KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svekrve

+111
Šašava
Blanka
pufnica34
tatjanica
dacans
Tangerine
Amna84
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
srculence 84
Marie
lela1984
BabyBear
Ancica 87
MalaSaJuga
Ema78
mamadabudem
Sofija Veks
Vecka
MAAKKI
lelas
Tebi
Sofka
emilie
kornjaca
Klarica
leptirko82
zvoncica36
Veca77
Star77
neca73
JocY
Marija86
Xena
bak
cicsa80
fight&faith
tetreb
BiKsi :)
missile
hany
karakaca
Dacaa
nina :)
JAmajka
krol
Nensy85
vildana m
noja
Andjelcici
veki1
cici
red
Maza
Simona
lilya
Gramatika
Tanja83
anak
tink
Smoki
maja kg
buby
Botox
bobica83
lena
Cupava
KoMetaK
Mirjana
LaFolie
shenon
mumka
BABY SWEET <3
Nefertari
lolipop
liki
Milijana
dr mali pariz
jovana 77
Tinche
Danicab1
Pakki
gea
eni
mala parizanka
nena beba
adriatika
kasia
Masha UK
želja
MARA
tuli
Struzzo
ceca55
zalosna_sova
andjeoska
catherine290505
Sami
alo-alo
zoxa
Orline
bebko
HappyGirl
majce
maša
Jelence
brinbili
caci
palchica s
maus
Danicav
115 posters

Strana 4 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći

Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od zoxa 12/11/2009, 17:34

Paki znala sam da ces se naci u nekoj od ovih prica. Pusti je i ne nerviraj se, sad ti trebaju nervi za Svekrve - Page 4 430137
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od majce 12/11/2009, 22:12

e Paki onda znam kako ti je sta da ti kazem sem drzi se ne kidaj svoje zivce zbog nekog tamo ne bitnog
i ja sam moju izbacila ali ne iz stana nego iz mog zivota za mene vise ne postoji i u situacijama kad moramo da se sretnemo ja se pravim da je ne vidim da je vazduh niti joj se obracam niti slusam sta ona prica jednostavno ignore ...
drzi se draga gledaj sebe Svekrve - Page 4 582639
majce
majce

Broj poruka : 435
Godina : 41
Location : Beograd_Loznica
Datum upisa : 15.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Danicab1 13/11/2009, 07:54

Uzas kakve su te zene, pa i ona moja. Treba da ih je sramota.
Prave su Svekrve - Page 4 150370
Danicab1
Danicab1

Broj poruka : 1192
Godina : 55
Datum upisa : 12.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Tinche 13/11/2009, 14:00

e drage moje, ovde stvarno ima puno strasnih prica...
moram da priznam da se ubrajam u one srecnije varijante.
naravno da niko nije savrsen, (polazim od sebe) i da svako ima svoje ovakve ili onakve dane. ali se uglavnom razumemo, i maksimalno postujemo.
ne zivimo zajedno, ali jako blizu, tako da su svakodnevni susreti nezaobilazni.
znajuci svoj temperament, i nemanje razumevanja za necije zlo i nepravdu, prosto znam da ne bi trpela da je neko grozan prema meni. sasekla bi ja to odmah. i bila bi jako nesrecna kada bi se mimoilazili ne javljajuci se jedno drugom.
hvala dragom Bogu sto je ovako...nadam se da ce tako i ostati.
ura za svekrve koje nisu zaboravile kako je to biti necija snajka!!!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Pakki 13/11/2009, 14:12

ma majce26 to sam i uradila,mislim izbacila iz svog zivota .mm u pocetku nije vjerovao alli sad je totalno na mojoj strani. Svekrve - Page 4 275568
Daniceb upravu si prave su Svekrve - Page 4 150370 .
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Pakki 13/11/2009, 14:15

Upravu si Zoxa nasla sam se ,sad mi je zao sto nisam i ranije se prikacila na ovaj forum. Svekrve - Page 4 196545
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od zoxa 13/11/2009, 15:24

Pakki ::Upravu si Zoxa nasla sam se ,sad mi je zao sto nisam i ranije se prikacila na ovaj forum. Svekrve - Page 4 196545
Sad cu na napisem onu poznatu "Pa jesam li ti rekla" da ce ti se dopasti i da ces se bolje osjecati u drustvu koje prozivljava iste stvari kao ti!!!!
Draga nikad nije kasno da postanes okorjela forumasica i da se navuces na ove stranice!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Pakki 15/11/2009, 22:08

Vec sam se navukla Svekrve - Page 4 11031 ne silazim sa kompjutera jer moram da pohvatam neke konce
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od jovana 77 5/2/2010, 14:27

Ja sam tek vidjela ovu temu o svekrvicama i bas sam s paznjom citala..... i sama sebi kazem ,,Jovance kako si ti dobro prosla,, Naime moja sveki je zena zlato, ne mjesa nam se u zivot, iako zove svaki dan da vidi sta radimo, to je neki njen ritual. Malo mi je to ispocetka bilo smorno, ali to joj je jedina mana. Zivi u susjednom gradu, 50 km od nas i nju i mog svekra (koga obozavam) posjecujemo gotovo svake nedjelje. Sveki tada sprema prekrasne ruckove (odlicna je kuvarica) i jos svasta nakuva i spremi nam da imamo za naredni par dana, tako da ja kuvam samo tri puta sedmicno Svekrve - Page 4 Icon_biggrin . Inace ona je jako vezana za moga mm, on je jedinac i mislim da je najsretnija kada vidi da se mi slazemo i volimo. Inace ja poticem iz velike porodice, imam brata i sestru, puno striceva, teki, rodjaka, a porodica moga mm je bas malena, svekar je rano ostao bez majke, a sveki ima sestru koja se nije udavala ( i nju obozavam) tako da imam jos vecu motivaciju da napunim kucu Svekrve - Page 4 430137 Svekrve - Page 4 430137 Svekrve - Page 4 430137 Svekrve - Page 4 430137. Da ne zaboravim i baku od mm, tacnije svekrvinu mamu koja je takodje divna zena. Mogu samo zakljuciti da sam imala PUNO srece.
jovana 77
jovana 77

Broj poruka : 2406
Godina : 47
Location : Banja Luka
Datum upisa : 25.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od dr mali pariz 5/2/2010, 19:06

Bravo Jovanice! Stvarno je retka takva situacija kao tvoja.
Dodushe,ja imam slichna iskustva sa tobom kad je sveki u pitanju,ali nekad me i.... Svekrve - Page 4 Affraid
No,ipak Svekrve - Page 4 86719
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Milijana 9/2/2010, 11:39

Ne znam da li da se priključujem ovoj temi jer se plašim da ne shvatim kako je problem u meni, a ne u njoj, a onda bi to postala tema "Snaje" Svekrve - Page 4 635297

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Masha UK 9/2/2010, 14:16

Milijana Svekrve - Page 4 404938 Svekrve - Page 4 404938 Svekrve - Page 4 404938
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od BiKsi :) 21/10/2010, 11:38

Ja samo da zahvalim mojoj sveki što je rodila dete samo za mene! I što me ne odvaja od svoje dece! I što mi je juče kupila usisivač na vodu od prve penzije! Eto! Lepo je biti ja kao snaja! A i inače! Laughing
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od liki 13/2/2011, 19:27

Ooo pa kako ja nisam videla ovu temu pre.Ja moju svekrvu necu mnogo da komentarisem,da ne pisem celu istoriju mislim da ce vam biti dovoljno kad vam samo ovo kazem,pre nekih pola sata se to desilo ovako:posto mi muz trenutno nije kuci ustvari nije u gradu ,ovako sledece sto sam rekla je hladno mi je ona nista,oblacim jaknu a ona me pita gde ces?ja joj kazem da zalozim vatru ona i dalje nista i ja sta cu odem u supu nosila drva cak u kotlarnicu ,a ona zamislite molim vas gleda me sa prozora,kad sam je videla ja poludela,a da pored svega toga napomenem da sam u 3 MESECU TRUDNOCE, i DA IMAM RIZICNU TRUDNOCU,i DA SU MI DOKTORI STROGO ZABRANILI DA RADIM JER MI SE SKRATIO GRLIC ,A ONA TO SVE ZNA!!!! A ostalo da vam ne pricam ,ja mislim da kad bi pocela da pisem ispali bi mi dugmici sa tastature affraid
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Danicab1 14/2/2011, 22:53

Evo jedan primer od moje svekrve. Izadjemo ja i beba nappolje aona nam okrene ledja iz svog dvorista i kao trese cebe, a kuce nam se gledaju preko ulice. Sram da je bude nije nam ni cestitala rodjenje bebe.
Danicab1
Danicab1

Broj poruka : 1192
Godina : 55
Datum upisa : 12.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od liki 15/2/2011, 09:26

Danicab ::Evo jedan primer od moje svekrve. Izadjemo ja i beba nappolje aona nam okrene ledja iz svog dvorista i kao trese cebe, a kuce nam se gledaju preko ulice. Sram da je bude nije nam ni cestitala rodjenje bebe.
E pa za to stvarno nemam reci,strasno....moja uskoro odlazi u kucu iza nase ali....odlazi od pre 2 godine i nikako da ode ,ajde na prolece ajde na leto,ajde sad da prodje zima pa ajde drugo prolece pa ajde drugo leto i tako u krug ,sad opet ide na prolece ali sad je stvarno to resila pa da slavim i taj dan,ona pod uslovom odlazi da zadrzi njenu staru sobu i sobu od njene cerke koja dodje 2 puta godisnje pa mislim onda ja imam pravo na nasu sobu ,WC i kuhinju pa zasta onda stoji ovolika kuca prazna ,ma docice i mojih 5 min .samo da rodim ovo dete a posle toga radjam jos 5 i svako ce da ima svoju sobu ,pa cekajte bre,zar nisam u pravu.A razmisljala sam i o temi ZAOVE to je tek posebna prica ...  b
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od lolipop 15/2/2011, 16:42

Drage moje pa red je da se i ja upišem na ovu temu.
Žao mi je svih dragih ženica, mojih saboraca koje za svekrvu imaju tako loše žene, koje su prvenstveno loši ljudi, mislim da im je to glavna karakteristika.
Ja na svu sreću nisam dobila jednu takvu, nego zaista jednu dobru ženu koja je rodila moga muža, i odgojila ga i podigla u jednu divnu osobu (sad bi ona rekla "bogami je na mene").

Moja sveki je dobra žena,ne mješa se u naš život, razumije nas u svakom pogledu, mnogo joj je teško zbog našeg problema, zna da redovno idemo doktorima, ali nema srca da nas pita dokle smo stigli, i kad nas pita jednom u pola godine isplače se ko kišna godina, pa i sama izbjegavam da joj pričam.

Moj svekar je umro prije dvije godine,ona je ostala sama, pošto smo ja i mm napravili ogromnu kuću,mi smo njoj napravili jedan nazovimo stančić na jednom spratu, gdje je kada odgovara njoj ili nama sama, ili je kod nas kada opet njoj ili nama odgovara. U principu nije nametljiva, skonta ona kad se treba skloniti.
Ali što mi je sveki pukla ko bomba Shocked . Moja svaki je starija žena, žena sa sela, koja je čitav svoj život bila domaćica, (kuvala, kopala bašticu, imala stoku, itd) je odkako je svekar umro skroz slobodna, bez obaveza i ne zna kako da popuni vrijeme. E sada već u mom komšiluku ima drugarice, pa kad mi se sveki sredi, udari frizuru,turi đerdan oko vrata, obuče "jako"modernu haljinu i krene u grad tako okićena ko božićna jelka, onda moj mm kaže " de je bogati sledeći put ne puštaj ovako obučenu. v .
Pošto mi je kraj radnog vremena, otatak pišem večeras
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od lolipop 15/2/2011, 21:31

Dugujem vam drugi dio, pa da nastavim.
Elem, onda ja sjedem pa kažem ne možeš baš tako obučena ići u grad, malo je to pretjerano, onda ona meni " Što? Pa baš sam bila fina" v .
Onda šta drugo da radim nego je moram braniti.
E sada,s obzirom da žena skoro čitav život nije nigdje išla sada bi da putuje, ja sam je pitala gdje, ona kaže ja bih sa penzionerima obilazila manastire, kažem u redu, joj onda moj mm meni soli pamet "pa ti nisi normalna ona će nam se izgubiti", sve je bilo u redu dok jednom nije jedna od komšinica koja je s njom išla na putovanje, došla na kafu i rekla da bi oni sigurno i ranije stigli kući da se moja sveki nije izgubila, nego su nju tražili Rolling Eyes . Joj ne znam koga je mm više ružio.(ali opet ja nju pošaljem gdje joj se ide Laughing).
Vodim ja svoju sveki i na bazen (Termalna rivijera), kupila joj kupaći i šešir, da samo vidite kako kraljica uživa (a ponese nam punu torbu sendvića, sokova,grickalica,bogami ko da idemo negdje na kakav fizički rad). Kad nam se desi da duži vremenski period ne odemo, ona se prva javi,i to gleda da moj mm ima nekih obaveza da bi nas dvije išle same, kaže ona da uživamo malo.
Sveki sam opasno navukla na takovo eurokrem, pa pravimo robnu razmjenu, ona meni domaći hljeb ili uštipke-ja njoj eurokrem, i tako klopamo zajedno(kaže muž ne zna se koja se više odebljala).
Joj, morala sam kupiti sveki kokoške, pitam je koliko ćeš, kaže ona dvije, mene bilo stid u poljoprivrednoj apoteci kupiti dvije, ja joj kupila deset, a mm u našoj kući ima radnju, pa kad sveki pobjegnu kokoške iz dvorišta,njih dvoje opet zaratuju.A i sreća je pa smo druga zona i komšije vole moju sveki te nas još niko nije prijavio komunalnoj policiji, mm kaže da će nas on prijaviti, a da nas dvije platimo kaznu.
Niko mi u životu ne može zamjeniti majku, ali ako se iko trudio biti mi kao majka, to su bile moja pokojna baba, i moja sveki.
Sad je bila kod djevera 15 dana, nisam ni znala da ćemo se jedna druge poželiti onako, suze su nam krenule.

E sada pošto nigdje nije savršeno, nije ni kod nas, tako da vam ja imam djevera koga smo ja i mm otpisali u podpunosti jer nam je prije dvije godine došao sa zahtjevom da njegovoj djeci prepišemo našu imovinu, jer mi svoju djecu nemamo.Prvo smo mislili da se zeza, dok nije rekao da on to ozbiljno misli, e tada je nastao haos, istjerali smo ga iz kuće, i sa njim ne razgovaramo, sveki razgovara, ali ga izbjegava.Tako da mu je prije neki dan bila u gostima nakon dvije godine jer je krstio djecu. Vidim da ni sveki, a ni mm uopšte nije lako da o njemu pričaju.
E, kada budemo otvorili temu o zaovama, djeverima i jetrvama, imaću i ja pošteno da se izjadam.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Danicab1 17/2/2011, 23:12

Otvaraj onda i tu temu, pa da pisemo.
Danicab1
Danicab1

Broj poruka : 1192
Godina : 55
Datum upisa : 12.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Nefertari 6/4/2011, 17:12

Odlicna tema, iscitah je u jednom cugu na poslu jeduci cokoladne napolitanke. red je da napisem i ja koju u vezi moje sveki. Pa moram da kazem da moja sveki ima jako puno strpljenja, jer mene moja majka nije ovoliko trpela, stvarno smo se cesto svadjale, ali zato me sveki bas trpi i udovoljava, dokle, neznam. I svekar mi je dobar covek, uvek je tu kad zatreba. Kad se samo setim, koje veze su one zvali da bi uradili sve od analiza na vreme... stvarno im dugujem, jos nam dali pare da se svrckamo po bgd za vreme ivf postupka. a da ne pricam o poklonima, uvek su mi kupovali sto mi se svidjalo ili mi davali novac da ja to kupim. Zaova mi je takodje super, ona i njen muz su u decembru kupili stan u bgd i zaova nije htela da ga izdaje jer smo mi imali zakazan ivf za april. Sve u svemu ja sam zadovoljna sa njima, a nadam se i oni samnom, imamo i mi sitnih nesuglasica ali se da prevazici. Doduse s godinama sam naucila da neke stvari prosto ne cujem ona nesto rpica a ja sam gluva, uvek nam zvoca oko novca, kaze da treba stedimo, a mm i ja nema sanse da svrtimo dinar, ali se ona sirota nada da ce jednog dana i od nas biti ljudi. Pomaze mi oko deteta, cuva ga dok sam ja na poslu, ili kad izlazimo mm i ja. Nemamo ona i ja odnos majka/cerka vec drugarski, sednemo pijemo kafu i tracarimo o komsiluku Laughing s&s zovem baka i deka jer ih tako zovu svi, mm, zaova... zbog zaovine dece, tako sam i ja navikla.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od BABY SWEET <3 23/7/2011, 19:03

kako bi menjala svekrvu za neku bolju...tipicna svekrvica koja gleda u serpu koja neshvata da joj se sin ozenio,i koja bi uzela sinu iz usta.. a za svadbu da negovorim umesto da budem srecna ja sam plakala zahvaljujuci njenom ponasanju.. h No [img][/img]
BABY SWEET <3
BABY SWEET <3

Broj poruka : 33
Godina : 32
Location : u zemlji cuda
Datum upisa : 23.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od dr mali pariz 23/7/2011, 19:27

Uh,baby sweet,kakav kroki... Shocked
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od BABY SWEET <3 23/7/2011, 21:28

affraid da poludis..pretplosli vikend mi bili kod njih i dosli kuci i da im se javi muz da smo dobro prosli put ona njega napala kao moramo da cuvamo pare kao odakle vam lap top mislim jbt..za svadbu meni i mom muzu su kupili moja baka i deka lap top..a oni za shodno nisu imali ni odelo sinu da kupe.. v
BABY SWEET <3
BABY SWEET <3

Broj poruka : 33
Godina : 32
Location : u zemlji cuda
Datum upisa : 23.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od mumka 27/7/2011, 09:13

Cure sda kazem..kod mene je Very Happy
svekrva me je bas voljela,bilo je nekih gluposti tipa da je bas sve zanima,ali ja nisam stajala na trag i do prije pola godine je zivela sa nama iako je imala svoj stan!!imale smo jedan tezi period ali bez c ja joj nedajem pet para..ni na rekla-kazala.Skoro mi je ispricala da joj njen rod punio glavu glupostima(koji su takodje samnom bili divni)!!kada se otselila jedino smo ja i muz kod nje odlazili Wink


Poslednji izmenio mumka dana 1/3/2012, 22:56, izmenjeno ukupno 1 puta
mumka
mumka

Broj poruka : 74
Godina : 48
Location : Podgorica
Datum upisa : 25.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od BABY SWEET <3 27/7/2011, 13:06

uh tebi je bas uzbudljiv zivot.. jumping
BABY SWEET <3
BABY SWEET <3

Broj poruka : 33
Godina : 32
Location : u zemlji cuda
Datum upisa : 23.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svekrve - Page 4 Empty Re: Svekrve

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 29 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu