KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Betanija - Novi Sad - Iskustva

+59
lenjivica
Lena_83
PalcicaBg
Sanjci87
BiKsi :)
JocY
Eho
KristinaK.
Blanka
tiramisu
lela1984
KoMetaK
ivanicasale
Djeni
Ema78
cicifu
SoJa
labradorka
Za5ljana
skorpija_ns
AriesGirl
alrada
noja
leptirko82
hany
VioletaR
insomnia
bak
tamaris25
*Maki*
Gramatika
bibi.libi
sareni leptir
ivi
Orline
Jejaaa
rada78
ika1
maza1972
Divina
ninica2
inda
dra00
cicsa80
Mirjana
Kamilica
medolino
Nacima
jaca*caca
Mlata
gagax81
maki-79
Zoka83
dunja&suki
dr mali pariz
Ceca73
nabla
Dacaa
Kata
63 posters

Strana 3 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od dr mali pariz 29/2/2012, 18:11

Dra, ako nikad dosad nisi bila ni na histeroskopiji, ni na laparoskopiji-onda ne možeš zasigurno da tvrdiš da je kod tebe sve o.k.
Obe su dijagnostičke metode, i kod obe se može, ukoliko se ukaže potreba, odraditi neki zahvat (ako u toku gledanja uoči neka nepravilnost-jajnici, materica...)
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 29/2/2012, 20:49

Dra, potpisujem Pariz!
Veoma bi bilo dobro da ti urade histero pred postupak!
Ja sam radila i laparo i histero na Betaniji u junu prošle godine, i tada sam otkrila da su jajovodi ne prohodni, iako je HSG 5 meseci pre toga rekao drugačije. I nekoliko dr rekli da je samnom sve u redu. A VTO je bila u oktobru.
Pročitaj malo da temama o histero i laparo šta one podrazumevaju, a moja ti je topla preporuka da uradiš histeroskopiju bar!
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od dra00 1/3/2012, 22:18

na uz nisu uocili nikakve nepravilnosti, a ja se nadam da nece biti potrebe za tim. Ja bi samo sto jednostavnije da prodjem... u svakom slucaju hvala na informacijama. To izgleda zavisi i od doktora, cini mi se da sam citala da je to uglavnom predlagala dr Kopitovic svojim pacijentima.
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 1/3/2012, 23:36

Dra, dušo, potpuno pogrešno postavljaš stvari.
U stvari je jednostavnije da uradiš histero, pa si mirna, a veruj mi gore je kad vadiš zub, dakle ništa ne boli i kratko traje a oporaviš se za 4 satai popodnevno spavanje.
UZ ne može da dijagnostikuje mnoge nepravilnosti, da ih sad ne nabrajam, histeroskopija i laparoskopija su jedine metode za dijagnozu bilo kakvih manjkavosti, a potpuno su ne invazivne metode.
Takve intervencije predlazu i drugi lekari, kada vide potrebu za tim.
Meni je predložila dr Trninć, mada nema indikacija, sem činjenice da je dokazano da postupci nakon histero budu ispešniji, statistički gledano. Tako da nemoj bežati od toga.
Kako god hoćeš, ali tebi je u interesu da uradiš histero, ne lekarima.
Malo sam odlutala od teme, ali mi je nekako stalo da ti objasnim da histero može samo da ti pomogne.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od ninica2 1/3/2012, 23:46

Dra draga i Pari i Kamilica su u pravu i ja sam sve to radila laparo cak jednom u Rusiji,a na UZ ne mogu da se vide jajovodi da li su prohodni,sakriveni polipi itd sto kaze Kami nismo na temi ali ima dosta toga sto se nevidi na UZ...
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Divina 3/3/2012, 23:43

I moj mali doprinos ovoj temi... Ja sam radila TVL u Betaniji pre mesec dana. Prvu konsultaciju sam zakazala tri meseca unapred, i kad smo otisli tamo, sestra koja je bila na prijemu je bila vrlo nevaspitana i bezobrazna. Cekala sam tri sata, a da nisam znala sta cekam, mogla je makar da mi objasni... Elem, posle moje histerije primila me je dr Trninic, bila je ok, prepisala terapiju i zakazala intervenciju. Sama intervencija je prosla ok,svi su bili ljubazni i veoma sam zadovoljna. Sam oporavak je trajao par sati, vec uvece sam bila na nogama, sutradan kao da se nista nije desilo. Jedino sto mi je stvarno zasmetalo je sto im je soba u kojoj sam bila, bila izuzetno zagusljiva i prljava, kante su bile pune krvavih tamnona, gaza i slicnih gluposti. Ali, bez obzira na sve, za dr Trninic imam samo reci hvale, kao i za tim koji me je operisao. Znam da se sada TVL zakazuje za juli, mada ja nisam cekala, operaciju sam platila 25 000 din i prvu konsultaciju oko 5000 din, s obzirom da nisam iz NS.
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od maza1972 4/3/2012, 09:27

Divina,odlična informacija,TVL je trans vaginalna laparoskopija,jel tako?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Divina 4/3/2012, 13:46

Da , da transvaginalna...preporucujem svima, nista strasno, niti boli,radi se u intravenskoj anesteziji, i to je takoooo dobar osecaj-legalno drogiranje !!! Laughing I, nema zracenja, kao kod klasicne histero, niti ima rezova kao kod klasicne laparoskopije. Tek nakog TVL-a sam dobila pravu dijagnozu, jer ja imam potpuno uredne cikluse, hormone u granicama normale, jajovodi su mi prohodni...ali nema ovulacije, pa je dg PCOS. A godinama unazad me je moj ginekolog ubedjivao da je sa mnom sve u redu, da ne brinem i na svako moje pitanje slegao ramenima... tek kad sam pomenula da sam samoinicijativno zakazala TVL, rekla mi je -pa dobro, iskustva drugih pacijenata su odlicna. Sta reci...
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od ika1 4/3/2012, 21:56

Ja sam se za VTO odlučila u novembru ali me je moj ginekolog odvraćao od toga,u januaru sam konačno dobila uput za Betaniju Novi Sad. Moj ginekolog je tražio njihovo mišljenje,tamo su mi odmah nakon pregleda zakazali histeroskopiju što je odlično prošlo u međuvremenu smo muž i ja uradili sve analize potrebne za VTO prošli prvostepenu komisiju zaokružili smo GAK Novi Sad sada su nam drugostepenu komisiju zakazali na GAKU tek za april kažu da je jako velika gužva Sad A mi smo kao i svi nestrpljivi a oni otežu smajli angel Ako neko nešto zna o ovome neka mi piše osmeh srce

ika1

Broj poruka : 4
Godina : 40
Datum upisa : 12.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Divina 5/3/2012, 10:59

Mislim da ne otezu, vec jeste guzva, na zalost.Jedino sto se ne ceka je kada placas iz svog dzepa, a nisam bas sigurna da je cena pristupacna. Ja sam u svakom slucaju morala da platim TVL, jer sam iz BGD-a, nisu hteli da mi daju uput, ali mi nije zao jer konacno imam neku dijagnozu. Nisam skoro nista cekala, sem kraj menstruacije, da bi TVl mogao da se odradi. Ne znam samo zasto nisam dobila uput, jer imam zdravstveno, ali to je vec druga tema..
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 13/3/2012, 07:59

Evo i ovde da napišem:
Od sada i Betanija ima mogućnost zamrzavanja embriona, jc i sperme najverovatnije o trošku pacijenta.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od dra00 13/3/2012, 08:26

Kami to je odlicno, gde si to cula?
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od maza1972 13/3/2012, 09:09

KAMI radost radost radost radost radost
Kao što znate i ja sam izabrala KCVojvodine za postupak...iako sam iz BG.Tako su mi preporučili na prvostepenoj komisiji zbog velike gužve ovde kod nas...Vidim da gotovo sve upućuju na histeroskopiju pred postupak,što mi se dopada,međutim još čekam drugostepenu komisiju 10.aprila.Punim 40 godina u julu i brine me što sporo ide ,može se desiti da ne dođem na red do navršenih 40...da li znate neki slučaj gde su radili postupak ako je žena napunila 40 ,a prošla komisije do navršenog 40 rođendana?
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 13/3/2012, 11:58

dra00 ::Kami to je odlicno, gde si to cula?
Moja dr mi rekla, jedna mala plava a i naša Dragana mi potvrdila, jer leži tamo na sterilitetu.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od ninica2 13/3/2012, 15:38

Mazo ja mislim da je najbitnije da prodjes komisije pre toga,a onda koliko ces cekati na postupak nisi ti kriva...Onda je sve do organizacije,mislim da ce sve biti ok ali za svaki slucaj poslacu ti broj na pp da pitas dr.Branku kod nas u NS-u komisija u socijalnom,ona je jako ljubazna sve je pitaj sta te interesuje da budes sigurna... ljubav
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od maza1972 13/3/2012, 21:16

Hvala Nini,ali ja idem na komisiju u Narodnog Fronta,pa tek onda čekam poziv za Novi Sad. srca
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od rada78 13/3/2012, 21:22

Kamilica ::Evo i ovde da napišem:
Od sada i Betanija ima mogućnost zamrzavanja embriona, jc i sperme najverovatnije o trošku pacijenta.


odlična informacija- bravo za rukovodsvo Betanije
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od rada78 13/3/2012, 21:27

mazo,

bilo bi bolje da prođeš komisiju pre napunjenih 40god, samo RZZO vodi računa o godinama-ostali i ne pitaju.
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od medolino 14/3/2012, 15:56

Bravo za zamrzavanje yes
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od dr mali pariz 14/3/2012, 16:55

Bravo za Betaniju! Konačno da ulože malo u invetar od preke potrebe!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Jejaaa 14/3/2012, 21:00

Bravo, bas lepe vesti!
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Orline 15/3/2012, 12:07

Svaka čast za Betaniju, opet su pokazali da su najozbiljniji od državnih
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od ivi 19/3/2012, 14:21

Upravo sam dobila rezultat bete koji je 1,1 Crying or Very sad ,
VTO sam ovog puta radila o trosku fonda na Betaniji pa cu vam reci moje iskustvo, mozda nekom bude korisno, doktora svog nisam imala iako sam bila pacijent jednog doktora pregledao me je ko se zadesi tu, ali to i nije nesto tako strasno posto pregled i nije nesto toliko bitno (merenje folikula i sl.), posebna prica su sestre koje su toliko bezobrazne da ja stvarno ne mogu da shvatim da toliko nemaju ljudskosti a da uopste nemaju razlog za tako nesto, jer zene ne prave nikakve probleme, a one se bez ikakvog razloga brecaju. Jedna je uspela posle samog transfera da dodje i da me iznervira. To sto meni nije uspelo ne znaci da nece ni vama, ali se psihicki dobro pripremite. Zelim svima koje cekaju postupak puno srece!!!

Da zamrzavanja ima kosta 35000 dinara i 50000 dinara vracanje zamrznutih embriona, sto je malo mnogo, rekla bih!
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od dr mali pariz 19/3/2012, 16:05

Ivi, baš mi je žao zbog neuspeha...odmori draga, pa polako otresi kolena, i ponovo u borbu!
Za cifre nemam reči...preteraše stvarno bre! A tek što sam ih pohvalila.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Kamilica 19/3/2012, 16:47

Ivi, žao mi je.
Krioprezervacija je paprena, preteraše, skoro duplo skuplje od prosečnih cena kod nas.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 3 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu