ima neke potrebe za tim. Za karton nisam mislila tako da idem odmah kad dobijemo izvod iz maticne knjige rodjenih mada sam mislila da odem ubrzo... No ako treba za vrtic onda cu cim dobijemo izvod da odem i do doma zdravlja i trazim da izmene podatke u zdravstvenom kartonu.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 20/10/2012, 11:06

ja moram samo da napisem nesto...to sto su npr vaspitacice rekle da ostali roditelji nisu dosli jer sve znaju...moze i ne mora biti tacno tako da ne bi trebala ni da uzimas "zdravo za gotovo..."kod nas je roditeljski bio tri puta...na dva sam otisla na treci posto je u 4 a ja radim u to vreme i ne postoji sansa da budem prisutna...ni ja ni suprug...a posto je roditeljski..ne.."babinski..dedinski" nisam zelela nikog ni da saljem..niti imam koga...tako da ima tu raznih slucajeva...
a i ta dva puta kad sam bila bilo nas svega troje..tj tri mame...a bar 15oro dece ima...eto...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 1/11/2012, 16:17

Ljudi!!! U Lucijinom vrticu se pojavio vaspitac!!! Muskarac!!! Nije njen vaspitac, ali je sprat iznad. Naravno da je to super, samo sam zacudjena, nikada muskarce nisam vezivala za taj posao. Ne zato sto mislim da nisu dobri, nego samo zato sto ih nikada u toj ulozi nisam videla.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od dr mali pariz 1/11/2012, 20:13

Very Happy
ja ih u mom gradu nekoliko poznajem...znam da su omiljeni Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od plavaptica 2/11/2012, 20:02

O da, i ja sam imala vaspitaca nekada daaavno, bio je omiljen u celom vrticu:D, a i sada ih poznajem nekoliko, deca ih obozavaju.
Kakva si iskustva mama sa jednogodisnjim bebama u vrticu odn. jaslama? Nas to ceka sledeceg juna, ali se bojim stalnog razbolevanja. Ja mislim da odlazak u vrtic veoma pozitivno utice da buduci socijalni zivot deteta, mnogo vise nego druzenje sa bakama i dekama.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 2/11/2012, 20:36

Vi ste stare prevejanice, svasta znate pa se niste kao ja iznenadile Very Happy . vaspitac nije u jaslama, on je sa najmladjom grupo vrtica. Nista se Ptico ne brini, bude u pocetku "povuci - potegni" sa infekcijama, i onda sve to nestane. Ali kad god ode u kolektiv, a u predskolsko ce morati, to te ceka. Pisala sam o tome, nasa iskustva sa jaslicama su VISE NEGO SUUUUUUPEEEEEEEER, a Lucija ne bi mogla ni da zamisli zivot bez "skole". Mi to zovemo skola, jer se u tom periodu uce najvaznije stvari za zivot.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od plavaptica 2/11/2012, 21:25

Ma i ja tako razmisljam, a i znam mnogo dece koja su stalno bolesljiva a ne idu u vrtice.A da je skola, stvarno jeste. yes
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od buby 2/11/2012, 21:52

plavaptica ::Ma i ja tako razmisljam, a i znam mnogo dece koja su stalno bolesljiva a ne idu u vrtice.A da je skola, stvarno jeste. yes
evo i mi da se dopisemo...i evo jedne komparacije moja dunja je sa godinu dana krenula u jaslice..i nista manje ni vise nije bila bolesna npr od aleksandra (tinche) koji nije..i ne ide u vrtic... Wink prosto te neke bolesti,prehlade te cekaju yes
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 3/11/2012, 12:29

Buby, i ja tako mislim! Ako te hoce, naci ce te, bio ti u kuci, skoli, napolju, samoposluzi, igraonici...
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 23/11/2012, 17:09

Nama za privatni vrtic traze bris iz grla i iz nosa i potvrdu pedijatra da je dete zdravo... Da li u domu zdravlja urade te briseve odmah ili rezultati moraju da se cekaju? Da li da to izvadim kod privatnika ako ne urade odmah rezultate i da li to prihvate u drzavnom domu zdravlja? Da li za potvrdu da je zdravo sto treba da ispise lekar radice mu jos nesto u dz?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 23/11/2012, 20:34

Lekar iz DZ daje potvrdu za vrtic koju nosis u vrtic. Ukoliko rade u DZ briseve, onda se isto ceka kao i privtano. Ukoliko nema nicega, dobijes za 24h, ukoliko ima necega, dobijes za 72h, dok se uradi i antibiogram, odnosno na koje lekove su bube koje se nalaze unutra osetljive. Zovi telefnom sutra DZ i pitaj da li rade briseve, mada mislim da sigurno rade.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 23/11/2012, 21:24

Hvala puno Cufta osmeh srce
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 23/11/2012, 22:40

Simce, na svakoj opstini glavni dom zdravlja radi subotom sigurno pre podne. Mozes i sutra da zoves, kazi da ti treba zbog vrtica sto ranije.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Simona 24/11/2012, 18:10

Hvala Cufta :)

Otisli smo u privatnu ambulantu i uradili briseve, valjda ce nam priznati u drzavnom dz, neki roditelji mi rekose da priznaju... Nego htedoh da vas pitam - pored tih briseva mi treba i potvrda da je Vilenjak zdrav... da li ce to lekar samo da mi ispise ili ce da bi mi to ispisao da trazi jos nesto?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cufta 24/11/2012, 18:43

Sam ce da ispise, nece ti nista vise traziti.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 7 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 15 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu